آموزش سئو محتوا

اصول سئو در تولید محتوا را قورت دهید آموزش سئو محتوا

در این مطلب قصد داریم تا تولید محتوا بر اساس سئو و  ویژگی‌های آن را بررسی کنیم تا بتوانید بعد از مطالعه این مطلب، محتوای باکیفیت‌تری تهیه کنید.

اصول سئو در تولید محتوا چیست؟

قبل از شروع این مقاله بهتر است درمورد خود تولید محتوا چیست از طریق این لینک به‌دست آورید تا مکنملی باشد برای مقاله اصول سئو در تولید محتوا.

اصول سئو در تولید محتوا چیست؟ ما نیز در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با ارائه خدمات سئو اقدام به برطرف کردن این موضوع یرای شما عزیزان کرده‌ایم.

آموزش سئو محتوا

محتوا یکی از قوی‌ترین عناصر برای داشتن رتبه‌ بندی برتر در گوگل است. اما تنها داشتن یک متن طولاتی و انتشار مطالب به صورت روزانه نمی‌تواند شما را به موفقیت برساند. اما سئوی محتوا می‌تواند نقش کلیدی در رسیدن مطالب شما به رتبه‌ های برتر گوگل داشته باشد. به طور کلی، می‌توان اصول تولید محتوا سئو شده را در مطالب زیر خلاصه کرد:

آموزش سئو

تحقیق کلمات کلیدی در تولید محتوا

تحقیق کلمات کلیدی اولین کاری است که باید قبل از تولید محتوا انجام دهید. با وارد کردن کلمات کلیدی در متن خود، شما به گوگل می‌فهمانید که در مورد چه موضوعی در حال نوشتن محتوا هستید و قصد دارید که در مورد چه موضوع و کلمه کلیدی با وبسایت‌های دیگر وارد رقابت شوید. به همین دلیل، یک محتوای اصولی و سئو شده، باید از نظر کلمات کلیدی مرتبط با موضوع متن غنی باشد. به طور کلی 1 الی 2 درصد کل متن، باید از کلمات کلیدی تشکیل شده باشد. برای تحقیق کلمات کلیدی می‌توانید از ابزارهای شناخته شده‌ای مانند Google keyword Planner و یا Moz’s Keyword Explorer استفاده کنید.

URL بهینه شده

یکی دیگر از عناصر سئو تولید محتوا داشتن یک URL مناسب است. بهتر است تا از کلمه کلیدی اصلی خود در URL استفاده کنید. نکته دیگری که در مورد این موضوع باید در نظر بگیرید، این است که نباید کلمه کلیدی که انتخاب می‌کنید، بیشتر از 3 الی 5 کلمه باشد. زیرا گوگل به URLهای طولانی امتیازی نمی‌دهد. در نهایت، یک URL کوتاه هم برای مخاطبان جذاب‌تر است و هم گوگل به آن امتیاز بیشتری می‌دهد.

آموزش اصولی سئو

تگ تایتل و یا عنوان سئوی جذاب

یک عنوان جذاب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در سئوی صفحه شما داشته باشد. بهتر است تا در عنوان صفحه خود علاوه بر اینکه از کلمه کلیدی اصلی استفاده می‌کنید، کمی خلاقیت نیز به آن اضافه کنید. به طوری که خواننده را مجذوب خواندن مطلب خود کنید. همچنین باید بدانید که عنوان سئوی شما نباید بیشتر از 60 کارکتر باشد، زیرا در غیر این صورت گوگل آن را به طور کامل نشان نمی‌دهد. علاوه بر این موضوع، خوب است بدانید که بهتر است تا لمه کلیدی خود را در ابتدای عنوان سئوی خود استفاده کنید، زیرا در این صورت تاثیر آن بیشتر خواهد شد.

شما همواره برای کسب‌و‌کارتان نیاز به مشاوره‌های تخصصی دارید تا بتوانید به‌روز باشید؛ آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با برگزاری جلسه‌ی مشاوره دیجیتال مارکتینگ رایگان آماده‌ی ارتقای مشاغل شما می‌باشد.

بهینه‌ سازی توضیحات متا

توضیحات متا همان خلاصه متنی است که زیر عنوا سئو و در صفحه نتایح جست‌وجوی گوگل نمایش داده می‌شود. درست است که توضیحات متا نقشی تاثیر زیادی در سئوی محتوا ندارد، اما بهتر است تا یک توضیحات متای جذاب بنویسید. این باعث می‌شود تا علاوه بر اینکه گوگل به محتوای صفحه شما پی ببرد، مخطبان نیز با خواندن توضیحات متای شما تشخیص دهند که مطلب خوبی دارید و برای مطالعه آن وارد وبسایت شما شوند. علاوه بر این موضوع، بهتر است تا کلمه کلیدی اصلی را در توضیحات متا به کار ببرید.

عنوان صفحه یا H1

بهتر است تا در عنوان صفحه و یا همان H1 خود از کلمه کلیدی استفاده کنید تا گوگل موضوع مقاله شما را تشخیص دهد  بفهمد که تمرکز شما در این مقاله، روی آن کلمه کلیدی به خصوص است و قصد دارید تا برای آن رتبه‌‌ بندی شوید. برای نوشتن H1 تنها کافی است تا موضوع مقاله خود را بنویسید، هرچند که می‌توانید آن را بهینه‌ تر هم بنویسید.

عنوان اول در مقالات

مقدمه سئو شده

بهتر است تا کلمه کلیدی خود را در مقدمه و در 100 کلمه اول مقاله قرار دهید. اما نباید در اینکار زیاده‌روی کنید و در یک پاراگراف مقدمه چندبار کلمه کلیدی را تکرار کنید. تنها یک و یا نهایتا دوبار کافی است. این موضوع میتواند مقدمه شما را سئو شده کند.

در ادامه‌ی مقاله اصول سئو در محتوا به شما هرآنچه که برای آموزش اصول سئو در تولید محتوا نیاز است بدانید را خواهید خواند.

آژانس تبلیغات دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با گردهمایی تیم مجرب و باسابقه باافتخار آماده‌ی ارائه‌ی تمام خدمات دیجیتال مارکتینگ برای شما عزیزانی است که دغدغه به درآمد رساندن و فروش ها‌ی بی سابقه کسب‌و‌کارهاتان را دارید.

مسئولیت ما به سود رساندن مشاغلتان در کم‌ترین زمانی است که حتی فکرش را کنید پس با تصمیمی پایدار در راه ترقی شغلتان قدم بردارید.

استفاده از هدینگ‌های مناسب

هدینگ‌‌ها نیز نقش مهمی در یک محتوای سئو شده دارند. از هدینگ‌ها باید به صورت زیر شاخه‌ای استفاده کنید. به طوری که H1 موضوع اصلی شما است، H2 زیر شاخه H1 است و H3 نیز زیر مجموعه H2 است و این تا H6 ادامه دارد. بگذارید با یک مثال برایتان توضیح دهیم. اگر موضوع اصلی و H1 شما دوچرخه باشد، خرید دوچرخه H2 شما خواهد بود زیرا خرید دوچرخه زیر مجموعه دوچرخه می‌شود. در ادامه نکات مهم قبل از خرید دوچرخه H3 شما می‌شود زیرا زیر مجموعه H2 شما است.

بهتر است تا در هدینگ‌های 2 و 3 خود از کلمه استفاده کنید و عناوین جذابی بنویسید. اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که تمام هدینگ‌های شما شامل کلمه کلیدی نباشند، زیرا دیگر استفاده از کلمه کلیدی بیش از حد می‌شود.

تیتر نویسی اصولی

استفاده از تصاویر و یا ویدئو

استفاده از تصاویر و یا ویدئو در مقالات تاثیر مثبت دارد، در حالی که اگر از آن‌ها در مقالات خود استفاده نکنید گوگل یک امتیاز منفی برای شما در نظر می‌گیرد. باید بدانید که گوگل حتی عکس‌ها و ویدئوهایی که در متن‌ها استفاده می‌کنید را بررسی می‌کند و به باکیفیت بودن و همچنین مرتبط بودن آن‌ها با موضوع مقاله اهمیت زیادی می‌دهد. استفاده از تصاویر می‌تواند درک مطلب را برای مخاطبان راحت‌تر کرده و متن را دسته‌بندی کند تا مخاطبان از یک متن طولانی و خسته نشوند.

علاوه بر این موضوع، شما باید برای عکس‌ها و ویدئوهای خود از متن جایگزین و یا Alt تصاویر مناسبی استفاده کنید و به عبارتی عکس را برای گوگل شرح دهید. به این طریق گوگل می‌تواند به درک بهترین برای عکس‌های شما برسد و همچنین امتیاز بیشتری برای محتوای شما در نظر بگیرد.

لینک خارجی

بهتر است تا در مطالب خود، از لینک خارجی استفاده کنید. لینک خارجی می‌تواند از یک وبلاگ دیگر باشد و یا لینک شبکه‌های اجتماعی باشد. داشتن لینک خارجی یکی از عناصر مهم برای داشتن یک محتوای سئو شده است. گوگل نیز داشتن لینک خارجی را یک امتیاز مثبت محسوب می‌کند.

بطورمثال شما می‌توانید از سایت‌های معتبر مثل google ads و همچنین تبلیغات کلیکی برای استفاده از لینک ها‌ی خارجی استفاده کنید.

لینک داخلی

لینک داخل به معنی لینک دادن به صفحه خودتان است. حال می‌توانید به مقاله‌ های قبلی خود لینک دهید و یا به لندینگ‌های وبسایت خود. در نهایت گوگل داشتن لینک داخلی را برای سئو محتوا ضروری می‌داند و نداشتن لینک داخلی را یک امتیاز منفی محسوب می‌کند. برای ایجاد لینک خارجی باید یک انکر تکست مناسب و مرتبط با لینک را انتخاب کرده و سپس لینک خارجی را ایجاد کنید.

طول محتوا

باید بدانید که در یک محتوای seo شده، طول مطلب باید همانقدری باشد که لازم استو به عنوان مثال شما برای یک موضوع لازم است تا 4000 هزار کلمه مطلب تهیه کنید در حالی که مکان دارد برای یک موضوع دیگر تنها 800 کلمه نیز کافی باشد. باید در نظر داشته باشید که کیفیت محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید طولانی بودن محتوا را بر کیفیت آن ارجعیت بدهید.

طول محتوا
4000 کلمه برای مقالات بالارتبه ی گوگل در نطر گرفته شده است و از اصول سئو در تولید محتوا است

اصول سئو در تولید محتوا ؛ کلام آخر

اگر تولید محتوا غیر استاندارد و بی‌کیفیت باشد، هیچ تاثیری در سئو نخواهد داشت. اما برعکس، وجود اصول سئو در تولید محتوا می‌تواند آن را قدرتمند سازد به طوری که بتواند رتبهبندی سایت را نیز بهبود بخشد. مهم‌ترین چیزی که باید در تولد محتوای سئو شده به آن دقت کنید، کلمات کلیدی است. در نهایت نیز با رعایت نکات بالا، شما می‌توانید یک محتوای سئو شده استاندارد داشته باشید و به رتبه‌ بندی‌های برتر گوگل دست یابید.

اگر شما هم از علاقه‌مندان دیجیتال مارکتینگ هستید یا تمایل دارید از اصول سئو در تولید محتوا بیشتر بدانید می‌توانید با دنبال کردن صفحه‌ی رسمی اینستاگرام Ladytarget علاوه‌بر بهره مندی از آموزش سئو درتولیدمحتوا، از اخبار روز این حوزه نیز باخبر شوید.

سوالات متداول اصول سئو درتولید محتوا

  1. اهمیت کلمات در سئوی محتوا چیست؟

با وارد کردن کلمات کلیدی در متن خود، شما به گوگل می‌فهمانید که در مورد چه موضوعی در حال نوشتن محتوا هستید و قصد دارید که در مورد چه موضوع و کلمه کلیدی با وبسایت‌های دیگر وارد رقابت شوید.

  1. یادگیری سئو محتوا چقدر زمان می‌برد؟

شما می‌توانید سئوی محتوا را تنها در چند ساعت فرا بگیرید و بعد از آن با تکرار و تمرین و همچنین تولید محتواهای مختلف، در آن قوی و حرفه‌ای شوید.

  1. متفاوت بودن سئو محتوا با سایر جنبه‌های سئو در چه موردی است؟

سئو مبحث بسیار گسترده‌ای است و به 3 بخش سئو داخلی، خارجی و تکنیکال دسته‌بندی می‌شود. سئوی محتوا تنها بخش بسیار کوچکی از سئو داخلی است و یکی ساده‌ترین مباحث سئو برای یادگیری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن