اسکیما چیست

اسکیما چیست و چرا به آن مسیریاب گوگل می گویند؟

 همانطور که ما نیازی نداریم تمام جزئیات یک محله خاص، خیابان یا کوچه را به ذهنمان بسپاریم و با چند نشانه گذاری ساده آنجا را به خاطر می‌آوریم، گوگل نیز نیازی به ذخیره کردن خط به خط محتوای امثال ما ندارد. گوگل یک سری نشانه‌ها را به حافظۀ عظیم خود می‌سپارد و بر اساس آن‌ها نتایج را در قسمت مخصوص به خود ذخیره می‌کند.

پاسخ سوال اسکیما چیست در همین پاراگراف است! استفاده از اسکیما تاثیر بسیار زیادی روی سئوی سایت شما دارد و باعث می‌شود موتورهای جستجو خیلی راحت‌تر با سایت‌تان ارتباط برقرار کنند و بهتر آن را درک کنند. قطعاً درک بهتر صفحات وب‌سایت به نفع شماست و باعث می‌شود در  صورت رعایت کردن قوانین موتورهای جستجو و سایر اصول سئو رتبۀ خیلی خوبی بگیرید.

اسکیما چیست؟

قبلاً در مقالات مختلف بانوی هدف صحبت‌های پراکنده‌ای پیرامون seo سایت داشتیم؛ اما در مقالۀ امروز می‌خواهیم بیشتر بحث نشانه‌گذاری اسکیما را توضیح دهیم و با زیر و بم آن آشنا شویم. در مقاله اسکیما چیست روش‌های مختلف افزودن اسکیما به ‌سایت را یاد می‌گیرید. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر حتما قبل از شروع مقاله اسکیما چیست، سری به مقاله آشنایی با اصطلاحات رایج در سئو بزنید تا با مفاهیم پایه‌ای بهتر برایتان قابل لمس باشد. آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف مدت‌هاست برای دوست‌داران رشد و ترقی کسب‌وکار آنلاین زمینه را فراهم کرده است تا صاحبین کسب‌وکار بتوانند با خیال راحت تر به پلن‌های بعدی خود در آینده فکر کنند. اگر شما هم قصد پیشرفت در کسب‌وکار خود را دارید خب، آماده‌اید شروع کنیم؟

اسکیما به چه معناست؟

به‌طور دقیق‌تر برای سوال schema در سئو چیست باید بگوییم همان نشانه گذاری اسکیما یا شناساندن وب‌سایت به موتورهای جستجو می‌باشد. اسکیما کمک خواهد کرد تا در مورد هدف نهایی، محتوا و سایر اطلاعات وب‌سایت توضیحاتی داده شود، تا یک موتور جستجوی قوی مثل گوگل بتواند بهتر و سریع‌تر دیتاها را تجزیه و تحلیل کند. همانطور که ما برای معرفی یک فروشگاه خوب به دوست خود نیاز به اطلاعاتی مثل؛ نوع خدمات، محصولاتشان و قیمت های آن فروشگاه داریم، گوگل نیز برای شناسایی دقیق یک سایت نیاز به چنین نشانه‌هایی دارد تا بتواند بفهمد که آن وب سایت وردپرسی یا ووکامرس شما چه محتوایی دارد تا در نتایج جستجو به کاربران نشان دهد.

در یک پاسخ کلی به این سوال اسکیما چیست؟ می‌شود اینطور گفت: اسکیما مجموعه از اطلاعات بسیارکوچک است، که توسط وب مستر نوشته می شوند، تا موتورهای سرچ با استفاده از این نشانه‌ها بتوانند سریع‌تر و راحت‌تر به هدف وب‌سایت پی ببرند و آنها را در نتایج جستجوی کاربران بهتر نمایش دهند. اکنون که درک کردید اسکیما سایت چیست ادامه مقاله را با دقت بخوانید که نکات بسیار مهمی برای درک نشانه گذاری schema و نحوه استفاده از اسکیما در سایت برایتان توضیح داده شده است.

schema چیست

اسکیما در سئو چیست؟

کاربرد اسکیما در سئو به قدری فاحش و محسوس است که نباید از آن غافل شد. می خواهید بدانید نقش schema در سئو چیست ؟ به عمل نشانه گذاری در صفحات مختلف سایت، برای نتیجه بخشی موتور جستجو،  نشانه گذاری اسکیما یا «شِما» می‌گویند. مثل هر چیز دیگری در استفاده از اسکیما، قوانین و معیارهای مخصوص به خود دارد که در مقاله اسکیما چیست به مهمترین سوالات شما کاربران عزیز درباره تاثیر اسکیما بر سئو و قوانین استفاده از اسکیما پاسخ داده خواهد شد. انواع schema در سئو وجود دارد که پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای آموزش اسکیما در سئو و یادگیری انواع کدهای schema در پایین مقاله بخش نظرات به ما اعلام کنید تا مقاله ای مجزا برای نحوه استفاده از اسکیما و ابزارهای ساخت اسکیما برای شما عزیزان ایجاد کنیم.

آیا اسکیما رتبه بندی درخواست شما را بیشتر توسعه می دهد؟

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ریزداده به طور مستقیم بر رتبه‌بندی پیگیری طبیعی تأثیر می‌گذارد وجود ندارد. صرف نظر از این، نشانه‌های غنی در واقع باعث می‌شوند صفحات سایت شما به طور قابل توجهی در SERP نشان داده شوند. این درک بهتر نشان داده شده است که نرخ بازدید را بیشتر می کند. امروزه چیزهای زیادی در سئو نمی توانند صفحه را به سرعت حرکت دهند. اما اسکیما این قابلیت را دارد. اگر برایتان سوال شده است که نشانه گذاری اسکیما چیست پیشنهاد می کنم همراه ما باشید.

انواع Schema Markup چیست ؟

 • سازمان ها و انجمن ها
 • مناسبت ها
 • اشخاص حقیقی
 • محصولات
 • دستور العمل‌ها
 • بازدید‌ها
 • موارد ضبط شده

تاثیر روی سئو سایت را اصلا نباید نادیده گرفت. schema markup احتمالا شناخته‌شده‌ترین کاربردهای انواع اسکیما وجود دارد؛ با این وجود، فرصت مناسبی وجود دارد که با فرض اینکه شما هر نوع اطلاعاتی را در وب سایت خود دارید، دارای آیتم های مرتبط، نوع آیتم و Itemprop باشد.

کاربرد کدهای اسکیما چیست؟

نحوه نشانه گذاری با اسکیما کاری بسیار ساده اما در عین حال تخصصی است. این کدها باعث می‌شود گوگل اطلاعات صفحات وبسایت را سریع‌تر و بهتر درک کنند. این امر باعث می‌شود قابلیت دیده شدن وبسایت و تشخیص کلمات کلیدی آن توسط گوگل بهبود پیدا کند.

بسیاری از وبسایت‌ها هنوز از نشانه‌گذاری و اسکیما در صفحات خود استفاده نمی‌کنند.  بسیاری از سایت ها هم هستند که هنوز نحوه استفاده از کدهای اسکیما را یاد نگرفته اند. گفتیم که نشانه‌های اسکیما در صفحه نتایج جست‌وجو به صورت ریچ اسنیپت نمایش داده می‌شوند. یعنی اگر سایتی از schema استفاده کند، اطلاعاتش در صفحه نتایج متفاوت و برجسته‌تر نمایش داده می‌شود. همین زمینه‌ای خواهد شد که کاربران به آن توجه کنند و روی آن کلیک کنند.

نشانه گذاری اسکیما چیست

RDFa ، Microdata و JSON-LD به چه معنا هستند؟

اینها گویش‌هایی از کد هستند که می‌توانند به HTML اضافه شوند تا ابرداده‌ها (مثلاً  اسکیما) را در یک رکورد وب قرار دهند. RDFa نمایانگر ساختار بیانگر دارایی در کیفیت است. یک نوع کد را می‌توان به هر گزارش مبتنی بر HTML، XHTML و XML اضافه کرد. اکنون که تاحدودی درک کردید اسکیما چیست و استراکچر این نشانه گذاری در موتورهای جستجوی گوگل چگونه است اجازه دهید شما را با خدمات سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف آشنا کنم که با حضور افتخاری یک تیم تخصصی در مجموعه خود قول پیشرفتی کاملا مشهود به خواستاران بهبود کسب و کارهای آنلاین ‌می‌دهد.

Microdata چیست؟

 • اجرای ریزداده مانند RDFa است و اعتبارات آن شامل موارد زیر است:
 • Itemscope – برای ساختن یک چیز و نشان دادن اینکه باقیمانده جزء حاوی داده‌هایی در مورد آن است.
 • itemtype – برای به تصویر کشیدن چیزها و ویژگی ها با یک URL قانونی از اصطلاحات تخصصی (به عنوان مثال،https://schema.org
 • itemprop – برای نشان دادن اینکه تگ حاوی ارزش یک خاصیت چیز از پیش تعریف شده را دارد (مثلا، itemprop = ” نام”)
 • itemid – برای نشان دادن یک شناسه فوق العاده استفاده می‌شود.
 • itemref – برای ارجاع به ویژگی‌های یک جزء که در آیتم‌کوپ نگهداری نمی‌شوند. این خلاصه ای از شناسه های مؤلفه را با ویژگی های اضافی در جای دیگری در گزارش ارائه می‌دهد.

Schema Generators و کاربرهای آن

بنابراین، با فرض اینکه آماده شروع اضافه کردن اسکیما به صفحه وب خود هستید، در اینجا احتمالاً بهترین دستگاه‌های رایگان تولید کننده اسکیما آنلاین هستند که می‌توانید آنها را آزمایش کنید. مولد نشانه‌گذاری اسکیما دیتای شما را بررسی می‌کند و به شما امکان می‌دهد داده‌های مربوط به کسب‌وکار، فرد، مورد، مناسبت، انجمن یا وب‌سایت محله را وارد کنید تا یک کد JSON-LD بسازید تا به HTML وب‌سایت خود بچسبانید. این ژنراتور ساده و ساده برای استفاده است، ایده‌آل برای صاحبان وب سایت، همه چیز برابر است.

Google Organized Information Markup Aide  ابزاری بصری که به شما امکان می‌دهد روی صفحه یا ایمیل خود کلیک کنید و هر چیزی را در صفحه خود انتخاب کنید و نام آن را افزایش دهید. Microdata Generator.com –  یکی دیگر از دستگاه‌های ساده و خارق‌العاده که مخصوصاً برای سازمان‌های مجاور سازگار است. می‌باشد.  JSON-LD یا microdata آماده اکسپورت در فرمت‌های Merkle Schema Markup Generator می‌باشد.

ابزارهای تست اسکیما

برای اطمینان از اینکه همه کارها را به بهترین شکل ممکن انجام می دهید، ابزارهای تست اسکیما پشتیبانی زیادی نیز وجود دارد که سایت شما را پاکسازی می کنند و از هرگونه سوء استفاده از زبان نشانه گذاری به شما هشدار می دهند.

اعتبار سنجی نشانه گذاری اسکیما

HTML خود را اضافه کردید، اکنون می‌توانید نشانه‌گذاری‌ها را با دستگاه تست اطلاعات سازمان‌یافته گوگل را آزمایش کنید. به سادگی صفحه یا خط کد خود را بصری برای آزمایش هر گونه اشتباه یا پند و اندرز بشناسید.

ابزارهای اسکیما چیست

Semrush ابزار بررسی سایت

ابزار بررسی وب‌سایت Semrush نشانه‌گذاری‌ها را بررسی می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که در کدام سطح از وب‌سایت شما از Schema (فقط میکروداده)، Open Diagram کارت‌های توییتر و میکروفرمت‌ها استفاده می‌کند

راهنمای نشانه گذاری محتوا

گوگل یک راهنمای نشانه گذاری برای اجرای اسکیما به‌منظور به‌دست آوردن محتوای غنی دارد. این نشانه‌گذاری‌ها برای “هر گونه خوشحالی که برای بررسی، نظرسنجی یا تنظیم  تحویل داده شده است، اعمال می‌شود. چیزهایی مانند ضبط، دستور العمل‌ها یا موسیقی را می‌توان از هر جهت با اسکیما افزایش داد.

بهبودهای نوین اسکیما

برای آگاه ماندن در مورد همه چیز نشانه گذاری اسکیما، می‌توانید تحویل آنها را در هر صفحه نشانه گذاری کنید؛ جایی که آنها همه به‌روز رسانی‌ها و واژگان جدید را در پرونده خود فهرست می‌کنند.

چرا  schema org تا این حد مهم است؟

هدف کلی از سازماندهی اطلاعات شما این است که با ابزارهای جستجوی وب مانند گوگل بهتر بحث کنید. زمانی که گوگل مواد را در سطح عمیق‌تری درک می‌کنید، نتایج بهتری را در اختیار جستجوگران قرار می‌دهید. چیزهایی مانند کارت‌های غنی، قطعات غنی و نمودار اطلاعات در پی جمع آوری داده‌ها از اطلاعات سازمان یافته در اس ای آر پی ها نشان داده می‌شوند.

اسکیما چگونه به گوگل کمک می کند؟

اسکیما به گوگل کمک می‌کند تا بفهمد در سایت شما چه نوع محتوایی استفاده شده است و در واقع گوگل را در یک خط فکری نگه می‌دارد.

سرچ اسکیما چیست؟

معناشناسی به‌عنوان بخشی از آوایی و منطقی که نگران اهمیت است مشخص می‌شود. شکار معنایی یا «سئوی معنایی» اصطلاحی است که افراد برای بحث در مورد بهبود یک صفحه برای جستجو با پوشش کامل یک موضوع، به‌جای یک عبارت ساده، استفاده می‌کنند. محتوایی که بیشتر درون و بیرون باشد، با تمرکز و اهمیت 10000 فوتی بیشتر، به مردم کمک می‌کند تا یک ایده را درک کنند و گوگل از این سبک برای ورودی‌های وبلاگ محدودتر استفاده می‌کند. احتمالا تاکنون مفهوم اسکیما چیست برای شما کاملا ملموس شده باشد. شما را به قسمت‌های مهم و نهایی مقاله اسکیما چیست دعوت می‌کنیم تا از نکات چکیده این بخش بهره‌مند شوید.

آیا همه مناطق از اسکیما استفاده خواهند کرد؟

اکنون که همه چیز را در مورد اسکیما و کاربرد آن می‌دانید، پرس‌و‌جو زیر احتمالاً این خواهد بود که این طرح برای چه مناطقی ارزشمند است؟ راه‌حل کوتاه برای این پرسش: همه هستند! هیچ محدودیتی در مورد نحوه استفاده از نشانه گذاری اسدر وب‌سایت خود وجود ندارد؛ تا زمانی که صفحه وب شما با کدهای اسکیما نوشته شده در HTML5 قابل اجرا باشد. به این معنی است که طراحی سایت شما نباید با قرار دادن این کدها به مشکلی منجر شود.

کدهای اسکیما مانند کدهای مختلف در محتوای سایت تنظیم می‌شوند. برای اینکه خزنده‌های وب انرژی زیادی برای جستجوی داده‌ها در وب‌سایت سرمایه‌گذاری نکنند، کدهای اسکیما مستقیماً در  HTML قرار داده می‌شوند. شما می‌توانید نشانه گذاری اسکیما را در هر زمینه‌ای از سایت خود وارد کنید. مقاصد آموزنده، مکان‌های خبری، کتاب‌ها، فیلم‌ها و غیره هر کدام کدهای مخصوص به خود را دارند. فرض کنید سایتی دارید که کتاب های دیجیتال یا ضبط های آموزشی را ارائه می‌دهد. در این راستا، باید از کدهای بهبود یافته داده هایی مانند نویسنده، نام کتاب یا فیلم، ساعت توزیع و غیره توسط schema.org، اطلاعات بیشتری در مورد مورد خود به Google بدهید.

سخن پایانی

اکنون که دقیقا می‌دانید اسکیما چیست اجازه دهید به شما بگوییم که به‌طور مداوم آگاهی انسان ساخته که ابزارهای جستجوی وب از آن استفاده می کنند در حال توسعه بیشتر است، با این حال من در واقع بیشتر در مورد آجرکاری می‌بینم؛ زیرا نمی‌تواند یک وب سایت را به‌عنوان یک انسان تشخیص دهد. موضوع وب‌سایت چیست یا در مورد یک فیلم چه می‌گذرد و مواردی از این قبیل برای یک خزنده وب حل می‌شود؛ به این ترتیب، استراتژی نشانه گذاری برای درک انگیزه پشت یک سایت یا ایده یک فیلم برای نگاه کردن به روبات ها استفاده می‌شود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ارائه دهنده کلیه خدمات تخصصی موردنیاز شما در فضای آنلاین است. کافی‌ست فرم ثبت نام را پر کنید تا کارشناسان ما  در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. همچنین شما می‌توانید با دنبال کردن اینستاگرام مجموعه از خدمات ویژه مشتریان وفادار لیدی تارگت بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول

اسکیما چیست؟

کد های نشانه گذاری اسکیما گوگل را راهنمایی می‌کند تا درک بهتری از محتوای دنیای اینترنت داشته باشد و بتوانند بهتر از قبل کاربران خود را در پیدا کردن نتایج یاری کنند.

معمولا انواع اسکیما با چه کدهایی صورت می‌گیرد؟

معمولا کدها توسط برنامه نویسان و متخصصانی که طراحی می شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن