تبلیغات کلیکی PPC و CPC

واضح‌ترین مزیت تبلیغات کلیکی یا cpc این است که شخص تبلیغ‌کننده و نمایش‌دهنده دقیقا می‌دانند بر روی هر آگهی چه میزان کلیک شده است. همچنین می‌توان فهمید با چه تعداد از این clickها منجر به فروش یا هر action دیگر شده است؛ بنابراین خروجی تبلیغات cpc کاملا قابل سنجش و اندازه‌گیری است.

قیمت تبلیغات کلیکی (تعرفه تبلیغات کلیکی) بسته به عوامل متعددی چون نوع صنعت، سختی کلمه کلیدی، حجم کمپین تبلیغاتی در شرکت ما یعنی بانوی هدف متفاوت است. قیمت هر click باید تناسب درستی با میزان ارزش‌آوری که این کسب‌و‌کار برایتان به همراه دارد، داشته باشد.

سفارش تبلیغات کلیکی

واضح‌ترین مزیت تبلیغات کلیکی یا cpc این است که شخص تبلیغ‌کننده و نمایش‌دهنده دقیقا می‌دانند بر روی هر آگهی چه میزان کلیک شده است. همچنین می‌توان فهمید با چه تعداد از این clickها منجر به فروش یا هر action دیگر شده است؛ بنابراین خروجی تبلیغات cpc کاملا قابل سنجش و اندازه‌گیری است.

قیمت تبلیغات کلیکی (تعرفه تبلیغات کلیکی) بسته به عوامل متعددی چون نوع صنعت، سختی کلمه کلیدی، حجم کمپین تبلیغاتی در شرکت ما یعنی بانوی هدف متفاوت است. قیمت هر click باید تناسب درستی با میزان ارزش‌آوری که این کسب‌و‌کار برایتان به همراه دارد، داشته باشد.

سفارش تبلیغات کلیکی

ثبت درخواست مشاوره رایگان

تبلیغات کلیکی (ppc) چیست؟

یکی از مهمترین روش های تبلیغات در اینترنت، تبلیغات کلیکی است که می تواند به رشد تجارت شما کمک کند. این نوع تبلیغات از بازخورد مطلوبی برخوردار است و شما می توانید با انتخاب شرکت لیدی تارگت، به عنوان ارائه دهنده خدمات تبلیغات کلیکی، کسب و کار خود را بر سر زبان ها بیاندازید و فروش خود را به شدت افزایش دهید. تبلیغات کلیکی یا ppc از عبارت Pay per click به معنی پرداخت در ازای کلیک گرفته شده است. 

هزینه قابل پرداخت برای شما در این نوع از تبلیغات، در ازای تعداد کلیک هایی که بر روی تبلیغ می شود، می باشد. این نوع تبلیغات منجر به صرفه جویی در هزینه های شما می شود؛ چرا که تبلیغات شما را احتمالا افراد زیادی می بینند و یا در مکان های مختلفی به نمایش دربیاید. 

شما با استفاده از این تبلیغات، می توانید برند یا محصولات خود را در سایت هایی که مشتریان واقعی شما حضور دارند، به نمایش درآورید. شما در ازای نمایش تبلیغات تان مبلغی پرداخت نمی کنید؛ اگر میزان کلیک بر روی تبلیغات شما به عدد 10 هزار نفر رسید، شما هزینه می پردازید و در ازای نمایش یا impression مجبور به پرداخت هزینه آن نیستید و نمایش تبلیغات شما کاملا رایگان می باشد.

 

مدل تبلیغات کلیکی چگونه است؟

تبلیغات کلیکی یا پرداخت به ازای کلیک یکی از شناخته‌شده‌ترین شکل تبلیغات آنلاین است که سال‌ها کاربرد دارد. این نوع تبلیغات امروزه اهداف گوناگونی دارد؛ از جمله این اهداف:تولید lead یا مشتری راغب، هدایت ترافیک از سوی افراد تبلیغ کننده است. در این نوع از تبلیغات، افراد تبلبغ‌کننده، به ازای هر کلیک بر روی آگهی خود، مبلغ مشخصی پرداخت می‌کنند. در واقع مدل تبلیغات ppc را می‌توان راهکاری برای جذب بازدید برای یک صفحه مجازی تعریف نمود که نقطه مقابلی برای جذب مخاطب به‌صورت ارگانیک می‌باشد.

با تبلیغات کلیکی آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف چه امکاناتی نصیب شما می گردد؟

اجرای چندین تبلیغ به صورت همزمان

شما می توانید چند نوع تبلیغ داشته باشید؛ یعنی برای معرفی محصولات و خدمات خود به صورت همزمان از این تبلیغات بهره گیرید و به صورت همزمان هزاران کاربر فعال را از محصولات خود مطلع کنید. برای مثال می توانید برای جذب مخاطبان و ورود آنان به سایت خود از تبلیغات همسان استفاده کنید و از این نوع تبلیغات محصول، برای یادآوری محصولات خودتان به مخاطبان و در نتیجه افزایش فروش خود بهره بگیرید.

 

گزارش دهی دقیق و آنلاین

میزان ورودی شما از هر تبلیغ چقدر است؟ کدام یک از سایت های نمایش دهنده تبلیغات شما، بازده بهتری برای سایت‌تان به همراه داشته است؟ چگونه می توانید با کاهش هزینه ها، بهره‌وری خود را افزایش دهید؟ تمامی سوالاتی از این قبیل را ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف برای بیزینس شما به شما پاسخ می دهیم.

 

رصد و پایش تمامی تبلیغات به صورت لحظه ای

تمامی تبلیغات برای شما قابل اندازه گیری‌اند و امکان کنترل و پایش آ«ها برای شما فراهم است و می توانید همه شرایط را مطابق با اهدافتان پیش ببرید و تنظیم کنید. می توانید بهره وری تبلیغات را بالا ببرید و تبلیغات خود را به صورت کاملا هدفمند اجرا کنید.

 

انتخاب سایت های نمایش دهنده

از میان 1400 سایت نمایش دهنده تبلیغات، شما می توانید به صورت کاملا شخصی سازی شده، وب سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا تبلیغات شما فقط به عده خاصی از کاربران نمایش داده شود و از این طریق، تبلیغات خود را هدفمندتر و سودآوری خود را بیشتر می کنید.

 

هدایت کاربر به وب سایت شما به صورت مستقیم

از طریق تبلیغات cpc،  آیتم تبلیغاتی شما نه تنها برای میلیون ها کاربر به نمایش درمی آید، بلکه با کلیک بر روی تبلیغات شما، تعداد زیادی از آن کاربران مستقیما وارد وب سایت شما می شوند و فرصت فروش محصولات و خدمات شما از این طریق بالا می رود.

مشاوره تخصصی

از طریق شرکت ما، شما می توانید با متخصصین حوزه صنعت تبلیغات در تیم مشاوره ما ارتباط بگیرید از تجربیات آنان بهره بگیرید تا در قلب مشتریانتان نفوذ کنید.

فرمول محاسبه تبلیغات کلیکی

مدل هزینه‌ای “قیمت به ازای هر کلیک” معیاری است که نشان می‌دهد تبلیغ‌کنندگان برای هر کلیک روی آگهی‌شان چقدر می‌پردازند. از آنجایی که قیمت یک کمپین CPC در حین اجرا به دلیل حجم ترافیک، تعداد رقبا و غیره می‌تواند تغییر کند، هزینه نهایی یک کمپین CPC با تقسیم کل هزینه بر تعداد کل کلیک ها محاسبه می‌شود. دو روش مختلف برای محاسبه هزینه تبلیغات به ازای هر کلیک وجود دارد: یکی تعیین نرخ ثابت برای هر کلیک و دیگری حراج بر اساس قیمت پیشنهادی یا Bid. 

در هر دو مورد، تبلیغ‌کننده باید ارزش بالقوه هر کلیک را در نظر بگیرد. این مقدار به بازدیدکنندگان مورد انتظار تبلیغ کننده و درآمدهای کوتاه مدت و بلندمدت این بازدید (معمولاً درآمد) بستگی دارد. مانند سایر انواع تبلیغات، تبلیغات CPC نیز در مورد هدف گذاری است. علایق مخاطب هدف، قصد و نیت کاربر (اصطلاحا intent)، موقعیت جغرافیایی و روز و ساعت از جمله عواملی هستند که اغلب در کمپین های CPC دخیل هستند.CPC= Advertising cost / Ads clickedمیزان تعرفه تبلیغات کلیکی یا ppc چقدر است؟

تعرفه این نوع تبلیغات، به میزان کلیک بستگی دارد و بر اساس تعداد کلیک مشخص می گردد.

چطور کمپین تبلیغات کلیکی شما را اثربخش می‌کنیم؟

بسیاری از تبلیغ‌کنندگان ممکن است فکر کنند که با تبلیغات کلیکی، خیلی راحت کلیک‌های زیادی دریافت می‌کنند و افزایش فروش بلافاصله شروع می‌شود، اما در واقعیت وضعیت پیچیده تر از چنین تفکری‌ست. بدون یک استراتژی تبلیغاتی هوشمند و موثر، کمپین تبلیغاتی تلفن همراه شما ممکن است بیشتر از سود شما هزینه داشته باشد. 

برای استفاده حداکثری از کمپین تبلیغاتی تلفن همراه CPC خود، باید به خواسته‌ها، محدودیت‌ها و فرصت‌های منحصر به‌فرد مخاطبان شما برای تبلیغات خوب موبایل فکر کنیم. در مرحله بعد، می‌توانید استراتژی‌هایی را برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی موبایل مؤثرتر در نظر بگیرید که می‌تواند برای کاربران جذاب‌تر باشد و نرخ کلیک (CTR) بالاتری به شما بدهد. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف تبلیغات شما را کاملا بهینه می‌کنیم.

تست A/B

برخی از تبلیغ‌کنندگان بهترین ترکیب از تبلیغات موبایل، مدل‌های متن تصویری، هدف‌گیری و پیشنهادات مختلف را برای یافتن ترکیب بهینه آزمایش می‌کنند. نام دیگر این کار A/B Test است که کپی های آن از مدل آزمایشی گرفته شده است. حتی کوچکترین چیزها مانند اندازه لوگو، فونت و برچسب می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. ما در لیدی تارگت برای تمامی مراحل از تبلیغات cpc بیزینس شما این تست را انجام داده و تبلیغات شما را بهینه سازی می‌کنیم.

حداکثر قیمت و نرخ بازده بهینه (ROI)

CPC ایده آل شما با مقدار هدفی که تعیین می کنید تعیین می شود. برای مشاغل تجاری به کسب و کار، نسبت 5 به 1 درآمد به تبلیغات قابل قبول است. این بدان معناست که به ازای هر دلار خرج شده، 5 دلار به دست می آید. به طور طبیعی، محدود کردن هزینه ها برای کمپین های CPC می‌تواند از اتلاف منابع جلوگیری کند. ما در بانوی هدف برای شما میزان نرخ بازگشت سرمایه را برای بیزینس شما محاسبه و بهینه می‌کنیم.

بهبود کیفیت صفحه فرود (LANDING PAGE)

بدون تبلیغات هدفمند، هر کمپین تبلیغاتی ممکن است نیاز به صفحه فرود با کیفیت بالا با نرخ تبدیل بالا داشته باشد تا به درستی اجرا شود و بهترین نتایج را به دست آورد. هیچ تبلیغ کننده ای بازدید کننده نیست، پس از کلیک بر روی تبلیغ و هدایت به صفحه، بدون هیچ اقدامی این کار را انجام می دهد. . برای این منظور باید یک صفحه فرود جذاب و موثر وجود داشته باشد که مخاطب را متقاعد کند که قدم بعدی را بردارد و اقدام کند. برای انجام این کار، چندین عامل اساسی مورد نیاز است که در بانوی هدف برای شما بهینه سازی می‌نماییم:

حذف تماس

فراخوان برای اقدام یا در اصطلاح CTA است که کاربر را تشویق به اقدام می‌کند. چیزی که تماس شما را عالی می‌کند، ارزش و ارتباط است. از یک طرف جذابیت شما باید برای مخاطب ارزشمند باشد و از طرف دیگر وب سایت و صفحه فرود مرتبط باشد.

ارائه پیشنهاد جذاب

پیشنهاد، چیزی است که در ازای تشویق مخاطبان به انجام فعالیت مورد نظر شما ارائه می شود. این پیشنهاد می تواند یک تخفیف فوری، یک کوپن تخفیف، یک دوره آزمایشی محدود، یک فرم آماده یا حتی یک بروشور قابل دانلود باشد. به عنوان مثال، یک بروشور رایگان و شانس شرکت در قرعه کشی برای کسانی که ثبت نام می کنند می تواند یک پیشنهاد جذاب باشد و آنها را تشویق به ثبت نام کند. ما برای شما پیشنهادات ویژه‌ای متناسب با حوزه کسب‌و‌کار شما به مشتری ارائه می‌کنیم.

تمرکز

هرچه تصمیم گیرنده گزینه های بیشتری داشته باشد، زمان بیشتری صرف می شود و فرآیند تصمیم گیری سخت‌تر می شود. صفحه فرود خود را ساده نگه دارید و در هر صفحه فقط روی یک چیز تمرکز کنید.

 

انواع تبلیغات کلیکی کدام است؟

همسان

به دلیل شباهت این نوع تبلیغات با قالب سایت، احتمال کلیک بر روی آنان بیشتر است.

بنری

این نوع تبلیغات همان مستطیل های کوچک و بزرگی هستند که به محض ورود کاربران به یک وبسایت باعث جلب توجه آنان می شود.

تبلیغات push notification

این نوع تبلیغات در جهت ریتارگتینگ (retargeting) استفاده می شود. در واقع سایت های نمایش دهنده برای پیگیری مخاطبان سایت خود که قبلا یک call to action در سایت انجام داده اند، از طریق پوش نوتیفیکیشن مجددا تبلیغات خود را به نمایش مخاطبان خود در می آورند.

تبلیغات محصول

تبلیغات شما برای کاربرانی نمایش داده می شود لااقل یک بار به سایت شما مراجعه و از آن دیدن کرده‌اند و آن محصول را به مخاطبتان یادآوری می کند.

مدیریت کمپین های تبلیغاتی کلیکی و ثابت

یکی از مهمترین چالش های شما در کسب و کارتان مدیریت و بهینه سازی تبلیغات بنری در کمپین‌هاست. بهینه‌سازی روزانه کمپین های تبلیغاتی، اجرا و نگهداری ابزارهای تحلیل دیتا و همچنین ارائه گزارش های آنلاین و شفاف به مشتری باعث ایجاد تناسب بین هزینه و درآمد این افراد می شود. از دیگر ظرفیت های تیم ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف می توان به ارتباط ویژه و مستقیم با پلتفرم های تبلیغاتی اشاره کرد که امکان ارائه ظرفیت و جایگاه های خاص در میزان نمایش تبلیغات مشتریان فراهم می کند.

مشتریان اختصاصی

تیم ما جهت حفظ سطح کیفیت سرویس و خدمات، تنها به تعداد معدودی از کسب و کارها خدمات می دهد.

هر صنعت یک مشتری

تیم ما در هر بازار گوشه ای (niche market) منحصرا به بک برند سرویس ارائه می دهد.

راهکار اختصاصی

تیم ما در لیدی تارگت برای تجارت شما راهکارهایی کاملا اختصاصی، آنالیز وسیع به همراه پروپوزال ارائه می دهد.

مدیریت هزینه‌ها

با اجرای این تبلیغات دیگر نیازی نیست نگران تعداد نمایش‌های تبلیغ خود باشید؛ چرا که به ازای تعداد کلیک هزینه پرداخت می‌کنید، نه impression یا نمایش. این مزیتی است که تبلیغات کلیکی یا ppc برای شما فراهم می‌کنند.

 

هماهنگی با انواع سلیقه‌ها

شما می‌توانید انواع تبلیغات را به صورت کلیکی اجرا کنید و مطابق با سلیقه‌ مخاطب، از تبلیغات متفاوت استفاده کنید. برای مثال تبلیغات همسان، بنری یا پوش را به صورت کلیکی اجرا کنید.

 

دیده شدن و درخشیدن در همه جا

شاید بتوانید با پلتفرم‌های دیگری هم این تبلیغات را تجربه کنید اما فقط با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف می‌توانید در تعداد زیادی از وب‌سایت‌های معتبر نمایش بگیرید و تماس بیشتری با مخاطب خود برقرار کنید.

مراحل انجام تبلیغات کلیکی یا cpc

شناخت

شناخت دقیق پرسونای مخاطب، تعیین بودجه و kpiهای کمپین

ساخت

ایجاد کمپین هایی کاملا هدفمند بر روی پلتفرم تبلیغاتی یا رسانه های مربوط

بهینه سازی روزانه

بهینه سازی بودجه و هزینه، تبلیغات، صفحات لندینگ بر اساس اهداف درآمدی

ارزیابی و توسعه

افزایش مقیاس کمپین های راه اندازی شده و ارائه گزارش به صورت دوره ای

 

انواع روش های هدفمندسازی تبلیغات کلیکی یا cpc

انتخاب نمایش دهنده

زمان دقیق نمایش تبلیغات شما

موقعیت مکانی دقیق

نمایش نوع دستگاه اعم از موبایل، تبلت و دسکتاپ

مسیر کاربر

ارائه دهندگان اینترنت

 

ذکر ویژگی های بسیار مهم

مخاطب شما باید متقاعد شود که از این منظر اقدام کند، شما مراجع قابل توجهی دارید. برای رسیدن به این هدف، باید به دنبال بهترین ویژگی های محصول یا خدمات خود باشید. ویژگی هایی که لیست می‌کنید، در واقع مهمترین ویژگی های خدمات یا محصول شما هستند. شما نباید اطلاعات دیگری را در صفحه فرود خود قرار دهید. در این مورد باید اطلاعات بیشتری کسب کنید. انجام این مرحله را نیز مانند دیگر مراحل به تیم ما در بانوی هدف بسپارید.

 

استفاده از سرفصل ها و عناوین موثر

 

صفحه فرود باید عناوینی داشته باشد که به بیننده درباره کسب و کار شما بگوید. هیچ کس به صفحه فرود هدایت نمی‌شود که حتی ابتدایی‌ترین اطلاعات نیز در آن مشخص نیست.

 

صفحه بندی مناسب

کاربران اینترنت از طریق دستگاه های مختلف به فضا دسترسی دارند؛ بنابراین طراحی صفحه فرود شما مهمترین بخش پیام شما ست (مانند لوگو، عنوان، دعوت به اقدام و گرافیک مورد نیاز) 

 

طراحی تمیز و چشمگیر

مانند هر صفحه دیگری، باید مطمئن شوید که صفحه فرود شما ساده و در عین حال شیک است. طراحی بصری و کیفیت پایین می‌تواند حواس مخاطب را از پیام شما منحرف کند.

 

تایید اجتماعی

انسان موجودی اجتماعی است و بیشتر به صحبت های همسایه ها و حتی غریبه ها گوش می دهد؛ به همین دلیل است که توصیفات، بررسی ها و آمار کاربران در ترغیب افراد به استفاده از محصولات یا خدمات خاص بسیار مهم است.

 

استفاده از سیستم های مدیریت کامپیوتری خودکار

برای موفقیت در کمپین‌های تبلیغاتی کلیکی و در نتیجه دستیابی به خروجی مطلوب، می توانید از سیستم های مدیریت قیمت خودکار پیشنهادی استفاده کنید. تصمیمات سیستم را می توان بر روی تبلیغات سودآور، ترافیک ماکزیمم، هدف گیری دقیق و غیره تنظیم کرد. اثربخشی این سیستم ها به طور مستقیم با کیفیت و کمیت داده های عملکرد مرتبط است. ما در لیدی تارگت اثربخشی تبلیغات شما را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

 

تجزیه و تحلیل مداوم

یکی از مزایای تبلیغات اینترنتی و موبایلی این است که در مورد نرخ کلیک و کیفیت های دیگر شفافیت‌های بسیاری وجود دارد؛ بنابراین بهتر از هر فرصتی برای جمع آوری و تحلیل (به ویژه داده به داده) است.

سوالات پرتکرار

آیا تبلیغات کلیکی در رسانه‌های ایرانی برای من مناسب است؟

استفاده از این نوع تبلیغات بسته به هدف شما متفاوت است؛ اگر هدف شما برندینگ و شناخته شدن شما به کاربران ایرانی باشد (Brand Awareness) تبلیغات کلیکی در رسانه های ایرانی بهترین گزینه برای شماست، اما اگر هدف شما از تبلیغات، افزایش فروش است، پیشنهاد می کنیم از سرویس تبلیغاتی گوگل ادز استفاده کنید.

تبلیغات کلیکی به چه معنی ست؟

معمولا هنگامی که در فضای اینترنت درحال مطالعه موضوعی هستید، در انتخاب مقاله، مطالب دیگری توسط سایت به شما پیشنهاد می شود. در تبلیغات محتوایی یا native، این نمایش تبلیغات از سراسر وب است و این شانس را دارید که این محتوا حتی از شما باشد؛ از آنجایی‌که این نوع تبلیغات بر اساس محتوا عمل می‌کنند، می‌تواند نتایج جالبی برای بیزینس شما به‌همراه داشته باشد.

برای تبلیغات کلیکی در سایت لیدی تارگت، چه کار کنیم؟

برای شروع تبلیغات کلیکی سایت شما در لیدی تارگت، کافی‌ست با مشاورین ما تماس بگیرید. مشاورین ما، شما را در راه‌اندازی کمپین کلیکی همراهی و راهنمایی می‌کنند.

به بالای صفحه بردن