آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام

آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام با چند تکنیک طلایی

آیا تا به‌حال فکر کرده‌اید که آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام چقدر می‌تواند برای کسب‌و‌کار شما مفید باشد؟ یکی از رسانه‌های اجتماعی که امروزه بازار داغی درکسب‌و‌کارها مخصوصا در ایران دارد، اینستاگرام نام دارد. این شبکه اجتماعی از جمله شبکه‌های پرمخاطب در دنیای مجازی بوده که توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است.  عده‌ای از افراد به چشم سرگرمی به این شبکه نگاه کرده و زمان خود را صرف تماشای زندگی افراد می‌کنند.

عده دیگر که هوشیارترند، به این بستر به چشم راهی برای درآمدزایی نگاه می‌کنند و در آن مشغول فروش و یا تبلیغات برای کسب‌و‌کار می‌‎شوند (البته تنها کسانی که دوره‌ های آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام را سپری کرداه‌اند می‌توانند). اینستاگرام با روش‌ها و امکاناتی که فراهم کرده منجر شده هر کسب‌و‌کاری که از آن استفاده نکند، از رقبای خود عقب بماند و شما در صورت استفاده نکردن از این استراتژی به کسبوکارتان ضربه زده‌اید. برای آشنایی بیشتر با marketing در این شبکه مجازی، ابتدا باید با دو مفهوم اینستاگرام مارکتینگ و الگوریتم مارکتینگ آشنا شد.

بازاریابی در شبکه های مجازی همچون اینستاگرام دارای اصول و قواعدی‌ست. از‌این‌رو قصد آن داریم در این مقاله با آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام خدمت‌تان باشیم. با ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه باشید.

تعریف اینستاگرام مارکتینگ

به نوعی از بازاریابی که از طریق اینستاگرام با هدف جذب مخاطب، افزایش فالوور، آشنایی با برند، از طریق صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها برای مشتریان ارائه می‌شود، بازاریابی اینستاگرام یا به‌اصطلاح اینستاگرام مارکتینگ گفته می‌شود. این نوع از بازاریابی شبکه‌های مجازی باعث رونق در کسبوکارتان شده که به رایگان در اختیار ما قرار داده شده است.

عده کثیری از مشاغل از طریق روش‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام شامل انتشار پست، استوری‌های خاص و هدفمند، ایجاد تعامل با کاربران نظیر قسمت نظرات، کامنت‌ها و غیره به‌صورت رایگان با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کنند و برای برند کسب‌و‌کار خود، اعتبار می‌گیرند (به طور کلی برای اینستاگرام خود محتوا تولید می‌کنند)؛ اما این روش از بازاریابی، شیوه‌های پرداختی نظیر تبلیغات در صفحات مختلف هم دارد که مخصوص همه کسب‌و‌کارها نیست.

تعریف اینستاگرام مارکتینگ

الگوریتم اینستاگرام چگونه است؟

این شبکه اجتماعی هم، همانند سایر شبکه‌های اجتماعی، برای بالا آمدن و بهتر دیده شدن دارای الگوریتم مخصوص به خود است که دقیقا به همین دلیل است که مه می‌گوییم نیاز یه آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام دارید! بسیاری از افراد معتقدند که کسب‌ درآمد خوبی از طریق این پلتفرم ندارند یا در اینستاگرام دیده نمی‌شوند. ما نیز منکر این قضیه نیستیم؛ چرا که اگر از الگوریتم اینستاگرام آگاه باشند و خود را ملزم به رعایت آن کنند، کسب‌و‌کار آنها نیز بهتر در اینستاگرام دیده می‌شود.

در ادامه بحث آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام قصد داریم نمونه‌هایی از آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام را خدمت شما شرح دهیم. همراه ما باشید.

چند نمونه از دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام

در این قسمت به چند مثال از انجام بازاریابی‌های آژانس هایی که به صورت تخصصی در در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند می‌پردازیم:

انتشار محتوای یونیک و منحصربفرد

یکی از روش‌های تبلیغات اینترنتی، انتشار محتوایی ارگانیک و یونیک در قالب پست یا استوری است که نمونه آن در صفحات دیگری نباشد. در صورتی‌که محتوای منحصربفرد و مناسبی برای مخاطب خود تولید کنید، می‌توانید به مخاطب، حسی توام با اعتماد از دانش تخصصی خود را القا کنید؛ در نتیجه مخاطب به شما اعتماد بیشتری نسبت به سایر رقبا کرده و در نهایت منجر به افزایش فروش محصولات و خدمات برای شما می‌گردد.

تبلیغات در اینستاگرام

آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام شامل، روش تبلیغات  در آن است. این روش می‌تواند با سرعت بیشتری، تعداد فالوور های پیج شما را افزایش دهد و در نهایت شانس فروش محصولات یا خدمات شما را افزایش دهد. این روش خود به چند طریق قابل انجام است که مختصرا به آنها اشاره میکنیم:

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در استوری

این مورد از تبلیغات یکی از مهم‌ترین بخش‌های دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام است که سهم این نوع از تبلیغات، از اواسط سال 2019، به 18 درصد افزایش یافت. خلاقیت در استوری‌ها به‌شدت افزایش پیدا کرده است و افراد با گذراندن دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام در غالب وبینار یا پکیج‌ های آماده شده توسط افراد حرفه‌ای می‌توانید با شیوه‌های متنوعی مخاطب خود را تبدیل به مشتری کرده و به آنها محصولات و خدمات خود را بفروشند.

تبلیغات از طریق ویدیو و تصاویر

انتشار ویدیو و تصاویر، راه دیگری برای تبلیغات در اینستاگرام است. این نوع از تبلیغات، شباهت زیادی به انتشار محتوای منحصر‌بفرد دارد؛ با این تفاوت که در این‌گونه محتواها، یک برند و پیج کاری تبلیغ می‌شوند. 

همان‌طور که از نام آن پیداست، تبلیغات ویدیویی از طریق پخش ویدیو و تبلیغات به‌صورت تصاویر، از طریق پخش و انتشار تصویر صورت می‌پذیرد. این‌ نوع از تبلیغات از طریق عملیاتی نظیر اکنون خرید کنید، همین الان اقدام کنید، و یا به‌طور کلی انجام یک درخواست یا اصطلاحا call to action انجام می‌شود. شما می‌توانید برای داشتن الگوهای جذاب و مناسب از سایت Youtube هم استفاده کنید.

تبلیغات Carousel

حتما این مدل از تبلیغات را در اینستاگرام دیده‌اید. تبلیغاتی که امکان انتشار 10 عکس یا 10 ویدیو را به‌صورت پشت‌سرهم و هدفمند می‌توانید برای کسب‌و‌کار خود، به‌صورت سازماندهی شده منتشر کنید. نکته حائز اهمیت این است که این نوع از تبلیغات، کاملا با دیدی بیزینسی طراحی شده است و شما می‌توانید برای هر عکس و اسلاید، پیوند خاص یا لینک مربوط به همان اسلاید را قرار دهید.

پست های تبلیغاتی Shoppable

یکی از امکانات موفق ابرشرکت instagram که در سال 2018 از آن رونمایی شد، قابلیت Shopping Instagram بود. شما به استفاده از این قابلیت، می‌توانید بر روی هر محصول، یک تگ و برچسب مستقل بزنید.بدین‌صورت که مشتری برای دریافت و مشاهده اطلاعاتی بیشتر و یا جزئیات محصول، بر روی محصول مورد‌نظر خود کلیک می‌کند، سپس بدون اینکه از صفحه خارج شود، مستقیما وارد صفحه خرید محصول در سایت مورد‌نظر می‌گردد. شاید بتوان گفت این موضوع برای کسانی که فصد فروش محصولاتی مانند کتاب، لباس و حتی لوازم ورزشی را دارند بهترین گزینه یاشد؛ اما فعال کرد آن به همین راحتی‌ها هم نیست و نیاز به آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام را دارد تا بتوانید مرحله به مرحله پست های تبلیغاتی Shoppable خود را فعال کنید 

از این طریق، مشتریان بدون اتلاف وقت و با سرعت، می‌توانند نسبت به کسب اطلاعات بیشتر از محصول و یا خرید آن اقدام کنند.

پست های تبلیغاتی Shoppable

چگونه یک پیج کاری راه اندازی کنیم؟

برای انجام دیجیتال مارکتینگ محصول در اینستاگرام، قبل از هر چیز نیاز به ساخت یک پروفایل و صفحه تجاری در اینستاگرام دارید. برای ایجاد صفحه کاری یا پیج بیزینسی خود نخست به یک حساب اینستاگرام و سپس یک پیج تجاری facebook برای شرکت خود نیاز دارید. البته این تازه ابتدای کار است! شما بعد از دیدن آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام می‌توانید از مزایای تجاری اینستاگرام بهره ببرید و با افزایش فالوور، اقدام به کسب درآمد و فروش بهتر محصولات و خدمات خود کنید.

ما سعی کرده‌ایم در این‌حا به‌طور خلاسه انجام این‌کار را برای شما سرح دهیم.

چگونه پیج کاری را راه‌اندازی کنیم؟ مراحل آن چگونه است؟

در ابتدا از طریق قسمت دایره‌ای شکل واقع در گوشه پایین سمت راست وارد بخش تنظیمات setting یا شوید.

پس از آن وارد گزینه Switch to Business Profile شوید. 

سپس با داشتن یک حساب اینستاگرام، از شما تقاضا می‌گردد حساب اینستاگرام خود را به پیج فیس‌بوک خود متصل نمایید که در این‌صورت باید اطلاعات خود نظیر آدرس، شماره تلفن و غیره خود را آپدیت کنید. اینستاگرام آماده خدمت‌رسانی به شماست. اکنون اقدام به فعالیت‌های بازاریابی کسب‌و‌کار خود کنید.

فراموش نکنید که ایثن تازه اول راه است! توضیحات تکمیلی در دوره‌ های آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام آمده است، که به زودی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف تولید و در اختیار ما عرپزیزان قرار می‌گیرد.

در ادامه این مقاله یعنی آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام همراه ما باشید.

چگونه یک پیج کاری راه اندازی کنیم

پارامترهای یک پروفایل تجاری خوب چیست؟

حال ببینیم برای کسب درآمد کسبوکارتان از این طریق نیاز به چه استراتژی دارید، زمانی که پیج و پروفایل خود را بهینه کردید، باید پارامترهایی را در آن رعایت کنید؛ چرا که شاخصه‌های یک پیج تجاری با پیج بیزینسی تفاوت دارد و قصد ما از کاربری تجاری یک صفحه، افزایش میزان فروش است، نه داشتن یک حساب شخصی!

اگر با فضای وب آشنایی داشته باشید این موارد شبیه کارهایی است که تحت عنوان سئو برای یک سایت انجام می‌دهید تا بیشتر دیده شوید.

برای داشتن یک پیج بیزینسی خوب، باید نکاتی را رعایت کرد. این نکات عبارتند از:

 1. سعی کنید تمامی لوگوها و عکس‌های منتشر شده صفحه کاری شما، با تمامی لوگوها و تصاویر منتشر شده شما در سایر شبکه‌های اجتماعی خودتان، یکسان باشند.
 2. بیوگرافی پروفایل شما بسیار مهم است. بیوگرافی و عکس پروفایل شما، دو عنصر مهم دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام به‌شمار می‌رود. سعی کنید در بیوگرافی خود از جملاتی استفاده کنید که مزیتی از خدمات و محصولات شما را بیان می‌کند. این دو عنصر را جدی بگیرید؛ چرا که با داشتن عکس پروفایل مناسب و بیوگرافی حساب‌شده و هدفمند، می‌توانید راحت برند خود را به بقیه معرفی کنید. این فرصت به رایگان در اختیار شما و کسبوکارتان قرار داده شده است. از آن بهترین استفاده را کنید!
 3. فواید بیوگرافی تنها به همین‌جا ختم نمی‌شود. شما می‌توانید از طریق بیوگرافی مناسب، نسبت به تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام اقدام کنید.
 4. در بیوگرافی خود یک لینک قرار دهید. این لینک می‌تواند لینک اصلی وبسایت شما باشد که بسیار موثر در فرآیند دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام بیزینس شما خواهد بود. مخصوصا که شما برای سایت خود تماد اعتماد الکترونیکی یا همان اینماد را گرفته باشید در آن صورت مشتری مطمئن‌تر از شما خرید می‌کند.
 5. شما در بیوگرافی خود تنها 150 کاراکتر فرصت دارید که با مخاطب خود ارتباط درستی برقرار کنید. سعی کنید از این فرصت 150 کاراکتری بهترین نفع را ببرید!
 6. با مخاطب ارتباط سمعی و بصری مناسبی بگیرید. این‌کار از طریق ایموجی‌ها قابل انجام است. این شکلک‌ها یکی از راه‌های ایجاد ارتباط و تعامل سمعی و بصری با مخاطب شماست.?
 7. از کاربران خود کمک بگیرید و از آنها بخواهید برند و یا نام تجاری شما را هشتک‌گذاری کنند. شما نیز در ازای آن برخی از این فعالیت‌ها را در پیج خود به نمایش درآورید.

پارامترهای طراحی سایت خوب

مهمترین ویژگی های اینستاگرام برای بازاریابی

حال به شگفت‌انگیزترین قابلیت‌های اینستاگرام که بین این شبکه اجتماعی قدرتمند و سایر شبکه‌ها تمایز ایجاد کرده است، اشاراتی می‌کنیم:

هشتگ در اینستاگرام

شما با دیدن دوره‌ های آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام که لزوما هم نیاز به پرداخت پول ندارد، با استفاده از سایت‌هایی که محتوای آموزشی متنی و سایت‌هایی که در غالب ویدئو مثل آپارات و Youtube آمزش می‌دهند می‌توانید این نکات را فرا بگیرید (البته لازم به ذکر است که این دوره‌ ها به کاملی دوره‌ های پولی نیست!

هشتگ در اینستاگرام، هنگامی که از هشتگ در محتوای منتشر شده اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، به مخاطب خود می‌گویید که محتوای شما به مطالبی که آنها به‌دنبالش هستند مرتبط است و جای درستی آمده‌اند؛ در‌نتیجه بر روی لینک شما کلیک کرده و وارد وبسایت اصلی شما می‌شوند تا از محتواهای سایت شما دیدن کنند و چه بسا منجر به فروش هم بشود!

اگر پست‌ های شما با مطلبی پرطرفدار و اصطلاحا ترند، ارتباط داشت می‌توانید حتما از هشتگ در محتوای خود استفاده کنید. برای کسب اطلاع از هشتگ‌ها، می‌توانید در قسمت جستجوی اینستاگرام، موضوع مورد‌نظر خود را تایپ کنید تا به هشتگ‌های مرتبط در این زمینه دست پیدا کنید. همچنین برای ایجاد هشتگ، می‌توانید از ابزارهای رایگان نظیر Keyword Tool استفاده کنید تا بر اساس کلمه کلیدی خود، هشتگ مناسبی برای شما ایجاد کند.

استوری در اینستاگرام

این قابلیت اینستاگرام، تنها 15 ثانیه به‌طول می‌انجامد و پس از 24 ساعت منقضی می‌گردد. این حالت نسبت به انتشار پست راحتتر است و مخاطب ارتباط و تعامل بهتری با آن برقرار می‌کند.

شما با داشتن دانش دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام می‌توانید تشخیص دهید که چه ایده‌هایی برای استفاده از استوری در اینستاگرام مناسب‌ترند؟

 1. نظرخواهی از مخاطب درباره موضوعی خاص و همچنین به اشتراک‌گذاری نظرات و کامنت‌های آنها با یکدیگر
 2. پاسخ به سوالات متداول مخاطبان درباره برند‌تان، محصولات و خدمات شما و غیره.
 3. اطلاعاتی از قبیل پشت‌صحنه زندگی مدیران، شرکت‌های برتر، برند و غیره برای اطلاعات و آگاهی بیشتر مخاطبان
 4. بازگو‌کردن داستانی جالب، مسابقه و یا هر موضوع جالب و یا ترند دیگر که به‌کمک آن بتوانید از مخاطب تقاضا کنید محتوای شما را در استوری خود انتشار دهند و در نهایت شما را در آن تگ کنند.

استوری در اینستاگرام

لایو اینستاگرام

این قابلیت برای افرادی که قصد دارند با مخاطب خود در یک رویداد به‌صورت مستقیم بحث کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد (که چندان نیاز به آموزش دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام ندارد.). با به‌کمک این قابلیت، همانطور که از نام آن پیداست، می‌توان هر لحظه به‌صورت زنده و لایو با مخاطبان خود ارتباط گرفت. محتوای این بخش باید بسیار کاربردی می‌باشد؛ چرا که با شروع لایو، امکان روشن شدن اعلان برای مخاطبان شما وجود دارد و برای استقبال مخاطبان از لایو شما، نیاز است محتوای درجه یک و اعلایی در اختیار آنها قرار دهید.

مخاطبان شما قطعا به دنبال یک محتوای با کیفیت هستند پس با ارائه یک لایو ضعیف و بی‌کیفیت آن‌ها را نا امید نکنید. در صورتی که محتوا مناسبی برای ارائه در لایو ندارید سراغ آن نروید، به همین راحتی!

IGTV

به صورت رایگان IGTV قابلیتی است اختیار شماست. مارک زاکربرگ، مدیر فهیم و خوش‌فکر ابرشرکت اینستاگرام، برای افرادی که قصد دارند فیلم‌های خود را در این شبکه اجتماعی ثبت کنند، تدابیری اندیشیده است. IGTV برای افرادی درنظر گرفته شده است که قصد دارند فیلم‌های طولانی محتوای خود را در اینستاگرام ماندگار کنند؛ چرا که استوری‌ها پس از 24 ساعت منقضی شده و حذف می‌گردند و این زمان برای مشاهده محتوای آنها کافی نیست.

آموزش دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف

امروزه دیجیتال مارکتینگ اینستاگرام نیاز به آگاهی و دانشی پیشرفته‌تر دارد و بدون کسب مهارت آن، امکان اجرای اصولی و موفقیت از طریق آن در کسب‌و‌کارها نیست. بسیاری از افراد به قصد کسب درآمدزایی وارد این عرصه می‌شوند؛ ولی متاسفانه به‌دلیل اطلاعات ناکافی در این زمینه، هیچ سودی کسب نمی‌کنند و دچار ضررهای مالی و همچنین اتلاف وقت نیز می‌شوند. شما عزیزان می‌توانید در صورت علاقه کتاب‌خوانی و آموزش مباحث دیجیتال مارکتینگ، به مقاله بهترین کتاب دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با شماییم تا با آموزش درست پای در این عرصه بگذارید. در صورت تمایل می‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

سوالات متداول

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

بازاریابی اینستاگرام می تواند برای همه مشاغل، از تولید کنندگان لوازم التحریر یا فروشندگان، بسیار موثر باشد.

اصول بازاریابی در اینستاگرام چیست؟

برای این کار می توانید از قابلیت های اینستاگرام یعنی استوری گذاری، هشتگ، لایو و غیره استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید.

اینستاگرام مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مفید است؟

کسب‌و‌کارهایی که  می‌خواهد از روش سنتی به مدرن تبدیل شود می‌تواند مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن