هر آنچه درمورد سئو سایت خبری می‌دانیم؟

هر آنچه باید در مورد سئو سایت خبری بدانیم؟ آموزش کامل سئو سایت خبری

از عنوان این مقاله کاملا مشخص است که به یک دسته خاص از افراد تعلق می‌گیرد. بله درست است خبرنگاران؛ البته هیچ خبرنگاری کارهای سئو سایت را انجام نمی‌دهد؛ در این صورت دیگر حرفه او خبرنگاری نبود، بلکه متخصص سئو محسوب می‌شد. این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف مختص کسانی است که قصد انجام سئو سایت خبری را دارند.

سئو سایت خبری چیست؟

شما با سئو سایت خبری خود می‌توانید وب‌سایت خود را در روزگاری که پر از خبرهای گوناگون و بعضا باورنکردنی است برای موتورهای جستجوی بزرگ مثل گوگل بهینه کنید و به رتبه‌‌های بالا برسانید. این اتفاق از این منظر حائز اهمیت است که:

در این روزها با توجه به پیشرفت تکنولوژِی و کاهش علاقه افراد به مطالعه به‌خصوص در ایرانیان، دیگر میل و رغبت سابق به روزنامه‌های کاغذی وجود ندارد. مورد فاجعه‌بار بعدی این است که نه‌تنها علاقه، میل و رغبت به روزنامه وجود ندارد، بلکه نسبت به هیچ نوشته‌ای علاقه به مطالعه در مردم وجود ندارد و این نه تنها غم‌انگیز است بلکه ترسناک هم می‌باشد. ملتی که به‌‌جای مطالعه و به دست آوردن اطلاعات مورد‌نیاز خود از کتاب‌ها، خوراک خود را از اینترنت به‌دست آورند اصلا نمی‌توان برایشان عاقبت جالبی را متصور بود؛ البته این به‌‌معنای بد بودن تمام مطالبی که تحت عنوان محتوا در قالب سایت‌های خبری می‌خوانید نیست، فقط مقدار بیشتری به دقت در مورد منبع خبر دارد. در این جا است که پای سایت‌های خبری به عرصه خبرنگاری باز می‌شود.

سئو سایت خبری چیست

سئو سایت خبری را برای چی باید انجام دهیم؟

این عنوان را می‌توان ادامه عنوان سئو سایت خبری چیست دانست؛ با این تفاوت که در عنوان قبلی از چیستی این موضوع صحبت کردیم، در این عنوان از چرایی آن سخن خواهیم گفت. ابتدا اجازه دهید دلیل اهمیت سئو سایت خبری را با ذکر مثالی برای شما روشن کنم. فکر کنید شما یک خبری را می‌شنوید و به‌دنبال ورژن کامل آن خبر می‌گردید. در این‌صورت است که آن موضوع را در اینترنت سرچ می‌کنید. در این زمان است که اهمیت سئو و سئوکار مشخص می‌شود. شما فکر می‌کنید چند درصد مردم برای جستجوی خبر مورد نظر خود به صفحه دوم گوگل می‌روند؟

پاسخ به این سوال شما را ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ لیدی تارگت داریم؛ پاسخ حدود 20% است که درصد آن هرچه به صفحات بعدی بروید کم و کمتر هم می‌شود. به همین راحتی و به‌دلیل seo نبودن سایت شما 80 درصد از مشتریان بالقوه خود را از دادید. این موضوع تنها اهمیت یک مورد را می‌رساند و آن هم مهم بودن سئو سایت خبری است.

حتی اگر به صفحه اول هم رسیدید باز هم نباید فکر کنید که کار خود را به‌طور کامل انجام داده‌اید؛ بلکه هدف اول شما باید قرار گرفتن در بین سه یا چهار لینک اول باشد، چون حتی در صفحه اول هم که باشید فقط در صورتی که جزو سه لینک اول باشید و در نگاه اول به چشم  کاربر می‌آیید و امکان بالایی برایی کلیک خوردن دارید؛ البته این به آن معنا نیست که به هر ترتیبی و با هر محتوایی به رتبه‌های بالای گوگل برسیم. 

ویژگی‌های سئو در سایت های خبری 

 • افزایش ورودی سایت
 • بهبود میزان تعامل کاربران
 • زیاد شدن تعداد بازدیدکنندگان به مخاطب دائم
 • کم شدن نرخ پرش
 • وارد شدن به بخش  google news که بخشی است که گوگل منحصرا برای انتشار اخبار اختصاص داده است

ویژگی‌های سئو در سایت های خبری 

 مراحل سئو سایت خبری

آیا می‌دانید سئو سایت خبرری چه مراحلی دارد؟ پس همراه ما باشید:

کیبورد ریسرچ یا keyword research

نمی‌شود جایی حرف از سئو و بهینه سازی سایت باشد و حرف از تحقیق کردن در مورد کلمات کلیدی آن حوزه نباشد. این‌جا و این مورد هم استثنا نیست و نیاز به این‌ کار دارد. در این موضوع تفاوتی ندارد که شما یک سایت خبری معتبر باشید که اخبار مهم را کار می‌کند یا سایتی باشید که بیشتر به حواشی (که اغلب برای مردم مهم‌تر از متن اصلی است!) می‌پردازد. به‌طور کلی همیشه باید در حال به‌روزرسانی مطالب باشید. اگر یک سایت غیر خبری دارید پس الزامی برای شما در رعایت این موضوع وجود ندارد. در واقع زمان‌بندی انتشار مقاله یا خبر در این حوزه امری حیاتی و بسیار تاثیرگذار است؛ البته نه سایت‌هایی با محتوای اخبار حاشیه‌ای و سرگرمی. این موضوع در مورد سایت‌های خبری موثق کاملا متفاوت است. در صورت انتشار خبر دیرتر از رقبای خود شما جایگاه اول خود را به آن رقیب واگذار کرده‌اید. 

در این زمینه تشبیه سایت خبری به ساعت نمی‌تواند تشبیه بی‌ربطی باشد؛ چون لازم است که یک سایت خبری مثل ساعت دقیق باشد. تنها در این حالت است که می‌توانید به یک سایت خبری معتبر تبدیل شوید. شما برای این کار توسط تیم سئو باید در جریان کلمات و لغات ترند کلیدی در هر حوزه قرار بگیرید. بعد از به دست آوردن لغات کلیدی به تیم محتوا تحویل داده می‌شود تا یک خبر با آن لغات کلیدی تولید کنند و انتشار بدهند. داشتن استمرار و سرعت عمل در این کار یکی از استراتژی‌ های کارآمد در سئو سایت خبری است.

تولید محتوا

محتوا اصلی سایت‌های خبری چه چیزی جز خبرهای منتشر شده در آن سایت می‌تواند باشد. تولید محتوا در این حوزه‌ هم مانند سایر حوزه‌ها نیازمند خلاقیت نویسنده محتوا است. در واقع شما باید حین نگارش هر محتوایی همیشه این سوال را در ذهن خود داشته باشید که مخاطب سایت من به چه علتی باید من را انتخاب کند.

برای موضوعات متفرقه هم در محتوای خود جا باز کنید. طبیعتا تولید محتوایی که صرفا خبری باشد هرچقدر هم که جذاب باشد خسته کننده می‌شود. البته منظور از متفرقه اخبار زرد حاشیه‌ای نیست، بلکه در نظر گرفتن ستونی مربوط به معرفی تکنولوژی روز دنیا می‌تواند انتخاب خوبی برای این گزینه باشد. انتخاب نوع تیتر بر تولید محتوا و در نتیجه بر سئو سایت خبری موثر است. این که یک خبر در چه تعداد سایت خبری بازتاب داده می‌شود معلوم نیست، ولی قطعا بر اساس مهم بودن آن خبر تعداد خبرگزاری‌هایی که آن خبر را پوشش می‌دهند بیشتر می‌شود. در این‌جا تنها وجه تمایز شما نو بودن و همچنین نحوه نگارش تیتری است که انتخاب کرده‌اید.

نکته قابل توجه در این مورد این است که شما نباید از عناوین کذب یا اغراق شده استفاده کنید. شما زمانی متوجه این حرف ما می‌شوید که به‌وسیله یک تیتر یا عنوان کذب ورودی بگیرید و آن مخاطب بعد از کلیک روی عنوان و حضور در سایت شما متوجه این موضوع شود که با دروغی بیش روبه‌رو نبوده و همین اتفاق کافی است تا دیگر به سایت خبرگزاری شما اعتماد نکند.

توجه دائم به نحوه گسترش فنی سایت

یک سایت که کارش انتشار اخبار است بعد از مدت کوتاهی حاوی هزاران صفحه می‌شود که باید در دسترس بمانند و قرار نیست هیچ‌کدام از آنها زیاد یا کم شود. با توجه به همین متن می‌توان یک سایت آشفته و به‌هم ریخته‌ای را برای خبرگزاری‌ها در نظر گرفت؛ اما چرا اینطوری نیست و در نهایت نظم سایت‌های خبری را می‌بینیم؟

این سایت‌ها غالبا توسط افرادی که دوره آموزش سئو سایت خبری را دیده‌اند بهینه شده‌اند تا مخاطب در آن بتواند به‌راحتی به مقصود خود برسد. توجه داشته باشید که این‌کار جدا از طراحی سایت است و یک تخصص برای سئوکار ها محسوب می‌شود.

اما این سئوکاران از چه روش‌هایی استفاده می‌کنند:

 • کمک به پیدا کردن صفحات مورد نظر مخاطب با آوردن آن در نوار جستجو.
 • دادن حق انتخاب به مخاطب برای نحوه نمایش اخبار که به صورت صفحه‌بندی باشد یا اسکرول. 
 • مدیریت کردن تمامی تگ‌ها و دسته‌های داخل سایت.
 • استفاده از برد کرامپ که بهترین حالت آن استفاده به دو صفحه لینک می‌باشد: 1. صفحه اصلی سایت 2. صفحه اخبار.

از نسخه موبایل غافل نشوید

تمام موارد سئو در سئو سایت خبری برای نسخه موبایل صادق و مهم است، اما ریسپانسیو بودن یک سایت روی گوشی یا تبلت شاید مهمترین عامل آن باشد. این روزها جدا کردن گوشی از زندگی مردم کار بسیار سختی است؛ البته این نکته برای سایت‌های خبری خیلی هم بد نشده است؛ چون در صورت بهینه‌ سازی سئو سایت خبری خود برای موتورهای جستجو می‌توانند افراد به‌راحتی از اخبار جدید با خبر شوند.

بالا بردن سرعت سایت

این کار می‌تواند یکی از تکنیک‌ های شما برای جذب مخاطب باشد؛ اگر سرعت سایت شما کم باشد، در واقع بیشتر مخاطبان هدف خود را از دست می‌دهید چون عموما افراد دنبال خبر اشخاص عجول و کم حوصله‌ای هستند؛ بنابراین شما با انتخاب یک استراتژی مناسب سئو سایت خبری و استفاده از افزونه‌هایی که برای این کارها طراحی شده‌اند (مثل افزونه yoast) شانس جذب مخاطب خود را افزایش دهید.

برای سئو سایت خبری یکی از بهترین افزونه‌ها yoast news است. وظیفه این افزونه این است که کمک می‌کند تا اخبار شما وارد قسمت Google News شود. شما اگر تازه کار هستید پیشنهاد ما به شما فعالیت در محدوده محله خودتان است یعنی اخبار Local را پوشش دهید برای این منظور آموختن سئو محلی یا (Local SEO) چیست احتمالا به‌کارتان بیاید.

"<yoastmark

حواستان باید به وضعیت ایندکس شدن یا نشدن خبرها باشد

شاید اگر مدیر یک سایت خبری بودید بزرگترین دغدغه شما همین وضعیت ایندکس شدن صفحات مربوط به خبرها بوده است. از آن‌جایی که فرض را بر مدیریت شما بر یک سایت خبرگزاری گذاشته‌ایم، بلد بودن معنای ایندکس شدن صفحات هم فرض می‌گیریم. عاملی که این موضوع را بیش از اندازه حساس کرده این است که اگر خبر دیر ایندکس شود به‌طور کلی خبر ارزش خودش را از دست می‌دهد. فرض کنید چند روز پشت‌سر هم شما هر روز خبرهای روز قبل را می‌خوانید. تنها یک مدیر وب‌سایت خبری از عمق این فاجعه از نظر شغلی آگاه اشت.

برای انجام دادن چنین کاری در سئو سایت خبری شما نیاز به تسلط بر اصول و ویژگی‌های سایت‌مپ هستید؛ البته شما صفحات جدید را به صورت دستی هم در صورت نیاز می‌توانید در لیست ایندکس گوگل وارد کنید. اگر قصد انجام دادن این کار را دارید باید از ابزار آن یعنی گوگل سرچ کنسول استفاده کنید.

قدرت لینک سازی داخلی چه خارجی را دست‌کم نگیرید

اگر برای شما پیش آمده که درون یک سایت زمان زیادی را صرف مطالعه و در کل گشت‌وگذار داخل سایت کرده‌اید اینجاست که باید به قدرت لینک سازی داخلی آن سایت ایمان بیاورید! این روش یکی از بهترین تکنیک‌های نگه داشتن مخاطب درون سایت و طولانی کردن زمان حضورش است. این موضوع به‌شدت روی سئو یک سایت خبری تاثیر مثبت می‌گذارد. شما که با قدرت و اهمیت لینک داخلی آشنا شده‌اید بد نیست درباره اهمیت لینک‌های خارجی (بک‌ لینک‌ها) هم مطلع شوید. به هر لینکی که از خارج سایت خودتان به سایت شما داده شود لینک خارجی گفته می‌شود که یکی از روش‌های اصلی جذب ترافیک ورودی برای یک سایت است. این تنها مزیت لینک خارجی یا همان بک لینک نیست. این موضوع هم مثل لینک سازی داخلی تاثیر به شدت مثبتی روی سئو سایت خبری می‌گذارد.

تمامی تیم‌های سئو از طرق مختلف سعی در به وجود آوردن چنین ترافیکی به سایت خود هستند. معمولا از طریق رپورتاژ آگهی که به سایت‌های خبری می‌دهند این ترافیک را به سایت خود می‌آورند. در مورد رپورتاژ آگهی دادن یک سایت خبری هم باید بگوییم در اکثر اوقات این خبرگزاری‌های نوپا هستند که برای افزایش ورودی و ترافیک سایت خود از رپورتاژ استفاده می‌کنند، به این صورت که به یک سایت خبری معتبرتر آگهی می‌دهند.

قدرت لینک سازی داخلی

دو تفاوت سئو سایت خبری با سایر سایت‌ها

 • تولید محتوا کار آسانی نیست، اما هر شخصی به شرط اندکی تلاش توانایی انجام آن را دارد؛ اما اگر خبرنگاران با اصول سئو سایت خبری برای تولید محتوا آگاه باشند یا حداقل بی‌اطلاع نباشند.
 • درست است که وظیفه یک سایت خبرگزاری انتشار خبر است؛ اما در حوزه وب، یکسری محتواها وجود دارد که همیشه برای آن‌ها سرچ وجود دارد. داشتن یک برنامه و تقویم تولد محتوا برای به دست آوردن مخاطب بیشتر خوب و مفید است.  
 • ضمن اینکه شما می‌توانید برای دریافت خدمات سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با ما تماس بگیرید.

 پاراگراف پایانی مقاله سئو سایت خبری را با دو نکته به پایان می‌رسانیم:

 • اگر سایت خبری دارید، حتما به فکر استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی‌هم باشید. این‌کار می‌تواند تا حد چشمگیری حضور آنلاین مخاطبان شما را افزایش دهد. ضمن این‌که شما در این حالت در تعامل مستقیم با مخاطب هدف خود هستید. 
 • شما با اضافه کردن یک آیکون می‌توانید برای خود تبلیغات موثر انجام دهید و از جمله موارد موثر بر سئو سایت خبری است. افزودن گزینه اشتراک گذاری یک خبر تا کاربر با چند کلیک ساده بتواند چه در گوشی و چه در کامپیوتر شخصی خبر را با دوستان و آشنایان خود در اغلب پیام‌رسان‌ها و یا شبکه‌ های اجتماعی به اشتراک بگذارند. 

۱۰ نکته جدید و بسیار کاربردی برای سئو سایت خبری که هر کسی نمی‌داند!

به تازگی برای بهینه سازی خبرها و سئو سایت خبری، ۱۰ نکته جدید و استراتژی  فوق حرفه ای ارائه شده است. جستجوی اخبار درست و حسابی بسیار پیچیده شده است، و بروز ماندن با آخرین و بهترین روش‌ها در سئو سایت خبری بیش از هر زمان دیگری مهم و حائز اهمیت است.

 1. تحقیق بر روی کلمات کلیدی یا همان تمرکز بر هدف جستجو کاربران
 2. تیترهایی قانع کننده برای ادامه خوانایی
 3. کلمات کلیدی را در URLسایت ها قرار دهید
 4. ترکیبی از تصاویر و فیلم ها در سایت بگذارید
 5. پیوندهای داخلی مربوطه را به بهترین شکل ممکن اضافه کنید
 6. اولویت بندی سرعت و زمان انتشار را دسته کم نگیرید
 7. مُهر زمان را همیشه تازه نگه دارید
 8. ایجاد اعتبار برای سایت در طول زمان را کم اهمیت نبینید
 9. تا آنجایی که برایتان مقدور است از قبل خبرها را آماده کنید
 10. برای رویداد و اطلاع از خبری بعدی کتاب‌های راهنمایی معرفی کنید
 11. استفاده از عبارتهای طولانی مرتبط در متن نوشته شده توسط شما
 12. پوشش خبرهای بروز و مهم برای تمامی سنین

پیدا کرن ارتباط موثر برای کسب و کارم را با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف از کجا شروع کنم؟

شما می‌توانید از اخبار و اطلاعات آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف صفحه اینستاگرام لیدی تارگت را فالو کنید. در صورت نیاز به هرگونه خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانید روی تجربه متخصصان ما در  انجام خدمات سئو سایت شما، خدمات طراحی سایت برای کسب‌و‌کار شما، و همچنین خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ و  تبلیغات گوگل ادز و کلیکی حساب کنید.

  سوالات متداول

قیمت خدمات سئو سایت خبری چقدر ست؟

تعرفه و قیمت خدمات سئو هر سایت با توجه به نوع پروژه متفاوت است.

آموزش سئو سایت خبری چگونه است؟

از لیتک‌ها و یک لینک‌های خوبی استفاده کنید، همینطور تگ‌های مناسب. سعی کنید آپدیت و به‌روز باشید جه در اخبار و جه در سایت.

مقالات تله چه مقالاتی هستند؟

منظور از مقالات تله همان تله مدیسن است که به مقالات پزشکی که در سرتاسر دنیا به انتشار می‌رسد گفته می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن