تعریف تولید محتوا چیست

تعریف تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد ؟

تولید محتوا چیست ؟ آیا بیل گیتس را می‌شناسید؟ حتما پاسخ شما مثبت است. بیل گیتس تا به حال بارهای زیادی در مورد تولید محتوا سخن گفته است، اما یکی از طلایی‌‌ترین سخن‌های او این است: «محتوا پادشاه است».

آیا میدانید تولید محتوا یعنی چه؟

جمله معروف بیل گیتش باید باعث شود تا شما به اهمیت بالای تولید محتوا پی ببرید. برای اینکه پی ببرید تعریف تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد ، بهتر است تا این مطلب تا آخر بخوانید! تولید محتوا یعنی شخصی نوعی محتوا را تولید کند که مورد پسند اغلب کاربران قرار گیرد. به عنوان مثال یک تیم با تولید یک تبلیغ جذاب تلویزیونی، شما را ترغیب به خرید یک کالا کرده است و یا یک شخص با نوشتن یک متن جذاب، باعث ترغیب شما به استفاده از خدمات آن‌ها شود. در تمامی این موارد تولید محتوا به طور حرفه‌ای و موفقی صورت گرفته است و مخاطبی که شما باشید را تحت تاثیر قرار داده است.

محتوا پادشاه است !

بازاریابی محتوا چیست ؟

بازاریابی محتوا، دقیقا همان چیزی است که در مطالب بالاتر ذکر کردیم. به عبارت دیگر، بازاریابی محتوا عبارت است از تولید محتوای جذاب به منظور جذب مخاطبان. این روزها با گسترده‌تر شدن اینترنت و افزایش کاربران آن، افرادی در کسب‌وکار خود موفق هستند که بتوانند با ایجاد یک محتوای جذاب، کاربران راه به سمت خود جذب کنند. حال این محتوا می‌تواند متنی و یا تصویری باشد.

بازاریابی محتوایی چیست

اصول محتوا نویسی سایت چیست ؟

مفهوم و معنی تولید محتوا تنها به نوشتن یک متن ختم نمی‌شود. متن تولید شده برای محتوا، ویژگی‌هایی دارد که آن ‌را از سایر متون متمایز می‌کند. به طور کلی، اصول محتوا نویسی شامل موارد زیر می‌شود:

۱. پاسخ به نیاز کاربران

مهم‌ترین وظیفه یک محتوا، پاسخ به نیاز کاربران است. شما باید فکر کنید که در درجه اول، حتما کاربر اینترنت نیاز و یا دغدغه‌ای داشته است که برای دریافت پاسخ آن، به اینترنت رجوع کرده است. بنابراین شما باید بتوانید متنی بنویسید که به طور کامل بتواند پاسخگوی کاربران باشد و نیاز آن‌ها را برطرف کند. شما حتی باید به سوالاتی که در ذهن کاربر هم نیست پاسخ دهید، به عبارت دیگر، محتوای شما باید به قدری کامل باشد که کاربران برای دریافت پاسخ سوالات دیگر خود، به وبسایت‌های دیگر مراجعه نکنند.

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد

۲. متنی ساده و روان

تصور کنید که شما متنی کامل نوشتید که بتواند نیاز مخاطبان را به طور کامل برطرف کند. اما اگر متن شما سنگین باشد و یا به عبارت دیگر درک آن سخت باشد، شما در همان ابتدای راه مخاطبان را از دست می‌دهید. کاربران اینترنت به دنبال محتوایی هستند که در عین سادگی و روانی، بتواند به خوبی به سوالات آن‌ها پاسخ دهد و اگر شما این کار را انجام ندهید، قطعا یک محتوا نویس دیگر خواهد کرد.

۳. بررسی وبسایت رقبا

برای نوشتن یک محتوای کامل، شما باید سعی کنید تا وبسایت‌های دیگر افراد را بررسی کنید. اینکار به شما کمک می‌کند کمبودهایی که در متن‌های آن‌ها وجود دارد را پیدا کرده و آن‌ها را در متن خود بگنجانید. به عبارت دیگر، سعی کنید پاسخ کامل‌تر و بهتری را به مخاطب خود ارائه دهید.

تحلیل رقبا در تولید محتوای دیجیتال چیست

راهنمای تولید محتوا

انجام تولید محتوا همراه با رعایت برخی اصول است. در واقع می‌توان گفت استفاده از این اصول می‌تواند متن شما را به یک محتوای استاندارد تبدیل کند و بدون استفاد از این نکات، محتوایی ناقص و بی‌کیفیت خواهید داشت. برخی از نکات مهم در تولید محتوا شامل موارد زیر می‌شوند:

موضوع و کلمات کلیدی

شما برای تولید محتوا، موضوع و کلمات کلیدی خاصی را خواهید داشت که باید تماما در مورد آن‌ها بنویسید. به عنوان مثال، اگر موضوع شما در مورد تولید محتوای متنی است، گنجایش نحوه تولید محتوای تصویری در متن ممنوع است. به عبارت دیگر، شما باید سعی کنید فقط و فقط در مورد موضوعی که دارید مطلب بنویسید و نه موضوعات فرعی، حتی اگر مرتبط باشند.

مقدمه محتوای متنی

مقدمه شروع و یکی از مهم‌ترین بخش‌های متن شما را تشکیل می‌دهد. مقدمه می‌تواند تعیین کننده باشد که آیا مخاطب جذب متن شما می‌شود یا نه. برای نوشتن مقدمه، باید سعی کنید بهترین و جذاب‌ترین جملات خود را به کار ببرید. در عین حال باید مراقب باشید تا از جملات کلیشه‌ای و تکرار بدیهیات خودداری کنید. به یاد داشته باشید که شما حتما باید موضوع متن خود را در مقدمه بیان کنید.

بدنه متن

بدنه متن محتوا چیست ؟ بدنه متن قسمت اصلی متن شما را تشکیل می‌دهد که پاسخ نیاز مخاطب را در خود جای داده است. هنگام نوشتن بدنه، باید علاوه بر روان و کوتاه بودن جملات، به پاراگراف‌های خود نیز توجه داشته باشید. یک پاراگراف بلند و طولانی باعث به هم ریختگی و آشفتگی به نظر آمدن متن می‌شود. علاوه بر این موضوع، پیدا کردن جواب و مطلب مورد نظر در انبوهی از جملات پشت سر هم، کار مشکلی است. همین موضوع می‌تواند باعث نارضایتی مخاطبان و پایین آمدن کیفیت متن شما شود.

بدنه متن محتوا

عنوان‌های جذاب

شما باید سعی کنید متن خود را با عناوین مختلف دسته بندی کنید تا مخاطبان بتوانند به راحتی به قسمت مورد نظر خود مراجعه کنند. به عنوان مثال، تصور کنید همین متنی در حال خواندن آن هستید، با عناوین قسمت بندی نشده بود و شما با یک متن یکدست و طولانی رو‌به‌رو بودید. آیا به خواندن ادامه می‌دادید؟

در عین حال که باید به درستی از عناوین برای قسمت بندی متن استفاده کرد، باید سعی کنید تا عناوین شما جذاب باشند. اینکار می‌تواند باعث جذب مخاطب و ترغیب و او به خواندن ادامه‌ی متن شود. به عنوان مثال، فرض کنید دو فروشگاه در روبه‌وی شما قرار دارد. در تابلوی یکی از آن‌ها نوشته شده است “فروشگاه مواد غذایی” و در تابلوی دیگری نیز نوشته شده است ” بهترین فروشگاه مواد غذایی تازه و ارگانیک”. کدام یک شما را بیشتر جذب خود کرد؟ به همین دلیل است که باید برای نوشتن عنوان‌ها نهایت خلاقیت خود را به کار ببرید.

متن جذاب برای کانتنت چیست

نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری بخش آخر متن شما است. شما باید سعی کنید در نتیجه‌گیری، تمام مطالبی را که نوشته‌اید به طور خلاصه بازگو کنید تا یک جمع‌بندی کلی داشته باشید و متن خود را به اتمام برسانید. به یاد داشته باشید که در مقدمه نیز باید دوباره موضوع متن خود را بازگو کرده و نتیجه نهایی از متن نوشته را اعلام کنید.

کپی برداری ممنوع !!!

سعی کنید متن شما کاملا متعلق به شما باشد. اگر متن خود را از وبسایت‌های دیگر کپی کنید، مخاطبان با دیدن متن تکراری از وبسایت شما خارج می‌شوند. چون شما چیز جدیدی برای ارائه ندارید و صرفا مطالب وبسایت دیگری را تکرار کرده‌اید. بنابراین مهم است که بتوانید متنی متفاوت و اصیل بنویسید تا از بقیه‌ی محتواها پیشی بگیرد.

عدم کپی در کانتنت مارکتینگ

تعریف تولید محتوا ؛ کلام آخر

تعریف تولید محتوا چیست ؟ این روزها افراد بیشتری به دنبال پاسخ این سوال هستند. تولید محتوا یکی از مهم‌ترین عناصر برای پیشرفت است. با گسترش اینترنت، کابران برای رفع نیازهای خود به فضاهای مجازی مراجعه م‌کنند و در این میان، کسی پیشرفت می‌کند که بتواند با تولید یک محتوای جذاب، کاربران بیشتری را جذب کسب‌وکار خود کند. در تولید محتوا افراد باید سعی کنند تا حدالامکان متنی جذاب و در عین حال ساده بنویسند. متن شلوغ و به هم ریخته‌ای که هیچ گیرایی ندارد، به هیچ وجه نمی‌تواند یک محتوای موفق باشد. بنابراین مهم است که نویسنده، حداکثر خلاقیت خود را برای تولید محتوا به کار گیرد و از مطالب دیگر کپی برداری نکند.

برای دریافت مطالب بیشتر پیشنهاد می‌کنیم سری به اینستاگرام لیدی تارگت بزنید و هر لحظه از مطالب روز دیجیتال مارکتینگ باخبر شوید

سوالات متداول

  1. تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یعنی شخصی نوعی محتوا را تولید کند که مورد پسند اغلب کاربران قرار گیرد. به عنوان مثال یک تیم با تولید یک تبلیغ جذاب تلویزیونی، شما را ترغیب به خرید یک کالا کرده است و یا یک شخص با نوشتن یک متن جذاب، باعث ترغیب شما به استفاده از خدمات آن‌ها شود.

  1. معنی محتوا چیست؟

به طور کلی، هرچیزی که شما تماشا می‌کنید، می‌خوانید و گوش می‌کنید، نوعی محتوا است. به طور مثال، ممکن محتوای یک صفحه در اینستاگرام طنز باشد و یا یک وبسایت یک محتوای آموزنده مانند متن و یا ویدئو داشته باشد.

  1. بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوا عبارت است از تولید محتوای جذاب به منظور جذب مخاطبان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن