راهکار های افزایش فروش اینترنتی

راهکار های افزایش فروش اینترنتی که صاحبان کسب وکار نباید بخوانند!

ر سراسر جهان متخصصان دیجیتال مارکتینگ، گرافیست‌ها و همچنین تمام افراد فروشنده در حال تلاش و ایده‌پردازی برای پیدا کردن راهکار های افزایش فروش اینترنتی هستند و در واقع همواره تیم‌های توسعه کسب‌وکار در جستجوی پیداکردن مسیر‌هایی برای رشد نرخ درآمد بیزینس هستند.

روش های افزایش فروش اینترنتی چیست

در سراسر جهان متخصصان دیجیتال مارکتینگ، گرافیست‌ها و همچنین تمام افراد فروشنده در حال تلاش و ایده‌پردازی برای پیدا کردن راهکار های افزایش فروش اینترنتی هستند و در واقع همواره تیم‌های توسعه کسب‌وکار در جستجوی پیداکردن مسیر‌هایی برای رشد نرخ درآمد بیزینس هستند.

ما بعد از مدت ها جستجو و پژوهش در زمینه فروشندگی آنلاین و بررسی عمیق این حوزه به نتایج جذاب و کاربردی دست پیدا کرده ایم که قصد داریم در ادامه مقاله راهکار های افزایش فروش اینترنتی نتایج به دست آمده و در واقع نکات کلیدی مربوطه را در این مقاله جامع در وبسایت بانوی هدف برای شما بازگو کنیم. در این مقاله به شیوه ها و ابزارهای افزایش فروش آنلاین اشاره می‌کنیم. روش‌های مذکور شامل موارد کاملا تخصصی و همچنین عمومی می‌شوند و همگی در کنار یکدیگر به افزایش استراتژیک و طولانی مدت فروش شما کمک خواهند کرد.

10 راه پیشنهادی مشاوران برای افزایش فروش اینترنتی

خریداران همواره به روش خاصی خرید می‌کنند و با توجه به حجم بسیار بالای حراج‌هایی که دریافت می‌کنند، طبیعی است که فیلتر کردن سر و صدا چالش برانگیز باشد، این مزیت متمایزی را به بیزینس‌هایی می دهد که واقعا درک کرده‌اند و متوجه شده اند که مصرف کنندگانشان چگونه با صفحات وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی‌شان ارتباط برقرار کرده‌اند در نتیجه، باید به دنبال تغییرات کوچک و ظریفی باشید که بازدیدکنندگانتان را افزایش دهد.

راه پیشنهادی مشاوران برای افزایش فروش اینترنتی

آیا می‌توانم در مدتی کوتاه کسب‌وکار راه بیندازم؟

انجام این کار وقت زیادی از شما نمی‌گیرد، اما اثرات آن آسان اندازه گیری می‌شود ، شما می توانید تست‌های A/B را در دو نسخه متفاوت  انجام دهید تا ببینید چه استراتژی‌هایی را بهتر انجام دهید و در عرض چند روز به شما نتایج دلخواهتان را می‌دهد تا بتوانید به جلو حرکت کنید و نرخ درآمدتان را ارتقا دهید. در این بخش از رازهای موفقیت شغلی در وبسایت بانوی هدف 10 ترفند روانشناختی از کاربران وجود دارد که شما می‌توانید آنها را پیاده‌سازی و آزمایش کنید تا بتوانید فروش آنلاین خود را افزایش دهید.

راهکار های افزایش فروش

تغییرات نامحسوس روانشناسی برای نفوذ به ذهن بازدیدکنندگان شما وجود دارد:

  1. ارسال رایگان

مصرف کنندگان قیمت محصولی را که می‌بینند  قبول دارند این حقیقت به این معنی است که اگر بخواهید از مخاطب هزینه ارسال یا انبارداری دریافت کنید، باید هزینه آن را در قیمت اولیه محصول بگنجانید. هنگامی که خریداران بعد از خریدشان متوجه هزینه‌های مازاد می‌شوند، مضطرب می‌شوند و باعث می‌شود تا از تکمیل خریدارهای بعدی در فروشگاهی که شما مالک آن هستید اجتناب کنند.

هنگامی که شما به کاربر آنلاین توضیح می‌دهید که ارسال رایگان است، آنها به نام تجاری شما اعتماد خواهند کرد و احساس می‌کنند شما کار را به نفع آنها انجام داده اید، به خصوص در مقایسه با هزینه ارسال محصول و قیمت بالای رقبایتان شما برتری خواهید داشت.

ارسال رایگان

  1. قیمت کالاهای خود را با برچسب 99 در پایانشان بگذارید

از دیگر راهکار های افزایش فروش اینترنتی این است که به عنوان اثر علامت چپ شناخته می شود؛ زمانی که یک کاربر قیمت 29،99 تومان را به جای 30 تومن می‌بیند، یک اختلاف ذهنی در وی ایجاد می‌شود و ترغیب می‌شود که 30 تومان پرداخت نمی‌کند و از خریدش راضی خواهد.

شما با وجود اینکه فقط یک اختلاف بسیار کوچک وجود دارد، اما کاربران فکر میکنند این محصولات مقرون به صرفه‌تر هستند و احساس می‌کنند سود بزرگی در خریدشان از شما کرده اند.

افزایش فروش اینترنتی با ترفند قیمت گذاری

  1. ارائه محصولات ارتقاء داده شده توسط شما

در پایان فرآیند پرداخت توسط مشتری، شما اجناس ارتقا داده شده را پیشنهاد کنید. ممکن است کاربر شما قصد داشته باشد 100.000 تومان کالا خریداری کند که در طول فرآیند تصمیم گیری و پرداخت، او خود را قانع خواهد کرد که خرید به‌صرفه‌تری کرده است.

برای مثال، اگر شما محصولی 50.000 تومانی را ارائه دهید، به احتمال بسیار زیاد، خریداری می‌کند. او فکر خواهد کرد،50 تومان چه تفاوتی خواهد داشت؟” زیرا او قبلا از لحاظ روان شناسی و ذهنی روی قیمت اولیه تنظیم شده است.

این یکی از راهکار های افزایش فروش اینترنتی می‌باشد که اخیرا بسیار مورد استقبال صاحبان کسب‌وکار قرار گرفته است.

  1. ایجاد حس عجله؛ غیرمستقیم او را به عجله کردن در خرید تشویق کنید

خریداران فضای آنلاین به احتمال زیاد می‌توانند این کار را انجام دهند فقط به شرطی که فکر کنند زمان محدود و کمی برای انجام این کار وجود دارد. زمانی که آنها بر این عقیده باشند که می توانند همان محصول را برای فردا یا حتی یک هفته بعد با قیمت مشابه یا پایین تر خریداری کنند، احتمالا امروز خرید کمتری خواهند کرد.

این مورد از راهکار های تبلیغاتی باعث افزایش فروش اینترنتی بسیار زیرکانه‌ای می‌شود تا مخاطب شما احساس نکند به بازی گرفته شده است.

هنگامی شما یک احساس فوری ایجاد می‌کنید، منجر به فروش سریع‌تری می‌شود و این می‌تواند اینگونه باشد که به طور مثال تعداد محدودی از این محصول در انبار باقی مانده است. شما همچنین می‌توانید توضیح دهید که قیمت‌های پایین و تخفیف خورده فعلی برای مدت طولانی باقی نخواهند ماند و این سیگنال‌ها تصمیم خرید مشتری را تحریک می‌کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ارائه دهنده خدمات مشاوره ارزشمندی بخشیدن به مشتریان

مشتریان از توجه شما به دغدغه‌هایشان لذت می‌برند. این می‌تواند به صورت تخفیفی، تخصصی یا به شکل ارائه کمک به نیازهای کاربر باشد. همچنین شما با ایجاد کل فرایند پرداخت به‌عنوان امکان آسان خرید کردن مشتریانتان در کل فرایند پرداخت می‌توانید امتیاز مشتری مداری را مال خود کنید. زمانی آنها احساس اعتماد به نفس می‌کنند که شما با بهره‌گیری از عوامل موثر در افزایش فروش یا ارائه خدمات در طول خرید از آنها مراقبت کنید. در این صورت احتمال بیشتری برای تأیید خرید وجود خواهد داشت.

استفاده از راهکار‌های افزایش فروش اینترنتی نه ‌تنها باعث افزایش فروش و جذب مشتری در فضای وب می‌شود بلکه باعث زیاد شدن مشتری مغازه شما نیز می‌شوند.

  1. پیگیری پس از خرید

درست است که ما همواره در مورد مشتری بعدی فکر می‌کنیم، اما حفظ خریداران قدیمی اغلب بسیار مهم‌تر است. کاربری که چندین بار محصولات شما را خریداری کرده است، بسیار بیشتر از مشتری که بار اول است که قصد خرید کردن از شما دارد کمکتان خواهد کرد.

این تاکیدی بر ایجاد باشگاه مشتریان وفادار است و زمانی که آنها احساس ‌کنند توسط نام تجاری شما قدردانی می‌شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که خرید دوباره‌ای از برند شما انجام دهند و حتی تجربه خود را با دوستان و آشنایان نیز به اشتراک خواهند گذاشت.

شما می‌توانید یک ایمیل شخصی به مشتری خود در مورد بیان تجربه خریدش ارسال کنید یا اگر ایده‌پردازتر هم باشید، چه بهتر! اگر شما آدرس کاربر را دارید، می‌توانید یک آیتم سفارشی کوچک را برایش ارسال کنید یا تخفیفی در مورد محصولات آینده برند خود را به او ارائه دهید.

پیگیری پس از خرید

  1. داستان موفقیت خود را بگویید

مردم دوست دارند داستان پشت سر افراد موفق و یا برند های مطرح را بدانند؛ سایت شما می تواند به طور جذابی داستانتان را به اشتراک بگذارد. از طریق متن، ویدئو یا سایر رسانه‌ها در شبکه‌های اجتماعی، شما می‌تو‌انید نشان دهید که چه کسی هستید؛ دلیلی که کسب‌وکارتان را آغاز کرده‌اید چه بوده است و چه مشکلاتی را در مسیر خود حل کرده‌اید.

وضوح این کار به مشتریان شما کمک خواهد کرد که عشق و پشتکار در پشت این وبسایت را درک کنند و شما را فراتر از اعداد و تصاویر ببینند؛ به علاوه یک مشتری که به داستان شما اعتقاد پیدا کرده است ممکن است محصول شما را فقط برای حمایت از کار و تلاشی که شما در راه رشدتان کرده‌اید خریداری کند. این کار به یکی از ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام معروف شده است پس چرا شما ازاین روشهای فروش بیشتر استفاده نکنید؟

  1. از تاثیر متوسط و میانه استفاده کنید

زمانی که شما سه محصول مشابه هم دارید، مشتریان احتمالا بیشتری دارند که آنها را بخرند؛ فقط یک گزینه ارزان‌تر در کنار یک گزینه گران‌تر کافیست تا شانس خرید محصول گران‌تر را به صفر برساند اما نگران نباشید شما می‌توانید از روشهای فروش بیشتر برای جبران این مورد استفاده کنید.

با این حال اضافه کردن گزینه سوم، باعث خواد شد کاربران بخواهند خریدی با قیمت متوسط را انتخاب کنند. این کارها به این دلیل تاثیرگذار است که گزینه گران‌ترین به‌عنوان یک لنگر عمل می‌کند و پیشنهاد وسطی را به‌عنوان گزینه‌ای با ارزش خوب و متعادل احساس می‌کنند.

نتیجه : چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

این روش‌ها از زمان‌های بسیار طولانی‌تر ثابت شده‌اند که موثر هستند اما هر سناریو برای کسب‌وکار با دیگری متفاوت است؛ شما باید به تغییرات ظریف و زیرپوستی خود در بیزینس مربوطه ادامه دهید تا ببینید کدام نسخه به طور موثرتری برای رسیدن به نهایت توان شما پاسخگو است. فراموش نکنید به‌دنبال این مراحل و جمع آوری داده ها در راهکار های افزایش فروش اینترنتی، از آن‌ها در کسیر اخلاقی استفاده کنید که این روش های افزایش فروش منجر به یک چرخه سریع حرکت خواهد شد.

چگونه فروش خود را افزایش دهیم

یکی از سریع‌ترین راهکار های افزایش فروش اینترنتی از زبان یک کارشناس باتجربه

برای بهبود فرآیند رشد بیزینس و آگاهی از پربازده‌ترین راه های افزایش فروش اینترنتی بهتر است از تجربیات افراد متخصص و کارکشته الگوبرداری کنیم و استراتژی‌هایی که بسیاری از افراد با عمل کردن به آنها موفق شده‌اند درآمد فروشگاههای اینترنتی خود را افزایش دهند آزمایش کنیم.

Bill Widmer – مشاور بازاریابی محتوایی و سئو

“آگاهی از برند خود را افزایش دهید”

آگاهی از برند و اعتماد به برند خود را ارتقا دهید. آگاهی از برند موجب می‌شود افراد بیشتری به شما اعتماد کنند که به شکل غیر مستقیم یکی از بهترین راهکار های افزایش فروش اینترنتی است و سبب تکرار خرید کردن مشتریان از فروشگاه اینترنتی شما نیز خواهد شد و به راحتی جایگاه سئو سایت‌تان را نیز در میان رقبا بهبود می‌بخشد.

برای افزایش آگاهی از برند بایستی بر روی کیفیت محصولات و خدمات برند خود تمرکز کنید. محتوای باکیفیت و اصیل تولید کنید، با افراد اینفلوئنسر در حوزه کاری خود همکاری کنید، با کسب و کارهای کوچک و بزرگ صنعت خود شریک شوید، هرگز از تبلیغات آفلاین و آنلاین غافل نشوید و در شبکه‌های اجتماعی محبوب نیز فعال باشید. “

امیدواریم از مطالعه مقاله “راهکار های اافزایش فروش اینترنتی” در وبسایت بانوی هدف لذت برده باشید.

همچنین شما علاقمندان و دوستداران شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به مقاله تولید محتوا در اینستاگرام سر بزنید و یکبار برای همیشه با نحوه تولید محتوا در اینستاگرام به کل اصولی و تخصصی آشنا شوید.

پیشنهاد می‌کنیم با دنبال کردن Lady target در اینستاگرام خود را در مسیر آموزش‌های بیشتر آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف قرار دهید.

سوالات پر تکرار راهکار های افزایش فروش اینترنتی

راه های افزایش فروش و جذب مشتري فروشگاه چیست؟

با تغییر محل و نوع دکوراسیون کالاهای فروشگاه تمرکزتان روی رفع مشکل باشد نه فروش و حتما توجه کنید بوی معطر و دل‌انگیز ایجاد کنید. موسیقی پخش کنید و سعی کنید با مشتریان خود دوست باشید.

روش‌های افزایش فروش مغازه کدامند؟

خرید از مغازه‌ را به یک بازی تبدیل کنید و به مشتریان خود اطلاعات کاربردی و مفید بدهید. به مشتری خود فرصت تفکر کردن بدهید و خودتان را به جای مشتریان‌ بگذارید. خوش‌تیپ و خوش‌مشرب بودن فراموشتان نشود که از اصلی‌ترین عوامل نگه داشتن مشتری در مغازه همین مورد به ظاهر کوچک است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن