ایونت مارکتینگ چیست

ایونت مارکتینگ چیست؟ تجربه رویدادی برای فروش بیشتر با Event marketing؟

اگر شما هم وارد مقاله ایونت مارکتینگ چیست شده‌اید که دریابید مفهوم event marketing در دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه می‌توانید برگزاری ایونت کنید پس تا انتهای مقاله ایونت مارکتینگ چیست همراه بلاگ ما در بانوی هدف باشید.

 نمایش رویدادها یک روش بسیار مهم برای طیف وسیعی از سازمان‌ها است؛ از نوآوری و تحصیل گرفته تا دارو و خرده‌فروشی! امروزه بسیاری از کسب و کار های اینترنتی به دنبال دیده شدن بهتر وب سایت خود هستند بدین منظور از شما دعوت می‌کنم. برای اطلاعات بیش‌تر درباره دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی سایت خود به آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف مراجعه کنید.

درباره ایونت مارکتینگ

علاوه بر این واقعیت که رویدادها به نفع میزبانان و بازاریابان هستند، آن‌ها به همین دلیل موجودیت کاربران خود را ارتقا می‌دهند. رویدادها به گونه‌ای افراد را آموزش می‌دهند، علاقه مند می‌کنند، درگیر می‌شوند و با هم متحد می‌شوند که شبیه به بسیاری از تلاش‌های ترویجی دیگر نیست.

بازاریابی رویدادی چیست؟

آیا متوجه شدید ایونت مارکتینگ چیست؟ ایونت تبلیغاتی ترتیب دادن، کنار هم قرار دادن و اجرای یک رویداد برای پیش‌برد یک نام تجاری، آیتم یا مدیریت است. رویدادها می‌توانند چهره به چهره یا در وب اتفاق بیفتند، و سازمان‌ها می‌توانند رویدادی داشته باشند، به عنوان یک غرفه دار به آنجا بروند یا به عنوان پشتیبانی شرکت کنند.

انواع ایونت مارکتینگ چگونه است؟

بازاریابی رویدادی به رویدادهای مختلف اشاره دارد. می‌توانید یک میزگرد کوچک با هفت تا ۱۰ بازدیدکننده ترتیب دهید، یا یک برند دیگر برای پشتیبانی از 5 هزار نفر همکاری کنید، یا نمایشگری را در یک نمایشگاه مهم راه‌اندازی کنید.ایونت مارکتینگ

نکته ای درباره‌ی ایونت مارکتینگ

در انواع بازاریابی رویداد شما می‌توانید یک رویداد چند روزه داشته باشید که شرکت‌کنندگان، حامیان و سخنرانان زیادی را جذب کند… مانند INBOUND. برای مثال، INBOUND 2022 جلساتی هم در وب و هم به صورت چهره به چهره خواهد داشت و شرکت کنندگان زیادی را در سرتاسر کره زمین جذب می‌کند. در مقاله ایونت مارکتینگ چیست جا دارد اشاره کنیم که این دقیقاً هیچ تفاوتی در اندازه یا صحنه رویداد شما برای مدت زمانی که برای مشتری مورد انتظار و برند خود دارید، ندارد. در ادامه درباره نحوه ساخت یک تکنیک بازاریابی رویداد بحث خواهیم کرد. اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری درباره بخش بندی بازار در مارکتینگ و مدیریت کسب و کار بدست آورید پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.

انواع بازاریابی رویدادی

در همین حال، چطور می‌توانیم بخشی از انواع بازاریابی رویدادی را که سازمان شما می‌تواند میزبانی، پشتیبانی یا ملحق کند، ارائه دهیم. توجه داشته باشید که این رویدادها می‌توانند برای همه مقاصد نیز اتفاق بیفتند.

گردهمایی ها

مورد بعدی در مقاله ایونت مارکتینگ چیست ،گردهمایی‌ها رویدادهای عظیمی هستند که معمولاً توسط یک سازمان مهم هماهنگ و تسهیل می‌شوند و توسط مجموعه گسترده‌ای از برندها و سازمان‌های ساده‌تر حمایت می‌شوند. گردهمایی ها برای هر دو برند B2B و B2C قابل توجه است. این رویدادها معمولاً قوی‌ترین برنامه‌ها را ارائه می‌دهند که با بلندگوها، استودیوها و درهای باز مدیریت سیستم‌ها بارگذاری می‌شوند.

نمایشگاه‌ها

نمایشگاه‌ها، رویدادهای عظیمی هستند که حول یک صنعت یا نوع خاصی از محصولات هماهنگ می‌شوند؛ مانند نوآوری معاملات یا ابزارهای بالینی. این رویداد به سازمان‌ها این فرصت را می‌دهند تا محصولات و مدیریت‌های خود را به رخ بکشند و معمولاً بیشترین تعداد مشتریان وفادار را به دست آورند. در حالی که جلسات به طور کلی در دسترس مردم است، شرکت کنندگان در نمایشگاه معمولا خریداران، نمایندگان سازمان و فروشندگان از پیش واجد شرایط هستند.

برگزاری ایونت تبلیغاتی

کارگاه‌های آموزشی

این مورد در مقاله ایونت مارکتینگ چیست  بسیار رایج است. کارگاه‌ها (که معمولاً کلاس‌های آنلاین نامیده می‌شوند، زمانی که در وب تسهیل می‌شوند) مهم هستند، رویدادهای آموزش محور توسط افراد کمی برگزار می‌شود. آنها شامل مکالمات، گفتگوها، و درهای باز مدیریت سیستم ها هستند.

میزگردها مانند دوره‌ها هستند، اما معمولاً شرکت‌کنندگان بسیار کمتری در سطوح مشابه، مانند روسای، متخصصان یا مربیان دارند. این دو رویداد معمولاً چیزی حدود یک روز طول می کشند.

استودیوها

استودیوها مانند دوره‌ها و میزگردهمایی هستند که حول اشتراک‌گذاری اطلاعات و آموزش شرکت‌کنندگان متمرکز هستند. در هر صورت، برخلاف کارگاه ها و میزگردها، معمولاً به روی مردم باز هستند. استودیوها را می‌توان هم به‌طور اساسی و هم چهره به چهره ارائه کرد، و با در نظر گرفتن اینکه معمولاً خاص نیستند، معمولاً حول محور یک موضوع مرتبط با تجارت می‌چرخند … که باعث می‌شود سازمان در زمینه خود قابل اعتمادتر به نظر برسد. اکنون تا حدی متوجه شدید که ایونت مارکتینگ چیست! حال بیایید کمی درباره انواع و نکات مهم ایونت مارکتینگ در مقاله ایونت مارکتینگ چیست صحبت کنیم.

کاربرد بازاریابی رویداد

رویدادها کار می‌کنند زیرا در رابطه با هر نوع بازاریابی منحصر به فرد هستند. آنها واضح، جذاب و مهم هستند. آنها علاوه بر این برای سازمان‌ها در هر صنعتی ارزشمند هستند. اکنون بیایید در مقاله ایونت مارکتینگ چیست مزایای آن را بررسی کنیم.

هدف از انواع رویداد ها و تبلیغات بهتر دیده شدن نام شرکت شما و در اصطلاح برندینگ شما است به همین منظور اگر به دنبال یک پروزه تبلیغاتی برای محصولات خود هستید می‌توانید از بانوی هدف مشاوره دیجیتال مارکتینگ بگیرید.

مزایای کمپین ایونت مارکتینگ

در راستای توضیحاتمان برای سوال ایونت مارکتینگ چیست ؛ باید گفت بازاریابی رویدادی به سازمان‌ها در دستیابی به موفقیت پایدار کمک می‌کند. ما این را در بالا نشان دادیم.

با این حال، چگونه آنها این کار را به صراحت انجام می‌دهند؟ به چه دلیل این ایده خوبی است که شما منابعی را در این تکنیک برای کسب و کار خود قرار دهید؟ در اینجا چند مزیت غیرقابل انکار بازاریابی رویداد آورده شده است.

بازاریابی رویدادی

بازاریابی رویدادها باعث ایجاد کسب و کار می‌شود

سازمان‌ها تصمیم می‌گیرند منابع را در بازاریابی رویدادی قرار دهند، زیرا رویدادها ذاتاً درهای باز بالقوه کسب‌وکار جدید و درآمد ایجاد می‌کنند – 95 درصد از بازاریابان می‌پذیرند که رویدادهای حضوری می‌توانند به طور قابل‌توجهی بر تحقق اهداف تجاری ضروری سازمانشان تأثیر بگذارند.

یک نکته مهم

به عنوان یک رویداد، چرخه ثبت نام به تنهایی مجموعه‌ای از افرادی را ایجاد می‌کند که اکنون مشتاق مورد، صنعت یا اگر چیز دیگری در بخش هدف شما قرار نمی گیرند، هستند. در صورت شرکت یا حمایت از یک رویداد، می‌توانید از طریق یک لیست ایمیل، پیشنهاد دمو، یا با اجرای یک مسابقه، سرنخ جمع آوری کنید.

بازاریابی رویداد به مشتری تعهد یک به یک می دهد

گروهی از سازمان‌های برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی کنونی هرگز نمی‌توانند با مشتریان خود رو در رو ملاقات کنند. اینجاست که اطلاع از اینکه ایونت مارکتینگ چیست ارزشمند است.

اهمیت ایونت مارکتینگ

جذب مشتریان و مشتریان احتمالی در رویدادها باعث شروع ارتباطات فردی می شود. این همکاری‌های انفرادی و انفرادی، تزلزل نام تجاری را ایجاد می‌کند و به مشتریان در تطبیق تصویر شما کمک می‌کند. رویدادها به همین ترتیب از وقفه‌های کار روزانه مهلت می‌دهند. به این معنی که می‌توانید توجه مشتری را بهتر از یک تماس یا در دفتر کار جلب کنید. با این در نظر گرفتن، فرصتی برای فروش یا فروش محصولات و مدیریت خود به دست می آورید.

بازاریابی رویدادی ذهن آگاهی برند را ایجاد می‌کند

مورد بعدی در سوال ” ایونت مارکتینگ چیست ” تسهیل یا مشارکت در رویدادها یک راه حیاتی برای سازمان ها برای طرح ریزی و توسعه تصویر خود است. 64 درصد از بازاریابان رویداد اعلام کردند که توجیه اساسی برای تسهیل رویدادها توجه به برند برای سازمان یا محصولاتشان است. بازاریابی رویدادی به شما این امکان را می دهد که یک شخصیت واقعی و شیک را با یک نام تجاری به طور کلی کامپیوتری مرتبط کنید. مانند فروشگاه‌های بهار، رویدادها درگیری واقعاً واضحی را ایجاد می‌کنند که با آن خریداران و مشتریان می‌توانند حال و هوای واقعی را برای تصویر شما و آنچه که چهره به چهره شبیه آن است به دست آورند.

مقاله مرتبط: اهمیت دیجیتال مارکتینگ چیست و چه تاثیری بر افزایش درآمد دارد.

بزرگترین جنبه استفاده از رویدادها برای ساختن ذهن آگاهی برند است؟

افراد درباره رویدادها بحث می‌کنند. خریداران، مشتریان، رسانه‌ها، ناظران و نیروگاه‌ها رویدادها را رو در رو، از طریق سرگرمی‌های آنلاین، در مطبوعات … و غیره مورد بحث قرار می‌دهند و رویدادها را به روشی خارق‌العاده برای آموزش و آموزش افراد آماده از تصویر و محصولات شما تبدیل می‌کنند.

بازاریابی رویداد از آموزش اقلام و صنعت پشتیبانی می‌کند

علیرغم اینکه سازمان شما چه نوع رویدادی دارد یا در آن شرکت می کند، به احتمال زیاد بخشی از تحصیل وجود دارد. این همان چیزی است که بازاریابی رویداد را بسیار مؤثر می کند  آنها منحصراً روی یک نام تجاری یا کالایی به صفر نمی‌رسند.

طرح بازاریابی رویداد

در حال حاضر، درباره نیمی از نکات “ ایونت مارکتینگ چیست” بحث کردیم. رویدادهای شما باید دارای یک برنامه بازاریابی جدا از تلاش های مختلفی باشد که برای کسب و کار خود انجام می‌دهید. در اینجا چند سوال برای کمک به شما در ایجاد سیستم برای سوال “ ایونت مارکتینگ چیست “وجود دارد.

 • اهداف زندگی شما چیست؟ برنامه هزینه شما چیست؟

اهداف زرنگ بیانگر صریح، قابل سنجش، امکان پذیر، مهم و راحت هستند. حفظ اهداف خود Savvy به شما کمک می کند از دویدن با اهداف مبهم مانند “به دست آوردن سرنخ ها” خودداری کنید.

توجه: رویداد خود را به یک هدف محدود نکنید. شما نیز باید اهداف گریزناپذیری مانند “تقویت ارتباطات” و “تقویت مشتریان قریب الوقوع” را تعریف کنید، اما در مورد انتخاب های تخیلی و مالی، از اهداف زرنگ خود برای هدایت شما (و سنجش وضعیت باطن) استفاده کنید. در نهایت، فرصتی برای توصیف برنامه مالی بازاریابی رویداد خود پیدا کنید. این امر ضروری است زیرا احتمالاً تغییر دهنده بازی در همه چیز از صحنه گرفته تا تغییر مسیر به سایت خواهد بود.

اهمیت ایونت مارکتینگ

 • موضوع، تصویر و جدول زمانی رویداد شما چیست؟

برای درک سوال ایونت مارکتینگ چیست ، باید بدانید که چه داده ها و محتوایی را بازاریابی کنید. قبل از حرکت بیشتر، نام، موضوع، نام تجاری و دلیل رویداد خود را مشخص کنید. به چه دلیلی افراد باید به آن بپیوندند؟ چه چیزی به دست خواهند آورد؟ آیا رویداد شما شاخه ای از سازمان شما است یا یک برند مستقل؟ سپس، محل و زمان رویداد شما را مرتب کنید. اینها احتمالاً بیشترین سؤالات توسط شرکت کنندگان خواهد بود.

 • جدول زمانی رویداد خود را بررسی و طرح‌ریزی کنید.

لازم نیست قبل از شروع به پیشبرد رویداد خود، اینها را دریافت کنید، با این حال باید اساساً به این فکر کنید که چه کسی آنجا خواهد بود و چه چیزی را برای شرکت کنندگان پیشنهاد می‌کنید.

 • برای چه کسی بازاریابی می کنید؟ چگونه می توانید با آنها تماس بگیرید؟

گروه مورد علاقه ایده آل خود را مشخص کنید. چه کسی ممکن است از رفتن به رویداد شما بیشتر سود ببرد؟ چه نوع افرادی می توانند در استودیوهای شما شرکت کنند، از بلندگوهای شما سود ببرند و با حامیان شما ارتباط برقرار کنند؟ قرار دادن جمعیت خود به شما کمک می کند تا منابع را در کانال های بازاریابی مناسب هدف قرار دهید و آنها را قرار دهید. سرگرمی های آنلاین و سایت رویداد شما در بازار غوطه ور کنونی منحرف می شوند. با فرض اینکه رویداد شما محله است، به تبلیغات چاپی فکر کنید. برای تماس با افراد بیشتر، رویداد خود را به یک سایت پست رویداد مانند Eventful، Hello Event و 10 بار اضافه کنید.

بازاریابی رویداد با ایمیل

یک مورد مهم در مورد سوال “ ایونت مارکتینگ چیست ” این است که بدانید ایمیل یکی دیگر از روش های شناخته شده و قابل اجرا برای پیشبرد رویدادها است. 39 درصد از بازاریابان دریافتند که ابزارهای بازاریابی ایمیلی بهترین پشتیبان دستاورد رویداد هستند. جمع‌آوری داده‌های ایمیل هنگام ثبت‌نام کار دشواری نیست و شرکت‌کنندگان ایمیل را مرور می‌کنند، بنابراین به‌روزرسانی‌ها و تأییدیه‌ها را به‌طور مؤثر می‌بینند.

یک قاعده برای ایونت مارکتینگ چیست؟

به عنوان یک قاعده، سازمان‌ها مکان‌های ایمیل و بولتن‌های جداگانه‌ای را برای رویدادهای خود به‌عنوان روشی برای جدا نگه داشتن مکاتبات و پیشرفت از تلاش‌های بازاریابی دیگران ایجاد می‌کنند.

این نیز به نفع شرکت‌کنندگان است – احتمالاً آنها نیازی به پر شدن صندوق ورودی خود ندارند.

 • برنامه تولید مواد و مدیران اجرایی شما چیست؟

پیشبرد رویداد شما شامل تعداد زیادی داده است؛ ابتدا چه، چه زمانی، کجا، چرا، چه کسی و چگونه. برای برخورد مناسب با این داده‌ها، باید یک ترتیب عملی برای ایجاد و کنترل آن ارائه دهید. از آنجایی که ظرافت‌های رویداد شما احتمالاً همزمان آماده نمی‌شوند، ارائه، تازه‌سازی و تغییر داده‌ها برای مدت طولانی به شما سپرده می‌شود و راه را برای رویداد هموار می‌کند. آیا این کار را از طریق بولتن انجام خواهید داد؟ چه کسی در قبال اطمینان از مدرن بودن سایت پاسخگو خواهد بود؟ آیا منابعی را در یک برنامه رویداد قرار می دهید تا شرکت کنندگان این داده ها را به طور مداوم در جیب خود داشته باشند؟

 • جدول زمانی بازاریابی رویداد شما چیست؟

برای ارتباط با جمعیت خود، ایده آل است که رویداد خود را در طول زمان طولانی که راه را برای آن هموار می‌کند، پیش ببرید. این به تنظیم یک جدول زمانی پیشرفت کمک می‌کند تا بدانید چه زمانی و چه چیزی را تحویل دهید. دوره ای از رویدادهایی مانند این علاوه بر این کمک می‌کند تا علاقه شرکت کنندگان خود را به عنوان شما با ارائه نام‌ها یا داده‌های جدید در زمان‌های مختلف تحریک کنید. انتشار مطلق اخبار در آنجا می‌تواند تأثیر زیادی در ثبت نام شما داشته باشد.

 • چگونه می توانید در طول رویداد پیشرفت و بازاریابی کنید؟

بازاریابی رویداد شما نباید با شروع رویداد متوقف شود. در حین انجام رویداد، چند دارایی را به پیشبرد رویداد خود اختصاص دهید. شرکت‌کنندگان ممکن است اطلاعات مفید جدیدی در مورد آنچه ارائه می‌شود به دست آورند و افرادی که ثبت‌نام نکرده‌اند علاقه‌مند خواهند بود که کجا اشتباه می‌کنند.

نکته

اکثر سازمان ها از سرگرمی های مبتنی بر وب برای جذب افراد در حین برگزاری رویدادشان استفاده می کنند. 73 درصد از سازمان ها از سرگرمی مجازی برای پیشبرد رویدادها و عناصر صریح در طول رویداد، 55 درصد برای ارسال عکس و 35 درصد از آن برای ارتقای اعلامیه موارد استفاده می کنند. در طول رویداد خود به گرفتن ویدیوی زنده فیس بوک یا اینستاگرام یا توییت زنده فکر کنید؛ بد نیست که برای درک بهتر مقاله ایونت مارکتینگ چیست نگاهی هم به دیگر مقاله که موضوعی به نسبت مشابه دارد بیاندازید و آن مقاله ویدیو مارکتینگ چیست می‌باشد

 • چگونه می‌توانید دستاورد رویداد خود را ارزیابی کنید؟

در میان یک رویداد پر هیاهو، بررسی و الهام بخشی در مورد مشارکت و تعهد شما دشوار نیست. با این حال، آیا این موثرترین راه برای ارزیابی اینکه آیا رویداد شما یک پیروزی بوده است؟ به احتمال زیاد نه.

مانند هر سرمایه گذاری بازاریابی دیگری، عاقلانه است که برخی از نشانگرهای اجرایی کلیدی (KPI) را تعیین کنید تا رویداد خود را اندازه گیری کنید و ارائه آن را ارزیابی کنید.

چند KPI معمولی برای ایونت مارکتینگ چیست؟

انواع شاخص‌های کلیدی عملکر یا kpi برای ایونت مارکتینگ وجود دارد که چندین مورد آن را با هم بررسی می‌کنیم.

ثبت نام

همه افرادی که برای رویداد شما ثبت نام می‌کنند به آن ملحق نمی‌شوند. ثبت نام خود را با مشارکت واقعی خود مقایسه کنید و با افراد نادری تماس بگیرید که ثبت نام کرده‌اند اما ثبت نام نکرده‌اند. اطلاعات ثبت نام خود را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی بیشترین و کمترین بلیط‌ها خریداری شده و چه نوع بلیط‌هایی خریداری شده است، در صورتی که مجموعه‌ای از بسته‌ها یا انتخاب‌های بلیط را ارائه کرده‌اید. در اینجای  مقاله ایونت مارکتینگ چیست متوجه شدید که گام های بازاریابی رویداد چگونه انجام می‌شود.

نسبت درآمد و هزینه به درآمد

رویداد شما چقدر پول نقد کسب کرد؟ اگر رویداد شما نیاز به بلیط پولی داشته باشد، درآمد ناخالص سهم قابل توجهی از پیشرفت است. این مبلغ چگونه با هزینه‌ای که برای این رویداد خرج کردید در تضاد است؟ این همبستگی به شما کمک می کند تا ارزش رویداد و دارایی های تبلیغ شده را بهتر درک کنید. رویدادها پرهزینه هستند، با این حال ارزش آن را ندارند که به خاطر آنها بی تفاوت بمانند.

تحقق مشارکت کنندگان

آیا شرکت کنندگان شما در رویداد شما شرکت کردند؟ آنها در چه چیزی بیشتر شرکت داشتند و در چه چیزی سهیم بودند؟ “تحقق” ممکن است به عنوان یک اندازه گیری تاریک به نظر برسد، اما درک فرضیات و دیدگاه شرکت کنندگان در رویداد می تواند به شما کمک کند تا بهتر درک کنید که رویداد شما در کجا یک پیروزی بوده است … و کجا می‌توانید به سطح بعدی بروید. در مورد ایجاد یک بررسی فکر کنید تا از شرکت کنندگان خود در مورد تجربه، نکات مهم آنها بپرسید و امتیاز خالص تبلیغ کننده (NPS) را برای رویداد خود ایجاد کنید. اگر به دنبال آخرین اخبار درباره ی دیجیتال مارکتینگ و دنیای سئو وب سایت خود هستید به پیج اینستاگرام بانوی هدف سر بزنید.

کاربرد بازاریابی رویداد

جذب سرنخ و تغییر مشتری

به دست آوردن سرنخ ها و تغییر مشتریان یکی از مزایای اساسی بازاریابی رویداد است، بنابراین باید این موارد را به عنوان KPI رویداد خود ارزیابی کنید. تعداد سرنخ‌های واجد شرایطی را که از رویدادتان اضافه می‌کنید، یادداشت کنید، و سپس تعداد آن سرنخ‌ها را به مشتریان پولی تغییر دهید. این می تواند به کشف بازده فوری سرمایه اولیه رویداد شما کمک کند و ببینید کدام استراتژی بازاریابی رویداد برای مجموعه و تحول سرنخ کارآمد است.

برای طراحی ایونت مارکتینگ از کجا شروع کنیم؟

مرتب کردن و انجام یک رویداد یک کار طاقت فرسا است. در هر صورت، با یک سیستم «تغییر پذیر» به سمت آن حرکت کنید و خاطره انگیزترین رویداد خود را به سرعت طراحی خواهید کرد.

خواه قصد جذب مشتریان جدید، ساختن خلاصه‌ای از تماس‌های خود را داشته باشید، یا برای غیرمنفعت خود جمع‌آوری کنید، بازاریابی رویداد ممکن است پاسخی ایده‌آل برای شما باشد و به طور کلی اوقات خوبی برای مشتریان شما باشد.

چرا باید بانوی هدف را برای بهبود سایت خود انتخاب کنید؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ارائه دهنده بهترین خدمات بازاریابی محتوایی بهبود و بهینه سایت و تبلیغات کلیکی است.

تجربه چندین ساله متخصصین بانوی هدف به مشتریان خود این مهم را ثابت می‌کند که کیفیت و دقت و رضایت مشتری همیشه در بالاترین اهمیت برای ما بوده است.

بانوی هدف انواع خدمات از قبیل دیجیتال مارکتینگ طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت و … را به مشتری های خود عرضه می‌کند.

همین حالا برای کسب و کار خود از بانوی هدف مشاوره رایگان بگیرید.

سوالات متداول

تاثیر سرگرمی‌های آنلاین در استراتژی ایونت مارکتینگ چگونه است؟

چقدر در مورد رویداد شما از طریق سرگرمی آنلاین صحبت می شد؟ توافق کلی پیرامون این رویداد چگونه بود؟ آیا شرکت‌کنندگان شما محتوایی را به اشتراک گذاشتند که با افراد غیرشرکت‌کننده مرتبط بود؟ (تقریباً قطعی است – یک گزارش اخیر نشان می دهد که 98٪ خریداران در رویدادها محتوای رایانه ای تولید می کنند، و این تعداد احتمالاً امروز افزایش یافته است.) در دنیای پیشرفته کنونی، سرگرمی‌های مبتنی بر وب نسبت فوق العاده ای از دستاوردها و دسترسی به رویدادها است. رویداد خود را بررسی کنید که به آن در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و سپس برخی از آنها اشاره می کند. استفاده از هشتگ را در نظر بگیرید تا بدون شک بتوانید پست‌ها را دنبال کنید.

خلاصه:

بازاریابی رویدادی چیست؟

آیا متوجه شدید ایونت مارکتینگ چیست ؟ برگزاری ایونت تبلیغاتی ، کنار هم قرار دادن و اجرای یک رویداد برای پیشبرد یک نام تجاری، آیتم یا مدیریت است. رویدادها می‌توانند چهره به چهره یا در وب اتفاق بیفتند، و سازمان‌ها می‌توانند رویدادی داشته باشند، به عنوان یک غرفه دار به آنجا بروند یا به عنوان پشتیبانی شرکت کنند.

انواع بازاریابی رویدادی

 • وبینارها
 • لایو استریم (رویدادهای پخش زنده)
 • رویدادهای حضوری
 • نمایشگاه‌های تجاری
 • کنفرانس‌ها
 • دیدارهای برنامه‌ریزی شده
 • رویدادهای قدردانی
 • سمینارها
 • میزگردها
 • فروشگاه‌های پاپ‌آپ
 • کارگاه آموزشی
 • سایر انواع بازاریابی رویدادی

کدام‌یک از انواع ایونت مارکتینگ برای شما مناسب‌تر است؟

برگزاری رویدادها یا شرکت‌ها واقعا نتیجه‌بخش است، چون همان‌طور که گفتیم با دیگر روش‌های بازاریابی متفاوت هستند. آنها سرگرم‌کننده و به‌یادماندنی هستند و افراد را در تجربه‌ای منحصربه‌فرد غرق می‌کنند. علاوه بر اینها، به دلیل تنوع بالایی که دارند برای هر صنعتی مفید هستند. انواع بازاریابی رویدادی به شما کمک می‌کند تا در همهمه بازار هدف‌تان به چشم بیایید. زمانی که برگزاری این ایونت‌ها را با کمپین‌های دیجیتال خود ترکیب کنید، می‌توانید رابطه معنادارتر و طولانی‌تری را با مخاطب خلق کنید. چه یک شام قدردانی مختصر باشد، چه وبیناری آموزشی یا حمایت مالی از یک نمایشگاه تجاری، رویدادها فرصتی منحصر به فرد برای تعامل با مشتریان به شکلی شخصی است. این تعامل مستقیم برای تقویت وفاداری و سودآوری معجزه می‌کند.

2 دیدگاه دربارهٔ «ایونت مارکتینگ چیست؟ تجربه رویدادی برای فروش بیشتر با Event marketing؟»

  1. علیرضا فریدی

   صابر جان سلام امیدواریم هر جا هستی موفق باشی؛ بله همانطور که در پاراگراف یکی مانده به آخر آورده‌ایم دارای مدل‌های مختلفی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن