KPI چیست

KPI چیست؟ با روش شاخص کلیدی عملکرد آشنا بشوید!در مقاله kpi چیست  از سایت بانوی هدف قصد بررسی شاخص كليدي عملكرد را داریم و قرار است به طور کاملا مفهومی به شما آموزش دهیم kpi چیست و شاخص های kpi چگونه بر کسب و کارها تاثیر می‌گذارند.
شاخصهاي كليدي (KPI) یک ارزش قابل اندازه‌گیری است که نشان می‌دهد واقعاً یک سازمان چگونه به اهداف کلیدی تجاری خود دست می‌یابد. مشاغل از فرمول های kpi برای ارزیابی پیشرفت و موفقیت خود در رسیدن به اهداف استفاده می‌کنند.

مفهوم KPI چیست؟

به بیان اولیه تعریف kpi، شاخص عملکرد kpi هدفی است که شما در جهت دستیابی به آن پیشرفت می‌کنید. اکنون که متوجه شدید نحوه تعریف kpi چگونه است اجازه دهید برای درک راحت‌تر شما از اینکه منظور از kpi چیست ؛ بگوییم چطور این مدل را بررسی می‌کنیم:
شما صاحب یک غرفه سیب هستید و برای اینکه در این ماه مولد باشید، باید 1000 سیب را بفروشید.
در همین راستا، شاخص های کلیدی عملکرد kpiخود را تنظیم می‌کنید: 1000 سیب در این ماه بفروشید. چه 250 سیب در هفته باشد و چه هر یک از 1000 سیب را در 3 روز ابتدایی بفروشید، KPI شما این است که به آن چاپ 1K برسید. در زمانی که هفت روز دوم سپتامبر است و شما 550 سیب فروخته اید، می توانید شاخص کلیدی عملکرد kpiخود را بررسی کنید و متوجه شوید که شاخص خود را برای رسیدن به هدفگذاری خود دارید.
مفهوم KPI چیست

 منظور از شاخص کلیدی عملکرد kpi چیست؟

معنای KPI یا یک شاخص ارزيابي عملكرد ، «ارزش قابل سنجشی است که برای ارزیابی میزان سودمندی یک فرد یا کسب و کار در رسیدن به یک هدف استفاده می‌شود».

در سازمان‌ها، شاخص‌های کلیدی عملکردی یا می‌توانند در سطح غیرقابل انکار باشند یا برای یک بخش یا شخص خاص مشخص شوند. KPIها سطح قابل توجهی از استراتژی را به طور منظم عملکرد کسب و کار شما را در مجموع مشاهده می‌کنند، مانند کسب یک میلیون دلار درآمد سالانه در این سال پولی. زمانی که به فرآیندهایی که برای بخش‌ها، گروه‌ها یا افراد به‌خوبی تعریف شده‌اند فرو می‌روید، اینها KPIهای سطح پایین هستند. اکنون در مقاله kpi چیست یک نوع مهم را از این انواع معرفی خواهیم کرد.

یک KPI مناسب سازمانی چیست؟

یک KPI مناسب، معقول، واضح و ساده برای تعیین کمیت است. در زیر چند نکته برای تنظیم KPIهای عالی وجود دارد. پس بعد از درک اینکه kpi چیست متوجه شدید یک نوع سازمانی چگونه است؟
شاخص‌های کلیدی عملكرد KPI چیست؟ باید گفت که با روش‌شناسی و نتایج عمومی کسب‌وکار و بازاریابی هماهنگ شوند. رویه عمومی کسب و کار باید همان چیزی باشد که شاخص kpiشما را روشن می کند. به عنوان مثال، فرض کنید کسب و کار شما هدف دارد که درآمد مکرر ماهانه (MRR) را تا 20 درصد در پایان سال مالی افزایش دهد (سطح قابل توجه KPI). درصورتی‌که در گروه توسعه‌دهی هستید، kpi شاخص های کلیدی عملکرد شما ممکن است به نصف افزایش سرنخ‌های ورودی به سمت پایان Q3 (یک KPI سطح پایین) باشد. KPI شما با توجه به این واقعیت که سرنخ های جدید = پتانسیل درآمد، به هدف کلی کسب و کار می‌افزایید.

فاکتور‌های مهم در شاخص عملکرد KPI چیست؟

 • KPIها باید قابل توجه باشند. هر زمان که شاخص عملکرد kpiخود را تنظیم کردید، می‌خواهید ابزاری را که برای رسیدن به آن استفاده می‌کنید و اندازه‌گیری‌هایی را که در مسیر اندازه‌گیری خواهید کرد، قاب‌بندی کنید. یک KPI در فرصتی که هیچ راهی واقعی برای رسیدن به آن ندارید چه فایده ای دارد؟ با فرض اینکه می‌خواهید لیدهای ورودی را افزایش دهید، باید ترتیبی برای انجام این کار تنظیم کنید،‌ مانند انتقال امکانات اضافی از مرحله MQL به SQL. پیشرفت‌های قابل توجه شما را در موقعیت خوبی در رسیدن به KPI های خود قرار می‌دهد. به همین ترتیب مهم است که KPI ها نباید درخواست های اضافی را برانگیزند، آنها باید دقیقاً برعکس عمل کنند: فعالیت دقیق چگونه است؟
 • KPIها باید معقول باشند. یک کلمه حکیمانه برای شروع کم است. KPIهای عظیم و بزرگ – در حالی که می‌توانند روی کاغذ عالی به نظر برسند به شما یا گروهتان کمک نمی‌کنند با این فرض که در هر مرحله غیرمنطقی هستند. با مقاله kpi چیست همراه باهنوی هدف باشید.
 • KPIها باید قابل سنجش باشند. هنگامی که KPI را تنظیم می‌کنید، از خود بپرسید: چه چیزی را می‌خواهید انجام دهید؟ نتیجه ایده آل چیست؟ روند وقایع چگونه است؟ حتماً اضافه کنید: چگونه می‌خواهم KPIهای خود را کمیت کنم؟ به طور دوره‌ای، BI یا ابزار معاینه روشی خارق‌العاده برای نگه‌داشتن زبانه‌ها از توسعه شما در برابر KPI است. در همین راستا، می‌توانید اندازه‌گیری (مانند سرنخ ها) بسازید و به‌طور مؤثر و بلافاصله پیشرفت خود را در یک نمایش اطلاعات مشاهده کنید.

تفاوت بین اندازه گیری و KPI چیست؟

بین یک KPI و یک اندازه گیری تفاوت ظریفی دارد. در واقع مهم است که با وجود تضادهای آنها، اغلب برای داشتن دیگری نیاز دارید.

موثرترین روش برای تنظیم KPI چیست؟

از آنجایی که ما معنای KPI را داریم، باید اصول تنظیم KPI را بررسی کنیم.
در حالی که می توانید این انگیزه را از KPIهای درک شده صنعت بگیرید، KPIهایی که تعیین می کنید باید برای کسب و کار و اهداف شما بی نظیر باشند. می‌دانید که KPI ها نوعی مکاتبات هستند. زمانی که یک KPI را می‌نویسید، استانداردهای ضروری مکاتبات را به خاطر بسپارید: داده‌های مختصر، واضح و مرتبط بهترین است.
موثرترین راه برای تنظیم kpi

برای تقویت تکنیکی برای ایجاد KPI، با موارد ضروری شروع کنید

بدانید اهداف سلسله مراتبی شما چیست، ابزارهایی که قصد دارید آنها را به انجام برسانید و اینکه چه کسی می‌تواند داده ها را دنبال کند. همانطور که تکرار می‌کنید و ایجاد می‌کنید، درک بهتری از اینکه کدام چرخه‌های تجاری می‌توانند در داشبورد شاخص عملکرد کلیدی باشند و اینکه باید آن داشبورد را به چه کسانی منتقل کنید به دست خواهید آورد.

موثرترین روش برای مشخص کردن KPIها

می‌تواند اشتباه گرفتن KPI برای معیارهای تجاری رایج باشد. KPI ها یا شاخص های کلیدی عملکرد باید با یک معیار عملکرد با یک نتیجه کسب و کار خاص مرتبط شوند.

به مثالی از نحوه تنظیم KPI نگاهی بیندازیم

هدف کسب و کار شما این است که درآمد تکراری ماه به ماه خود را افزایش دهید. بنابراین، گروه شما KPI توسعه معاملات را تعیین می‌کند.

استفاده از چارچوب SMART برای مشخص کردن KPIهای سازمان

در ادامه مقاله kpi چیست ممکن است از خود بپرسید: “چگونه می‌توانم شاخص‌های کلیدی عملکرد سازمان خود را اندازه‌گیری کنم؟” یک روش برای تخمین عملکرد KPIها استفاده از چارچوب SMART است.

چارچوب SMART چیست؟

Specific, Measure, Attainable, Relevant, Timeframe = SMART
صریح، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط، بازه زمانی = SMART
ما باید مخفف SMART را جدا کنیم:
S -آیا هدف شما مشخص است؟
m-آیا در هر مرحله ای می توانید روشی را به سمت هدف خود پیش ببرید؟
A-آیا هدف به طور منطقی قابل دستیابی است؟
r- هدف برای انجمن شما چقدر مهم است؟
T-بازه زمانی برای دستیابی به این هدف چقدر است؟
اگر تمایلی به رشد چارچوب SMART دارید، می‌توانید با افزودن ارزیابی و بازنگری به مراحل تخمین خود، آن را هوشمندتر کنید. KPI ها نباید دارای زمان محدودی داشته باشند. شما باید به طور مستمر شاخص های کلیدی عملکرد خود را ارزیابی کنید تا تضمین کنید که آنها قابل دستیابی و هدف هستند.

دستورالعمل‌هایی برای استفاده از KPI با داشبورد وز

ممکن است از خود بپرسید: “به چه دلیل واقعاً برنامه نویسی KPI را می‌خواهم وقتی می‌توانم از یک برگه محاسبه استفاده کنم؟” و راهنمای استفاده از kpi چیست؟
و با توجه به معتبر بودن آن، برگه های حسابداری محدودیت های خود را دارند. ما باید انتخاب‌هایی را برای نوشتن داشبوردها یا گزارش‌های KPI بررسی کنیم.

مزایای KPI چیست؟

 • برگه‌های محاسبه فوق‌العاده برای شروع به‌موقع این مسئله هستند که شما درحال فاش کردن KPI جدید هستید. برگه‌های محاسبات نمایش اطلاعات محدودی را ارائه می‌دهند (نمودار دایره ای، خطوط نواری و غیره) و انتظار می‌رود برای تنظیم گزارش شما زمان و تلاش دستی زیادی وجود داشته باشد. برگه های حسابداری به پشتیبانی معمولی و دستی نیز نیاز دارند تا از جدیدترین ها مطلع شوند. علاوه بر این برگه های حسابداری این است که در دسترس همه هستند.
 • داشبورد و دستگاه‌های جزئیات بازیابی اطلاعات شما را مستقیماً از منبع اطلاعات شما کامپیوتری می‌کنند، بنابراین بلافاصله تلاش دستی ناچیز انجام می‌شود. داشبورد و ابزارهای جزئیات اغلب دارای سفارشی سازی ادراک اطلاعات و ظرفیت های سطح بالایی هستند که انتخاب بسیار زیادی از انتخاب های نمایش را ارائه می‌دهند. در پایان، در حالی که داشبورد و دستگاه‌های آشکارکننده مقداری حاشیه را برای راه‌اندازی در ابتدا کنار می‌گذارند، محصول نهایی این است که شما و گروهتان می‌توانید زمان زیادی را دوباره خریداری کنید زیرا همه چیز مکانیزه است.
 • برنامه‌نویسی BI و تحقیقات، لایه‌ای از ظرفیت‌های اطلاعاتی را در بالای داشبورد و دستگاه‌های آشکار اضافه می‌کند، که اغلب بررسی‌های پیشرفته را در نظر می‌گیرد که به مسائل مربوط به اطلاعات پیچیده و جزئیات گروه‌ها می‌پردازد.

مزایای شاخص عملکرد kpi
Klipfoliofn  بد نیست بدانید که در مقاله kpi چیست قصد داریم توضیح دهیم که نمایش اطلاعاتی پیوسته از KPI های خود ایجاد کنید. در حالی که KPI های خود را دنبال می‌کنید، احتمالاً اطلاعاتی را از منابع اطلاعاتی مختلف مانند Google Examination دریافت می‌کنید. می‌توانید هر یک از آن اطلاعات را تنها در چند لحظه کنار هم بیاورید، آن‌ها را به اطلاعات خیره‌کننده تبدیل کنید و روی داشبورد قرار دهید. از آن نقطه، شما می‌توانید اطلاعات خود را برای مشاهده انواع کانال یا کشورها تقسیم بندی کنید، جنبه ها را اضافه کنید، به اندازه گیری ها توجه کنید و گزارش های سازگار و هوشمندانه را با گروه خود ارائه دهید.

مزایای استفاده از برنامه نویسی انواع KPI چیست؟

KPI ها به عنوان یک راهنما برای کمک به خود و انجمن‌تان در رسیدن به اهدافتان عمل می کنند. همچنین، تلاش برای رسیدن به اهداف شما متکی بر انتقال متعهد و ثابت نتایج است. زمانی که KPI های خود را با استفاده از داشبورد و دستگاه آشکار ردیابی می کنید، مزایای مختلفی وجود دارد، از جمله:

KPIها نمایندگان را جذب می کنند

 • ما قبلاً به آن اشاره کرده‌ایم، اما یک بار دیگر بسیار مهم است: KPIها نمایندگانی را گرد هم می‌آورند تا یک هدف مشترک را دنبال کنند.
 • تعهد نماینده، نکته ای که بسیاری از انجمن ها با آن مبارزه می‌کنند، می‌تواند مستقیماً بر نگرانی اصلی شما تأثیر بگذارد. هر چند که ممکن است، KPI ها می‌توانند کمک کنند. KPIها، چه فردی و چه سلسله مراتبی، ابزار مفیدی برای سنجش عملکرد هستند که پیوندی فوری با تعهد کارگر دارد.
 • در حقیقت، انجمن هایی با نیروی کار جذب شده، تعهد مشتری، کارایی و 21 درصد بهره وری بالاتر را نشان می‌دهند.
 • از سوی دیگر، کارگران جدا شده به موارد مشابهی اشاره می‌کنند: مکاتبات تاسف بار در مورد روش شناسی بین مدیران اجرایی و افراد خیر. KPI ها به حل این مشکل کمک می‌کنند.
 • شاخص های کلیدی عملکرد انگیزه و شیوه زندگی شما را مرتبط می‌کند.

KPI شما باید با هدف اصلی انجمن شما مرتبط باشد

در مقاله kpi چیست  باید اشاره کرد که “ارائه پول نقد” یک ماموریت نیست و چیزی نیست که نمایندگان در سطح عمیق‌تری با همان روش ارتباط برقرار کنند. انگیزه شما باید نمایندگان را ترغیب کند که دوباره به‌طور مداوم در محل کار حاضر شوند. باید یک ارتباط فوری بین هدف اصلی شما و شاخص‌های کلیدی عملکرد شما وجود داشته باشد تا نمایندگان احساس کنند که کار آنها در انجام است. هرگونه عدم قطعیت را از بین ببرید: تضمین کنید که KPIهای شما هدف نهایی شما را دنبال می کنند و نمایندگان به وضوح درک می‌کنند که چگونه و چرا به سمت آن پیشرفت می‌کنند.

KPI ها همه را مسئول عملکرد می کند

به طور کلی، عملکرد فردی چارچوب‌های اجرایی با تعیین اهداف، برآورد عملکرد و پرداختن به تمرین‌های مرتبط مرتبط است. پس چرا KPIها را نیز در عملکرد مدیران ادغام نکنیم؟
KPIهای عملکرد به نمایندگان کمک می‌کنند تا تأثیر خود را برآورد کنند و اینکه چگونه تمرین‌های روزانه‌شان، که ظاهراً اساس کارشان است، در پیشرفت اهداف سلسله مراتبی بزرگ‌تر نقش دارند. شاخص‌های کلیدی عملکرد همه را در مسیری مشابه قرار می‌دهد و همه را به حامی سعادتمندی برای رفاه شما تبدیل می‌کند.
امیدواریم که از مطالعه مقاله kpi چیست لذت برده باشید و درک کرده باشید که معنای مفهومی اینکه kpi چیست . در آژانس بانوی هدف ما تعهد داریم صفر تا صد کسب و کار شما را با توجه به اهمیت دیجیتال مارکتینگ، بررسی کرده و بهبود ببخشیم. شما می‌توانید با تنها یک تماس از خدمات مشاوره  بانوی هدف برخوردار شوید. همچنین شما می‌توانید با فالو کردن اینستاگرام لیدی تارگت مطمئن شوید که از اخبار روز حوزه بازار آنلاین دور نمی‌مانید.

سوالات متداول

بهترین KPI ها کدامند؟
ما در تمام این مقاله بسیار گفته‌ایم: KPI شما باید مستقیماً به اهداف و مأموریت سلسله مراتبی شما مرتبط باشد. مونتاژ داشبورد KPI خود را با این اندازه گیری ها شروع کنید.
kpi مخفف چیست؟
شاخص های کلیدی عملکرد kpiمخفف کلمه Key Performance Indicator می باشد و به معنای حقیقی شاخص کلیدی عملکرد است.

2 دیدگاه دربارهٔ «KPI چیست؟ با روش شاخص کلیدی عملکرد آشنا بشوید!»

  1. علیرضا فریدی

   آراز جان سلام امیدواریم هرجا هستی موفق باشی؛ به‌صورت کلی Kpi مخفف سه کلمه Key Performance Indicator است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن