سایت شرکتی چیست

سایت شرکتی چیست؟چرا امروزه داشتن یک سایت شرکتی به یک ضرورت تبدیل شده

طراحی سایت شرکتی چیست و چرا نیاز به یک وبسایت شرکتی احتیاج پیدا می‌کنیم؟ طراحی وبسایت شرکتی برای چه شرکت‌هایی مناسب است؟(در پایان مقاله “سایت شرکتی چیست” به این سوال جواب داده شده است).

احتمالا این‎‌ها تمام سوالاتی بود که در مورد سوال سایت شرکتی چیست در ذهن شما وجود داشت یا بعد از شنیدن به‌وجود میامد.

سایت شرکتی چیست

قرار است در مقاله سایت شرکتی چیست تمام نکات مربوط به طراحی سایت شرکتی، امکانات وبسایت شرکتی، موارد استفاده سایت شرکتی و خود سایت شرکتی چیست را یاد بگیریم پس این مقاله پر محتوا از آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف که یکی از حوزه‌هایی که به صورت تخصصی در آن فعالیت می‌کند طراحی سایت می‌باشد را به هیچ‌وجه از دست ندهید.

سایت شرکتی چیست را می توان اینگونه توصیف کرد که نماینده ای از کسب و کار آنلاین در فضای اینترنت به دلایل مختلفی می‌باشد که شاید مهمترین آن برندسازی باشد. وب سایت های شرکتی این توانایی را دارند که بسیار پرسود و پر بازده برای تمامی بیزینس باشند. با ساخت وب سایت شرکتی می توان بیزینس را به صورت قدرتمند در فضای مجازی به نمایش گذاشت.

از زمان ورود کابر به سایت شما تا زمانی که و سایت شما را مشاهده می‌کند، در واقع در حال تماشای شرکت شما است. همان چیزی که کاربر در اولین ورود به وب سایت شما تماشا خواهد کرد، در ذهن او به عنوان خصوصیت شرکت شما ضبط خواهد شد.

طراحی وب سایت حرفه ای و اجرای سئوی استاندارد آن که جزو فعالیت‌های لیدی تارگت خدمات سئو هم می‌باشد بر روی سایت این امکان را به وجود می‌آورد که نرخ تبدیل مشتری به صورت تصاعدی رشد کند.

سایت شرکتی برای چه کسب و کارهایی مناسب خواهد بود؟

طراحی وبسایت شرکتی برای تمامی کسب و کارها مفید و ضروری می‌باشد. شما در هر زمینه ای که کسب و کار  با طراحی یک سایت شرکتی قدرتمند خواهید توانست به کسب و کارتان اعتبار دهید.

برخی از شرکت ها وجود دارند که واقعا دارا بودن یک سایت برای استفاده از مزایای سایت شرکتی در راستای کسب و کار آنها ضروری است. به عنوان مثال سایت های رزرو بلیط هواپیما، شرکت های فنی مهندسی، شرکت های برنامه نویسی و سایر کسب و کارهای آنلاین.

برای مثال شرکت های عمرانی و شرکت های نرم افزاری و طراحی کننده سایت این امکان برای آن ها وجود دارد که که عضو ثابت وب سایت های شرکتی باشند. شرکت های عمرانی با به نمایش گذاشتن نمونه کارها و گالری تصاویرشان در سایت شرکتی و وقت گذاشتن برای سئو سایت شرکتی،  بازدید سایت را افزایش دهند در نتیجه از این راه می‌توانند کاربران بالقوه را به مشتری تبدیل کنند.

طراحی سایت شرکتی چیست

طراحی سایت شرکتی چیست و چگونه است

سئوی سایت های عمرانی، سایت هایی که کار آنها خدمات نرم افزاری و سایر سایت ها باید به صورت اصولی و استاندارد انجام گیرد. تا نتیجه بدهند. سئو فرآیندی زمان بر می‌یاشد یعنی باید حداقل شش ماه برای آن وقت گذاشته شود؛ اما زمانی که به نتیجه برسد تمام سرمایه ای که گذاشته‌اید بر خواهد گشت. شما علاقه‌مندان می‌توانید با مطالعه مقاله سئو سایت شرکتی از روش سئو کردن این نوع وبسایت‌ها نیز آگاهی کسب کیند.

امکانات سایت شرکتی چیست

برخی امکانات بر روی وب سایت های شرکتی می‌باشد که شما هم این امکان را داریدکه بر روی سایت شرکتی‌تان اجرایی کنید. البته انتخاب نوع امکانات بستگی به نوع کسب و کار خواهد داشت. هر نوع امکانی ممکن است برای کسب و کار خاصی تعریف شده باشد.

برخی از امکانات اصلی سایتهای شرکتی که می توانیم در سایت خودآنها را داشته باشیم:

اخبار و مقالات

نمونه کارها

گالری تصاویر

گالری ویدئویی

محصولات

تماس با ما

درباره ما

نقشه سایت

معرفی برند ها

همکاران ما

اسلایدر سایت

منوهای ناوبری سایت و ….

می‌توانیم تمام محصولات و یا خدماتی که داریم آنها را به صورت یک پارچه در یک دسته بندی قرار دهیم و آنها را در وب سایت به نمایش بگذاریم.

بنابراین با توجه به نوع کسب و کار که خدمات انجام داده می‌شود یا محصولی را میخواهید به نمایش بگذارید یا اینکه قصد معرفی شرکت را دارید،

سه نوع دسته بندی در طراحی سایت های شرکتی مورد استفاده است:

  1. معرفی شرکت
  2. معرفی خدمات
  3. معرفی محصولات

برای این که بیشتر با سوال سایت شرکتی چیست آشنا شویم لازم است ابتدا مشخصات وب سایت های شرکتی را هم بدانیم.

امکانات سایت شرکتی چیست

معرفی محصولات

در سایت های شرکتی  که کالا یا محصول به نمایش می‌گذارند، می توان از پلاگین ووکامرس بهره برد. ووکامرس قوی ترین افزونه وردپرس برای ساختن  فروشگاهی پرسود می‌باشد. از مزایای استفاده از این پلاگین سازگاری آن با بسیاری از پلاگین ها در وردپرس است که این امکان را به شما خواهد داد که هر زمان خواستید، قابلیت های جدیدی بر روی سایت فعال سازی کنید و از آن بهره بیرید.

همچنین اگر از ووکامرس استفاده می‌کنید اگر زمانی قصد کردید که سایت شرکتی را به سایت فروشگاهی تغییر دهید با فعال کردن درگاه پرداخت و ثبت اینماد دیگر مجاز هستید به عنوان یک سات فروشگاهی فعالیت کنید.

آیا می دانید که 75 در صد از مشتریان اعتبار کسب و کار شما بر اساس طراحی سایتتان مورد سنجش قرار می‌دهند؟!

سایت شما به عنوان نماینده فروش شما در فضای مجازی عمل می‌کند. آیا سایت شما کاربر را جذب خود خواهد کرد؟  آیا سایت شما به کاربر انگیزه تعامل با برند شما را خواهد داد؟

در ادامه مقاله سایت شرکتی چیست قصد داریم تفاوت بین دو مبحث طراحی سایت شرکتی چیست باطراحی سایت شرکتی به صورت سفارشی و استفاده از ماژول های طراحی سایت را مورد بررسی قرار دهیم و در مورد مزایا و معایب هر کدام توضیحاتی را به شما ارائه کنیم.

معرفی خدمات

طراحی سایت شرکتی فرآیند طراحی و توسعه وب سایت تجاری می‌باشد تا به عنوان نماینده با حضور آنلاین به عنوان نماینده‌ای از یک شرکت انجام وظیفه کند.

سایت شرکتی با سایت تبلیغاتی متفاوت هست و این دو را نباید با هم اشتباه گرفته شوند و باعث سوء تفاهم شوند. در طراحی سایت شرکتی محصول به هیچ عنوان تبلیغ نمی‌شود بلکه این کل شرکت است که تبلیغ می‌شود آن هم جهت برندسازی است. شاید این موضوع را بتوان به عنوان یکی از مزایا وب سایت شرکتی در مبحث سایت شرکتی چیست دانست.

معرفی شرکت

در وب سایت های تبلیغاتی استراتژی این است که بر روی خدمات و یا محصولات خاصی متمرکز شوند در حالیکه سایت های شرکتی، محصولات را بازاریابی و یا تبلیغ خارج از استراتژی آنها است آنها بر روی عملکرد تجاری شرکت، کارکنان شرکت و اخبار تمرکز دارند.

هدف اصلی در طراحی سایت شرکتی  ایجاد اعتماد، نمایش موفقیت  های شرکت و اطلاع رسانی کردن در مورد خدمات و محصولات می‌باشد؛ اما بر روی تبلیغات آن تمرکز نمی‌شود.

طراحی وب

دو راهی همیشگی برای موضوع سایت شرکتی چیست یعنی استفاده از  قالب آماده سایت و یا طراحی سفارشی سایت شرکتی؟

خوب سوالی که در اینجا مطرح می‌باشد این است که برای وب سایت شرکتی از ماژول های طراحی سایت آماده استفاده شود بهتر می‌باشد و یا وب سایت شرکتی را به صورت سفارشی باید به دست طراحان سپرد؟

بسیاری از شرکت ها و یا سایت ها ممکن است قالب های آماده عرضه کنند که به کاربران این امکان را خواهد داد که سایت شرکتی‌شان را در عرض چند ثانیه آپلود کنند و شروع با بارگذاری اطلاعات کنند.

بزرگترین مزیت استفاده از قالب های آماده این است که آنها کاربرپسند هستند آن و مقرون به صرفه بودنشان هم بی تاثیر نمی‌باشد. همچنین در زمان بسیار صرفه جویی خواهد شد.

طراحی وب

قالب‌های آماده‌ای که نباید استفاده کنید!!

البته برخی از قالب های آماده نیز دارای مضراتی هستند که بهتر می‌باشد کاربران قبل از استفاده کردن از قالب های آماده از این مضرات با خبر شوند و در مورد استفاده از قالب های آماده آنها را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند.

از جمله مضرات استفاده از قالب های آماده، می توان به این موضوع اشاره کرد که بسیاری از قالب های آماده در فضای اینترنت رها هستند و می‌توان آنها را به صورت رایگان مورد استفاده قرار در واقع قالب های نال شده‌ای می‌یاشند که نسخه پولی یک افزونه غیر قانونی می‌باشد و دارای ویروس است.

برای طراحی یک سایت بسیاری از این قالب های آماده از پلاگین های سازنده سایت استفاده می‌شود که دارای معایبی است. این سایت ها معمولا سئو شده برای موتور های جستجو نمی‌باشند که این موضوع به شدت به سئوی سایت ضربه می‌زند.

همچنین به دلیل سنگینی این قالب ها سرعت سایت پایین می‌آید و امکان سئوی سرعت سایت نیز  از بین می‌رود.

قالب‌های آماده‌ای که باید مورد استفاده قرار گیرد

در مقابل قالب های آماده ای نیز هستند که صفر تا 100 آن از پایه مورد طراحی قرار گرفته است. مزیت این نوع طراحی، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مثل گوگل و سرعت سایت و ریپسانسیو بودن مناسب سایت می‌باشد.

شاید احتیاج پیدا کنید که بر روی طراحی سایت سرمایه گذاری انجام دهید؛ اما مطمئن باشید که خیلی زودتر از آن‌چه که فکر می‌کردید، می‌فهمید که سرمایه‌تان به صورت چند برابر شده بر خواهد گشت و سرمایه گذاری بر روی سایت ارزش آن را داشت.

اگر از پلن های طراحی سایت سفارشی و اختصاصی استفاده می‌کنید توانایی این را دارید که یک وب سایت منحصر به فرد طراحی کنید و هر آنچه را که لازم دارید در آن قابل تغییر است. باز هم گوشزد می‌کنم که سر زدن به طراحی سایت لیدی تارگت بی ضرر است.

پس از طراحی وب سایت با سئو سایت می توانید رتبه سایت را در موتورهای جستجو بالا بیارید.

5 عوامل تاثیر گذار بر روی موضوع مقاله یعنی سایت شرکتی چیست

امروزه طراحی وب سایت تکنولوژی محسوب می‌شود که به شدت در حال رشد و تحول می‌باشد. برخی از عناصر اساسی لازم است که برای طراحی وب سایت شما ضروری می‌باشند.

1. طراحی تمیز

هدف از طراحی وب سایت شرکتی، دسترسی آسان کاربران به هر آنچه که به دنبال آن می‌باشند است. وب سایت شرکتی که با یک طراحی تمیز شکل گرفته به کاربران کمک خواهد کرد تا به سرعت به هدفشان رسیده و یک سایت شرکتی خوب طراحی شده ببینند.

بنابراین بازدیدکنندگان بیشتر جذب آن خواهند شد و نرخ پرش کمتر افت می‌کند. حذف عناصر غیر ضروری به کاربران کمک خواهد کرد تا سریع‌تر به آنچه که نیازشان است برسند.

2. یک تجربه کاربری عالی

قصد دارریم در مورد اولین تجربه کاربری که کاربر بر روی سایت شما خواهد داشت صحبت کنیم:

اگر دارای یک وب سایت کند می‌باشید و یا رابط کاربری‌تان ضعیف است، هر چقدر هم محصولات با کیفیت و با ارزش ارائه کنید فایده زیادی ندارد.

طراحی کاربر محور، نیازها و اهداف مشتری را در الویت می‌گذارد و فرآیند اصلی طراحی وب را بر این اساس خواهد چیند.

تجربه کاربری باعث شکست و یا موفقیت وب سایت، خدمات و کالای شما خواهد شد ومی‌تواند به کسب و کار شما اعتبار دهد.

برخی از عناصر کلیدی تجربه کاربری خوب شامل موارد زیر می شوند

سودمندی:  وب سایت شما لارم دارد که برای کاربران مفید واقع شود و نیازهای آنها را برطرف سازد.

قابلیت استفاده: استفاده از سایتتان باید آسان شود تا تجربه کاریری خوبی به مخاطب بدهید.

مطلوبیت داشتن: طراحی سایت به گونه ای شکل بگیرد که احساسات کاربران را براگیزاند.

دسترسی : وب سایت شما باید برای تمامی افراد به راحتی قابلیت دسترسی داشته باشد.

اعتبار: کاربر لازم دارد که به راحتی توانایی این را داشته باشدکه به برند شما اعتماد کند و آنچه را که گفته می‌شود به راحتی برای او باورپذیر باشد.

3. منوی ساده و قابل دسترس

منوی ناوبری قابل فهم و کامل از عناصر حیاتی در هر وب سایتی می‌باشد. یک نوار منو که به خوبی طراحی شده است، به بازدید کنندگان این توانایی را می‌دهد که به راحتی در سایت شما بگردند و سریع آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند. پیمایش راحت و سریع سایت بر رتبه بندی و حجم ترافیک وب سایت تاثیر مثبتی خواهد داشت و نرخ پرش را کم می‌کند. همچنین شما علاقه‌مندان یادگیری می‌توانید با مطالعه مقاله تبلیغات هتل در گوگل از علم روز با خبر شوید و یک کورد به دانسته‎‌های خود اضافه کنید.

چند نکته در هنگام طراحی منو ناوبری

نوار منوی چسبان: نوار منو باید به صورت چسبان طراحی شود تا کاربران این اجازه را داشته باشند که در زمان اسکورول کردن صفحه از آن بهره‌مند شوند.

دکمه تماس فوری:  دکمه cta  یا تماس فوری در صفحه طوری قرار بگیرد که کاربر هر زمان که خواست توانایی استفاده از آن را داشته باشد.

برچسب های توصیفی:  برچسب های توصیفی طوری در سایت قرار بگیرند که کاربران به راحتی آن را ببینند. با برچسب های توصیفی این امکان را به مشتری داده می‌شود که بفهمد محتوای صفحه چه چیزی می‌باشد.

ترتیب منوی ناوبری: در منوی ناوبری ترتیب عناصر باید به گونه ای قرار گیرد که مهمترین ها در ابتدای منو بیاید و رد صدر منوی ناوبری قرار گیرد. همچنین اطلاعات تماس با ما و درباره ما معمولا در انتهای منوی راهبری قرار می‌گیرد.

4. محتوای جذاب

هر چقدر طراحی جذاب برای جذب اولیه کاربران مفید واقع شود برای ماندگاری کاربران در سایت محتوا باید جذاب واقع شود.

وجود یک وب سایت، غنی از محتوای جذاب خواهد توانست بر رتبه بندی سئوی سایت تاثیر به سزایی بگذارد و به شما کمک خواهد کرد تا اعتباری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشید.

محتوا امکان دارد همه چیز از جمله محتوای متنی، تصویری، ویدئویی، پادکست ها، محتوای صوتی، خدمات و محصولات، پست ها و وبلاگ ها، اخبارو مقالات و سایر محتوا های لازم که بتواند اطلاعات مفیدی برای کاربر ارائه کند باشد.

محتوای خوب برای بازدیدکنندگان شما ارزشمند است. بیشتر مشتریان علاقه دارند که شرکت ها خدماتشان را برای آنها توصیف کنند نه اینکه در تلاش برای فروش خدمات خود باشند.

انواع دیگر محتوا مانند توضیحات و نظر ها برای بالا بردن اعتماد مشتریان می‌باشد. این نوع محتوا به عنوان یک عنصر ضروری برای وب سایت ها در نظر گرفته خواهد شد.

برای اینکه محتوای شما موثر باشد و نتایج دلخواه را به دست بیاورد، مخاطبان باید بتوانند آنها را پیدا کنند. این کار تنها با سئوی سایت قابل دسترسی است.

سئو شامل سئوی داخلی، سئوی خارجی، سئوی تصاویر، لینک های داخلی و خارجی، متن جایگزین در تصاویر و موارد دیگر است.

5. بهینه سازی وب سایت

زمانی که می خواهیم یک وب سایت موثر داشته باشیم که به کسب و کار آنلاین ما کمک کند باید دو سوال را پاسخ دهیم:

  1. چگونه می توانم ترافیک وب سایتم را بالا ببرم؟
  2. چگونه وب سایت می تواند بازدیدکنندگان را درگیر کند؟

هدف وب سایت هر چه باشد چه فروش محصولات و یا خدمات باشد و یا ثبت نام در یک دوره آموزشی و حتی درخواست یک موقعیت کاری برای شرکت شما، این مهم است که و سایت شما حتما بهینه سازی شده باشد.

جذب ترافیک به وب سایت شما تنها نیمی از کار است.  همانطور که قبلا گفتیم وب سایت شما مانند یک فروشنده عمل می کند و باعث جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری می شود.

با بهینه سازی وب سایت خود می توانند نرخ ترافیک وب سایت را بالا برده و در نتیجه فروش شرکتتان را بالا ببرید.

به یاد داشته باشید در هنگام طراحی سایت و یا استفاده از قالب های آماده وب سایت حتما از بهینه بودن کد های سایت اطمینان داشته باشید.

بسیاری از شرکت ها هستند که حتی با نرخ های پایین و یا قالب های آماده وب سایت هایی ارائه می دهند که از نظر تکنیکال برای سئو بهینه سازی شده نیستند.

استفاده از برخی از قالب ساز ها و یا استفاده از برخی قالب های نال شده، مشکلات فراوانی را بعد ها در وب سایت ایجاد می کند.

از جمله این مشکلات مانند سرعت پایین سایت، سنگین بودن سایت، مشکلات امنیتی، مشکل در به روز رسانی پلاگین ها، تداخل پلاگین ها، مشکل در به روز رسانی وردپرس و بسیاری از موارد دیگر.

عوامل تاثیر گذار بر روی سایت شرکتی

به جای هدر دادن پول در کمپین های تبلیغاتی PPC  تبلیغات رسانه های اجتماعی و یا سایر روش های بازاریابی دیجیتال، برای افزایش ترافیک سایت، بر روی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر و سئوی وبسایت بیشتر تمرکز کنید. البته که تبلیغات PPC و تبلیغات گوگل ادز اگر از طرف یک تیم حرفه‌ای مثل لیدی تارگت رهبری شود نه تنها هدر دادن پول نیست بلکه مطمئنیم نتایجش شما را شگفت‌زده می‌کند.

نکات کلیدی در طراحی وب سایت شرکتی

سایت شما اولین و بهترین مکانی است که مشتریان بالقوه آن را مشاهده می کنند. برای طراحی وبسایت شرکتی جذاب و متفاوت تر می توانید از روش های زیر هم استفاده کنید:

  1. در مورد مخاطبین خود، انتظارات، هدف های آنها، نیازها، مشکلات و ترجیحات آنها تحقیق کنید.
  2. حضور آنلاین رقبای خود را را تجزیه کنید و تحلیل کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتر و بهتری در مورد آنها به دست بیاورید. تلاش کنید نکاتی را به دست بیاورید که می توانید از آن به نفع خودتان استفاده کنید مثلا نقطه ضعفی که رقبایتان دارند آنها را پوشش بدهید و در کسب و کار خود اضافه کنید.
  3. سعی کنید سایتی طراحی کنید که طرح بندی مناسب و شیکی داشته باشد، طراحی زیبا و تمیز باشد. نوار منو را به صورت چسبان و مرتب شده باشد و از محتوای جذاب و به روز استفاده کنید.

امیدواریم از مقاله سایت شرکتی چیست اطلاعات مفید و کاربردی به دست آورده باشید در ضمن راه ارتباطی ما با شما در شبکه‌های اجتماعی از طریق صفحه اینستاگرام اینستاگرام LadyTarget می‌باشد.

سوالات متداول طراحی سایت شرکتی چیست

مخاطبان وبسایت شرکتی چه کسانی هستند؟

همه شرکت ها برای اینکه با مشکل مواجه نشوند باید فعالیت های خود را با تغییرات تکنولوژی وقف بدهند.داشتن سایت یکی از مهم ترین کارها در همین راستا است. همانطور که گفتیم وجود یک سایت شرکتی برای همه شرکت ها و موسسات در حال حاظر بسیار لازم و ضروری می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن