سئوی محلی چیست

سئو محلی یا (Local SEO) چیست و برای چه استفاده‌ ای ساخته شده است؟

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف قصد داریم تا علت وجود سوال سئو محلی چیست را توضیح دهیم. سئو به جز این که یک راه‌حل کامل برای افزودن ترافیک ورودی سایت شما به‌حساب می‌آید حتی اگر آدم باهوشی باشید می‌توانید با کمک گرفتن از سئو، به خریداران و مصرف کنندگان واقعی زیادی دست پیدا کنید و فروش خودتان را به حالت صعودی درآورید. اگر دارای یک business محلی هستید که نیازمند به مغازه حضوری دارد، سئو محلی بهترین کمک برای شما می‌باشد. راهی که به شما کمک می‌کند دیده شوید. آن‌هم به افرادی که با شما دارای موقعیت فیزیکی یکسانی هستند.

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف به معرفی سئو محلی یا seo local پرداخته‌ایم. اگر می‌خواهید به مشتریان محلی‌تان افزوده شود پس این مقاله لیدی تارگت را از دست ندهید. ضمنا آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف خدمات سئو محلی و سایر خدمات سئو را با کیفیت بالا ارائه می‌کند. همچنین شما در هر زمانی که خواستید با تماس با ما می‌توانید از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما به‌صورت رایگان استفاده کنید.

سئو محلی چیست؟

در جواب سئوی محلی چیست باید گفت این‌کار، باعث بهینه سازی از نظر لوکال سئو سایت در نتایج محلی برای موتورهای جست و جویی مانند google می‌شود. برای کسی مثل بهترین لباس فروشی که به‌دنبال نتیجه‌ است و قصد دارد از مزایای سئو محلی استفاده کند (کاربر می‌تواند از طریق سئوی محلی لباس فروشی‌های افراد را روی نقشه ببیند). مراحل سئو محلی این‌گونه است که محل کاربر با استفاده از Computer IP address او مشخص می‌شود و نتایج خود را بر این اساس ارائه می‌دهد. برای مثال اگر به دنبال بهترین لباس فروشی باشید، google به شما نزدیک‌ترین محل را با توجه به مفهوم لوکال سئو به شما نشان می‌دهد.

این موضوع باعث می‌شود که business شما توسط افراد زیادی از محصول یا خدمات شما را به مشتریان همان منطقه که در حال جستجو هستند، ارائه دهید و با بهینه سازی محیطی سایت که انجام داده‌اید توسط افراد زیادی دیده می‌شوید و یک بازاریابی خوب و مفید برای شما محسوب می‌شود که نتیجه آن چیزی جز بهبود رتبه شما نیست. همانطور که گفته شد محل فیزیکی شما افراد با استفاده از IP قابل شناسایی می‌باشند؛ اما محل فیزیکی که برای مغازه یا دفتر و هر مورد دیگری دارید یا وب‌سایت با رعایت کردن چند نکته ساده، مفید و  مشخص تعیین خواهد شد. سایت شما اگر از طریق سئو بالا نیامد، بهترین گزینه برای شما استفاده از تبلیغات گوگل ادز یا تبلیغات کلیکی است. ضمن اینکه اگر علاقه‌مند به دانستن اصول سئو در تولید محتوا هستید می‌توانید از این مقاله استفاده کنید.

سئو محلی چیست

برای سئو محلی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

تمامی کارهای را که جزو مراحل انجام سئو محلی محسوب می‌شوند، برای آگاه سازی از مکان فیزیکی مغازه یا دفتر و شناساندن آن به (خزنده) Crawler و یا ربات‌هایی است که از طرف گوگل به‌طور منظم برای چک کردن سایت ما فرستاده می‌شوند، مراحل local seo گفته می‌شود. سئوی محلی چیست؟ یکی از استراتژی‌هایی است که از روش‌های مختلفی استفاده می‌کند؛ وب سایت شما در موتورهای جستجویی مانند بینگ و یا گوگل، دایرکتوری‌هایی که بیشتر برای سیستم عامل لینوکس می‌باشد تجارت شما را مانند Google My Business listing ارزیابی می‌کند و به شما رتبه می‌دهد. میلیون‌ها نفر(مشتری) از روش های سئو محلی روزانه استفاده می‌کنند تا بهترین بیزینس‌های منطقه‌ای را در اطراف خود بیابند. شما می‌توانید با آشنایی از طریق سئو محلی چیست دست به بخت‌آزمایی بزنید و شانس خود را امتحان کنید. این‌کار به قول معروف (تیری‌ست در تاریکی که اگر به هدف اصابت نکند مشکلی پیش می‌آید ولی اگر برخورد کند یک امتیاز مثبت و پولساز است) خود را برای یافتن مشتریان که امکان خرید در آنها زیاد است را بیابند.

Crawler یا Slider در سئو محلی به چه معناست؟

اگر با دقت در گوگل سرچ انجام داده باشید برای دیدن بعضی از جستجوهای لغات  محلی، گوگل اقدام به درج نتایج در بالای صفحه جستجو بخشی را نشان می‌دهد که شامل عکس‌های برخی موقعیت‌های مشابه می‌شود. به این کادر اسلایدر محلی می‌گویند؛ چون که یوزرهای وب اسلایدر سئو را در قسمت بالای کادر نتایج جستجو و به شکلی متفاوت از آن‌ها می‌بینند، بیش از پیش دیده می‌شود و نتیجه آن حضور در جایگاهی است که می‌تواند نرخ کلیک شما را بالا ببرد که برای یک وب‌سایت ایده‌آل است.

در حال حاضر پیاده سازی سئو محلی در سایت لازم نیست؛ زیرا گوگل، خود نتیجه‌ها را بر اساس محل حضور شما نمایش می‌دهد. باید متوجه این موضوع بود که اخیرا گوگل توجه خاصی را به بهبود سئو محلی، اهمیت سئو محلی و به دنبال نزدیک‌ترین گزینه برای مخاطب خود است تا بتواند بهترین و نزدیک‌ترین نتایج را به کاربران خود نشان دهد؛ در نتیجه باید بیزینس‌ها مخصوصا آن‌هایی که تجارت‌های مرتبط با local seo دارند، مشخصا توجه بیشتری به بهبود سئوی محلی داشته باشند. برای شروع سئو محلی چیست باید سایت در google map به ثبت برسد. در صورت این که سایت خود را نتوانستید در گوگل مپ به برسانید، اطلاعات مرتبط با بیزینس‌ها در گوگل مپ، وب‌سایت‌ها قادر نیستند در نمایش نتیجه‌های محلی گوگل رتبه بگیرند.

کرالر یا اسلایدر سئو محلی به چه معناست

چرا برای ما این سوال که سئو محلی چیست اهمیت دارد؟

 این روزها سیل عظیمی از مردم با توجه تغییر سبک زندگی به دنبال جواب‌هایشان از اینترنت هستند؛ البته نمی‌توان تمام این تغییرات را تنها به پای اینترنت و فضای وب نوشت؛ هرچند که به احتمال زیاد یکی از پر رنگ‌ترین آیتم‌ها در این تغییر سبک زندگی هستند. جستجوگرهایی مثل گوگل، بینگ و یاندکس جایگزین دفترچه‌هایی شده‌اند که روزگاری شماره‌های دوست و آشنا را در آن می‌نوشتیم. همچنین به گوگل و دیگر نتایج جستجو بیشتر توجه می‌شود. یکی دیگر از کاربرد لوکال سئو این است که اگر موردی را در آن گوگل کنید، جوابی را نشان می‌دهد که مربوط به یک جای به‌خصوص و بر پایه آدرس Internet Portocole کاربر می‌باشد. اگر شما نام یک استان یا حتی روستایی خاصی را در مرورگر خود مثل کروم ذکر کنید، گوگل با استفاده از تکنیک های سئو محلی و کاربرد لوکال سئو محدوده گشتن خود را محدود می‌کند تا همه مکان‌های خاصی را که مرتبط است جستجو می‌کند. فهم عمیق اینکه سئو محلی چیست می‌تواند کارهای زیادی برای تجارت شما انجام دهد. به احتمال زیاد با استفاده از تکنیک های بهبود local seo شما شاهد افزایش رتبه در سئو محلی باشید.

لازم به ذکر است برای انجام این کار شما نیازمند هستید تا در مرحله اول با مفهومی به نام local seo لوکال سئو چیست آشنا شوید و بعد به سراغ آموختن دیدن آموزش سئو لوکال بروید. برای نمونه از جستجو کردن نام یک مزون در منطقه‌ای خاص را جستجو کنید و بعد مشاهده می‌کنید نتایجی که از گوگل سرازیر می‌شود انقدر که خواندن عدد تعداد صفحات پیدا شده هم سخت است! در کنار این فهرست، صفحه‌ دیگری از Google map را به نمایش می‌گذارد و لوکیشن دقیق هر مورد را با یک نقطه به رنگ قرمز نشان داده می‌شود. همچنین یوزر این توانایی را دارد که با دیدن فهرست سایت‌‌های نمایش داده شده در کنار در صفحه با یک کلیک به خواندن نظرات افرادی که از آن خدمت استفاده کردند بپردازد. 

تصور کنید تا همین چند سال پیش نه خیلی دور که سایت گوگل به این محبوبیت و موفقیت نرسیده بود، مردم برای پیدا کردن مغازه مورد نظر خود چه مشکلاتی داشتند؛ مشکلاتی که معمولا حل هم نمی‌شد؛ اما امروزه با استفاده از دسترسی‌هایی که گوگل به ما داده، زندگی را برای ما بسیار برای ما راحت تر کرده است؛ تنها کافی‌ست عبارت مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنید و با استفاده روش های سئو محلی به محل مورد نظر خود به راحتی می‌رسید.

سئو محلی تا چه میزان روی سئو سایت تاثیرگذار است؟

بررسی‌ها نشان داده است که امروزه نیمی از کسانی که یک جستجوی محلی را در گوشی تلفن همراه خود به انجام می‌رسانند، پس از یک روز به‌صورت فیزیکی در مکان‌های موردنظر حاضر می‌شوند. این رقم برای کامپیوترها 34 درصد می‌باشد. همچنین 18 درصد جستجوهای محلی در گوشی‌های موبایل پس از یک روز به خرید منجر خواهد شد و 78 درصد آن‌ها هرچند دیرتر اما در نهایت به یک خرید فیزیکی ختم می‌شود؛ علاوه بر این‌ها باید آگاه باشید که در سال 2017، چیزی در حدود 97 درصد مشتریان کسب‌وکارها، آن‌ها را از طریق گوگل جستجو می‌کردند. این رقم قطعا در حال حاضر بیشتر هم می‌باشد.

همه این آمارها را ارائه دادیم که بگوییم جستجوی محلی اهمیت زیادی برای کسب‌وکارها خواهد داشت. به‌خصوص کسب‌وکارهایی که به مکان فیزیکی وابسته هسثتند یا در کنار وب‌سایت یک مغازه یا فروشگاه هم وجود دارد. سرمایه‌گذاری روی جستجوی محلی می‌تواند ترافیک و در نتیجه خرید زیادی برای این کسب‌وکارها به‌وجود بیاورد. نیاز است که بدانید سئو محلی چیست. چندین مرحله ساده برای آماده‌سازی وب‌سایت در جستجوی محلی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید سایت خود را در صفحه نتایج جستجو بالا ببرید. سئوی محلی با گوگل مپ آغاز شده است که باید آدرس شرکت خود را در آن ثبت کرد.

اطلاعات تماس و مکان شما به‌روز است تا آنجا که شما بر روی Google maps و جستجوها نمایش داده خواهید شد. توصیه می‌کنیم آدرس و مشخصات کسب‌وکارخود را به همراه کد شهر و کد پستی در وبسایت بنویسید تا گوگل بهتر توانایی این را داشته باشد که رابطه میان گوگل مپ و وبسایت را بفهمد. راهکار دیگر برای سئوی محلی استفاده از گوگل بیزینس می‌باشد که امکان درج آدرس، نام و مشخصات شرکت را دارد، درج آدرس در گوگل بیزینس یکی از معیارهایی هست که گوگل برای نتایج جستجوی محلی خود استفاده می‌کند و بنابراین تأثیر بسیار خوبی در سئوی محلی دارد (البته این ابزار به دلیل مسائل تحریم در ایران پشتیبانی نمی‌شود). 

در سئو محلی چیست تک‌تک لغات ارزشمند هستند پس عاقلانه انتخاب کنید!

داشتن سئوی محلی بسیار مهم است. وچود مکان هدفمند در صفحات عنوان، تگ‌ها و در توضیحات متای صفحه لازم می‌باشد؛ از آنجا که صفحاتی که عناوین آن‌ها حاوی کلمات کلیدی جغرافیایی است، در نتیجه‌های جستجوی محلی رتبه بالاتری دریافت می‌کنند؛ به عنوان مثال در هنگام جستجوی عبارت «طراحی سایت» در گوگل، اگر مرورگر موقعیت کاربر را در تهران شناسایی کند، صفحات دارای عناوین کلمه تهران مانند «طراحی سایت حرفه ای» شانس بیشتری را برای دریافت جایگاه مناسب‌تر دارند. همچنین مشخص بودن نقشه مکان خود بر روی صفحه تماس خود نیز به رتبه‌بندی سئوی محلی کمک خواهد کرد. 

از جنبه سئوی محتوا، بر روی کلمات کلیدی محلی تمرکز داشته باشید؛ به عنوان مثال، به جای تمرکز کردن تنها بر روی کلمه «مزون»، بر روی «مزون در کرج» تمرکز کنید. این امر هم رتبه‌بندی سئوی کلی و هم رتبه‌بندی سئوی محلی را افزایش می‌‎دهد؛ بنابراین باید روی کلمات کلیدی که در آن‌ها به محل جغرافیایی شما اشاره دارد، هدف‌گذاری کنید و این امر تأثیر قابل توجهی در سئوی محلی شما خواهد گذاشت.

لینک سازی خارجی


چگونه سایت خود را از نظر سئو بهینه سازی کنیمیکی از بخش‌های مهم سئو سایت، لینک‌های خارجی می‌باشد و این به معنای ایجاد پروفایل‌ها و لینک دهی وب‌سایت خود در دایرکتوری‌ها و سایت‌های معتبر می‌باشد. کسب لینک‌های مناسب و واقعی از سایت‌های مرتبط با حوزه کاری خود و با هدف‌گذاری بر روی عباراتی که به مکان جغرافیایی شما اشاره می‌کند، تأثیر زیادی را در سئوی محلی می‌گذارد. این مرحله ساده‌ای می‌باشد که بسیاری از افراد انجام آن را فراموش می‌کنند.

چگونه سایت خود را از نظر سئو بهینه سازی کنیم؟

از بخت خوب شما می‌توانید مهمترین مورد این مقاله را یعنی سئو محلی چیست. شما برای همین موضوع مقاله را یعنی سئو محتوا چیست را با دیدن آموزش سئو محلی در چند مرحله انجام ‌دهید. برای بهینه سازی سئو محلی کار اضافه‌تری قرار نیست انجام شود، تنها باید همان روش‌هایی که برای بهینه‌سازی سایت به کار می‌رفت، حالا با کمی ظرافت برای عبارت‌های محلی به کار برود. در ادامه تکنیک های لوکال سئو را مرور خواهیم کرد:

تحقیق کلمات کلیدی

بخشی که شما به دنبال لغات کلیدی مورد نظر خود می‌روید را شاید بتوان مهمترین بخش دانست. شما وقتی از خود پرسیدید لوکال سئو چیست (Local SEO) در واقع از خود پرسیدید که چه لغاتی در این منطقه سرچ می‌شوند. برای اینکار می‌توانید از پرس‌وجو کردن و خوانده ذهن مخاطب استفاده کنید تا به پاسخ سوال سئو محلی چیست برسید. 

لینک‌ سازی خارجی

یکی از بخش‌های مهم سئو سایت، لینک‌های خارجی می‌باشد. این به معنای ایجاد پروفایل‌ها و لینک دهی به وبسایت خود در دایرکتوری‌ها و سایت‌های معتبر می‌باشد. به‌دست آوردن لینک‌های مناسب و واقعی از سایت‌های مرتبط با حوزه کاری خود و با هدف‌گذاری بر روی عباراتی که به مکان جغرافیایی شما اشاره می‌کند، تأثیر زیادی را در سئوی محلی شما می‌گذارد. این مرحله ساده‌ای می‌باشد که بسیاری از افراد انجام آن را فرموش می‌کنند.

مکان مغازه فیزیکی خودت را حتما تو گوگل مپ ثبت کن

در مورد این عنوان از مقاله یعنی سئو محلی چیست یک حقیقت تلخ وجود دارد و آن این است که شما باید در ابتدا مکان خودتان را در گوگل ثبت کنید و بعد نوبت به اصل داستان یعنی (گوگل مای بیزینس)  Google My Business. حقیقت تلخ این است که ایران به علت تحریم از داشتن این امکان محروم است.

سایتتان را برای موبایل قابل استفاده کنید

شاید مهمترین نکته در بحث سئو محلی چیست همین موضوع باشد؛ چون دیگر به قدری نفوذ گوشی‌های هوشمند بین مرد زیاد شده است که حتی روی استفاده از کامپیوتر شخصی هم تاثیر گذاشته است. شما بیشتر زمانی که بیرون هستید عنوان سئو محلی چیست نیازتان می‌شود تا وقتی در خانه و ثابت هستید. پل ارتباطی ما با شما صفحه لیدی تارگت در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌باشد. اگر هم کلا از غافله عقبید و وارد این فضا نشده‌اید به کمک از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف می‌توانید وارد این فضا شوید، اما در گام اول شما نیاز به یک طراحی سایت دارید.
سایتتان را برای موبایل قابل استفاده کنید

 

 

سوالات متداول

سئوی محلی یا لوکال سئو چیست؟

در سئوی محلی گوگل برای نتیجه مورد نظر یوزر، موقعیت یوزر را با استفاده از (Intrenet Porptocole )IP او تشخیص می‌دهد و نتیجه‌هارو خود را به ترتیب ارائه می‌دهد ارائه می دهد. برای نمونه اگر بهترین رستوران را مورد جستجو قرار دهید، گوگل برای ما نزدیک ترین نتیجه را با توجه به موقعیت مکانی مابه نمایش می‌گذارد.

دلایل اهمیت سئو محلی چیست؟

سئوی محلی به کسب و کار شما کمک فراوانی می‌کند، حتی اگر وب ‌سایت نداشته هم ندارید. سئو محلی به جذب ترافیک بیشتر به محل شما کمک خواهد کرد و احتمالاً نرخ تبدیل بالایی نیز برای شما به ارمغان می‌آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن