بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ

بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ که هر دیجیتال مارکتر قبل مرگ باید بخواند!

بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟کتابهایی همیشه یکی از بهترین منابع برای یادگیری هستند که جدید و به روز باشند. همیشه بسیاری از افراد موفق که توانسته‌اند به جایگاه‌های بسیار بالایی برسند، داستان خود و همچنین تجربیات خود را در قالب کتاب به افراد عرضه می‌کنند. بنابراین کتاب‌ها، گنج‌هایی غنی از تجربیاتی هستند که افراد توانسته‌اند در طی سال‌ها بدست بیاورند. شما نیز برای رشد و پیشرفت در کسب‌وکار خود و خصوصا در حوزه دیجیتال مارکیتنگ، به این تجربیات نیاز دارید.

در این مطلب بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید به عنوان یک مارکتر رتبه صد دیجیتال مارکتینگ را بزنید. باید بتوانید با مطالعات خود در digital marketing با استفاده از دانش آن‌ها پیشرفت‌های بزرگی داشته باشید. با ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه باشید.

معرفی بهترین کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ

حال به معرفی بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ می پردازیم:

کتاب مدیریت بازاریابی نوشته فیلیپ کاتلر

فیلیپ کاتلر به‌عنوان پدر علم بازاریابی شناخته می‌شود. کاتلر در این کتاب اصول اولیه علم بازاریابی و همچنین مدیریت آن را مورد بررسی قرار داده است. با خواندن کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر، شما می‌توانید با بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید و معانی و اصول بازاریابی را درک کرده و دید جامع و کاملی درباره این موضوع پیدا کنید.

کتاب بازاریابی دیجیتال برای دامیز نوشته رایان دیس

اگر تازه وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شده‌اید، این کتاب یکی از بهترین کتابها برای شروع یادگیری دیجیتال مارکتینگ و تسلط بر مهارت‌های آن است. پس مطالعه بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ قطعا برای شما رشددهنده خواهد بود.در سرفصل های دیجیتال مارکتینگ این کتاب با سفر مشتری آشنا می‌شوید و در فصل‎‌های دیگر این کتاب نیز با نحوه اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و … آشنا می‌شوید. این کتاب بسیار کامل و جامع است و می‌تواند شما را کاملا بر دیجیتال مارکتینگ مسلط کند.

کتاب گاو بنفش نوشته ست گودین

کتاب گاو بنفش یکی از قابل ستایش‌ترین کتاب‌ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. این کتاب به نکات کلیدی و دلایل موفقیت برندهای بزرگی مانند اپل، جت بو و استارباکس اشاره می‌کند. در واقع در این کتاب، ست گودین شما را راهنمایی می‌کند که چگونه می‌توانید در حوزه کاری خود یا دیگران متفاوت و به‌عبارتی، گاو بنفش باشید.

کتاب گاو بنفش نوشته ست گودین

کتاب چوب دستی‌ات را بساز یا ایده عالی مستدام نوشته چیپ هیث و دن هیث

کتاب چوب‌دستی‌ات را بساز در کشور ایران با نام ایده عالی مستدام شناخته می‌شود. این کتاب به شما کمک می‌کند تا ایده‌های متنوعی را در کنار هم قرار دهید و همچنین به شما یاد می‌دهد تا ایده‌های بهتری بسازید. در واقع بعد از خواندن این کتاب شما می‌‌توانید فرق بین یک ایده ماندگار و یک ایده نامناسب را بفهمید.

کتاب آن‌ها می‌پرسند شما پاسخ دهید نوشته مارکوس شریدان

در این کتاب مارکوس شریدان روی بخش مهمی از بازاریاب بودن تمرکز می‌کند و آن این است که کسب‌وکارها باید بتوانند به سوالات آنلاین مصرف کنندگان و همچنین نیازهای آن‌ها پاسخ کامل دهند. در این کتاب شما به بهترین نحو یاد می‌گیرید که چگونه با مشتریان خود ارتباط موثری برقرار کنید و محتوای خوبی را به آن‌ها ارائه دهید.

کتاب Youtility نوشته جی بائر

جی بائر در این کتاب مشکلات کتابی که مطالب بالاتر معرفی کردیم؛ یعنی گاو بنفش را بررسی می‌کند. وی اعتقاد دارد که تبلیغات دیجیتال مارکتینگ نباید تنها پر سر‌و‌صدا باشد، بلکه باید در راستای فراهم کردن رفاه بیشتر و همچنین رفع نیازهای مخاطبان نیز گام بردارد. با بهره گیری از خدمات سئو بانوی هدف صدرنشین گوگل شوید! کافی ست فقط یکبار طعم موفقیت و کیفیت را بچشید.

کتاب بازاریابی دیجیتال برای دامیز نوشته رایان دیس

کتاب قبایل

کتاب قبایل نوشته گودین ست. گودین یکی از موفق ترین ها در زمینه بازاریابی است و در مطالب بالا به کتاب دیگری از این شخص اشاره کردیم. کتاب قبیله ها شما را راهنمایی می کند که چگونه از اینترنت برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کنید و در واقع به شما می آموزد که چگونه ریسک کنید، متفاوت باشید و به یک رهبر ایده آل تبدیل شوید. 

کتاب Jab, jab, jab, Right Hook اثر گری وینچوک

این کتاب می تواند در زمینه شبکه های اجتماعی کمک شایانی به شما کند و بازاریابان شبکه های اجتماعی می توانند نکات بسیار مهمی را از این کتاب بگیرند. گری وینچوک در این کتاب به ترفندهایی برای رشد در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و … اشاره می کند تا بتوانید در این فضاها به خوبی پیشرفت کنید. 

کتاب بهترین مشتری من هستید اثر مایک مونتیرو

هر بازاریاب دیجیتال باید حداقل یک بار کتاب «تو بهترین مشتری من هستی» را بخواند، با خواندن این کتاب می توانید مشتریان تکراری را جذب کنید. مایک مونتیرو در این کتاب به شما می آموزد که چگونه به مشتری خود احساس ارزشمندی کنید و به او اطمینان دهید که در ازای پرداخت هزینه، محصول یا خدمات بسیار ارزشمندی دریافت خواهد کرد. اگر علاقه مند به خواندن بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ هستید، می توانید برای اطلاع از جدیدترین کتاب ها و اخبار دیجیتال مارکتینگ ما را در اینستاگرام دنبال کنید. 

کتاب ایده خود را بسازید

کتاب DIY خود را بسازید یا ایده بزرگ پایدار را در فهرست کتاب های برتر دیجیتال مارکتینگ بسازید کتاب DIY خود را بسازید که در ایران با نام Big Sustainable Idea منتشر شده است به شما در جمع آوری ایده های مختلف کمک می کند. این کتاب تئوری حافظه Velcro را توضیح می‌دهد تا بتوانید ایده‌های بهتری را بیاموزید.  پس از خواندن کتاب ایده خود را بسازید، می توانید ارتباط موثرتری برقرار کنید. کتاب چگونه متفاوت فکر کنیم در لیست بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ قرار دارد کتاب How to think differently توسط روهیت بهارگاوا نوشته شده است. خواندن این کتاب برای همه بازاریابان دیجیتال که می خواهند متفاوت فکر کنند مفید خواهد بود. 

بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ به شما می گوید که بازاریابان باید کارهای مختلفی انجام دهند تا محصولشان دیده شود. علاوه بر این، پیش‌بینی رفتار مصرف‌کننده، کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را به واقعیت تبدیل می‌کند. کتاب دیجیتال مارکتینگ در لیست بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ منتشر شده است.  برای همه شرکت ها و موسسات مفید است و از طریق آن می توانند عملکرد دیجیتال مارکتینگ و اثرات مرتبط با آن را در حوزه کاری خود ارزیابی کنند. کتاب کار ترکیبی دارن هاردی احتمالا یکی از کتاب هایی است که در مورد آن زیاد شنیده اید که توسط دارن هاردی نوشته شده است. کتابی در زمینه مدیریت و بازاریابی دیجیتال که از محبوبیت بالایی برخوردار است. 

کتاب Compound Effects

این کتاب، توضیحات زیادی در مورد یک سری تصمیمات هوشمند کوچک که می توانند باعث تغییرات اساسی شوند به شما می دهد. در واقع اولین کتاب ارائه شده عمدتاً کتاب مدیریت نام دارد که تاثیر بسزایی در ادامه زندگی او دارد. توصیه می شود این کتاب را در لیست مطالعه خود قرار دهید تا دید وسیعی نسبت به دنیای اطراف خود داشته باشید و تاثیر مطالعه با پوست و استخوان خود را درک کنید! 

اثر مرکب

کتاب تفکر سریع و آهسته

این کتاب، یکی از معروف ترین کتاب های حوزه دیجیتال مارکتینگ و مدیریت است که طرفداران زیادی دارد. کتاب تفکر سریع و آهسته که در مورد دو سیستم فکری صحبت می کند و نکات منفی تفکر سریع را مورد بحث قرار می دهد. این کتاب از آن دسته کتاب هایی است که همه باید بخوانند. این کتاب به قدری مهم است که دیوید بروکس در مجله نیویورک تایمز اعلام کرد که این کتاب بر دیدگاه او در مورد تصمیم گیری مبتنی بر داده در بازاریابی دیجیتال تأکید دارد. مدیر بازاریابی دیجیتال سخت است، با توجه به بودجه و تغییرات سرگیجه‌آور دنیای دیجیتال، یک مدیر برای موفقیت باید فعالیت‌های زیادی را انجام دهد. 

این کتاب که در سال 2020 نوشته شده است، شاید یکی از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ برای مدیریت صحیح و اصولی باشد. استراتژی بازاریابی دیجیتال: رویکردی یکپارچه برای بازاریابی اینترنتی در این کتاب، نحوه استفاده از بهترین استراتژی برای کسب و کارهای موفق بازاریابی دیجیتال و مدل (P7) که ارزش طول عمر مشتری را توصیف می کند و نیروهای پنج گانه پورتر (یک مدل صنعتی) را یاد خواهید گرفت. در این کتاب مشخص شده است که چگونه یک بازاریاب دیجیتال مدرن باید برای دستیابی به موفقیت تجاری بسیار خوب از طریق استفاده از استراتژی های بازاریابی عمل کند. این کتاب استراتژی بازاریابی دیجیتال را در موقعیت‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، سئو، تجربه کاربر و تبلیغات نمایشی توصیف و بحث می‌کند.

کتاب مدیریت بازاریابی در لیست بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

کتاب مدیریت بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر، که از او به عنوان پدر علم بازاریابی یاد می شود نوشته شده است. کاتلر در کتاب مدیریت بازاریابی خود به بررسی اصول اولیه این علم پرداخته است. کتاب کاردستی خود یا یک ایده پایدار عالی را در لیست بهترین کتاب های بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید. کتاب ایده خودتان را بسازید که در ایران با نام ایده بزرگ پایدار در ایران منتشر شده است، به شما کمک می کند تا ایده های مختلف را در کنار هم قرار دهید. این کتاب تئوری حافظه Velcro را توضیح می‌دهد تا بتوانید ایده‌های بهتری را بیاموزید. پس از خواندن کتاب ساخت خود را بسازید، می توانید ارتباط موثرتری برقرار کنید. در مقاله سئو سایت املاک یکی از روش‌های پروژه گرفتن در سایت‌های املاکی یعنی همین سئو کردن را به شما آموزش داده ایم. پس مقاله را از دست ندهید.

کتاب How We Want to Think Different در لیست بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ قرار دارد

چگونه متفاوت فکر کنیم توسط روهیت بهارگاوا نوشته شده است. خواندن این کتاب برای همه بازاریابان دیجیتال که می خواهند متفاوت فکر کنند مفید خواهد بود. این کتاب به شما می گوید که بازاریابان باید کارهای مختلفی انجام دهند تا محصولشان دیده شود. علاوه بر این، پیش‌بینی رفتار مصرف‌کننده، کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را به واقعیت تبدیل می‌کند.

کتاب دیجیتال مارکتینگ در لیست بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

کتاب دیجیتال مارکتینگ توسط انتشارات متینا مقدم و طاهریان منتشر شد. برای همه شرکت ها و موسسات مفید است و از طریق آن می توانند عملکرد دیجیتال مارکتینگ و اثرات مرتبط با آن را در حوزه کاری خود ارزیابی کنند. شاید یکی از کتاب هایی که زیاد درباره آن شنیده اید، کتاب دارن هاردی باشد. کتابی در زمینه مدیریت و بازاریابی دیجیتال که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

به کرگدن شلیک کنید- چگونه به یک مدیر بازاریابی دیجیتال عالی تبدیل شوید

هر آنچه که باید در مورد تبدیل شدن به یک مدیر بازاریابی دیجیتال بدانید در این کتاب آورده شده است. این کتاب بر دیدگاه او در مورد تصمیم گیری مبتنی بر داده در بازاریابی دیجیتال تأکید دارد. دیجیتال شدن برای مدیر بازاریابی سخت است، با توجه به بودجه و تغییرات سریع دنیای دیجیتال، یک مدیر برای موفقیت باید فعالیت های زیادی انجام دهد. این کتاب که در سال 2020 نوشته شده است، می تواند یکی از بهترین ها باشد. 

کتاب راهنمای بازاریابی دیجیتال- رویکردی یکپارچه برای بازاریابی اینترنتی

در این کتاب، یاد خواهید گرفت که چگونه بهترین استراتژی را برای موفقیت شرکت‌های بازاریابی دیجیتال اعمال کنید و محتوای مدل (P7) را که ارزش طول عمر مشتری و نیروهای پنج‌گانه پورتر (ابزار تحلیل صنعت) را توضیح می‌دهد، ایجاد کنید. در این کتاب مشخص شده است که چگونه یک بازاریاب دیجیتال مدرن باید برای دستیابی به موفقیت تجاری بسیار خوب از طریق استفاده از استراتژی های بازاریابی عمل کند.  این کتاب استراتژی بازاریابی دیجیتال را در موضوعاتی مانند رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، سئو، تجربه کاربر و تبلیغات نمایشی توصیف و تحلیل می کند. یکی از کتاب های دیجیتال مارکتینگ که برای مدیران و افراد درگیر در فعالیت های مدیریتی توصیه می شود. امیدواریم از مقاله بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ توانسته باشید کتاب ایده آل خود را بیابید و از مطالعه آن لذت ببرید.

کتاب بازاریابی سرراست

 

دلیل شکست بیشتر برنامه‌های بازاریابی در هدف یا فلسفۀ ارتباطات در حوضه بازاریابی نیست، بلکه در اجرا و عمل است. کتاب  شگفت انگیز «بازاریابی سرراست» هم تماما دربارۀ اجرا و عمل است و کمک می‌کند تا کارها را به پایان برسانید و به سوددهی  کامل برسید.
در این کتاب قرار است مسیر سفر مشتری را به طور کامل رسم کنیم. سفری که از اول آشنایی مخاطب با محصولات یا خدمات ما آغاز می‌شود و تا زمان خرید و تبدیل شدن به مشتری همیشگی ادامه پیدا می‌کند.
این کتاب با کمک توضیح مفهوم قیف فروش به شما یاد می‌دهد بدون اینکه در نظر مشتری یک فروشندۀ‌ تازه کار به نظر برسید، جمله‌‌ای تک‌خطی بسازید که کنجکاوی مشتری را برانگیزد، وبسایت و صفحات فرود خلاقانه بسازید تا مشتری بفهمد که چطور قرار است مشکلاتش حل شود، کمپین‌های ایمیلی با هدف اعتماد بین شما و کاربران طراحی کنید و کال تو اکشن‌هایی با اقدام‌هایی با هدف پرداخت پول توسط مشتری طراحی کنید.
اگر هنوز پول خود را برای این حوضه یعنی بازاریابی خرج  نکرده‌اید، این کتاب مانع هدررفت بودجه‌های هنگفت بازاریابی شما می‌شود و اگر درحال هدر دادن بودجۀ بازاریابی هستید، این کتاب قرار است جلوی آن را بگیرد.

جملاتی شگفت انگیز از کتاب بازاریابی سرراست

 

    1. آدم‌ها هیچ علاقه‌ای به شنیدن حرف‌های شما ندارند مگر اینکه تحریک شوند تا از کار شما چیزی بفهمند.
    2. از همان روزی که دست از پول گرفتن از مشتری برداری و در عوض دغدغۀ باکیفیت کردن زندگی‌اش را داشته باشی رشد کسب‌و‌کارت از همونجا شروع می‌شود.
    3. هرگز یادت نرود که ما قرار نیست داستان خودمان را به مشتریان القا کنیم یا حتی از محصولات و خدمات خود صحبت کنیم. ما همیشه باید سعی کنیم تا با تلاش مشتریان را به سفری دعوت کنیم تا در آن با کمک از محصولات و خدماتمان زندگی‌شان بهتر شود.

کتاب خاص و جامع آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ

کتاب آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ توسط دو دوست صمیمی به نام‌های رایان دایس و راس هنبری نوشته شده است. با خواندن این کتاب خاص می‌توانید یادگیری دیجیتال مارکتینگ را از صفر و تعاریف ابتدایی شروع کنید. نکاتی که در این کتاب پیدا می‌کنید به شما کمک می‌کند تا توسعه و بزرگ کردن کسب و کارتان را با الگوهای واقعی و بروز انجام دهید.

در کتاب فوق العاده آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ، چیزی از تئوری‌ها و نظریه‌های بازاریابی نمی‌بینید. به جای آن سعی شده تا با نوشتن مثال‌های فراوان، راهکارهایی برای کسب و کارتان پیشنهاد شود. در نبود کتاب‌های کاربردی، کتاب Digital Marketing Wrench می‌تواند نگاهی عمل‌گرایانه به شما هدیه بدهد. سبک نوشتن این کتاب با ایجاد پرسش در ذهن خواننده آغاز می‌شود. این پرسش‌ها، همان سوال‌هایی است که  دیجیتال مارکتر در زمان کار با آن رو‌به‌رو خواهد شد.

نتیجه گیری

در  مقاله بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ به بررسی انواع کتاب های مفید دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اشاره شد. منابع ديجيتال مارکتینگ زیادی وجود دارد که می تواند علم شما را تخصصی تر کند.همچنین ویژگی های و مشخصات کتاب بیان گردیده شد. امیدواریم مطالعه را در برنامه اصلی خود قرار دهید تا با افزایش مدت زمان مطالعه، به دانش تخصصی خود بیافزایید و دریچه ای نوین به سمت علم بازاریابی به روی خود بگشایید. مرسی که در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه ما هستید. پیشنهاد می کنیم از دیگر مقالات وب سایت ما یعنی لیدی تارگت دیدن کنید. برای اطلاع از اخبار جدید به اینستاگرام مراجعه کنید.

چرا بانوی هدف مرجع اصلی برای دیجیتال مارکتینگ است؟

تجربه و سابقه درخشان در زمینه دیجیتال مارکتینگ باعث شده است تا آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف در این زمینه خاص بدرخشد. بانوی هدف تمامی نیازهای شما را برای داشتن کسب و کاری بدون کم و کاستی، شناسایی می‌کند و شما را به سمت درست راهنمایی می‌کند.

سوالات متداول

تسلط بر دیجیتال مارکتینگ چقدر طول می کشد؟
پاسخ به این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد. بسته به نوع دوره ای که می گذرانید، تلاش خودتان و توانایی یادگیری، می توانید بین 6 ماه تا 1 سال به بازاریابی دیجیتال تسلط کامل داشته باشید.
مهارت های اساسی برای دیجیتال مارکتینگ چیست؟
برای افزایش مهارت های خود، باید با محتوای خوب و شرایط پذیرش آن توسط موتورهای جستجو و گوگل آشنا باشید. آشنایی با اینترنت و معرفی خود به بهترین شکل ممکن باعث موفقیت شما خواهد شد. اما به یاد داشته باشید که یادگیری تمام نکات می تواند سرعت پیشرفت شما را چند برابر کند.

دیجیتال مارکتینگ و الزامات آموزشی آن چیست؟
حوزه کاری ما در واقع دنیای وسیع اینترنت است که برای کار در آن به آموزش ابتدایی نیاز داریم. البته امروزه اکثر افراد در هر سنی با اینترنت آشنا هستند و با آن کار می کنند، اما اینکه چگونه وارد این حوزه شویم و به نتایج کاری موفق دست یابیم قطعا بحث جداگانه ای خواهد بود. آنگاه شاید بتوان گفت که الزام به آموزش آن کاملا احساس می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن