سوشیال سیگنال

سوشیال سیگنال چیست + هر چیزی که لازم است از سوشیال سیگنال بدانید

سوشیال سیگنال یا سیگنال‌های شبکه اجتماعی به رفتاری که کاربران در برابر سایت شما نشان می‌دهند می‌گویند. لایک کردن، کامنت گذاشتن، اشتراک‌گذاری مطالب، بازنشر یا ریتوئیت مثال‌هایی از سوشیال سیگنال هستند. در ادامه این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف شما علاوه بر پاسخ به سوال سوشیال سیگنال چیست ، اطلاعات بسیار ارزشمندی درخصوص سوشیال سیگنال و سایر موضوعات مرتبط با بازاریابی آنلاین به دست می‌آورید.

اهمیت سوشال سیگنال

سوشیال سیگنال‌ها به عنوان یکی از موارد در خصوص افزایش رتبه سایت در گوگل و در نتیجه یکی از عوامل تاثیرگذار بر سئوی سایت یا پلتفرمهای به حساب می‌آیند. بک لینک، تعداد کاربر ورودی و سوشیال سیگنال به عنوان 3عامل مهم برای سئو خارجی سایت به حساب می‌آید.

یعنی هرچقدر سیگنال‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام دریافت می‌کنید بیشتر باشد، رتبه سایت شما ممکن است افزایش یابد.

چرا سوشیال سیگنال دلیلی برای به وجود آمدن، پیدا کرد؟

تا سال 2012 مهم ترین دلیل برای سنجش محبوبیت یک سایت توسط گوگل، آنالیز لینک هایی بود که به آن سایت می‌رسیدند. این میزان اهمیت بالای بک لینک ها و وبمستران را به سمت مطالب سئو کلاه سیاه و لینک سازی کشاند و باعث شد تا نتیجه گوگل پر شود از سایت هایی که با  تبلیغ از لینک سازی مصنوعی به نتیجه‌های بالایی رسیده بودند.

این موضوع به شدت برای کاربران گوگل آزار دهنده شده‌ بود و مدیران گوگل به همین دلیل تصمیم به کم ارزش کردن لینک ها گرفتند و در تمامی الگوریتم های خود این کم ارزش شدن  اعتبار لینک‌ها را پیاده کردند. اما قطعا باید جایگزین خوبی برای لینک ها در نظر گرفته می‌شد.

جایگزین مدیران گوگل برای لینک‌ها، سوشیال سیگنال ها بود. در آن زمان به تازگی شبکه اجتماعی مثل فیسبوک در بین مردم رواج پیدا کرده بود و این موضوع می‌توانست به خوبی میزان محبوبیت یک سایت در بین کاربران را شناسایی کند.

تاثیر سوشال سیگنال در رتبه سایت

حتما می‌دانید که برای گوگل رتبه بندی سایت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. گوگل این رتبه بندی را بر اساس یک سری الگوریتم‌ها انجام می‌دهد. شما با مراجعه به سایت بانوی هدف می‌توانید الگوریتم‌های گوگل را مطالعه کنید.

گوگل همواره بدنبال بهتر کردن کسب و کار خود است از این رو برای کسب رضایت مشتریانش هر کاری انجام می‌دهد. جواب این سوال که چرا مردم از بقیه موتورهای جستجو مثل بینگ استفاده نمی‌کنند همین رضایت از گوگل است.

پس وقتی شما مثلا به دنبال خرید لوازم خانگی هستید گوگل لیستی از بهترین سایت‌هارا برای شما می‌آورد تا شما اصلا دچار سردرگمی نشوید.

با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی بین مردم پس لازم بود که گوگل این قابلیت را نیز به خود اضافه کند و از رفتارهای کاربران به هر محتوایی نتیجه‌ای دریافت کند. این بدین معنی است که اگر در شبکه اجتماعی از سایتی صحبت شد یعنی موردعلاقه آن کاربران است.

بدین ترتیب گوگل از سوشیال سیگنال در رتبه سایت استفاده کرد.

ابزار سوشال سیگنال چیست

در ادامه مقاله سوشیال سیگنال چیست با معرفی شبکه‌های اجتماعی تاثیرگذار بر روی سایت بحث را ادامه می‌دهیم.

در ابتدای این بحث، این را بدانید که لیستی که ما ارائه می‌کنیم دقیق نیست زیرا گوگل هیچ‌گاه اعلام نمی‌کند که کدام سیگنا‌ل‌ها از شبکه‌های اجتماعی برایش معتبر است . تلگرام هم جز شبکه های اجتماعی محسوب نمی‌شود و صرفا از آن به عنوان پیام رسان استفاده می‌شود پس گوگل از تلگرام سیگنالی دریافت نمی‌کند.

برای گرفتن سیگنال می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، لینکدین، توئیتر، پینترست، گوگل پلاس و اینستاگرام استفاده کنید. در ایران معمولا از لینکدین ،توئیتر، فیسبوک و پینترست برای گرفتن سوشیال مدیا استفاده می‌کنند.

امروزه اینستاگرام در بین بیشتر مردم محبوب است اما بدلیل اینکه در گذاشتن بک لینک‌ها محدودیت ایجاد می‌کند پس کمتر دیده می‌شود.

در ادامه مقاله سوشیال سیگنال چیست با نحوه ساخت سوشال سیگنال social signals آشنا می‌شوید.

نحوه کار با سوشیال سیگنال

در استفاده از سوشیال سیگنال چه بصورت رایگان و چه به صورت پرداخت پول رعایت دو نکته زیر الزامی است:

1.در تمامی شبکه های اجتماعی ثبت نام کنید.

  1. مطالب اشتراک‌گذاری شده خودتان را برای بقیه ارسال کنید.

برای اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی لینک را برای بقیه ارسال کنید یا مثلا اگر شما از سایت وردپرسی استفاده می‌کنید با کمک افزونه Blog2Social که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد، مطالب خود را برای بقیه ارسال کنید.

برای استفاده از سوشیال سیگنال به صورت رایگان باید از روش سئو کلاه سفید استفاده کرد. سئو کلاه سفید روش‌هایی است که با قوانین گوگل هماهنگ است.شما برای کسب اطلاعات در خصوص سئو می‌توانید از مجله بانوی هدف دیدن کنید و یا از خدمات عالی بانوی هدف برای سایت خود استفاده کنید.

برخی از این روش‌ها برای ساخت سوشیال مدیا در زیر آمده است :

 

دکمه اشتراک گذاری مطالب

دکمه اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی

معمولا در سایت‌های ایرانی از طریق اشتراک‌گذاری مطالب، سیگنال زیادی دریافت نمی‌شود. زیرا افراد علاقه زیادی به اشتراک گذاری مطالب ندارند. به هر حال اگر شما قصد فعال کردن دکمه برای اشتراک گذاری مطالب را دارید این را بدانید که افزونه Super Socializer  و همچنین Add This  افزونه‌های رایگان برای ساخت دکمه اشتراک گذاری هستند.

در این افزونه‌ها می‌توانید برای ارسال مطالب محدودیت ایجاد کنید. مثلا برای کاربرانتان تعریف کنید که چه مقدار و چه مطالبی را می‌توانند برای بقیه ارسال کنند.

 CTA یا همان Call To Action

Cta  برای زمانی است که شما باید با ایجاد مثلا دکمه‌هایی کاربر را برای رفتاری ترغیب کنید. این رفتار کاربر می‌تواند شامل کامنتهایی که می‌گذارد، لایک کردن پست و اشتراک گذاری مطلب باشد.

در ادامه مقاله سوشیال سیگنال چیست به بررسی بقیه موارد ساخت سوشیال مدیا می‌پردازیم:

اجرای کمپین

احتمالا زیاد دیده‌اید که در اینستاگرام یک پستی به یکباره بسیار پربازدید می‌شود یا یک هشتگی در زمان خاصی مورد توجه کاربران زیادی قرار می‌گیرد. به این کار اجرای کمپین می‌گویند.

اجرای کمپین می‌تواند همراه با هزینه باشد مثل جایزه دادن در ازای اشتراک گذاری مطالب شما یا مثلا رایگان اجرا شود در هر صورت کمپین باید توجه زیادی از کاربران را به خود اختصاص دهد.

ارتباط صحیح با مشتریان

ارتباط صحیح با مشتریان

برای دریافت بهترین سوشیال سیگنال‌ ها از مشتری‌های دائمی‌تان‌ لازم است تا ارتباط صحیحی با آن‌ها داشته باشید.

مثلا با 5 نفر تبادل اطلاعات کنید مثل کامنت گذاشتن، ارسال مطالب، لایک کردن و… در ازای این کارها آنها نیز برای شما این کار را انجام می‌دهند که این موضوع برای گرفتن سوشیال سیگنال اهمیت زیادی دارد.

طراحی پست‌های چالش برانگیز

اخرین مبحث از مقاله سوشیال سیگنال چیست را برای روش‌های ساخت سوشیال سیگنال را بیان می‌کنیم. این روش هم مثل اجرای کمپین کار می‌کند. به طور کلی اینکه خیلی آرامش داشته باشیم و به دور از هیجان و اضطراب باشیم خیلی خوب است، اما نه برای   ساخت سوشیال سیگنال‌ ها… گذاشتن پست هایی که  محصولات مختلف را مقایسه می‌کند، نظرات چالش برانگیز گذاشتن و … می‌تواند باعث افزایش درگیری  ذهنی کاربران با پست شما بشود.

به این صورت گاها افراد موافق؛ با نظرات ، لایک ، فالو و فرستادن مطالب، نظر مثبت خود را اعلام می‌کنند و باعث به دست آوردن تعداد زیادی سوشیال سیگنال می‌شوند. و افراد منفی با نظرات‌شان برای ما سوشیال سیگنال های واقعی می‌سازند.

روش ساخت سوشیال سیگنال  کاملا رایگان

برای ساخت سوشیال مدیا به صورت رایگان باید از روش کلاه سیاه سئو استفاده کرد. روش کلاه سیاه درواقع برای گول زدن گوگل است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت بانوی هدف از قسمت مقاله‌ها، مقاله سئو کلاه سیاه چیست را مطاله کرده و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

برای سایت سوشیال سیگنال به صورت رایگان از 3 سایت زیر استفاده می‌کنیم:

1.Followlike.net

2.Linkcollider.com

3.Youlikehits.com

برای استفاده از این سه سایت شما با انجام دادن فعالیت‌هایی مثل لایک کردن، دنبال کردن افراد و ارسال مطالب، سکه به دست آورید و از این سکه‌ها در ساخت سوشیال مدیا استفاده کنید.

در پایین تصویری از سایت followlike.net مشاهده می‌کنید که شما با ثبت نام در این سایت بصورت رایگان می‌توانید برای سایت‌تان سوشیال سیگنال دریافت کنید.

 

سایت followlike.net

 

سایت دوم Linkcollider.com است که در زیر تصویری از آن را برای‌تان به نمایش گذاشته‌ایم. شما با ثبت نام رایگان در این سایت می‌توانید برای سایت خودتان خدمات سوشیال سیگنال دریافت کنید.

Linkcollider.com سایت

 

 

خرید سوشیال سیگنال چگونه است

درباره سوشیال سیگنال چیست صحبت کردیم حالا درباره خرید سوشیال سیگنال صحبت می‌کنیم. خرید سوشیال سیگنال یکی از روش‌های رایج برای زیاد شدن تعداد سوشیال سیگنال سایت و در نتیجه افزایش رتبه سایت است.

در خصوص خرید بک لینک ‌ها ما خیلی باید با دقت عمل کنیم چرا که در صورت خرید بک لینک هاییی که مثلا لینک های اسپم و لینک های موقت هستند  امکان خطا خیلی بالا می‌رود.

اما برای خرید سیگنال دقت زیادی لازم نداریم و امکان خطا خیلی کم ترمی‌شود.

با این حال، نباید پول‌مان را برای گرفتن سوشیال سیگنال هدر بدهیم! چرا که برخی از سوشیال سیگنال هایی که می‌خریم ،کارایی خاصی برای سایت ندارند.

به همین دلیل باید سوشیال سیگنال هایی را خریداری کنیم که برای سایت‌مان مفید باشند.

ابزار رایگان چک کردن سوشیال سیگنال

در ادامه مقاله سوشیال سیگنال چیست درباره ابزراهای سنجش سیگنال‌ها صحبت می‌کنیم. ابزار های زیادی برای چک کردن سوشیال سیگنال وجود دارد در اینجا دو نمونه از بهترین ابزراهای بررسی سوشسال سیگنال را که رایگان هستند را به شما معرفی می‌کنیم:

  1. سایت BlackHatLinks
  2. اکستنشن Buzzsumo که برای مرورگر کروم قابل استفاده است.

سایت BlackHatLinks

برای استفاده از  ابزار اول شما وارد  وب سایت می‌شوید و در کادری که در میان صفحه قرار گرفته است “آدرس صفحه” مورد نظر خود را وارد می‌کنید حواستان باشد که اشتباهی آدرس سایت را وارد نکنید.

اکستنشنBuzzsumo

ابزار دوم یک اکستنشن کاربردی برای مرورگر Chrome می‌باشد که بعد از نصب شدن به مرورگر کروم شما اضافه می‌شود و برای دیدن سوشیال سیگنال موجود در هر صفحه، وارد صفحه مورد نظر خود شوید و روی Buzzsumo کلیک کنید تا سیگنال‌های دریافتی را ببینید.

مهم ترین نکته در استفاده از ابزارهای چک کردن سوشیال سیگنال

در مقاله سوشیال سیگنال چیست نکته بسیار مهمی را برایتان ذکر می‌کنیم. این ابزارها به صورت لحظه ای کار نمی‌کنند. زمانی که طول می‌کشد تا این ابزارها بروزرسانی شوند با بقیه تفاوت دارد و گاها تا 3 ماه ممکن است زمان ببرد. این یعنی ممکن است استفاده از این ابزارها، سیگنال‌ هایی  را که تا دو ماه قبل برای یک صفحه ساخته شده اند را برای شما نمایش دهند.

این نکته مهم ترین نکنه در مقاله سوشیال سیگنال چیست است و توجه نکردن به آن ممکن است باعث این موضوع شود که شما اهمیت سوشیال سیگنال‌ ها را نادیده بگیرید.

جمع بندی مقاله سوشیال سیگنال چیست

در مقاله سوشیال سیگنال چیست در خصوص نحوه پیدایش  سوشیال سیگنال، مزایای سوشال سیگنال ، آموزش سوشال سیگنال و سوشال سیگنال در رتبه سایت به طور مفصلی صحبت کردیم.

به طور کلی سوشیال سیگنال یا سیگنال‌های شبکه اجتماعی به رفتاری که کاربران در برابر سایت شما نشان می‌دهند می‌گویند. لایک کردن، کامنت گذاشتن، اشتراک‌گذاری مطالب، بازنشر یا ریتوئیت مثال‌هایی از سوشیال سیگنال هستند.

چرا با بانوی هدف همکاری کنم؟

بانوی هدف، خدمات دیجیتال مارکتینگ، سئو، طراحی سایت ووردپرسی، طراحی سایت ماژولار و… را به اصولی‌ترین  با استراتژی شکل ارائه می‌کند.

بانوی هدف همواره تلاش می‌کند تا در جهت بهبود کسب و کار شما خدمات ارائه شده را کیفیت ببخشد. ما در کنار شما هستیم تا رتبه یک صفحه نتایج گوگل شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از اینستاگرام لیدی تارگت دیدن فرمایید.

سوالات متداول مقاله سوشیال سیگنال چیست

  1. سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال یا سیگنال‌های شبکه اجتماعی به رفتاری که کاربران در برابر سایت شما نشان می‌دهند می‌گویند. لایک کردن، گذاشتن کامنتها، اشتراک‌گذاری مطالب، بازنشر یا ریتوئیت مثال‌هایی از سوشیال سیگنال هستند.

  1. آیا سوشیال سیگنال social signalتاثیری در سئو دارد؟

با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی بین مردم پس لازم بود که گوگل قابلیت سوشال سیگنال در رتبه سایت را نیز به خود اضافه کند و از رفتار کاربران به هر محتوایی نتیجه ‌ای دریافت کند. این به این صورت است که اگر در شبکه اجتماعی از سایتی صحبت شد یعنی موردعلاقه آن کاربران است. بدین صورت گوگل از سوشیال سیگنال در رتبه سایت استفاده کرد.

  1. در زمان استفاده از ابزارهای چک‌کردن سوشیال سیگنال چه چیزی را نباید فراموش کنیم؟

ابزارهای سنجش سوشال مدیا به صورت لحظه ای کار نمی‌کنند. زمانی که طول می‌کشد تا  این ابزارها بروزرسانی شوند با بقیه تفاوت دارد و گاها تا 3 ماه ممکن است زمان ببرد. این یعنی ممکن است استفاده از این ابزارها، سیگنال‌ هایی  را که تا دو ماه قبل برای یک صفحه ساخته شده اند را برای شما نمایش دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن