تبلیغات هتل در گوگل

تبلیغات هتل در گوگل (google hotel ads)+بهترین راه انتخاب و معرفی هتل

همه افراد حداقل یک بار قبل از سفر به دنبال مکان مناسب در گوگل هستند. عجیب نیست؛ گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجوی جهان است و اولین انتخاب در ذهن ما برای یافتن پاسخ سوالات‌مان است. امکان ندارد شخصی سفر کند اما از موتور جستجوی گوگل استفاده نکند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقدام به سفر، رزرو کردن هتل مناسب می‌باشد. لازم به ذکر است که در گذشته از Google Hotel Finder  برای جستجوی هتل‌های مقصد استفاده می‌شد.حال تبلیغات هتل در گوگل یا معرفی گوگل هتل ادز چیست؟

مزایای تبلیغات هتل در گوگل

گوگل هتل ادز چیست؟ تبلیغات هتل در گوگل یا پلتفرمی از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز است و مزایای بی شماری برای کاربران و هتل‌داران دارد.استفاده از این سیستم می تواند باعث افزایش درآمد هتل‌داران شود و از طرفی می‌تواند به انتخاب کاربران بهتر کمک کند.

ترافیک سرچ هتل در گوگل

تخمین زده می‌شود که روزانه 4.5 میلیارد جستجو در گوگل انجام می‌شود. این 77 درصد از کل ترافیک جهانی است.بدون شک سایت‌های بزرگ رزرو هتل و اقامتگاه ‌ها مانند Booking و Airbnb را می‌شناسید.

به عنوان مثال، اگر کاربر در گوگل جستجو کند؛ هتل اصفهان، لیستی از اقامتگاه ‌ها و هتل هایی که در گوگل مپ مکان اصفهان را وارد کرده‌اند، ظاهر می‌شود که شامل اطلاعاتی از قبیل: نام هتل، آدرس، اطلاعات تماس و قیمت و … می‌باشد.گوگل انتظار دارد که میزان ترافیک تبلیغات گوگل برای هتل ها نه تنها در تبلیغات گوگل بلکه به صورت ارگانیک نیز افزایش یابد.

تبلیغات هتل در گوگل ادوردز

حال که با معرفی گوگل هتل ادوردز آشنا شدیم شاید به ذهنتان خطور کند که چرا شما برای هتلتان در گوگل هتل ادوردز تبلیغات نکنید؟افرادی که می‌خواهند روند تبلیغات و هزینه‌های خود را بررسی با برنامه‌ریزی و استراتژی‌های مختلف برای تبلیغات هتل می‌توانید تبلیغات بهینه و موفقی داشته باشید. تبلیغات هتلی گوگل ادز یکی از خدمات گوگل است. مرتبط‌ترین موتور جستجو در میان رقبایی مانند TripAdvisor است. همچنین هرکسی می‌تواند با فیلترهای زیادی مانند: مدت اقامت، قیمت، تعداد مهمان، امتیاز بازدیدکنندگان قبلی و تعداد ستاره های هتل، انتخاب بهتری داشته باشد.برای اطلاعات بیش‌تر درباره گوگل ادز مقاله تبلیغات گوگل ادز چیست را بخوانید.

تبلیغ در گوگل مخصوص هتل فقط برای شهرت و سود صاحبان و مدیران هتل نیست.

در عوض، هتل‌داران می‌توانند تمام مراحل از جستجو و رزرو هتل تا خروج مسافر از هتل را بررسی و مدیریت کنند و کار خود را بهبود بخشند

گوگل اعلام کرده است که اکنون یک نسخه رایگان از لیست هتل‌های خود را ارائه می‌دهد که با پرداخت هزینه نیز در دسترس است. این ویژگی بسیار شبیه به کاری است که گوگل سال گذشته به صورت رایگان انجام داد. ابر جستجوگر گوگل می‌نویسد: «ما در حال بهبود این تجربه هستیم و به هتل‌ها و شرکت‌های مسافرتی در سراسر جهان این امکان را می‌دهیم که پیوندهای رزرو هتل را در این هفته درgoogle.com/travel نمایش دهند.

گوگل هتل ادز

استفاده مشتریان از تبلیغات هتل در گوگل یا طریقه کار گوگل هتل ادز

مشتریان در طول جستجوی خود می‌توانند نظرات افراد را بخوانند و نمرات مشتریان قبلی را ببینند. همچنین با انتخاب قیمت‌ها با توجه به بودجه سفر خود هتل مناسب را انتخاب کنید.

این گزینه‌ها گاهی اوقات در OTA (آژانس مسافرتی آنلاین) و وب‌سایت‌های اصلی رزرو هتل در دسترس نیستند. این یکی از ویژگی‌های تبلیغات هتل در گوگل است.

مقاله مرتبط: راهنمای ساخت اکانت گوگل ادز 

هدف از راه اندازی سیستم تبلیغاتی در گوگل برای هتل‌ها چیست؟

طبق آمار و بررسی‌ها در دنیای دیجیتال امروزی روزانه بیش از 5 میلیارد جستجو در اینترنت انجام می‌شود و این به تنهایی بیش از 80 درصد از ترافیک جهانی اینترنت را تشکیل می دهد.در زمینه تبلیغات هتل، گوگل ادز همین نظر را دارد و بررسی‌ها نشان می دهد که بیش‌تر افراد قبل از سفر به دنبال هتلی مناسب در مقصد خود هستند.

در این زمینه سایت‌های رزرو آنلاین مختلفی وجود دارد که با اکثر آن‌ها آشنا هستیم اما این سایت‌ها مشکلات زیادی دارند و هتلهای همه کشورها به دلایل مختلف از جمله تحریم در لیست این سایت‌ها قرار ندارند. به کمک سرویس جدید گوگل ادوردز هم اکنون توانایی هتل‌های کشور عزیزمان را به بهترین شکل در دنیای رقابت دیجیتال بازاریابی و تبلیغ بسیار بالا رفته‌است .گوگل ادوردز معتقد است که استفاده از سیستم تبلیغات در گوگل مخصوص هتل ها بازخورد بسیار مثبتی دارد. بهترین راه بهبود سئو سایت با تعرفه های فوق االعاده را می‌توانید از  سئو و بهینه سازی سایت بانوی هدف بخواهید. 

تفاوت بین لیست رایگان و غیر رایگان Google Hotel چیست؟

گوگل بیان کرده است که لینک‌های رزرو رایگان احتمالا شبیه تبلیغات به نظر می‌رسد اما آن‌ها به هیچ وجه تبلیغات نیستند و به وسیله سیگنال‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند تا معین کنند کدام پیوندها برای نمایش دادن به کاربران مناسب‌تر می‌باشند. گوگل بار دیگر روشن کرد که: هیچ کس نمی تواند موقعیت بهتری برای لینک های رزرو رایگان بخرد. اما توضیح داد: تبلیغ کنندگان می‌توانند در تبلیغات هتل در گوگل رتبه بالاتری داشته باشند. گوگل همچنین گفت که آن‌ها به وضوح تبلیغات را با لوگوی “تبلیغات” در نتایج جستجوی رزرو هتل علامت گذاری می‌کنند.

تبلیغات گوگل برای هتل ها

اهمیت تبلیغات هتل در گوگل چیست؟

اولین مزیت این است که ترافیک گوگل بالاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود 60 درصد گردشگران و 55 درصد مسافران از گوگل برای یافتن محل اقامت استفاده می‌کنند. این آمار برای کارایی تبلیغات شگفت انگیز است.انتخاب و رزرو هتل در گوگل بسیار راحت می‌باشد. کافی است هتل مورد نظر خود را انتخاب کرده و با یک کلیک وارد صفحه رزرو و پرداخت شوید.

واسطه ای وجود ندارد

عدم وجود واسطه بین مشتری و صاحبان هتل به این معنی است که صاحبان هتل ها و اقامتگاه ها به راحتی می‌توانند اطلاعات مهمانان خود را داشته باشند. بنابراین می توانید آنها را به هتل خود دعوت کنید و بارها تبلیغات خود را به آن‌ها نشان دهید. از طرفی می‌توانید بازخورد خدمات آنها را دریافت کنید و از نظرات و انتقادات آنها برای بهبود کسب‌و‌کار خود استفاده کنید.

در این نوع تبلیغات رابطه مستقیم بین مسافر و صاحب هتل برقرار می‌شود. به این ترتیب می‌توانید در قالب بنر تبلیغاتی خود را بارها برای مسافر ارسال کنید و نظر او را در مورد هتل بدانید.مدیران هتل می‌توانند مسافر را از زمان رزرو تا زمان خروج از هتل و ثبت نظر بررسی کنند. به نقاط قوت و ضعف کار خود پی ببرند و به بهبود کارشان کمک کنند.برای تبلیغات گوگل ادز  کلیک کنید.

طریقه تبلیغ هتل در گوگل ادز برای کاربران

قبل از سفارش تبلیغات هتل در گوگل، بهتر است با روش این تبلیغات آشنا شوید. در ادامه به اختصار در این مورد توضیح داده ایم.زمانی که مسافر نام هتل را در گوگل جستجو می‌کند، گوگل ادوردز او را به قسمت تبلیغات هتل هدایت می‌کند.در قسمت تبلیغات هتل در گوگل، مشخصات هتل و اتاق به مسافر نشان داده می‌شود و مسافر می‌تواند در این قسمت اتاق خود را رزرو کند. در ایران به دلیل محدودیت‌های فیلترینگ موجود شرکت‌های واسطه کار تبلیغات را انجام می‌دهند.

مزیت خاص گوگل ادز برای کاربران

اگر مسافر هتل خاصی در ذهن ندارد و فقط می‌خواهد گزینه‌های موجود را برای انتخاب ببیند. گوگل لیستی از هتل‌های موجود را به او نشان می‌دهد که بر اساس رتبه بندی هتل طبقه بندی شده است. با بررسی گزینه‌های موجود، مسافر یکی را انتخاب و رزرو می‌کند. در قسمت تبلیغات در گوگل برای هتل‌ها تمامی اطلاعات اقامتی نمایش داده می‌شود. با مقایسه قیمت‌ها به مسافران در انتخاب کمک می‌کند.

تبلیغات هتل در گوگل چیست

چگونه در گوگل برای هتل ها تبلیغ کنیم؟

برای تبلیغات هتل در گوگل ادوردز کافیست اطلاعات مورد نیاز را به شرکت تبلیغات آنلاین ارسال کنید. کارشناسان مجربی که در این شرکت ها کار می‌کنند این اطلاعات را در اختیار گوگل قرار می‌دهند و آگهی هتل شما در گوگل ثبت می شود. و این حاوی اطلاعاتی است که باید برای گوگل ادز بدهید. مانند آدرس، امتیاز، اطلاعات تماس، طول و عرض جغرافیایی (موقعیت) هتل روی نقشه و غیره.

اگر مایل به بهینه سایت خود و قرار گرفتن در رتبه های او گوگل هستید مقاله سئو مارک چیست را مطالعه کنید.

اطلاعاتی که باید در تبلیغ گوگل برای هتل وارد کنید.

 • قیمت و در دسترس بودن: در دسترس بودن اتاق‌ها و نرخ هر اتاق در حال حاضر.
 • محل فروش :(POS) در این قسمت باید صفحه‌ای در نظر گرفته شود تا مشتری پس از کلیک برای رزرو وارد آن شود.
 • مناقصه(حراج): صاحبان هتل‌ها مبلغی به نام حراج را برای تبلیغات به گوگل می پردازند. به این ترتیب گوگل هتل ادز آن‌ها را در نتایج جستجوی کاربران نمایش می‌دهد.

پس از انجام مراحل فوق باید حساب کاربری صاحبان هتل وارد مرحله مالی شود.

در این قسمت هتل‌داران هزینه مورد نظر خود را مشخص می‌کنند. و از این پس آگهی مورد نظر در گوگل هتل ادوردز نمایش داده می‌شود.

اگر می‌خواهید به بهترین نحو سایت خود را تبلیغ کنید و فروش بالایی داشته باشید می‌توانید از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف استفاده کنید.

نحوه تبلیغات هتل در گوگل در موبایل

با افزایش تعداد کاربرانی که با استفاده از تلفن همراه جستجو می‌کنند، گوگل همواره در تلاش است تا رضایت کاربران را برای تجربه استفاده از تبلیغات هتل افزایش دهد. از جمله به روز‌رسانی‌های گوگل برای بهبود موتورهای جستجو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

معرفی گوگل هتل ادوردز
افزونه تبلیغ هتل در گوگل

به روز رسانی تبلیغات هتل در گوگل برای موبایل

 • بزرگ کردن فونت و عکس‌های تبلیغاتی این به این دلیل است که کاربران موارد کمتری را در صفحه مشاهده خواهند‌کرد و در نتیجه صاحبان سایت‌ها و هتل‌ها را به رقابت برای بهبود و اولین بودن در SERP دعوت می‌کند.
 • برای قیمت‌ها از لایه های بزرگ‌تر از قبل استفاده کنید. در نتیجه فضای بیش‌تری برای نمایش تخفیف‌ها خواهید داشت. از سوی دیگر، کاربران نیز می‌توانند بر اساس تخفیف یا خدمات مختلف، قیمت های متفاوتی را مشاهده کنند.
 • اضافه شدن یک نوار ابزار در بالای صفحه، که حتی زمانی که کاربران در صفحات این ابزار حرکت می‌کنند، ثابت باقی می‌ماند. در نتیجه، تجربه کاربری با استفاده از فیلترهای موجود بهبود می‌یابد. از سوی دیگر، کاربران می‌توانند با استفاده از این ابزار، هتل‌ها را به صورت لیست یا روی نقشه مشاهده کنند.

آیا اجاره ملک خصوصی برای تعطیلات واجد شرایط است؟

مالکان خصوصی املاک اجاره ای برای تعطیلات واجد شرایط دریافت پیوندهای رزرو هتل رایگان از Google Ads نیستند.با این حال، اگر صاحب یک کسب‌و‌کار مدیریت املاک هستید، ممکن است واجد شرایط حساب مرکز هتل باشید.

در حال حاضر الزامات این دسته عبارتند از:

 • شما باید به عنوان یک مدیریت املاک در سازمان ثبت شده باشید.
 • شما باید یک وب‌سایت رزرو مستقیم داشته باشید، یا در یک سایت رزرو که با Vacation Rentals در Google ادغام شده است، فهرست شوید.
کلام پایانی

تبلیغات گوگل برای هتل‌ها به کاربران امکان مقایسه خدمات و قیمت‌ها را می‌دهد. بنابراین هتل‌ها یا اقامتگاه‌ ها بر اساس نوع خدمات و قیمت، مخاطبان خاص خود را دریافت می‌کنند. تبلیغ هتل در گوگل سرویسی در پلتفرم گوگل ادز است که توسط آژانس‌های بازاریابی دیجیتال مانند افراک انجام می‌شود.

چرا باید از تبلیغات هتل در گوگل برای خود استفاده کنید

طبق آمار اعلامی توسط گوگل، بیش از 70 درصد از گردشگران و مسافران قبل از سفر از طریق گوگل رزرو هتل انجام می دهند و این سهم بسیار زیادی از کسب و کار آنلاین است.با کمک تبلیغات هتل در گوگل، مسافران می‌توانند در چند ثانیه وارد وب‌سایت هتل شما شوند، خدمات و امکانات شما را بررسی کنند و اتاق رزرو کنند.از طرفی تبلیغات هتل در گوگل به همه هتل‌داران فرصت رقابت و کسب درآمد برابر را می‌دهد و ویژگی منحصر به فرد این سیستم عدم وجود واسطه بین مشتریان و صاحبان هتل است.

چرا باید از بانوی هدف برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید؟

بانوی هدف یکی از بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ و خدمات سئو و طراحی سایت با سابقع چندین ساله است.

بانوی هدف نیاز سایت ها و کسب و کار های آسیب دیده و کسانی که پیشرفت آرامی در دنیای بازاریابی دارند را دریافته و همواره قدم در جلب رضایت شما دارد. از این رو برای استفاده از خدمات بانوی هدف مانند دیجیتال مارکتینگ ، سئو و بهینه سازی سایت ، طراحی سایت و … میتوانید به آژانس دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیش‌تر از مقالات و اخبار‌های دنیای وب پیج اینستاگرام آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف را فالو کنید.

طریقه کار گوگل هتل ادز 
در تبلیغات هتل در گوگل
سوالات متداول

1.تبلیغات در صنعت گردشگری چه نقشی دارند؟

امروزه به دلیل بالا رفتن کیفیت سفر و توقع بالا از صنعت گردشگری

متقاضیان سفر به دنبال بهترین کیفیت از آژانس گردشگری خود هستند به همین خاطر تبلیغات کارآمد و بهینه در بهبود فعالیت افراد در صنعت گردشگری موثر است.

2.در تبلیغات گردشگری، چه نکاتی مهم است؟

کسانی که می‌خواهند برای شرکت گردشگری خود تبلیغ کنند بهتر است در ابتدا نیاز مشتری را بدانند و با در نظر گرفتن آن مشتری های وفاداری برای خود به وجود بیاورند.

2 دیدگاه دربارهٔ «تبلیغات هتل در گوگل (google hotel ads)+بهترین راه انتخاب و معرفی هتل»

  1. علیرضا فریدی

   نفیسه جان سلام امیدواریم هرجا هستی موفق باشی؛ بله خوشبختانه تا این لحظه که دارم به این کامنت جواب میدهیم در ایران هم قابل استفاده است و بعید هم می‌دانیم غیر فعال هم شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن