سئو خارجی چیست

سئو خارجی چیست؟ و چه فعالیت هایی در سایت شامل آف پیج (off page) می شود؟

ممکن است هنگام سئو سایت خود به ایجاد پیوند یا لینک‌ فکر کرده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که آف پیج یا سئو خارجی چیست؟ این لینک‌ها بخشی غیرقابل انکار سئو سایت خارجی است، اما همه چیز نیست. سئوی خارج از سایت به تمام فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که خارج از سایت شما برای افزایش رتبه سایت و بهبود سئوی سایت شما انجام می‌شود. این فعالیت‌ها شامل لینک‌ها، استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی، اینفلوئنسر مارکتینگ و غیره است. با ما با یکی دیگر از مقالات آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه باشید.

برای مثال، اگر یک پست وبلاگ عالی بنویسید و یک اینفلوئنسر در صفحه خود به آن لینک دهد، در واقع سئو خارج از سایت را با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ انجام داده‌اید؛ اما سوال اصلی این است که آیا لینک سازی خارجی به رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو کمک می‌کند؟ در واقع، سئوی خارجی به موتورهای جستجو مانند گوگل این نکته را می‌گوید که دیگران چه احساسی در مورد وب‌سایت شما دارند. هرچه لینک‌های با‌کیفیت و نظرات مثبت بیشتری در سایت شما ثبت شود، احتمال اینکه گوگل سایت شما را در نتایج جستجو رتبه بندی کند بیشتر می‌شود. در این مقاله با موضوع سئو خارجی چیست همراه شما هستیم.

مراحل سئو خارجی چیست؟

پس از پاسخ به این پرسش یعنی سئو خارجی چیست، به این سوال یعنی چگونه سئو خارجی کنیم، خواهیم رسید. اگر بخواهیم برای سئو خارج از سایت، موارد را به‌‍صورت چک لیست برای شما ارائه دهیم، این چک لیست سئو خارجی بدین صورت خواهد بود:

استراتژی لینک دادن در داخل سایت برای کمک به سئوی خارجی

استراتژی سئو خارجی چیست؟ آیا می‌خواهید بک لینک‌های بیشتری دریافت کنید؟ برای این کار ابتدا باید لینک‌های داخلی خود را بهبود ببخشید. یک استراتژی لینک داخلی قوی سایت شما را برای پیوندهای خارجی آماده می‌کند. اساسا این کار مانند یک قیف است. اگر شخصی از طریق بک لینک یا بک لینک به سایت شما لینک می‌دهد، باید مطمئن شوید که صفحه سایت شما بهینه شده است تا او را به صفحات دیگر سایت شما هدایت کند. استراتژی سئو خارج از سایت شما باید شامل یک استراتژی لینک سازی داخلی قوی باشد. 

یک استراتژی بک لینک قوی داشته باشید

برای اینکه سئوی خارج از سایت قوی داشته باشید و بک لینک های با کیفیت و قوی به سایت خود داشته باشید باید یک استراتژی بک لینک قوی داشته باشید.

محتوای ماندگار و با کیفیت ایجاد کنید

می دانم که این نکته و توصیه قبلا به شما داده شده است تا بتوانید به‌طور کلی در سئوی داخلی خود از آن استفاده کنید؛ اما مشکل اینجاست که اگر می‌خواهید آنها به سایت شما لینک دهند، باید دلیلی برای این کار به آنها ارائه دهید. تولید محتوای با کیفیت بهترین دلیل برای آن است.

خود را به عنوان یک رهبر فکری معرفی کنید

اگر برای اولین بار یک جایگاه ایجاد کنید، ارتباط بهتر و قوی‌تری با مخاطبان خود خواهید داشت. هرچه تجربه بیشتری ارائه دهید، محتوای شما ارزشمند‌تر خواهد بود. در نهایت، این منجر به اشتراک گذاری و پیوند افراد بیشتری با آن می‌شود. برای ایجاد رهبری فکری، باید مطمئن شوید که محتوای شما معتبر و مرتبط است. اگر نمی دانید اتوماسیون بازاریابی چیست پس حتما این مقاله را بخوانید که از علم روز عقب نمانید.

قرار ملاقات ها، مصاحبه ها و پیشنهادات برای مخاطب

اگر می‌خواهید نام خود را در میان مخاطبان مطرح کنید، مردم را به انجام مصاحبه و خواندن نقل قول تشویق کنید. این نه تنها به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را تخصصی کنید، بلکه اعتبار نام شما را افزایش می‌دهد و مخاطبان جدیدی ایجاد می‌کند و مخاطبان بیشتر به سایت شما لینک می‌دهند. این نیز برعکس عمل می‌کند؛ به عنوان مثال، اگر نیاز به جمع‌آوری نظرات تخصصی و نقل قول از کارشناسان صنعت خود دارید، می‌توانید با آنها تماس بگیرید و فرصت تبادل لینک با سایت خود را بخواهید.

حضوری پررنگ و قوی در شبکه های اجتماعی برای بهبود سئوی خارجی سایت

گوگل اعلام کرده است که هیچ شبکه اجتماعی تاثیر مستقیمی بر افزایش رتبه سایت و سئو داخلی سایت ندارد؛ ولی یقینا می‌تواند به‌طور غیر مستقیم به سئوی خارجی سایت شما کمک کند. برای این منظور می‌توانید محتوای عالی بنویسید و آن را در فیس بوک، توییتر، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این می‌تواند لینک‌های زیادی ایجاد کند و همانطور که می‌دانید لینک‌ها یک عامل رتبه بندی مستقیم هستند. در استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تعداد لینک‌ها و تبادل آنها باعث افزایش رتبه سایت می‌شود. برای بهره‌مندی از مزایای جانبی شبکه‌های اجتماعی، به یک استراتژی جامع، حضور فعال و یک برنامه محتوای قوی نیاز دارید.

ارتباط موثر با اینفلوئنسرها برای بهبود سئو خارجی سایت

قبل از هر چیز بهتر است بدانیم اینفلوئنسر کیست؟ این افراد، کسانی هستند که معمولاً دنبال کنندگان زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند، پست‌هایش در معرض دید صدها یا حتی هزاران نفر قرار می‌گیرد و توسط مخاطبان زیادی به اشتراک گذاشته می‌شود و لایک و کامنت دریافت می‌کنند. با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. این نوع بازاریابی، بازاریابی انعطاف‌پذیر است و به شما کمک می‌کند برند خود را به مخاطبان جدید معرفی کنید. تصور کنید اگر شخصی مورد اعتماد شما یک برند جدید را به شما توصیه کند، به احتمال زیاد به توصیه او گوش می‌دهید و از آن برند استفاده می‌کنید.

این هسته اصلی اینفلوئنسر مارکتینگ است و معمولاً شامل یک فرآیند 3 مرحله‌ای است؛ از جمله: شناخت از شخصیت فرد اینفلوئنسر، برقراری ارتباط با اینفلوئنسر، متقاعد کردن آنها برای تعامل با یک یا چند قطعه از محتوای شما و به اشتراک گذاری آن. در ادامه با مقاله سئو خارجی چیست همراه ما باشید.

کامنت‌ها و تعامل در فضای وبلاگ و انجمن‌ها

این روش به رهبری فکری مربوط می‌شود. درست است که اظهار نظر در وبلاگ‌ها به طور خودکار به شما لینک نمی‌دهد، اما باعث می‌شود برند شما در انجمن‌ها و وبلاگ‌های بزرگ شناخته شود؛ بنابراین سعی کنید وبلاگ‌های محبوب در صنعت خود را شناسایی کنید و نظرات خود را در آنجا ارسال کنید. نظر دادن در انجمن‌ها و وبلاگ‌های محبوب می‌تواند وبلاگ نویس را از شما آگاه کند و بر خوانندگان وبلاگ تأثیر بگذارد. شرکت در گفتگوهای صنعتی به شما کمک می‌کند با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید و به‌طور بالقوه آنها را در آینده به سایت خود پیوند دهید. 

کامنت‌ها و تعامل در فضای وبلاگ و انجمن‌ها

ساخت یک کمپین تبلیغاتی برای بهبود لینک سازی خارجی

اگر محتوای جالبی ایجاد کرده‌اید، عالی است، اما کارتان تمام نشده است. اطمینان حاصل کنید که با ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال به افراد مناسب دسترسی دارید. اگر در گفتگوهای مربوط به صنعت خود در شبکه‌های اجتماعی شرکت می‌کنید، باید از برخی تأثیرگذاران کلیدی آگاه باشید و مهمتر از همه، آنها باید از حضور شما نیز آگاه باشند. با کمی تحقیق می‌توانید وبلاگ نویسان و رهبران فکری زیادی در صنعت خود پیدا کنید. 

وقتی مقاله‌ای را در یک وبلاگ معتبر پیدا کردید، به آن وبلاگ نگاهی بیندازید و یک ایمیل یا پیامک برای آنها بفرستید تا ببینید آیا آنها علاقه‌مند به اشتراک گذاری پست شما هستند یا خیر. به یاد داشته باشید که یک ایمیل اولیه همیشه می‌تواند نادیده گرفته شود و در آنجا به پایان برسد؛ بنابراین همیشه ایمیل‌های بعدی را آماده داشته باشید.

تماس با افراد مناسب

برای پیگیری بخش فوق، باید افراد مناسب را پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید. برای این کار به تحقیقات اولیه نیاز دارید. می‌خواهید مطمئن شوید که اینفلوئنسری که پیدا می‌کنید بیشتر از کاربر معمولی شما با چند فالوور است. توجه داشته باشید که این تأثیرگذاران چه کسانی هستند و فالوورهای آنها چقدر به آنها علاقه دارند. فقط به این دلیل که کسی در همان صنعت شما است، لزوماً به این معنی نیست که مخاطبان هدف او همان چیزی است که شما انتظار دارید. پس برای شناسایی این افراد وقت بگذارید و با عوامل موثر بر آنها آشنا شوید. وقتی فرد مناسب را پیدا کردید، وقت آن است که با او تماس بگیرید. برای تماس با این افراد، فقط به آنها ایمیل ندهید، به وب‌سایت آنها بروید و به دنبال اطلاعات صفحه آنها بگردید تا فردی را که به شما کمک می‌کند به سایت آنها پیوند دهید، شناسایی کنید.

از وبلاگ مهمان برای بهبود سئوی خارجی استفاده کنید

وبلاگ‌های مهمان یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد لینک هستند. برای شروع این کار باید چند مرحله را طی کرد که عبارتند از: فکر خود را شناسایی کنید. وبلاگ خودتان را با پست‌های پر محتوا و با‌کیفیت مرتبط با صنعت حوزه تخصص خود پر کنید. وبلاگ نویسان برتر در صنعت خود و انتشاراتی که مهمان برای آنها می‌نویسند را شناسایی کنید. برای گرفتن لینک با وبلاگ‌های مرتبط ارتباط برقرار کنید. اینها مواردی است که باید برای وبلاگ مهمان خود در نظر بگیرید. هنگامی که تعدادی از این وبلاگ‌ها و وبلاگ نویسان را پیدا کردید، با آنها در مورد اشتراک محتوا، اشتراک گذاری لینک و وبلاگ نویسی مهمان صحبت کنید. فراموش نکنید که کیفیت انتشارات در این مرحله بسیار مهم است. برای ایجاد پست‌های مهمان با‌کیفیت، وقت بیشتری بگذارید.

استفاده بیشتر از ویدیوها

بر کسی پوشیده نیست که ویدیوها جدیدترین محتوایی هستند که این روزها تولید می‌شوند. یوتیوب به تنهایی روزانه بیش از 30 میلیون بازدید کننده دارد. مشخص کنید کدام ویدیو برای کسب‌و‌کار شما بهترین است. شما می‌توانید به سادگی با ایجاد محتوای ویدیویی و قرار دادن لینک در کانال خود شروع کنید. ویدیوهای شما باید درست مانند سایر محتوای شما بهینه شوند. برای این کار باید کلمات کلیدی را وارد کنید و از کیفیت بالای ویدیوهای‌تان مطمئن شوید. صفحه خود را با ویدیوهای مرتبط و لینک های محتوای عمیق بسازید و انتظار داشته باشید که بک لینک‌های زیادی دریافت کنید. 

نمایش اسلاید

این نوع نمایش یعنی به‌صورت اسلاید روشی ارزشمند برای بهبود سئوی خارج از سایت است. نمایش اسلایدها اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما می‌توانند مکمل ارزشمندی برای استراتژی‌های سئوی خارجی شما باشند. دلیلش این است که گوگل واقعاً نمایش اسلاید را دوست دارد؛ بنابراین مطمئن شوید که حساب شما برای کلمات کلیدی و لینک های داخلی و همچنین سایر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی بهینه شده است.

نظارت بر ویژگی‌ها برای شناسایی محتوای مشابه پست‌های ویژگی به دلایلی بسیار مفید هستند، که مهمترین آنها این است که شما را در جریان آنچه در صنعت شما می‌افتد به‌روز نگه می‌دارند، اما فراتر از آن، این یک راه عالی برای نظارت بر اخبار در صنعت شما و ایجاد پست‌های مرتبط است. با این کار می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

نظارت بر بک لینک های سایت

برای داشتن سئوی خاژرجی خوب، باید بک لینک‌های سایت را ردیابی کنید که در یک بازه زمانی چند بک لینک دریافت کرده‌اید و چند بار آنها را دریافت کرده‌اید. ابزارهای بسیاری برای پیگیری این موضوع موجود است که می‌توانید از آنها کمک بگیرید.

روی محتوای یونیک و منحصر به فرد تمرکز کنید

محتوای جذاب همیشه محتوای غیر منتظره است. پس نگران ایجاد چند قطعه طنز در محتوای سایت خود نباشید. محتوایی که احساسات را در بینندگان شما برمی‌انگیزد، احتمالاً توسط آنها به اشتراک گذاشته می‌شود. 

سئو خارجی چیست

ایجاد تصویر

اگر توانایی ایجاد تصاویر با‌کیفیت (به خصوص اینفوگرافیک) را دارید، قطعاً باید این کار را برای بهبود سئو خارجی سایت خود انجام دهید. نه تنها به این دلیل که تصاویر می‌توانند به سرعت پخش شوند، بلکه به این دلیل که 74٪ از بازاریابان شبکه‌های اجتماعی از این روش استفاده می‌کنند و بیشتر از وبلاگ‌ها با 68٪ و ویدیوها با 60٪ منجر به موفقیت می‌شود. همچنین سایت و لینک‌های شما افزایش می‌یابد. سعی کنید تصاویر خود را بهینه کنید. به این ترتیب وقتی شخصی تصویر شما را به اشتراک می‌گذارد، لینک شما نیز در صفحه‌ای که تصویر در آن جاسازی شده قرار می‌گیرد.

بررسی لینک‌های خراب در سایت‌های دیگر

استراتژی لینک شکسته به گونه‌ای عمل می‌کند که لینک‌های موجود در سایت دیگر را بررسی و تجزیه و تحلیل می‌کند، لینک‌های شکسته را پیدا می‌کند و با صاحب سایت در مورد آن تماس می‌گیرد. برای بهره‌مندی از مزایای این استراتژی، آماده باشید که شخص دیگری لینک‌های شکسته را در سایت شما پیدا کند. به این ترتیب، زمانی که با صاحب سایت تماس می‌گیرید، می‌توانید لینک‌های شکسته خود را با مقالات خود جایگزین کنید یا فقط از آنها بخواهید لینک‌های شکسته شما را جایگزین کنند؛ اما چرا این استراتژی کار می‌کند؟

از آنجایی که هیچکس لینک‌های شکسته را دوست ندارد و لینک‌های شکسته باعث از دست دادن مشتریان بالقوه سایت می‌شود، این استراتژی بسیار مفید است. در واقع، شما به آنها کمک کرده‌اید که پیوندهای شکسته خود را پیدا کنند و به احتمال زیاد آنها را در حال کمک به شما خواهید یافت.

نتیجه گیری

در این مقاله به این سوال یعنی سئو خارجی چیست پاسخ داده شد. سئو خارج از سایت بخشی جدایی ناپذیر از بهینه سازی وب‌سایت و افزایش ترافیک سایت و جذب مخاطب است. استراتژی‌های ذکر شده در بالا به شما کمک می‌کند روابطی ایجاد کنید که در نهایت منجر به لینک‌های بیشتر و ترافیک وب‌سایت شما می‌شود. ما در اینجا فقط تعدادی از استراتژی‌های سئو خارجی را برای شما پوشش دادیم، اما گزینه‌های بیشتری وجود دارد که به شما کمک می‌کند سئوی خارج از سایت خود را بهینه کنید. اگر قصد سئوی یک فایل از نوع PDF را نیز دارید، پیشنهاد می‌کنیم از مقاله سئو pdf چیست دیدن کنید.

ممنون از همراهی شما. در صورت تمایل نیز می‌توانید به پیج اینستاگرام بانوی هدف سر بزنید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانید روی تجربه متخصصان ما در  انجام خدمات سئو سایت شما، خدمات طراحی سایت برای کسب‌و‌کار شما، و همچنین خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ و  تبلیغات گوگل ادز و تبلیغات کلیکی حساب کنید.

سوالات متداول

سئو خارجی یا off page seo چیست؟

سئو خارج از سایت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که خارج از وب سایت انجام می گیرد و بر رنک بندی صفحات سایت شما در نتایج موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

مزایای سئو off page چیست؟

سئو آف پیج موجب بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو، افزایش ترافیک سایت، ورود کاربران شبکه‌های مختلف به سایت ما و افزایش اعتبار سایت و امکان کسب درآمد از همین اعتبار می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن