what-is-google-asence

گوگل ادسنس چیست+درآمدزایی دلاری از گوگل ادسنس برای ایرانیان

کسب درآمد از طریق فضای اینترنت موضوعی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. روش‌های متعددی برای درآمدزایی از طریق اینترنت وجود دارد که هریک دارای مزایا و معایبی هستند. داشتن اکانت گوگل ادسنس یکی از روش های رایج برای کسب درآمد دلاری ازطریق اینترنت است که برای تحقق آن نیاز به طی مراحل مختلفی خواهد بود.

اهمیت گوگل ادسنس برای کسب و کارها

 

حال‌که می‌دانیم گوگل ادوردز یک سرویس تبلیغاتی است که ازطریق آن می‌توانید در گوگل ادز تبلیغ کنید، بهتر است با دیگر سرویس تبلیغاتی گوگل، یعنی گوگل ادسنس نیز آشنا شویم. نکته‌ی جالب توجه اینجاست که ادسنس، در واقع یک سرویس رایگان تبلیغاتی است که می‌توانید در آن نه به عنوان تبلیغ‌ دهنده، بلکه به‌عنوان نمایش‌دهنده‌ی تبلیغ فعالیت کنید و کسب درآمد کنید.

گوگل همیشه در زمینه‌های گوناگون حرف اول را میزند و گوگل ادسنس یکی از دلایل محکم آن است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ارائه دهنده خدمات بازاریابی آنلاین وظیفه خود می‌داند در رونق بخشیدن به مشاغل شما از تمام مهارت و تخصص تیم باتجربه‌ی خود استفاده کند.

در این مقاله خواهیم گرداخت که گوگل ادسنس چیست و چگونه می‌توان از گوگل ادسنس برای ایرانیان کسب درآمد کرد.

گوگل ادسنس چیست ؟

گوگل ادسنس یا به انگلیسی Google AdSense، یکی از سرویس‌های رایگان تبلیغاتی گوگل است که به ناشران تبلیغ در Display Network این اجازه می‌دهد که تبلیغات متنی، تصویری/بنری، ویدئویی یا هر نوع تبلیغ چند رسانه‌ای که با محتوا و مخاطبان هدف سایتشان ارتباط دارد را برروی ‌سایت خود قرار دهند و از طریق نمایش این تبلیغات کسب درآمد دلاری کنند. اگر به وب‌سایت‌های پر‌طرفدارانگلیسی زبان مراجعه کرده باشید، حتما متوجه تبلیغات بنری یا ویدئویی در گوشه و کنار آن‌ها شده‌اید. خب، این تبلیغات در حقیقت، همان تبلیغات گوگل ادسنس هستند که توضیحات آن را دادیم و تا اینجای مقاله به یک شناخت نسبی ازاینکه گوگل ادسنس چیست و در ادامه مطالب نیز خواهید خواند گوگل ادسنس برای ایرانیان چه کاربردی دارد .

تبلیغات موجود در گوگل ادسنس، توسط گوگل دسته‌بندی و مدیریت می‌شوند. کسب درآمد ازطریق گوگل ادسنس بر اساس دو روشCPM   پرداخت به ازای بازدیدکننده و CTRبه معنی میانگین تعداد کلیک صورت می‌گیرد. در روش نخست، تعداد بازدیدکنندگان ‌سایت و درروش دوم، تعدادِ کلیک بر روی تبلیغ مورد توجه گوگل قرار می‌گیرد. هر دو روش نیز درافزایش درآمد شما بسیارمؤثر هستند. اما براساس تجربه بانوی هدف، بیشتر مدیران وب‌سایت‌ها به CPM توجه بیشتری می‌کنند زیرا با تمرکز بر روی آن نه تنها ترافیک سایت خود را افزایش می‌دهند، بلکه رتبه وب‌سایت خود را درنتایج جستجونیز بهبود می‌بخشند.

اکنون که اصل ماجرا را متوجه شدید و دانستید گوگل ادسنس چیست ادامه مطلب را دنبال کنید تا توضیح دهیم چگونه گوگل ادسنس برای ایرانیان درآمدهای سر به فلک کشیده رقم می‌زند.

گوگل ادسنس درایران وآغازدرآمد میلیون دلاری شما

ثبت نام در گوگل ادسنس برای ایرانیان با نام و آدرس حقیقی انجام می‌شود. هرچند به دلیل تحریم های ایران این سرویس برای کاربران ایرانی غیر فعال است اما با داشتن دوستانی در خارج ازکشور می‌توان ازآن کسب درآمد دلاری کرد. برای ثبت نام می‌توان نام شخص و آدرس دوست یا فامیل خود که در ایران سکونت ندارند را وارد کنید. پس از آنکه ثبت نام انجام شد اکثرا بعد از گذشت یک هفته تا یک ماه، نامه ای حاوی کد تائید اکانت شما ازطریق گوگل به آدرس درج شده، ارسال می گردد.

نکات مهم در ثبت نام حساب گوگل ادسنس

در هنگام ثبت نام یکی از نکاتی که حائز اهمیت است؛ سابقه وب‌سایت شما است. درشرایطی که سابقه سایت شما بالا باشد، گوگل راحت تر حساب کاربری شما را تائید می کند. به یاد داشته باشید، در صورتی که در بازه‌های زمانی خیلی کوتاه برای ثبت نام مجدد اقدام کنید، احتمال زیاد شانس تایید اکانت شما کاهش می‌یابد. باید به این نکته بسیار توجه کنید که سایت هایی با پسوند .ir  شانسی برای تایید در ادسنس نخواهند داشت و علت آن هم واضح است؛ گوگل ادسنس برای ایرانیان تحریم است اما نگران نباشید، راه حل طلایی دست ماست. بهتراست IP خود را نیز به کشوری غیرازایران و کشوری که درآن ثبت نام ادسنس گوگل خود را انجام داده‌اید، تغییردهید تا مشکلی ایجاد نشود و بی‌دردسر ثبت نام خود را انجام دهید.

تیم حرفه ای تولید محتوای سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف آماده‌ی پذیرش تولید و بهینه‌سازی سئو کسب‌و‌کار شما هستند. تیم محتوای لیدی تارگت همچنین همه روزه در تلاش‌اند تا مطالب و نکات مهم حوزه دیجیتال مارکتینگ را به صورت چکیده و جامع در اختیار شما همراهان و دوست‌داران دیجیتال مارکتینگ قراردهند.

نکته کلیدی درزبان سایت

نکته دیگر در رابطه با استفاده ازحساب گوگل ادسنس برای ایرانیان، زبان سایت است. گوگل ادسنس در حال حاضر تنها از زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، عربی، بلغاری، لهستانی، روسی، کره ای، چینی،  ترکی، یونانی، هندی، پرتقالی و چند زبان دیگرپشتیبانی می‌کند. از همین رو سایت شما برای یکی از این زبان های پیش فرض باشد تا مورد تائید گوگل ادسنس قرارگیرد.

شما می‌توانید درصورتی که به یکی از زبان‌های اشاره شده تسلط دارید محتواهای خود را تولید و نشر دهید.

همچنین شما می‌توانید در مقاله‌ اصول سئو در تولید محتوا +آموزش سئو محتوا از صفر تا‌ صد مهارتی بسیار کاربردی در حوزه‌ی خدمات تولید محتوا آموزش ببنیدید.اکنون به بخش جذاب از مقاله گوگل ادسنس چیست رسیدیم.

درآمد از حساب گوگل ادسنس

درآمد حاصل از نمایش تبلیغات گوگل ادسنس از طریق واریز اینترنتی و یا چک به حسابی که در هنگام ثبت‌نام وارد کرده‌اید، پرداخت می‌شود. آمار گوگل نشان‌گر این است که در سه ماه ابتدایی سال 2014، گوگل مبلغ 3.4 میلیارد دلار ازطریق گوگل ادسنس درآمد داشت که تا انتهای سال 2014 به میزان 13.6 میلیارد دلارهم رسید.

احتمالا برای کسانی که نخستین بار است نام گوگل ادسنس را می‌شوند کمی جدید و پیچیده به نظررسد.

برای کسب درآمد دلاری با گوگل ادسنس چه مراحلی را باید طی کنیم؟

 1. راه اندازی یک وب سایت با زبان غیرازفارسی
 2. تولید محتوا باکیفیت و رعایت اصول سئو برای افزایش بازدید مخاطبان
 3. ثبت نام در سایت گوگل ادسنس

دریافت تبلیغات از گوگل ادسنس و قرار دادن آن‌ها بر روی وبسایت

درآمد از گوگل ادسنس

چه مقدارمی‌توانید ازاکانت گوگل ادسنس درآمد کسب کنید

این یکی از پرتکرار‌ترین سؤالاتی است که در زمینه کارکردن با گوگل ادسنس مطرح می‌شود و پاسخ آن بسته به عوامل مختلفی کاملاً فرق خواهد کرد. به طور کلی، میزان درآمدی که شما می‌توانید از گوگل ادسنس کسب کنید به عوامل زیربستگی دارد:

 • مقدار ترافیکی که در وب‌سایتتان می‌توانید دریافت کنید
 • نوع آن ترافیک
 • تعداد آگهی‌دهنده‌هایی که در حوزه فعالیت شما مشغول هستند
 • نوع، کیفیت وکمیت محتواهایی که در‌سایتتان نشر می‌دهید
 • محل قرارگیری تبلیغات گوگل ادسنس در وب‌سایتتان

انواع تبلیغات در گوگل ادسنس

خب، در اینجا لازم است بگوییم که گوگل ادسنس چند مدل تبلیغات را دراختیارنمایش‌دهندگان یا همان نشردهندگان قرارمی‌دهد. هر یک از این نوع تبلیغات، محل نمایش مختص به خود را داراست و طبیعتاً، میزان مبلغ پرداختی به ناشران برای هر کدام متفاوت است. مدل‌های مختلف تبلیغ های موجود در گوگل ادسنس عبارتند از:

 •     تبلیغات ویدیویی
 •     تبلیغات محتوامحور
 •    و تبلیغات جستجومحور

تبلیغات ویدیویی

گوگل ادسنس این امکان را برای مدیران سایت ها فراهم می‌‌کند تا بتوانند تبلیغات ویدیویی را در وب سایت خود قرار دهند. قراردادن تبلیغات ویدیویی افرایش تعداد مخاطبان سایت و کلیک را به همراه خواهد داشت.

تبلیغات ویدئویی گوگل ادسنس

تبلیغات محتوا محور

بهره بردن از تبلیغات محتوا محور باعث جذب مخاطبانی خواهد شد که به‌دنبال یک موضوع خاص هستند. تبلیغاتی که بر پایه محتوا ایجاد می‌شوند به دو صورت  CPC(پرداخت به ازای کلیک) و CPM (پرداخت به ازای بازدید) انجام می‌شوند.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات جستجو محور

گوگل ادسنس به مدیران وب‌سایت ها اجازه را می‌دهد که تبلیغات مرتبط با یک عبارت جستجوی خاص را در وب سایت خود قرار دهند. 51 درصد از درآمد حاصل از این تبلیغات برای مدیرآن وب‌سایت است که همین امرمهم باعث شده تا این نوع از ادسنس نسبت به سایر روش‌ها با استقبال بیشتری همراه شود.

هدف ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف آگاهی‌سازی هرچه بیشتر در حوزه دیجیتال مارکتینگ است.

بانوی هدف با در اختیارداشتن تیم سئوی حاذق و سرشناس درتهران آماده‌ی تبدیل کسب‌و‌کارشما به یکی از رقابت پذیرترین‌‌ها در حوزه کاری ‌تان است.

تبلیغات جستجو محور

چرا ازنظربزرگ‌ترین شرکت دنیا محتوا درگوگل ادسنس اهمیت دارد

استفاده از ربات های تولید محتوا، باعث می‌شود که محتوای تولید شده کیفیت قابل قبولی نداشته باشد زیرا اساس کار این ربات‌ها این است که محتواهای نوشته شده را جمع آوری کرده سپس تعدادی از کلمات آن‌ها را تغییرمی‌دهند تا کپی نشوند. مشکل دیگر این ربات‌‌ها آن است که درمواردی دیده شده کلماتی که مورد استفاده قرار می‌دهند، مناسب متن نیستند و به همین دلیل محتوا معنای درستی ندارد. قرار دادن چنین محتواهای بی کیفیتی بر روی وب‌سایت باعث اسپم شدن وب سایت خواهد شد که مورد تایید گوگل ادسنس نبوده و تنها باعث می‌شود که نام دامنه و اکانت ایجاد‌کننده‌ی دامنه درلیست سیاه گوگل ادسنس قرار گیرد. پس حتما درنظر داشته باشید محتوایی که برای وب سایت تهیه می‌کنید باید منحصربه فرد و باکیفیت تولید شود تا گوگل ادسنس آن را تایید کند و به شما اجازه‌ی فعالیت بدهد.

تفاوت گوگل ادسنس و گوگل ادوردز

در Google Adwords شما به گوگل هزینه پرداخت می‌کنید تا وب سایتتان را با توجه به کلمه کلیدی مورد نظر دررتبه بالا یعنی صفحه اول گوگل قرار دهد.

توجه کنید که درگوگل ادوردز ازشما هزینه کسرخواهد شد درصورتی که در گوگل ادسنس چنین نیست و هزینه ای نباید پرداخت کنید.

گوگل ادسنس به منظورجذب وب‌سایت ها برای اجاره گرفتن باهدف تبلیغات، مکانی برای تبلیغات و به نمایش گذاشتن آگهی و تبلیغات دیگر کسب‌و‌کاها طراحی شده است.

در اکانت گوگل ادسنس شما فضای تبلیغاتی وب‌سایت‌تان را به سایت‌ها و دیگرکسب‌وکارها به‌واسطه گوگل اجاره می‌دهید وازاین طریق کسب درآمد می‌کنید واگر اصولی کارکنید می‌توانید تنها در خانه بنشینید و درآمد میلیون دلاری کسب کنید.

تنهاکاری که نیازاست انجام دهید کمی آگاهی داشتن به فضای وب‌سایت‌ها، تولیدمحتوای اصولی سئو و دانستن یک زبان به غیراز زبان فارسی است.

همچنین شما می‌توانید با مطالعه‌ی مقالات وب‌سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف اطلاعات خود را درزمینه دیجیتال مارکتینگ دوچندان کنید پس پیشنهاد می‌کنیم سری به آرشیومقالات سایت لیدی تارگت بزنید.

با توجه به مطالب فوق می توان دریافت که کسب درآمد دلاری از طریق گوگل ادسنس یکی از راهکارهای مناسب و مطمئن است. با استفاده ازخدمات گوگل ادسنس می‌توان تبلیغاتی متناسب با محتوای سایت خود قرارداد و علاوه براطلاع‌رسانی کسب درآمد کرد. تنها نکته‌‌ی مهمی که در خصوص تمام کسب‌وکارهای اینترنتی وجود دارد، آن است که کسب درآمد ازاین روش نیازمند صبروتلاش بسیار زیادی خواهد بود.

گوگل ادسنس دریوتیوب وبه جیب زدن پول‌های میلیونی

اگر در youtube فعالیت کرده باشید، حتما متوجه شدید که یکی از اقدامات لازم برای کسب درآمد دلاری در این سوشیال مدیا ساخت گوگل ادسنس برای یوتیوب است و داشتن یک حساب بانکی بین‌المللی است. در دنیای YouTube، ابزار AdSense شرکت بی رقیب Google منبع اصلی درآمدزایی است. به همین دلیل است که تمام افرادی که در یوتیوب کانال هایی را برای کسب درآمد ایجاد کرده اند، می‌بایست دراین ابزار گوگل حساب کاربری داشته باشند واقداماتی که دراین مقاله گفته می‌شود را انجام دهند. البته ساخت حساب گوگل ادسنس به دلیل تحریم‌هایی که تا به امروز وجود داشته کار ساده ای نیست؛ اما در این مقاله سعی می‌کنیم راهکارهایی را به شما ارائه دهیم که بتوانید به‌راحتی از این ابراز درآمدهای چندصد هزار دلاری بدست آورید.

اگر به مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ نیازدارید می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف تماس بگیرید.

درآمد گوگل ادسنس

هدف گوگل ادسنس دردنیای وب‌سایت‌ها چیست

به طور خلاصه AdSense یک روش ساده و کاملا رایگان برای کسب درآمد دلاری با قراردادن تبلیغات در سایت و برخی شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب است. شبکه تبلیغات گوگل تبلیغاتی را که می خواهند در وب‌سایت با ناشران مانند شما انجام دهند، متصل می‌کند و برای آن‌دسته افرادی که به دنبال پول درآوردن وب‌سایت خود می‌باشند، این اتفاق را با گوگل ادسنس راحت‌تر می‌کند. ناشران و تبلیغ کنندگان را به هم متصل می‌کند وبه تبلیغ کنندگان گوگل ادوردز این فرصت را می‌دهد تا آگهی‌هایشان را درفضای تبلیغاتی شما برای وب‌سایت و اکانت کانال یوتیوبی که خود ایجاد کرده‌اید، به کاربران نشان دهند.

با بهره مندی ازهمکاری با یک شبکه تبلیغاتی مانند AdSense، شما می‌توانید زمان کم‌تری را به بازاریابی و فضای تبلیغاتی خود اختصاص دهید و بیشتر وقت خود را صرف ایجاد بهترین و پرمخاطب‌ترین محتوا برای کاربران خود کنید.

تااین قسمت از مقاله متوجه شدید که گوگل ادسنس چیست و درک کردید که چگونه گوگل ادسنس برای ایرانیان قابل استفاده است. اکنون به مطلب طلایی آخر توجهتان را جلب می‌کنیم.

آیا اطلاع دارید تعرفه گوگل ادسنس چقدر است

همان‌طور که پیش ازاین گفته شد، مشاغل به‌طورمیانگین ماهانه ۹۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰ دلار برای تبلیغات پولی هزینه می‌کنند؛ اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که “هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟”

در واقع برای این پرسش وآگاهی از تعرفه گوگل ادسنس، پاسخ همه جانبه‌ و دقیقی وجود ندارد. دلیلش این موضوع آن است که گوگل ادوردز یک پلتفرم تبلیغاتی قابل تنظیم است. در واقع شما با استفاده از آن کنترل زیادی برمیزان هزینه‌ها و زمان صرف آن دارید همچنین می‌توانید هزینه تبلیغاتتان را در زمان حقیقی افزایش یا کاهش دهید. به همین دلیل است که انعطاف‌پذیری قیمت Google Ads یکی از بزرگترین مزایای این سرویس محبوب است.

تعرفه گوگل ادسنس

سوالات متداول گوگل ادسنس چیست

گوگل ادسنس چیست؟

یکی از روش های رایج برای کسب درآمد دلاری از بلاگ یا سایت استفاده از گوگل ادسنس Google AdSense می‌باشد. گوگل ادسنس یک پلتفرم برای کسب سریع درآمد دلاری نیست و ممکن است کسب این درآمد زمان قابل توجهی طول بکشد. با این حال برای به‎دست آوردن چنین درآمدی باید نحوه بهره‎بردن از گوگل ادسنس را دانست.

آیا شما میتوانید درامد وارد شده در ادسنس من را نقد کنید؟

بعداز اینکه شما درآمد زایی خود را شروع کردید ای این امکان هست که درآمد خود را به دو شیوه نقد کنید. خودتان یک اکانت ادسنس بسیازید و یا از حساب ادسنس دیگران استفاده کنید. ساخت اکانت ادسنس در ایران با مشکلاتی روبرو است. برای ساخت این اکانت تمامی اطلاعات شما و حتی آدرس محل اقامت حقیقی باشد. به علت تحریم ها ما قادر نیستیم اطلاعات ایران را بدهیم زیرا از سمت گوگل پذیرفته نیست. پس از ساخت حساب گوگل کد ورود شما را از طریق پست به مکانی که شما قبلا به عنوان محل اقامت وارد کردید ارسال می‌کند. همچنین شما می‌بایست اطلاعات حساب های بانکی خود مثل ویزا کارت و مستر کارت را هم وارد کنید.

 

 

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «گوگل ادسنس چیست+درآمدزایی دلاری از گوگل ادسنس برای ایرانیان»

  1. علیرضا فریدی

   سلام سحرجان ممنون که پی گیره مقالات آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف هستی
   باید بگم از شما که پیگر و دنبال کننده مقالات ماه هستی عجیبه که این سوال بپرسی اولا کل مقاله کسب درآمد از گوگل ادسنس حول‌وحوش همین مطلب هست تقریبا؛ بعد سوالی که از شما دارم اینه که چرا نتونه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن