بهترین کارشناس تولید محتوا کیست‌

بهترین کارشناس تولید محتوا کیست‌ + راه های کسب بیشترین درامد

 

یک کارشناس تولید محتوا کیست ( content specialist) یا متخصص تولید محتوا ؟ متخصص تولید محتوا کسی است که مسئولیت تولید محتوا،  ویرایش،  ویراستاری و تبلیغ یک محتوا را در

 • سایت
 • شبکه های اجتماعی
 • ایمیل

و…به عهده دارد.

حالا در ادامه با پاسخ دادن به سوال کارشناس تولید محتوا کیست می‌پردازیم.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله ایونت مارکتینگ چیست را از سایت  بانوی هدف مطالعه کنید.

 مهم ترین مهارتهای کارشناس تولید محتوا

هر کارشناس تولید محتوا بایستی دارای مهارتهایی باشد که برخی از آن‌ها در زیرآمده است:

ذوق نویسندگی و مهارت خلق اثر

یک تولید کننده محتوا باید قبل از هر کاری توانایی خوب نوشتن را در خود تقویت کند، باید انواع لغات را بشناسد، بتواند از علائم نگارشی در جای درست استفاده کند.

آشنایی با نرم افزارهای آفیس ونرم افزارهای گرافیکی مثل Photoshop

آشنایی با نرم افزارهای آفیس ونرم افزارهای گرافیکی مثل Photoshop

تولید محتوا به‌صورت تصاویر که با ذوق هنری توسط نرم افزارهای گرفیکی ادیت شده، از لحاظ مخاطبان بسیار جذاب است و باعث جذب مخاطب های بیشتر نیز می‌شود.

 

مهارت حرفه‌ای در جستجو و وب گردی

در زمان بروز مشکل باید بتواند مشکل خود را به خوبی  از طریق جستجودر سایت‌های مختلف یا شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام  یا مشاهده فیلم‌های یوتیوپ  حل کند.

 

 

مهارت نسبی در سئو

تولید محتوا بدون سئو کار بی فایده ای است .انگار که هر چقدر محتوای ما خاص و یونیک باشد اما توجهی به سئو نداشته باشیم مانند این است که محتوای تولید شده ما با یک محتوای کپی تفاوت خاصی نداشته باشد.

 

مهارت تایپ سریع

این باور اشتباه وجود دارد که تایپ سریع با تایپ ده انگشتی اشتباه گرفته میشود. تایپ میتواند سریع باشد اما ده انگشتی نباشد. تایپ ده انگشتی دقت و سرعت شما را در موقع تایپ افزایش میدهد، شما میتوانید با 20 دقیقه تمرین روزانه مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

آشنایی نسبی با زبان انگلیسی

امروزه اکثر مقالات معتبر به زبان انگلیسی هستند. برای تولید محتوایی خاص و یونیک لازمه مطالعه مقالات معتبر هستید.

 

آشنایی با گوگل آنالیتکس

گوگل آنالیتکس ابزاری برای سنجش محتوای سایت است. استفاده از این ابزاردر جهت تولید محتوای هر چه بهتر به کارشناس تولید محتوا کمک بسزایی میکند.

لازم به ذکر است که کارشناسان تولید محتوا در حوزه های مختلفی ممکن است کار کنند که این موضوع اهمیت اندازه دانستن هر مهارت را تعیین می‌کند.

نقاط قوت و ضعف این شغل کدام است ؟

1.ممکن است زمان زیادی صرف تولید یا ویرایش محتوا کنیم، بعد متوجه شویم که محتوا کپی یا قبلا تولید شده بوده است، که این لازمه جستجو زیاد و بروز بودن در خصوص تولید محتوا است.

 1. این شغل حتما نیاز به سرمایه خیلی زیادی ندارد و شما میتوانید با یک کامپیوتر یا موبایل کار خود را در منزل شروع کنید.

3.این کار نیاز به حضور 100درصدی شما در محل استخدامی ندارد، و شما میتوانید بخشی از کار خود را به صورت دورکاری انجام بدهید. البته این شرایط در زمانی میتواند باشد که کارفرما از نحوه کارکرد شما به صورت دقیق اگاه باشد تا بتواند کار را به شما بسپارد تا شما در هر جایی آن را به بهترین نحوه ممکن انجام دهید. در بعضی موارد هم شما می‌توانید با گرفتن پروژه های مختلف از شرکت ها به این کار مشغول باشید.

4.در شرایط فعلی که بسیاری از کسب و کارها نابود شده هستند، این شغل با توجه به سرعت رشد تکنولوژی و کسب و کارهای اینترنتی، این شغل هم سرعت رشد زیادی پیدا کرده است ودوام نسبتا بالاتری دارد.

چگونه کارشناس تولید محتوا شویم ؟

برای تبدیل شدن به بهترین کارشناس تولید محتوا، رعایت اصولی که در زیر اشاره کردیم به‌ شما کمک شایانی می‌کند.

آموزش

باید همواره در مسیر آموزش و یادگیری در این شغل باشید. زیرا دنیای تکنولوژی دائما در پیشرفت است و شما نباید در این راه مسیر اطلاعات قدیمی و کهنه را با خود حمل کنید. شما باید هر لحظه در حال کسب کردن اطلاعات جدید در حوزه کاری خود باشید تا بتوانید محتوای جدید و جذاب تولید کنید.

نترسیدن ازتجربه کردن چالش های جدید

در این مسیر ممکن است با تجربه کردن چالش های جدید برای کارشناس تولید محتوا، راه های جدیدی به روی فرد باز شود که او باید با جستجو کردن، دانش و مهارت خود را بالا ببرد.

تبلیغات

اگر شما کار خود را به عنوان کارشناس تولید محتوا به صورت تخصصی شروع کردید باید بدانید که لازمه موفق شدن در این کار تبلیغات مستمر و پیوسته در وب سایت‌ها، شبکه های اجتماعی ازجمله یوتیوب، اینستاگرام و… به صورت ویدئو، پادکست  یا حتی خدمات دهی رایگان به شرکت های بزرگ  به منظور نشان دادن مهارت تخصصی شما است.

برنامه ریزی برای استراتژی محتوا

از آنجا که کارشناس تولید محتوا به عنوان سرپرست بخش تولید محتوا نیز شناخته می‌شود از این رو باید توانایی برنامه ریزی و تصمیم گیری دقیق  در زمان انتشار‌ و‌ ‌‌یا تولید محتوا را داشته باشد.

آشنایی نسبی با CMS ها (سیستم مدیریت محتواها)

اغلب سایت ها از WordPress   که از معروفترین و محبوب ترین CMS ها در بین کارشناسان تولید محتوا استفاده می کنند، که آشنایی نسبی با حداقل یکی از این سیستم ها برای  مدیریت محتوا لازم و ضروری میباشد.

آشنایی نسبی با HTML,CSS

در زمان انتشار محتوا ممکن است  کارشناس تولید محتوا با مشکلات زیادی روبرو شود که اغلب انها با تسلط نسبی بر HTML ,CSS قابل حل خواهند شد. لازم به ذکر است که این دو زبان به عنوان زبان برنامه نویسی شناخته میشود که این اشتباه است، این دو زبان، زبان نشانه گذاری هستند که البته دانستن انها در زمان مواجه با مشکلات سئو سایت هم تاثیر فراوانی دارد.

بهترین و کارامدترین  منابع برای تولید محتوا

بهترین و کارامدترین  منابع برای تولید محتوا

در مقاله کارشناس تولید محتوا کیست ما به شما نکاتی درباره تولید محتوا ارائه می‌کنیم.

Google

شما میتوانید با پیدا کردن کلمات کلیدی موضوع اصلی خود و سرچ کردن آن در گوگل، با سوالاتی که قبلا برای کاربران پیش‌امده‌است، ایده نوشتن محتوا را دریافت و با استفاده از سوالات پیش آمده برای کاربران تولید محتوا را آغاز کنید.

 

یوتیوب و اینستاگرام

می‌توانند در این زمینه کمک به‌ سزایی برای الگو گرفتن شما در زمینه محتوا های تولید شده باشند. افراد بروز در این حوزه کاری از این شبکه های اجتماعی استفاده میکنند.

تعامل با مشتریان خود را فراموش نکنید

اگر تا به امروز از جویا شدن نظر مشتریان درباره محتوایی که قبلا برای انها تولید کرده اید اطلاعی ندارید،این کار را جدی بگیرید. از مشتریان خود بخواهید که در این زمینه به شما کمک کنند و از نحوه چگونگی بازدهی مشتریان انها به محتویات شما  جویا شوید. از نظر مشتریانتان در تولید محتوا های بعدی خود استفاده کنید.

 

 رقیبان کسب و کار  خود را فراموش نکنید

چرا که بررسی مشکلات سایت آنها از جمله تولید محتوا و سئو باعث کاهش خطای شما در زمان تولید محتوای شما می‌شود.

 

انواع محتوا

در این قسمت از مقاله کارشناس تولید محتوا کیست می‌خواهیم به شما انواع محتوا را برای تولید معرفی کنیم.

محتوای متنی

محتوای متنی محتوایی‌است که بصورت متن تولید میشود.البته امروزه این نوع محتوا کمی برای کاربران خسته کننده میشود; اما این خسته کننده بودن برای کاربران به معنی کم ارزش شدن این محتوا نیست زیرا بعضی محتواها وقتی بصورت متنی تولید شوند بازخورد بهتری از کاربران می‌گیریم .

 

 صوتی

این محتوا امروزه به دلیل اینکه افراد از حوصله و وقت کمی برخوردارند، بین افراد محبوب تر است چون فرد در زمان انجام فعالیت های روزانه مثل سرکار رفتن ،ورزش کردن و… براحتی میتواند از محتوای صوتی استفاده کند. به اصطلاح فرد میتواند چندین کار را همزمان انجام دهد که این برای اکثر افراد جذاب است.

ویدئویی محتوا

این نوع محتوا امروزه بین کاربران شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب بسیار محبوب است، این محبوبیت باعث این شده که بسیاری از افراد تولید محتوای ویدیویی را آغاز کنند و از این راه کسب  درآمد کنند.

 

چند نکته در مسیر استخدام شدن به عنوان کارشناس تولید محتوا

 

چند نکته در مسیر استخدام شدن به عنوان کارشناس تولید محتوا

 

توجه به نکاتی که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم، در هنگام استخدام به‌ عنوان نیروی تولید محتوا کمک شما می‌آید.

تحصیلات دانشگاهی

اگر تحصیلات دانشگاهی مرتبط ندارید ، اصلا نگران نباشید !

زیرا مهارت داشتن در این شغل امروزه  از داشتن تحصیلات دانشگاهی برای کارفرمایان اهمیت بیشتری دارد. البته شما میتوانید با شرکت در دوره های مختلف دیجیتال مارکتینگ و دریافت گواهینامه های معتبر از موسسات مختلف و البته معتبر، نبود مدرک دانشگاهی را جبران کنید.

 

سابقه کاری

این همان شغلی است که شما نباید نگران نداشتن سابقه کار شوید; چون بسیاری از شرکت ها تحت عنوان کارآموز تولید محتوا یا بازاریابی دیجیتال اقدام به جذب شما می‌کنند و شما می‌توانید آموزش های لازم را در همان مکان بیاموزید.

 

         کاریابی

این کار چون رابطه مستقیم با دنیای وب دارد، پس برای پیدا کردن فرصت های شغلی باید چرخی در دنیای وب بزنید. بسیاری از سایت های کاریابی معتبر در این زمینه فعالیت می‌کنند که کارفرمایان با شرح دادن شرایط کاری و حقوق پرداختی خود در آنجا آگهی می‌گذارند. شما میتوانید با پیدا کردن شرایط کاری مناسب مشغول بکار شوید.

برخی  از ویژگی های کارشناسان تولید محتوا

بعد از سوال کارشناس تولید محتوا کیست باید ویژگی‌های مهم کارشناس تولید محتوا یا متخصص محتوا content specialist را نیز بیان کنیم که از اهمیت بالایی برخوردار است:

 

برخی  از ویژگی های کارشناسان تولید محتوا

 

ذهنی خلاق

شما با داشتن ذهنی خلاق باعث خلق کردن محتواهایی میشوید که نظیرآن ها در جایی دیده نشود. به همین منظور داشتن ذهنی خلاق باعث نوشتن بیشتر محتوا و در نتیجه افزایش حقوق شما میشود.

نظم ذهنی

داشتن نظم در هرکاری با بهتر انجام شدن آن کار رابطه مستقیم دارد. در این شغل نظم ذهنی از اهمیت بیشتری برخوردار است. محتوایی که با نظم ایجاد نشده باشد همان محتوایی است که اگر منتشر شود ذره ای برای مخاطب ارزشمند نخواهد بود.

مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری مانند نظم برای این کار از اهمیت بسزایی برخوردار است.اگر فرد مسئولیت پذیر نباشد و محتوایی با کیفیت پایین تولید کند، این موضوع باعث بروز بسیاری از مشکلات برای کسب و کار میشود، پس مسئولیت پذیری بسیار برای کارفرمایان حائز اهمیت است.

حقوق کارشناسان تولید محتوا چقدر است

حقوق و مزایا ازاهمیت بسیاری برای افراد برخوردار است. این شغلی است که شما نسبت به دانش و کاری که انجام می‌دهید، حقوق دریافت می‌کنید. اولین موردی که میزان حقوق دریافتی شمارا تعیین می‌کند،کیفیت محتوای تولید شده توسط شماست.

بدین منظور شما باید علم خود را در این زمینه افزایش دهید و همواره کیفیت محتوای خود را بالا ببرید. برای افزایش درآمد خود میتوانید  با همکاری با شرکت های مختلف به صورت پروژه ای و انجام انها بصورت همزمان و به بهترین شکل ممکن، اقدام کنید.

 

  برای تعیین دستمزد عوامل مختلفی هستند که برخی از انها اشاره میکنیم

خوب است که بعد از پاسخ به سوال کارشناس تولید محتوا کیست به معرفی عوامل تاثیر گذار بر روی دستمزد کارشناس تولید محتوایی نیز بپردازیم:

تعیین دستمزد برای نویسنده محتوا به صورت کلمه ای

توافق بین کارفرما و نویسنده محتوا صورت میگیرد که براساس آن حقوقی محاسبه می‌شود که این مقدار در شروع همکاری ممکن است کم باشد اما رفته رفته با تولید کردن محتوای یونیک و خاص، این مبلغ را می‌توانید افزایش دهید.

تعیین دستمزد با تعداد مقاله

شما میتوانید وقتی تخصص کافی در این کار پیدا کردید، دستمزد را بصورت مقاله ای دریافت کنید. بدین صورت که در اینجا تعداد کلمات بکار رفته در مقاله اهمیت ندارد و کارفرما فقط به تعداد مقالات توجه میکند و بر طبق آنها دستمزد پرداخت می‌کند.

مقایسه حقوق کارشناسان تولید محتوا در داخل و خارج ایران

از آنجایی که پول ایران در جهان از ارزش بسیار پایینی برخورد دار است، پس قطعا حقوق در خارج ایران بسیار بالاتر است. از این رو بسیاری از کارشناسان به صورت فریلنسری با کارفرمایان خارج از ایران کار می‌کنند، از این  رو درامد بسیار خوبی دارند.

استراتژیست محتوا کیست ؟

استراتژی در لغت به معنی تصمیم گیری های دقیق و بموقع در زمان  نحوه رقابت با دیگران است. فرض کنید محتوایی تولید شده که تیم سوشال مدیا ساعت ها روی تولید محتوا زمان گذاشته اند. حالا سنجیدن اینکه محتوای تولید شده ارزش انتشار و رقابت با دیگران را دارد بر عهده استراتژیست محتوا است. گویا تیم تولید محتوا مثل یک هرم عمل می‌کند که سرپرست تولید محتوا در راس این هرم قرار دارد و استراتژیست محتوا بر روی تمامی اعضای تیم محتوا نظارت دارد.

شرح وظایف استراتژیست محتوا

شرح وظایف استراتژیست محتوا مثل پاسخ به سوال کارشناس تولید محتوا کیست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

1.تعیین هدف کلی از تولید محتوا

2.بررسی محتواهای تولید شده رقبا

3.بررسی محتوای تولید شده از نظر کلمات کلیدی

4.مشخص کردن محل دقیق تبلیغات

5.ارتباط گیری قوی با مشتری

 1. تهیه تقویم محتوا

جمع بندی مقاله کارشناس تولید محتوا کیست

این مقاله در پاسخ به سوال کارشناس تولید محتوا کیست ؟از مهارت‌های لازم  برای کارشناس تولید محتوا تا حقوق و مزایای این شغل را پوشش می‌دهد، امید داریم با خواندن این مقاله در مسیر  آشنایی با کارشناس تولید محتوا کیست به درستی راهنمایی شده باشید.

چرا بانوی هدف را به عنوان مشاور دیجیتال مارکتینگ شرکت خود انتخاب کنم؟

در مسیر تولید محتوا، آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ،از تولید محتوا برای شما تا  بررسی وضعیت فعلی کسب و کار شما  و سوق دادن شما در بهترین سمت برای ادامه کسب و کارتان در کنار شما خواهد بود.

بانوی هدف خدمات سئو،  خدمات طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و بسیاری از خدماتی که شما برای سایت‌تان نیاز دارید، را ارائه می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از پیج اینستاگرام لیدی تارگت نیز دیدن کنید.

سوالات متداول کارشناس تولید محتوا کیست

 تولید کننده محتوا کیست؟

کارشناس تولید محتوا مسئولیت تولید و انتشار محتوا را به عهده دارد.

چگونه یادگیری مداوم در تولید محتوا داشته باشیم؟

باید همواره با اموزش های انلاین و شرکت در دوره‌های معتبر در این زمینه سعی کنید بروز بمانید .

 

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین کارشناس تولید محتوا کیست‌ + راه های کسب بیشترین درامد»

 1. ممنون از مقاله بهترین کارشناس تولید محتوا ولی چرا دوبار عکس اولو گذاشتید؟ انقدر قشنگه :-)))))

  1. علیرضا فریدی

   مرسی که تذکر دادی علی آقا ولی قشنگ نیست ترسناکه حقیقتش :-))))
   ولی در اسرع وقت درست می‌شه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن