لینک سازی داخلی چیست؟ 

لینک سازی داخلی چیست؟ آموزش لینک سازی داخلی + رتبه یک گوگل

در مقاله ” لینک سازی داخلی چیست+آموزش لینک سازی داخلی ” در وبلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف  یا Ladytarget درباره  اینکه لینک سازی داخلی چیست؟ و مزایا و استراتژی های آن به شکل کامل توضیح خواهیم داد . 

ممکن است هنگام انجام سئو وب سایت خود با اصطلاح  لینک سازی داخلی آشنا شده باشید و بخواهید بدانیدلینک سازی داخلی چیست “و چطور آموزش لینک سازی داخلی به رشد شما کمک می‌کند؟ برخورد کرده باشید. برای شروع به پاسخ سوال لینک سازی داخلی چیست لازم است بگوییم یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو است. شما می توانید در سایت خودتان رتبه سئو با لینک داخلی را افزایش دهید و لذتش را ببرید! صفحات وب سایت خود را با استفاده از لینک های داخلی پیوند دهید و از طریق هدایت کاربرد و کنترل پیمایش مخاطبان باعث شوید تا زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذراند. این باعث کاهش نرخ پرش، افزایش تعامل کاربر در وب سایت و غیره می شود. همه اینها تاثیر لینک سازی داخلی بر سئوی وب سایت شما خواهد بود.

اکنون که تا حدی می‌دانید بک لینک سازی داخلی چیست و چرا آموزش لینک سازی داخلی برای شما سئوکاران عزیز بسیار حیاتی است اجازه دهید برویم سر اصل مطلب:

لینک سازی داخلی چیست و چرا همه چیز است؟

حتما تا اینجا آمده اید که بدانید “چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم ؟” در میان انبوه لینکهای رد و بدل شده، لینک های داخلی در واقع لینک‌هایی هستند که صفحات یک وب سایت را به یکدیگر پیوند می‌دهند. با استفاده از این، کاربران وب سایت شما می توانند به راحتی به محتوای مربوطه در صفحه ای که در آن هستند حرکت کنند. پس بیایید اموزش لینک سازی داخلی را جدی بگیریم.

 موتورهای جستجو همچنین می توانند از این پیوندها برای رفتن و خزیدن به صفحات دیگر در وب سایت شما استفاده کنند. بنابراین، در واقع می توان گفت که یکی از مهمترین عناصر سئو، لینک سازی داخلی و خارجی است.

مطمئن شوید انکر تکست که برای پیوندهای داخلی خود انتخاب می کنید، نکته اصلی مقاله لینک شده را بیان می کند.  البته مقاله ای که به آن لینک می دهید باید به صفحه ای که به آن لینک می دهید مربوط باشد. اگر بین صفحات غیرمرتبط لینک کنید، کاربر دیگر نمی تواند از سایت شما بازدید کند و نتیجتا موتورهای جستجو این لینک بیلدینگ را برای سئوی سایت شما منفی می دانند. بنابراین در انتخاب محتوا و انکر متنی که می‌خواهید به آن لینک دهید دقت کنید.  فکر کنیم تاحدی متوجه شده باشید که اهمیت لینک سازی داخلی چیست و چرا آموزش لینک سازی داخلی برای شما واجب است؟

لینک سازی داخلی چیست

دلیل اهمیت لینک سازی داخلی چیست ؟

می‌خواهید بدانید هدف گوگل از استفاده از لینک سازی داخلی چیست؟ پاسخ یافتن محتوای جدید و درک ارزش صفحه یک سایت است.

فرض کنید صفحه ای با محتوای جدید ایجاد کرده اید، اما به صورت داخلی توسط صفحات دیگر سایت شما پیوند داده نشده است. همچنین این صفحه جدید در نقشه سایت نیست و از سایت های دیگر بک لینک دریافت نکرده است. در چنین شرایطی هرگز ربات های خزنده گوگل از وجود چنین صفحه ای مطلع نخواهند شد و عملا با انتشار این صفحه شاهد تغییری در موقعیت و ترافیک ورودی سایت نخواهیم بود. اینجاست که آموزش لینک سازی داخلی و آگاهی از قواعد لینک سازی داخلی سایت نجاتتان می‌دهد.

اجازه دهید در ادامه مقاله آموزش لینک سازی داخلی با مثالی شما را روشن‌تر کنیم:

اگر به مثال یک برج 100 طبقه برگردیم، می‌توان گفت که اتاق جدیدی ساخته‌اید که از آسانسور، راهرو و پله‌ها دسترسی ندارد و هیچ‌کس واقعاً از وجود آن خبر نخواهد داشت. اتاق دیدگاه گوگل در مورد اهمیت و اثربخشی پیوندهای داخلی جالب است:

 • گوگل همیشه به دنبال صفحات جدید است و تمام صفحاتی که ربات گوگل می خزند ایندکس می شود. اگر پیوندی از صفحه فهرست شده وجود داشته باشد، ربات های گوگل صفحات جدید را می بینند.
 • بنابراین دلیل اصلی استفاده از لینک های داخلی، معرفی صفحه به ربات های گوگل و ایجاد دسترسی برای کاربران است.
 • اگر صفحه لینک داخلی ندارد. از نظر گوگل به این صفحه یتیم می گویند.
 • تعداد لینک های داخلی به یک صفحه خاص در یک وب سایت سیگنالی به موتورهای جستجوگر است که این صفحه مهم است.
 • داشتن لینک های داخلی زیاد در یک صفحه وب لزوماً به این معنی نیست که شما در نتایج جستجو موقعیت بهتری کسب می کنید!

در این فرآیند باید به پیوند موضوعی صفحات و عبارات استفاده شده برای پیوند نیز توجه ویژه ای شود. در زیر شما را با مهم ترین نکاتی که در ساخت لینک های داخلی باید به آن ها توجه کنید آشنا می‌کنیم.

اهمیت استفاده ازلینک سازی داخلی برای سئو

وقتی از هر مهارتی استفاده می شود دلیل و اهمیت آن بررسی می‌شود. لینک سازی داخلی ( لینک سازی برای سایت )  در واقع اهمیت هر کار همان چیزی است که باعث استفاده بیشتر از آن می شود. بنابراین برای استفاده بهتر و در نهایت نتایج بهتر، لازم است اطلاعاتی در مورد اهمیت استفاده از آن راه حل داشته باشید. این در مورد اتصال داخلی نیز صدق می کند. اهمیتی که می تواند باعث رشد و توسعه بهتر سایت شود. در مقاله “internal link چیست “ به چند نکته در مورد اهمیت این موضوع اشاره می کنیم.

 • بهبود فرآیند نمایه سازی سایت
 • بهینه سازی صفحه فرود وب سایت
 • ارزش صفحات داخل وب سایت خود را افزایش دهید
 • کمک به ساختار وب سایت
 • شانس بازدید از محتوای قدیمی سایت را افزایش دهید
 • مدت زمان حضور کاربران در سایت را افزایش دهید
 • ما صفحات سایت را به ربات های گوگل ارائه می کنیم
 • ایجاد دسترسی به صفحات مختلف برای کاربران وب سایت

مزایای استفاده از لینک سازی  داخلی

در استفاده از هر راه حل، مزایایی وجود دارد که در کنار اهمیت استفاده از آن معنا پیدا می کند. استفاده از لینک های داخلی در سایت نیز مزایای خود را دارد. یکی از مزایای اصلی استفاده از لینک سازی داخلی چیست ، شناسایی ساختار سایت برای موتورهای جستجو است. با استفاده از این شکل از پیوند، موتورهای جستجو مانند گوگل می توانند صفحات یک سایت را رتبه بندی کنند و کمک ویژه ای در نمایه سازی سایت ارائه دهند. این مشکل به همین ترتیب ادامه دارد و منجر به شناسایی سایر صفحات سایت می شود. به این ترتیب بازدید از کل سایت رشد می کند و در نهایت سایت به یکی از پربازدیدترین سایت ها تبدیل می شود.

علاوه بر این، لینک سازی  یک خط در وب سایت ایجاد می کند و یک رابط متنی مناسب بین دو پیام در وب سایت ایجاد می کند. رابطی که می تواند تخصص محتوای سایت شما را بهتر نشان دهد. و به عنوان منبع اطلاعاتی مطمئن برای سایر وب سایت ها و موتورهای جستجو توصیه می‌شود.

اصول و قواعد لینک سازی داخلی

اصول لینک سازی داخلی چیست؟ برای رسیدن به لینک بیلدینگ با کیفیت بالا، رعایت نکات لینک سازی داخلی ضروری است. اصول و قوانینی که به شما کمک می کند لینک سازی در وب سایت خود را بهبود بخشید و مزایای استفاده از لینک بیلدینگ داخلی را برای وب سایت خود ارائه می دهد.

در زیر با این اصول و قوانین در قالب 8 قسمتی آشنا می شوید تا بتوانید مزایای استفاده از لینک بیلدینگ داخلی را برای خود اعمال کنید.

 • یک استراتژی برای پیوند داخلی داشته باشید
 • انتخاب محتوای مرتبط برای پیوند داخلی
 • استفاده از کلمات کلیدی در صفحات اصلی برای ایجاد لینک
 • انتخاب متن لنگر مناسب برای پیوند (با استفاده از کلمات کلیدی در آن)
 • پررنگ و رنگ آمیزی کلمات مشخص شده
 • مدیریت متناسب تعداد اتصالات
 • یک پوشش بین متن اصلی و پیوند داخلی ایجاد کنید
 • دارای چگالی مناسب برای پیوندهای متنی داخلی

لینک سازی خارجی

چگونه استراتژی مناسب لینک سازی داخلی را تعیین کنیم؟

در آموزش لینک سازی داخلی بدانید که باید صفحات مهم و محتوای خوب باید برای کاربران آسان باشد تا لینک های داخلی را پیدا کنند. یکی از ویژگی های اصلی این صفحه منوی اصلی وب سایت است، اما با گنجاندن تعداد زیادی لینک در این بخش، درک تقسیم بندی های اصلی و اهمیت آنها نسبت به یکدیگر غیر ممکن خواهد بود. برای اتصال داخلی، باید دو تکنیک اصلی را در نظر بگیریم:

1- تکنیک مرزبندی در محتوا

برای استفاده از این تکنیک برای ساخت لینک سایت تصور کنید سایت شما دارای 5 دسته اصلی است که هر کدام دارای 5 زیرمجموعه مهم است. قرار دادن تمامی این صفحات در منوی اصلی سایت عملا به این معناست که ارزش و اعتبار یکسانی برای گوگل دارند. دسته های اصلی شما و برخی زیرمجموعه ها اولویت و اهمیت بیشتری دارند.

تکنیک مرزی به ما کمک می کند فقط پیوندهای داخلی بین صفحات مرتبط با موضوع ایجاد کنیم. با این رویکرد، تنها دسته‌های اصلی در منوی اصلی وب‌سایت پیوند داده می‌شوند و از هر صفحه دسته‌بندی یک لینک داخلی به صفحات زیر مجموعه و محصولات و مقالات مرتبط وجود دارد. هنگامی که کاربر وارد یکی از این زیرمجموعه ها می شود، می تواند به دسته والد و دسته های مرتبط با آن در نوار کناری یا محتوای صفحه دسترسی داشته باشد. این مورد یکی از اصول لینک سازی حرفه ای برای وب سایت شماست.

نکته کلیدی در مرزبندی

در صفحه مقاله یا محصول، فقط به دسته ها و برچسب های مرتبط با موضوع پیوند داده می شود و مقالات مرتبط همگی در یک موضوع منتشر می شوند.

این مرزها را می توان در بخش ها و ارتباطات داخلی بین آنها به هم مرتبط کرد. تصویر برج را در زیر ببینید، در اینجا آسانسور نقش اصلی را برای رسیدن به هر بخش یا دسته ایفا می کند و راهروها راهی برای ورود به هر صفحه در دسته بندی شما هستند. با استفاده از لینک های داخلی هدفمند، طبقات مختلف به طور مستقیم به یکدیگر متصل می شوند. پیشنهاد می‌کنیم سری هم به مقاله  GDN چیست بزنید تا به اطلاعات خود در حوزه مرتبط بیافزایید.

مزیت لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی  با استفاده از این روش می تواند به عنوان خوشه بندی موضوعی نیز تعبیر شود. یعنی گروهی از صفحات با لینک های داخلی که ارتباط موضوعی دارند. استفاده از تکنیک های محدودسازی محتوا سه مزیت اصلی دارد:

 1. ورود آسان و جستجوی آسان برای کاربران سایت.
 2. خزنده های گوگل اهمیت موضوعی صفحات سایت را بهتر درک خواهند کرد.
 3. اعتبار بیشتر به صفحات وب مهم تعلق می گیرد.

2- از متن مرجع مناسب استفاده کنید

انکر تکست مورد استفاده در فرآیند پیوند داخلی نقش مهمی در درک گوگل از محتوای صفحه دارد. ما باید هنگام توسعه یک استراتژی پیوند داخلی مناسب به آن توجه کنیم. اگر با مفهوم انکر تکست و کاربرد آن آشنایی کافی ندارید، به شما توصیه می کنیم مقاله انکر تکست چیست را مطالعه کنید و به مثال زیر توجه کنید:

هر اتاق با کارکرد و هدف خاصی ساخته شده است و تابلوی راهنما که در راهرو به هم متصل می شود عملکرد خود را نشان می دهد. علامت دسترسی به اتاق های دیگر در یک طبقه خاص همان متن لنگر است که در پست های خود استفاده می کنید. مثلاً اگر روی تابلو اتاق نوشته شده «اتاق 512» هیچ اطلاعاتی به بازدیدکننده نمی دهد، اما اگر همان تابلو با عبارت «دفتر اداری» جایگزین شود، کار را برای افراد راحت می کند. تصمیم بگیرید که وارد اتاق شوید و از آن استفاده کنید.

از متن انکرمناسب برای لینک های  داخلی استفاده کنید

با استفاده از انکر تکست های مختلف که مرتبط با کسب و کار ما هستند، می توانیم به گوگل و کاربران کمک کنیم تا هدف ما را درک کنند که منجر به افزایش قابل توجه سئوی سایت می شود.

آشنایی با انواع لینک های داخلی

به طور کلی لینک های داخلی انواع مختلفی دارند که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند. توابع مناسب برای مکان های مختلف و فعالیت های مختلف. اکنون به چند مورد از مهم ترین انواع لینک های داخلی اشاره می کنم و در مورد هر یک به شما توصیه هایی می کنم که در ادامه مشاهده می کنید.

لینک فالو

با استفاده از مراجع داخلی یا پیوندهای مرجع دوگانه، کاربران می توانند از یک صفحه به مقصد خود هدایت شوند. استفاده از این لینک ها راهی برای افزایش رتبه صفحه هر سایت در گوگل و در نتیجه ارائه بیشتر از سایرین است.

لینک نوفالو

هیچ لینک فالوی خیلی شبیه لینک های فالو نیست. این پیوندها همچنین مبدا و مقصد را در دو صفحه در یک سایت قرار می دهند. با این تفاوت لینک های نوفالو در مبدا و مقصد خود محتوای نامرتبط دارند و دو موضوع کاملا متفاوت را در سایت دنبال می کنند.

لینک اسپانسرینگ

پیوندهای حمایت شده کمی متفاوت از سایر پیوندهایی است که قبلاً ذکر شد. این لینک ها برای تبلیغات و حمایت مالی استفاده می شوند و با پرداخت هزینه در وب سایت قرار می گیرند. این نوع لینک ها را می توان انواع جدیدی از لینک های داخلی دانست که به لینک های دیگر معرفی می شوند

لینک تولید شده توسط کاربر

آخرین دسته از لینک های داخلی، لینک های تولید شده توسط کاربر هستند. لینک ها توسط نظرات کاربران در سایت ایجاد می شوند، بنابراین سایت شما توسط سایر کاربران دیده می شود. این موضوع با استفاده از هشتگ ها و کمپین ها قوی تر و قابل مشاهده تر می شود.

آموزش لینک سازی داخلی

روش های مختلف برای پیوند داخلی به یک سایت

پیوند بین سایت ها را می توان به روش های مختلفی ایجاد کرد. اشکال مختلف، هر کدام مزایای خاص خود را دارند و با استفاده از روش خاصی دنبال می شوند. در قسمت بعدی به بررسی و بررسی 7 روش برای ایجاد لینک های داخلی در سایت می پردازیم و برای هر کدام نکاتی را به شما ارائه می دهیم. اگر احساس می‌کنید سئوی وبسایت شما نیاز به حضور یک متخصص دارد نگران نباشید خدمات سئو و بهینه سازی وبسایت در بانوی هدف با حضور با تجربه ترین متخصصان حرفه ای سئو تضمین کیفیت بالا را به شما می‌دهد.

پیوند داخلی دستی (پیوند در محتوا)

راه حل اصلی مورد استفاده برای لینک سازی داخلی، پیوند دستی است. در این راه حل افراد باید به صورت سنتی و کاملا دستی لینک هایی را در وب ایجاد کنند. راه حلی که مزایای زیادی دارد اما سرعت پایین آن باعث شده تا راه حل های دیگری برای این مشکل ایجاد شود.

اتصال داخلی خودکار

هنگام ساختن لینک به صورت خودکار با سیستم وردپرس، کلمات به عنوان کلمات کلیدی معرفی می شوند. در این صورت زمانی که از این کلمات در متن و محتوای وب سایت خود استفاده می کنید، یک لینک داخلی ساخته شده و محتوا به متن مورد نظر منتقل می شود.

لینک در متن

رایج ترین نوع پیوند داخلی، نوع پیوند درون متنی است که با استفاده از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی انجام می شود. این روش محبوب است و روشی مناسب برای استفاده از لینک است. با این حال، بهتر است از روش های دیگری برای ایجاد ارتباطات داخلی در این فرآیند استفاده کنید تا این کار بهتر انجام شود. در مقاله انواع محتوا و دسته بندی آن ما صفر تا صد نحوه تولید محتوا را به شما آموزش دادیم و در مقاله استراتژی تولید محتوا درباره نحوه محتوانویسی برای کسب و کار خود را آموزش داده ایم.

لینک عکس های موجود

استفاده از لینک به تصاویر یکی از راه حل های دیگری است که به شما در ایجاد لینک های داخلی به سایت کمک می کند. هنگام استفاده از یک تصویر، لینک دادن به تصویر با قرار دادن تگ Alt روی آن انجام می شود. به این ترتیب این تگ تضمین می کند که گوگل تصویر و هدف آن را تشخیص می دهد و حتی در صورت باز نشدن تصویر، متن آن برای عموم نمایش داده می شود.

یک لینک در صفحه اول وب سایت ایجاد کنید

وقتی وارد هر صفحه ای می شوید، اولین صفحه آن ظاهر می شود. بنابراین می توان مهمترین صفحه هر سایتی را صفحه اول آن دانست. با ایجاد لینک در صفحه اول سایت و قرار گرفتن در این صفحه می توانید شرایط مناسبی را برای نگه داشتن مخاطب هدف در سایت ایجاد کنید.

پیوندها در منوی وب سایت

در مقاله لینک سازی داخلی چیست داشتن منوی کامل در سایت یکی از سخت ترین انواع بازاریابی وابسته برای شما است. موارد زیادی در لیست فیلدها وجود دارد، مانند اقلام میدانی برای محصولات شما برای فروش. یک لینک سازی خوب برای بودجه سایت را می توان یکی از بهترین روش های لینک سازی سایت دانست. همچنین ما در مقاله رفع خطای گوگل پلی بهترین نکات برای رفع مشکل شما آموزش داده ایم که قطعا دانستن برای شما علاقه مندان یادگیری بسسیار مفید خواهد بود.

لینک سازی با افزونه ها

پلاگین ها نوع دیگری از روش های پیوند داخلی در صفحه هستند که می توانند به رشد سایت شما کمک کنند. با استفاده از افزونه هایی مانند درباره ما، تماس با ما و محصولات و موارد مشابه در سایت، لینک بیلدینگ داخلی سایت شکلی منظم و واضح به خود می گیرد و دسترسی مخاطب را به راحتی تضمین می کند.

رایج ترین مشکل استفاده از لینک های داخلی

در برخی موارد ممکن است مشکلاتی در حین ارتباط داخلی رخ دهد. مشکلاتی که تلاش شما را در ساخت لینک هدر می دهد و مزایای استفاده از لینک بیلدینگ ناپدید می شوند. بنابراین، دانستن و آگاهی از لینک سازی داخلی چیست این مسائل می تواند به شما کمک کند تا از این نوع اشتباهات جلوگیری کنید و راه حل های مناسب برای به دست آوردن نتایج تلاش های لینک سازی داخلی خود را بیابید. از جمله اشتباهات رایج و مشکلات اصلی در ایجاد ارتباطات داخلی عبارتند از:

لینک های داخلی خراب (لینک های بدون محتوا، اگر روی آنها کلیک کنید، خطای 404 دریافت خواهید کرد.)

پیوندهای داخلی به صفحات تغییر مسیر داده شده (پیوندهایی که افراد را به صفحه هدایت شده هدایت می کند و تاریخچه واقعی صفحه را می شکند.)

پیوندهای زیاد به سایت های کم اهمیت (لینک های داخلی باید برای سایت هایی ساخته شود که اهمیت بالایی دارند. استفاده از سایت های کم اهمیت یا کم اهمیت برای پیوندهای ارجاع ممکن است بازدید از سایت ها سخت باشد.)

بسیاری از لینک های داخلی به صفحه اصلی (زمانی که لینک به صفحه بیش از حد ضروری باشد، موضوع و محتوای صفحه برای مردم خسته کننده به نظر می رسد و می تواند منجر به نتایج منفی و مخالف برای بازدید از صفحه مربوطه شود. همه).

5 تا از رایج ترین مشکلات لینک سازی  داخلی

موارد ذکر شده در توسعه یک استراتژی لینک سازی داخلی، لینک های موجود در صفحات را به طور مناسب در اختیار کاربران و گوگل قرار می دهد. با گذشت زمان و با افزایش تعداد صفحات سایت یا حذف برخی از آنها، این استراتژی ممکن است با مشکل مواجه شود. یکی از مهمترین وظایف ما شناسایی این مشکلات احتمالی و رفع آنها در سریعترین زمان ممکن است. در این بخش، لینک سازی داخلی چیست 5 مشکل رایج در پیوند داخلی بررسی شده است:

1- لینک های شکسته داخلی یا لینک های شکسته داخلی

گاهی آسانسور در برخی طبقات متوقف نمی شود، بلکه در طبقات پایین یا بالاتر متوقف می شود. یا اتاقی در طبقه اول یک ساختمان بزرگ دارید و وقتی در را باز می کنید با یک فضای خالی یا یک انبار متروکه مواجه می شوید.

یک لینک شکسته یک پیشرفت بد آسانسور برای وب سایت شما است. لینکی که کلیک می کنید به یک صفحه خالی می رود. اگر سایت شما دارای لینک داخلی شکسته باشد و کاربر روی آن کلیک کند، صفحه خطای 404 را مشاهده می کند.

لینک های داخلی در 404 صفحه شکسته یا حذف شده اند

اما لینک های شکسته چگونه ایجاد می شوند؟

دو دلیل اصلی برای ایجاد لینک های داخلی شکسته وجود دارد:

ما آدرس صفحه قبلی را تغییر داده ایم و وقتی کاربر به این صفحه دسترسی پیدا می کند محتوایی برای نمایش وجود ندارد.

یک صفحه از سایت حذف شد، اما جایگزین در نظر گرفته نمی شود. باز هم با کلیک روی لینک کاربر با صفحه 404 روبرو می شود.

دو راه برای حل مشکل لینک های شکسته وجود دارد

لینک هایی که به آدرس قبلی بخش های مختلف سایت ما اشاره دارد را شناسایی کرده و آنها را مطابق با آدرس جدید ویرایش کنید.

با استفاده از ریدایرکت 301، آدرس حذف شده را به صفحه دیگری با پیوند موضوعی هدایت کنید.

برای درک بهتر مفهوم لینک های شکسته و مشکلات ناشی از آن، مقاله لینک شکسته چیست را توصیه می کنیم؟

2- لینک داخلی به صفحه برگشتی

در مثال یک برج 100 طبقه، اگر واحد امنیتی برج بین طبقات 60 و 70 قرار داشته باشد و سپس از طبقه 40 به طبقه 50 منتقل شود، اتاق شماره 612 در بخش حراست به 412 تغییر می کند. ترجیحاً تابلوهای نصب شده در ورودی ساختمان را تغییر دهید و شماره اتاق مربوطه را اعلام کنید، در غیر این صورت افراد ابتدا باید به اتاق قدیمی رفته و در مورد جابجایی در آنجا سوال کنند.

پیوندهای داخلی ثابت برای صفحات تغییر مسیر داده شده

هنگام ریدایرکت صفحه با 301، باید پیوندهای آن صفحه را از صفحات دیگر تغییر دهیم تا ربات گوگل برای مدت طولانی سرگردان نشود. راه حل هایی برای این مشکلات وجود دارد. پیوندهای موجود را از صفحات دیگر به روز کنید و مستقیماً به URL جدید صفحه پیوند داده شده پیوند دهید.

برای درک بهتر مفهوم ریدایرکت 301 و نحوه استفاده از آن می توانید به مقاله ریدایرکت 301 چیست مراجعه کنید.

3- تعداد زیادی لینک به صفحات بی اهمیت

ورودی و خروجی های متعددی برای ورود به ساختمان های بزرگ در نظر گرفته می شود و طبقات مهمتر تعداد ورودی و خروجی متفاوتی دارند. اما ما هرگز 10 راه برای ذخیره سازی یا امکانات در نظر نمی گیریم. صفحات در بخش انبار و پایه وب سایت شما اهمیت کمتری دارند. به جای صرف زمان و هزینه برای پیوند داخلی به صفحات کم اهمیت تر، می توانیم از ارزش و هزینه مورد نیاز بین صفحات مهم تر استفاده کنیم. در نتیجه به جای لینک دادن به قسمت های بی اهمیت و ارزشمند صفحات خود، تنها به صفحاتی پیوند می زنیم که کاملاً با موضوع آن صفحه مرتبط هستند و بالاترین اولویت ما برای رتبه بندی در نتایج جستجو هستند.

صفحاتی که برای سئو مهم نیستند نباید لینک های داخلی زیادی داشته باشند. اگر سایت شما از تگ noindex یا فایل robots.txt استفاده می کند از دسترس گوگل خارج است، تعداد لینک های داخلی را کاهش دهید و مطمئن شوید که از nofollow برای آنها استفاده می کنید. در این صورت ربات های گوگل به این صفحه لینک نمی دهند و محتوای آن را بررسی می کنند.

4- صفحات مهم با لینک های داخلی زیاد

هر چه تعداد لینک ها در یک صفحه بیشتر باشد، ارزش و اعتبار هر لینک کمتر می شود. در بسیاری از موارد مشاهده می کنید که پس از کسب اعتبار و جایگاه در یک صفحه از سایت به عنوان مرجع برای تقویت تعداد زیادی از صفحات دیگر استفاده می شود. اگر تعداد این لینک‌ها زیاد باشد، عملاً هر یک از آنها ارزش کمی دریافت می‌کنند و اگر از نظر موضوع با این صفحه مرتبط نباشند، می‌توانند بر درک گوگل از مفهوم شما و موقعیتی که کسب کرده است تأثیر منفی بگذارند.

برای حل این مشکل، هنگام ایجاد یک صفحه جدید، دو نکته را در نظر داشته باشید:

 • تعداد لینک ها در هر صفحه باید محدود باشد.
 • پیوندها فقط در صفحاتی که از نظر موضوعی مرتبط هستند.

5- صفحات بدون لینک یا صفحات یتیم

همانطور که داشتن یک طبقه وسط بدون در غیرمنطقی به نظر می رسد، گوگل نیز به بی لینکی اهمیتی نمی دهد. صفحات بدون لینک داخلی از دیدگاه گوگل به عنوان صفحات یتیم شناخته می شوند.

صفحات یتیم صفحاتی هستند که لینک مستقیم داخلی ندارند.

وقتی محتوای ارزشمندی را ارائه می کنید، اگر لینک داخلی به آن صفحه و ارجاع مستقیم را وارد نکنید، سایت شما ارزش افزوده ای نخواهد داشت و گوگل هرگز آن را ایندکس نمی کند.

اهمیت لینک سازی داخلی چیست؟

بهترین بک لینک ها را از سایت خود دریافت کنید، فوت کوزه گری در ساخت لینک

لینک های خارجی می توانند به ایجاد اعتبار و بهبود رتبه شما کمک کنند، اما توجه داشته باشید که وارد کردن آنها می تواند منجر به جریمه شدن سایت شما و حذف از نتایج جستجو شود. در واقع زمانی که در رقابت سخت و در صفحه اول گوگل هستیم از لینک های خارجی استفاده می شود. تا زمانی که جایگاه خود را در صفحه اول نتایج جستجو به دست نیاوریم، بهترین راه برای تقویت صفحه استفاده از لینک های داخلی است.

معمولا وقتی یک صفحه جدید در وب سایت ایجاد می کنیم، در صفحه قدیمی نیز مراحل لینک سازی داخلی را طی می کنیم، اما این صفحه جدید نیز باید بررسی و لینک شود. برای این کار توصیه می کنیم از دستور Web: استفاده کنید و کلمه کلیدی page new را در گوگل جستجو کنید تا صفحات وب قدیمی و مهم ایندکس شده توسط گوگل و مرتبط با این موضوع را جستجو کنید. پس این صفحه را ترک کنید تا منتظر مطالب جدید باشید

در پایان

همانطور که تا کنون خواندید، پیوند داخلی به یک سایت یکی از مزایای بسیاری است که می تواند برای یک سایت به همراه داشته باشد. دیده شدن بیشتر سایت و قابلیت استفاده از موتورهای جستجو برخی از مزایای اصلی است که در مورد آنها بحث کردیم و چرا. در این مقاله و مقاله قبلی به این موضوع پرداخته ایم که لینک چیست و چگونه آن را انجام دهیم. انواع مختلف راه حل ها و روش های لینک بیلدینگ و لینک بیلدینگ داخلی مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج مطلوب حاصل می شود. امیدواریم با مطالعه مقاله لینک سازی داخلی چیست تا اینجا و دنبال کردن ما به نتیجه درستی دست یافته و اطلاعات خوب و مفیدی در مورد آن به دست آورید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره سئو  با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه باشید ، می‌توانید برای اطلاع از تخفیف و پکیج های بیشتر صفحه اینستاگرام بانوی هدف را دنبال کنید . 

سوالات متداول

آیا لینک سازی داخلی یعنی زندگی و مرگ در سئو ؟

فرض کنید صفحه ای با محتوای جدید ایجاد کرده اید، اما از هیچ صفحه ای در سایت شما به آن پیوند داده نشده است. همچنین این صفحه جدید در نقشه سایت نخواهد بود و از سایت های دیگر بک لینک دریافت نخواهد کرد.  ربات های خزنده گوگل نمی دانند چنین صفحه ای وجود دارد! یعنی در واقع با انتشار این صفحه تغییری در سطح وب سایت و ترافیک وارد شده مشاهده نخواهید کرد. اینجاست که لینک سازی داخلی می تواند زندگی یا مرگ وب سایت شما را تعیین کند!

مهم ترین تکنیک ها در ساخت لینک های داخلی چیست؟

1- جهت گیری محتوا

2- از انکرتکست مناسب استفاده کنید

3- پیوند دادن صفحات جدید مطالب پرطرفدار

4- صفحه گروه ایجاد کنید و به بخش اصلی لینک دهید

و تکنیک های دیگر که در این مقاله با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

رایج ترین مشکلات لینک بیلدینگ داخلی چیست؟

1- لینک خراب داخلی یا لینک شکسته داخلی

2- لینک داخلی به صفحه تغییر مسیر داده شده

3- لینک های بیشتر به صفحات کم اهمیت تر

4- صفحات مهم با لینک های داخلی زیاد

5- صفحات بدون لینک یا صفحات یتیم

فوت کوزه گری در لینک سازی چیست ؟

شما همیشه می توانید بهترین لینک ها را از وب سایت خود دریافت کنید. این فرآیند به زمان، هزینه و تلاش کمتری نیاز دارد و در عین حال تاثیر بسزایی در رتبه بندی سایت شما دارد. بنابراین، با سرمایه گذاری بر روی لینک های داخلی، می توانید جریان زندگی در سایت خود را برای همیشه حفظ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن