cta چیست

Cta چیست +با cta همه کاربران را در سایت خود نگه دار!

اگر شما به بازاریابی محتوا و یا به طور کلی به تولید محتوا علاقه دارید، حتما باید با کلمه CTA  آشنا شوید. در این مقاله ما علاوه بر پاسخ به سوال cta چیست شمارا با انواع CTA  آشنا میکنیم.

Cta به چه معنی است

CTA مخفف‌شده کلمه call to action و به معنی دعوت‌شدن و یا فرخوان می‌باشد. اگر شما در هنگام استفاده از سایت، برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دعوت به چیزی شدید در واقع شما با CTA  روبرو شده‌اید.

برای فهمیدن جواب سوال Cta چیست برخی از رایج‌ترین فراخوان یا اقدام به عمل‌هایی را که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید را ذکر می‌کنیم:

انواع کال تو اکشن

1.در سایت‌های فروشگاهی، دکمه پرداخت یا خرید

2.فرم ایمیل در سایت‌ها

3.دعوت از شما برای سایت دیگر

4.قسمت عضویت در سایت‌ها

5.بنرهای تبلیغاتی یا پوش نوتیفیکیشن چیست

6.دکمه اشتراک گذاشتن مطالب مثلا در اینستاگرام

7.دکمه‌هایی برای دعوت از شما به دانلود

همانطور که متوجه شدید اکشن cta صرفا به شکل دکمه نیست و با اشکال مختلف ظاهر می‌شود.

در ادامه مقاله Cta چیست به بررسی cta اهمیت می‌پردازیم:

رفتار کاربران در مواجه با سایت

رفتار شما در هنگام بازدید از سایت‌های مختلف بسیار اهمیت دارد. بسیاری از سایت‌های موفق همیشه رفتار کاربرانشان را تحلیل می‌کنند تا بهترین محتوا را در اختیار کاربران قراردهند.

بسیاری از بازدید کنندگان سایت‌ها فقط یک‌ بار از سایت شما دیدن می‌کنند و شما باید برای اینکه کاربر به سایت‌تان برگردد برنامه‌ ریزی کنید.

نمونه‌ای از رفتارهای کاربران:

مثلا وقتی در اینستا مطلبی برای شما نمایش داده‌ می‌شود. شما بدون دیدن تمام مطلب صفحه فقط همان مطلب را می‌بینید. کاربری چیزی در گوگل جستجو می‌کند ولی بدون خوندن مطالب سایت از آن خارج می‌شود.

در هنگام خرید از سایت‌های فروشگاهی با طی کردن تمامی مراحل خرید از جمله انتخاب رنگ و مدل و رسیدن به مرحله آخر یعنی پرداخت، کاربر از خرید منصرف می‌شود و سایت را ترک می‌کند.

اهمیت Cta چیست ؟

هر چقدر ctaطراحی بهتری داشته‌ باشد باعث افزایش بازدید از سایت می‌شود. در برخی زمان‌ها تغییر رنگ متن و یا یک دکمه که در سایت به‌ کار رفته است باعث افزایش 2 تا 4 درصدی بازدید از سایت می‌شود.

جالب است بدانید که بسیار از دیجیتال مارکترها از Cta غافل می‌شوند و این موضوع باعث کم‌بازدید شدن سایت‌شما می‌گردد. مثلا در بیشتر شرکت‌ها تیمی برای سئو کردن سایت وقت بسیار زیادی را صرف می‌کند از طریق هزینه برای تبلیغات در بقیه وب‌ سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اما از Cta  استفاده نمی‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دنیای دیجیتال به مقاله اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سایت بانو هدف سر بزنید.

افزایش 30درصدی بازدید کاربران معمولا هزینه زیادی برای تبلیغات در بر دارد درحالی که این افزایش ورودی با کمک cta خیلی راحت و کم هزینه انجام می‌شود.

 

اهمیت Cta چیست

انواع کال تو اکشن چیست ؟

 

کال تو اکشن ها فقط به دکمه‌هایی که در سایت‌ها می‌بینید خلاصه نمی‌شوند و در انواع مختلفی دارند که درمقاله Cta چیست  می‌خواهیم به معرفی انواع کال تو اکشن‌ها بپردازیم:

1.دکمه دعوت به اقدام

ممکن است این سوال برایتان پیش بیایید که دعوت به اقدام چیست ؟ در واقع این دکمه‌ای است که از معروف‌ترین نوع Cta به شمار می‌رود. این دکمه در انتهای سایت و یا در قسمتی که خوب در دید کاربر باشد قرار می‌گیرد.

دقت کنید که در طراحی این دکمه باید اینقدر حوصله به خرج دهید که کاربر برای کلیک روی آن ترغیب شود.

2.دکمه بیشتربدانید

با کنجکاو کردن کاربر به اینکه مطالبی که خوانده‌ کم است می‌توانید او را ترغیب کنید که روی دکمه مورد‌نظر شما کلیک کند.

3.دکمه ثبت‌ نام

بعضی اوقات برای ادامه کار با سایت لازم است کاربر در سایت ثبت نام کند و یا اطلاعاتی را در فرمی وارد کند. یعنی باید کاربر را یکبار برای نوشتن و بعد هم برای ارسال مطلب نوشته شده ترغیب کرد پس طراحی دکمه ارسال از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای ترغیب کاربر می‌توانید شرایط خاص مثل هدیه دادن را ایجاد کنید مثلا یک ماه اکانت ویژه برای فیلمو. توجه کنید که پیام شرایط ویژه باید خیلی با دقت طراحی شود تا کاربر را برای پرکردن فرم کاملا راغب کند.

خوب است بدانید که میکروکپی مطالب بسیار کوچکی هستند که با محصول اصلی سایت شباهت زیادی دارد و ممکن است برای کاربر کارآمد باشد. مثلا وقتی لاک روی پیراهن سفید ریخت چیکارکنیم.

4.دکمه ارسال مطالب

تمام نویسندگان محتواها می‌خواهند که مطالب آن‌ها نشر داده شود این موضوع برای آن‌ها از اهمیت بالایی برخورد‌دار است. گاهی نویسندگان خودشان در متن از خواننده می‌خواهند که مطالب آن‌هارا به اشتراک بگذارند که این روش جز روش های سنتی است و باید از روش های جدید تر مثل  دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

5.دکمه برای خرید

این cta نحوه طراحی بسیار خاصی باید داشته باشد زیرا از مهم‌ترین نوع این دکمه‌ها است.

مثلا شما در پایان یک مقاله که درباره محصولی توضیحات مناسبی ارائه کرده‌اید باید دکمه‌ای حاوی جمله‌ای هیجان انگیز درباره خرید آن محصول ارائه کنید تا کاربر از شما خرید کند.

مثلا می‌توانید از جملات با 5درصد تخفیف خرید کنید، امروز خرید کن فردا تحویل بگیر، 10نفر اول هزینه ارسال را نمی‌دهند و یاجملات مشابهی که انگیزه خرید را بالا می‌برد استفاده کنید.

6.ارتباط با پشیبانی سایت

کاربر با دیدن این دکمه اگر به کمک و یا ارتباط با پشتیبانی سایت نیاز داشته‌ باشد روی دکمه کلیک می‌کند و با قسمت پشتیبانی سایت ارتباط می‌گیرد.

7.دعوت به مسابقه

در عنوان اخر از مقاله cta چیست  خوب است درباره دکمه‌های مسابقه‌ای صحبت کنیم. مثلا می‌توانید برای ترغیب کردن کاربرکه در سایت شما ثبت نام کند و از خدماتتان بهره مند شود دکمه‌ای حاوی مسابقه و یا بن تخفیفی برای خرید از سایت‌های معتبر ارائه دهید.

شما می‌توانید با طراحی هر یک از دکمه‌هایی که در بالا برایتان توضیح دادیم شروع به تغییر شرایط سایت‌تان بدهید. می‌توانید در خصوص بهبود شرایط سایت‌تان با مشاوره رایگان از بانوی هدف شروع کنید. ما با ارائه بهترین خدمات  در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ در خدمت شما هستیم.

در ادامه مقاله cta چیست ما با گفتن نکاتی طلایی شمارا درخصوص طراحی دکمه‌های طلایی راهنمایی می‌کنیم.

نکات مهم در نوشتن cta

نکات مهم در نوشتن cta

دکمه فراخوان به عمل از مهم‌ترین قسمت‌های سایت شما به شمار می‌رود و نقش اساسی برای انتقال هدف سایت شما به مشتریان دارد. پس باید در طراحی کال تو اکشن‌ها بسیار دقت کرد و ما نکاتی را به ما یادآور می‌شویم:

1.جملات خود را واضح بنویسید

اولین چیزی که کاربر هنگام مواجه‌شدن با کال تو اکشن شما می‌بیند جمله شاخص است.

نباید در طراحی این جمله از کلمات سخت، ضرب‌المثل‌های پیچیده، جملات ناشناخته و… استفاده کنیم. جمله‌ای که می‌نویسید باید کاملا روان نوشته شده‌ باشد تا بتواند بر روی کاربر تاثیر کافی بگذارد.

2. پیداکردن آسان دکمه

باید مطمئن باشد که فراخوان شما کاملا در توجه دید کاربر باشد؛ یعنی جایی که کاربر بتواند به راحتی آن را ببیند. این دکمه باید اندازه نسبتا بزرگی داشته باشد تا کاربر بتواند به آسانی آن را بخواند و توجه کاربر را جلب کند.

توجه کنید که فونت متن نوشته‌ را انقدر بزرگ نکنید که به چشم کاربر مزاحم و یا غیر طبیعی بیایید. این را بدانید که شما باید کاربر را برای باز کردن فراخوان خود ترغیب کنید.

توصیه می‌شود که چهارگوشه این دکمه‌هارا حالت دار مثلا خمیده طراحی کنید.

دیجی کالا نمونه سایت ایرانی است که به خوبی از کال تو اکشن‌ها استفاده می‌کند. شما می‌توانید برای الگوگرفتن و شروع طراحی فراخوان‌ها اقدام به بازدید سایت دیجی کالا کنید.

3.طراحی تمیزی داشته باشید

اگر سایت‌ شما مرتب نباشد، کال تو اکشن شما به مرتب نبودن سایت شما اضافه می‌کند. شما ناخودآگاه با این کار کاربر را مجبور به رها کردن سایت خود می‌کنید.

بیشتر طراحان توصیه می‌کنند که از رنگ سفید در فضای خالی دور دکمه استفاده ‌کنید زیرا این کار باعث افزایش توجه کاربر می‌شود. نه این که کلا از رنگ سفید استفاده‌ کنید اما سعی کنید رنگ سفید را با بقیه رنگ‌ها ترکیب کنید.

4. ایجاد اضطراب در کاربر

اگر کاربری که فراخوان شما را می‌‌بیند موضوع فوری بودن پیشنهاد شمارا حس کند احتمال دارد که برای قبول کردن پیشنهاد شما بر روی دکمه کلیک کند.

دعوت کردن کاربر به کارهایی که حس اضطراب در آن فراخوان حس شود ممکن است باعث ترغیب کاربر به خرید و افزایش کلیک سایت ‌شما بشود.

دیجی کالا و سایت آمازون نمونه بارز استفاده صحیح از این کال تو اکشن‌ها هستند .

فراموش نکنید که هر چه حس اضطراب در کاربر افزایش یابد احتمال خرید آن نیز بالا می‌رود.

5. دکمه باید جذاب باشد

دکمه فراخوان شما باید از دید چشم بسیار جذاب به نظر برسد. این را بدانید که تصاویر جذاب و محرک توجه چشم را به خود جلب می‌کند.

توجه بسیار زیادی بر روی ترکیب رنگ‌ها داشته باشید. با انتخاب رنگ‌هایی که جذابیت دکمه شمارا افزایش می‌دهد شما باعث افزایش کلیک بر روی دکمه می‌شوید.

انتخاب بهترین رنگ باید به صورتی باشد که با سایر المان‌های موجود در سایت در تضاد کامل باشد تا بیشتر در توجه چشم قرار بگیرد. رنگ‌های سبز و نارنجی بهترین توصیه برای طراحی دکمه هستند.

سایت هایpaleo magazine  و mootanroo بهترین مثال برای استفاده از تضادهای رنگی هستند. شما می‌توانید برای افزایش مهارت خود در زمینه انتخاب بهترین تضادهای رنگی به این سایت‌ها سربزنید.

6.چیزهای غیرضروری را حذف کنید

در ادامه مقاله cta چیست راهکارهای بهتری برایتان ارائه می‌دهیم. با تعیین کردن و یا محدود کردن انتخاب‌های کاربر باعث می‌شود کاربر در انتخاب خود تردید نکند. سعی کنید با بازی بر روی ذهن کاربر آن را به سمتی که خودتان می‌خواهید بکشانید. مثلا میتوانید با دادن پیشنهادات خاص کاربر را برای فرستان ایمیل و بازید دوباره از سایت راغب کنید.

مثلا ارائه کد تخفیفی خاص در ازای ثبت‌نام کاربران در سایت پیشنهاد خوبی می‌تواند باشد.

7. ریسپانسیو شدن دکمه

توجه به ریسپانسیو یعنی سازگاری برای هر دستگاهی از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است. این موضوع یعنی ریسپانسیو بودن در افزایش رتبه برای سئو خیلی ارزشمند است.

شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره سئو در خصوص سایت‌تان با بانوی هدف در ارتباط باشید.

اندازه متن و خود دکمه را بر روی تمای دستگاه‌ها با هر اندازه‌ای چک کنید مخصوصا موبایل زیرا بیشتر سرچ در دنیا امروزه توسط کاربران موبایل انجام می‌شود.

حتما پاسخ سوال چگونه کال تو اکشن بنویسیم نیز در ذهن شما حل‌شده است با ادمه مقاله cta چیست همراه ما باشید.

کال تو اکشن اینستاگرام چیست؟

در مقاله cta چیست جای کال تو اکشن‌های اینستاگرام خالی بود.

امروزه بسیاری از افراد از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام استفاده می‌کنند و کسب درآمد از اینستا برای بسیاری از افراد ثابت شده‌ است .

ما با ذکر برخی از کال تو اکشن های اینستاگرام شما را در خصوص استفاده هر چه بهتر از کال تو اکشن‌ها همراهی میکنیم:

کال تو اکشن‌های اینستاگرام از قبلیل تماس، ثبت نام، بیشتر بدانید و ثبت کامنت باشند.

در اینجای مقاله که حرف از اینستاگرام شد خوب است یاداوری کنیم که با سر زدن به پیج اینستاگرام بانوی هدف می‌توانید اطلاعات جالبی کسب کنید.

خلاصه‌ای از مقاله cta چیست دریک جمله

خلاصه‌ای از مقاله cta چیست دریک جمله

کال تو اکشن ها با هدف جذب کاربر به پیشنهاد یا فراخوان شما طراحی می‌شوند و معمولا بصورت دکمه طراحی می‌شوند.

شما با خواندن مقاله cta چیست اطلاعاتی در خصوص نحوه طراحی کال تو اکشن‌ها بدست می‌آورید.

چرا از خدمات دیجیتال مارکتینک بانوی هدف استفاده کنم؟

آژانس دیجیتال کارکتینگ بانوی هدف با داشتن اطلاعات بروز در خصوص سئو و خدمات دیجیتال مارکتینگ شما را در این زمینه به بهترین نحو ممکن از زمان گرفتن اولین مشتری تا رسیدن به درآمد ثابت و فوق‌العاده از سایت‌تان درکنار شما خواهد بود.

سوالات متداول از مقاله cta چیست

1.Call to action در اینستاگرام چیست؟

کال تو اکشن‌های اینستاگرام از قبلیل تماس، ثبت نام، بیشتر بدانید، کال تو اکشن در استوری، کال تو اکشن لایو و ثبت کامنت باشند.

2. call to action چیست؟

CTA مخفف‌شده کلمه call to action و به معنی دعوت‌شدن ویا فرخوان می‌باشد. اگر شما در هنگام استفاده از سایت، برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دعوت به چیزی شدید در واقع شما با CTA  روبرو شده‌اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن