Hashtag-on-Instagram

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام + پکیج تمام نکات کلیدی

امروزه تمامی افراد بلاگر و غیر بلاگر حداقل یک بار از هشتگ‌ها در پیج‌های مجازی خود استفاده کرده‌اند. استفاده از هشتگ‌ها و اصول هشت‌گذاری در اینستاگرام آن‌قدر مهم و همه‌گیر شده است که همه‌ ما از میزان اهمیت این مزیت جذاب اینستاگرام آگاه شده‌ایم.

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

 در این مقاله با ما همراه باشید تا از ابتدای مباحث آموزشی هشتگ‌ها تا اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام را به شما عزیزان توضیح دهیم.

هشتگ چیست؟

هشتگ در واقع همان کلمه یا عبارتی است که با علامت # آغاز می‌شود و عموما در زیر پست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از هشتگ گذاری در اینستاگرام به‌منظور شناسایی کلمات کلیدی (keywords) و یا دسته‌بندی کردن متن در پلتفرم‌های اجتماعی مختلف استفاده می‌شود. در واقع زمانی که علامت # در ابتدای یک واژه یا عبارت قرار بگیرد به یک متا تگ تبدیل خواهد شد و کلیک کردن روی آن باعث می‌شود که کاربر به سمت صفحه و یا محتوایی مشابه با موضوع کلیدواژه هدایت شود. در نتیجه، زمانی که شما از هشتگ در پست‌های صفحات مجازی خود استفاده می‌کنید، آن پست در سوشیال مدیا و در کنار سایر هشتگ‌های مرتبط قرار می‌گیرد و هر فردی که آن هشتگ را سرچ کند، می‌تواند پست شما را نیز مشاهده کند و از خود تعامل نشان دهد.

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

مزایای استفاده از هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ‌ها یک روش جستجوی بسیار گسترده را پیرامون موضوع خاصی برای کاربران فراهم می‌کنند. با استفاده از هشتگ گذاری در اینستاگرام می‌توان موضوع مدنظر را به‌سرعت در میان مخاطبان آنلاین جستجو کرد. هشتگ گذاری در اینستاگرام برای پیج‌های تجاری کاربردی یا حساب‌های دارای محصول یا خدمات کاربردی خواهد بود؛ زیرا استفاده از هشتگ گذاری در اینستاگرام به بهتر دیده شدن برندها کمک شایانی می‌کند.

مطالبی که با کمک هشتگ منتشر می‌شوند در قسمت سرچ‌ها نمایش داده می‌شوند.

چگونگی ساخت هشتگ اختصاصی در اینستاگرام

برای ساخت هشتگ منحصر به‌فرد در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید :

1- وارد حساب اینستاگرام خود شوید و بر روی آیکون + در پایین صفحه tap کنید .

2- بعد از انتخاب عکس‌ها و فیلترهای مورد نظر خود در بخش Write a caption می‌توانید در صورت تمایل هشتگ مورد نظر خود را با علامت خود هشتگ یعنی (#) در کنار کلمه و بدون هیچ فاصله‌ای تایپ کنید . به عنوان مثال #ladytarget

3- اگر بخواهید از چند هشتگ هم استفاده کنید، هشتگ بعدی باید با یک فاصله یا space از هشتگ قبلی خود جدا شود . به عنوان نمونه #ladytarget #digitalmarketing

4- اگر بخواهید از هشتگ چند کلمه‌ای استفاده کنید، باید آن‌ها را با علامت Underline و بدون هیچ فاصله‌ اضافی وارد کنید. مثلا: Caspian_sea#

تا اینجای مقاله تا حدودی با هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا شدید و مفهوم آن را درک کردید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ارائه دهنده کلیه خدمات آنلاین کسب‌وکارهای شما، آماده همکاری با مدیران مشاغل آنلاین و شبکه‌های اجتماعی برای ارتقا و رشد صفحات مجازی شما می‌باشد. شما می‌توانید با درج نظرات خود به‌صورت کامنت یا دنبال کردن ما در اینستاگرام ما را علاقه‌مندی‌های خود باخبر کنید.

نکته: هشتگ می‌تواند یک کلمه ساده، مخفف شده، اصطلاح یا ترکیبی از اعداد و حروف باشد. ضمن اینکه بین کلمه‌ از هیچ فاصله‌ای نباید استفاده کنید.

آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام

دسته بندی هشتگ های اینستاگرام

عموما هشتگ ها در شبکه اینستاگرام به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

هشتگ های مارک دار(Branded Hashtags)

می‌توان گفت بیشتر هشتگ گذاری در اینستاگرام و حدود ۷۵ درصد از آن‌ها، از این دسته محسوب می‌شوند که به سود صاحبین کسب‌وکارها می‌باشد. این هشتگ‌ها شامل نام شخص، محصول و یا تبلیغات می‌باشد. مزیت بی‌نظیر این هشتگ‌ها، نمایش آمار صحیح به کاربران است. به‌عنوان نمونه، شما می‌توانید وضعیت کالا و یا تبلیغ خود را با هشتگ مرتبط با آن کلمه سرچ کنید. یا اینکه می‌توانید برای آنالیزکردن میزان محبوبیت برند خود، آن را با استفاده از ابزارهای تحلیل سوشیال مدیاها بررسی کنید. در این صورت، شما می‌توانید از مشتریان و کاربران خود بخواهید زمانی که از کالا و یا خدمات شما استفاده می‌کنند، از آن تصویر و یا فیلم تهیه کنند و آن را با هشتگ گذاری در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. در این شرایط، شما می‌توانید در صورت تمایل بهترین عکس‌ها و فیلم‌ها را انتخاب کنید و در صفحه مجازی خودتان به اشتراک بگذارید.

هشتگ اجتماعی (Community Hashtags)

هشتگ‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، هشتگ‌های عمومی هستند و در واقع، هدف از آموزش روش هشتگ گذاری در این پلتفرم، تبلیغ خدمات و یا بازاریابی برند نمی‌باشد. تمامی افراد می‌توانند از هشتگ‌های متنوع در محتوای اینستاگرام‌شان استفاده کنند. در واقع، هشتگ‌هایی که افراد مختلف آن‌ها را به‌منظور دریافت فالوور برای پیج خود استفاده می‌کنند، از هشتگ‌های عمومی هستند. هدف افراد از این نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام، معرفی برند و یا خدمت خاصی نمی‌باشد و تنها می‌خواهند برای پیچ شخصی یا کاری خود مخاطب جذب کنند.

تکنیک‌های طلایی هشتگ گذاری در اینستاگرام

با  آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام می‌توانید به سرعت در این شبکه اجتماعی پیشرفت کنید.

هشتگ گذاری در نام کاربری

در صورتی که شما در صفحه اینستاگرام خودتان نام کاربری را با علامت هشتگ آن تصاویری که در پیج قرار می‌دهید، مشخص کنید، کاربرانی که به عکس‌های شما علاقه مند شده‌اند، با جستجوی نام کاربری شما، تصاویری که در کپشن با نام خودتان هشتگ کرده‌اید، نشان داده می‌شوند. در نتیجه این امر، شما می‌توانید در کپشن عکس‌های اینستاگرامی‌تان، هشتگ نام کاربری خود را نیز قرار دهید. در این صورت هم سریع‌تر دیده می‌شوید و هم تعداد فالوورهای بیشتری برای پیج خود جذب کرده‌اید.

هشتگ گذاری برای موضوع عکس‌ها

شما می‌توانید برای هر یک از تصاویر اینستاگرام خود اسم و یا موضوعی انتخاب کنید و پس از آن، تصویر را با هشتگ گذاری در اینستاگرام قابل جستجو کنید. در این صورت مخاطبانی که قصد مشاهده تصویری با آن موضوع را دارند، به پست‌ها و عکس های شما مثل آب خوردن دسترسی پیدا می‌کنند. در این صورت، میزان بازدیدکنندگان و فالوورهای پیج اینستاگرام شما بالاتر می‌رود و رشد صعودی پیدا خواهد کرد.

در این مورد نیز دقت کافی داشته باشید که لزوما نیازی نیست که برای هشتگ گذاری در اینستاگرام کل جمله و کپشن عکس خود را قرار دهید؛ تنها کافی است برخی از  واژه‌هایی که محبوب‌تر می‌باشند و به موضوع تصویر شما ارتباط دارند را انتخاب کنید، سپس این کلمات را در کپشن تصویر خود قرار دهید و با استفاده از علامت # آن‌ها را با استفاده از اصول هشتگ گذاری برچسب بزنید.

هشتگ گذاری برای مکان عکس

شما می‌توانید در کپشن محتوای خود نام محلی که عکس را در آنجا تهیه کرده‌اید، قرار دهید و آن را با کمک علامت # هشتگ گذاری کنید. در این صورت این امکان برای فالوورهایی که به‌دنبال آن مکان هستند فراهم می‌شود، تا پست‌های شما را هم مشاهده کنند. با استفاده از این روش هشتگ گذاری در اینستاگرام می‌توانید مطمئن شوید که کاربران و بازدیدکنندگان بیشتری تصاویر اینستاگرامی شما را مشاهده خواهند کرد.

هشتگ گذاری برای تکنیک عکس برداری تصاویر

یکی از تکنیک‌های هشتگ گذاری اینستاگرام، ایجاد هشتگ بر اساس تکنیک‌ها، نرم افزارها و یا مدل دوربینی است که با استفاده از آن عکس‌های مورد نظر را تهیه کرده‌اید. در صورتی که در عکس‌های خود از تکنیک خاصی در عکاسی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را در بخش هشتگ گذاری تصویر خود ذکر کنید. علاوه بر آن، اگر از نرم‌افزار خاصی برای ویرایش تصاویر استفاده می‌کنید و یا از دوربین حرفه‌ای و با‌کیفیت کمک می‌گیرید، می‌توانید نام آنها را به‌صورت هشتگ گذاری در اینستاگرام بنویسید.

در این صورت تصاویر شما به‌عنوان محتواهایی حرفه‌ای شناخته می‌شوند و نمودی گیراتر و جذاب از نظر بینندگان پیدا می‌کنند. در این صورت، کاربرانی که در اینستاگرام خود به‌دنبال تصاویر منحصر‌به‌فرد می‌گردند، می‌توانند محتوای شما را راحت‌تر پیدا کنند.

هایجک کردن هشتگ به چه معناست؟

هایجک کردن هشتگ‌ها که به آن هشتگ ربایی نیز گفته می‌شود، استراتژی برخی مارکترها به‌منظور استفاده از هشتگ‌های محبوب و ترند برای مواردی جز هدف اصلی آن هشتگ می‌باشد. همانطور که اشاره شد، هشتگ‌ها در سوشیال مدیاها اعم از شبکه اینستاگرام کاربردهای متفاوتی دارند. بخش غالبی از تبلیغات برندها را هشتگ‌ها تشکیل داده‌اند. در این میان، افراد و مدیران کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از هشتگ‌های اختصاصی و هشتگ‌های ترند و محبوب، تعداد کاربران خود را افزایش دهند و باعث بهبود میزان فروش محصولات و خدمات خود شوند، اما برخی از افراد مشاغل آنلاین از استراتژی هشتگ ربایی استفاده می‌کنند.

شکست از طریق هایجک کردن

باید گفت که شرکت‌ها و مشاغلی که از با صرف زمان، انرژی و قوه تفکر خود، از هشتگ‌های مناسب و قوی در تبلیغات و بازاریابی خود استفاده می‌کنند، همواره با استقبال زیادی مواجه می‌شوند. اما افرادی که با استفاده از روش‌های دزدی و هشتگ ربایی تلاش می‌کنند تا افزایش فروش داشته باشند، نه تنها شکست می‌خورند، بلکه بدون شک قسمت زیادی از اعتبار خود را از دست می‌دهند.

چرا هایجک می‌ کنند

افراد به دلایل گوناگونی از استراتژی هشتگ ربایی استفاده می‌کنند. برخی از آنها به‌منظور جلب توجه مخاطبان پلتفرم‌های اجتماعی هشتگ ها را هایجک می‌کنند. مرسوم‌ترین نوع هشتگ ربایی از طریق همین افراد انجام می‌شوند و اهداف این افراد صرفا افزایش بازدید پست‌هایشان در شبکه‌های مجازی اعم از اینستاگرام می‌باشد. این افراد با استفاده از هشتگ گذاری در اینستاگرام و به کار بردن هشتگ‌های ترند یا اغلب نامرتبط با پست‌شان استفاده می‌کنند. از آنجایی هم که اغلب کاربران در اکثر مواقع هشتگ‌های ترند شده را سرچ می‌کنند، در نتیجه این افراد با هایج کردن این بخش از هشتگ‌ها توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنند.

کمپین های عمومی

برخی دیگر از افراد نیز، در کمپین‌های روابط عمومی ناموفق دست به هشتگ ربایی می‌زنند. کمپین‌های روابط عمومی ناموفق که با نام PR Campaign نیز شناخته می‌شود، با استفاده از استراتژی‌ها و روش‌هایی که بر پایه مکالمه قرار گرفته‌اند و به‌منظور بهبود بخشیدن به روابط با مشتریان خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. گرچه هشتگ ربایی در نوع اول بسیار رایج‌تر است، اما این هشتگ گذاری در اینستاگرام جدی‌تر می‌باشد. در این نوع از هشتگ ربایی شرکت‌ها یا مدیران صفحات برای افزایش روابط عمومی کسب‌وکار خود و در نتیجه آن، افزایش کاربران و مشتریان دست به ایجاد هشتگ‌ها می‌زنند؛ اما برخی از افراد هم هستند که این هشتگ ها را هایجک می‌کنند. عموما افرادی که با یک اسم برند خاص مخالف هستند از هشتگ هایی که غالبا این برند استفاده می‌کند، برای تمسخر آن برند استفاده می‌کنند و با این طریقه هشتگ گذاری در اینستاگرام برند بیچاره را بازیچه خود قرار می‌دهند.

بهترین روش هشتگ گذاری در اینستاگرام

12جمله طلائی هشتگ گذاری در اینستاگرام

 1. بهتر است قبل از انتخاب هشتگ مناسب مشاغل‌تان آن را در اینستاگرام جستجو نمایید. (بدین ترتیب هشتگ های مشابه حوزه کاری شما که اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند را مشاهده می‌کنید و از ایده های دیگران بهره می‌گیرید.)
 2. دقت داشته باشید در استفاده از هشتگ‌هنا نمی توان از فاصله یا Space استفاده کرد. به‌منظور جداسازی واژه‌ها در هشتگ‌های فارسی می‌توان از (_) و در هشتگ های انگلیسی از حروف بزرگ الفبایی استفاده نمود.
 3. در هشتگ ها می‌توان از اعداد هم استفاده کرد؛ اما کاراکترهای خاص مثل @ # $ % * ؟ ! : و… در هشتگ پشتیبانی نمی‌شوند.
 4. اگر بخواهید محتوای تولید شده خود را در یک دسته بندی اینستاگرامی جای دهید در صورت تمایل می‌توانید از هشتگ‌ها استفاده کنید.
 5. توصیه می‌کنیم هشتگ های محبوب و خاص را با هم ترکیب نمایید.
 6. هشتگ‌ها برای کلیه رویدادها و اتفاقات مهم نیز قابل استفاده هستند.
 7. از تعداد زیادی هشتگ در هر پست‌تان استفاده نکنید (زیرا نشان دهنده این مسئله است که شما در تلاش برای تبلیغات صفحه خود هستید. همچنین احتمال دارد اینستاگرام پست‌های شما را به‌عنوان شخص اسپم بشناسد.)
 8. هرگز هشتگ ربایی نکنید. ( استفاده از هشتگ‌های ترند شده دیگران کاملا هشتگ ربایی محسوب می‌گردد.)
 9. استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام داشته باشید. (برای هشتگ گذاری ‌های پیج از هر کلمه‌ای استفاده نکنید.)
 10. ترجیحا بهتر است هشتگ‌های ایجاد شده توسط شما تا حد امکان کوتاه باشند.
 11. سعی کنید از هشتگ‌های مربوط به موضوع پست استفاده نمایید.
 12. همیشه از هشتگ‌های دارای مفهوم استفاده کنید.

سوالات متداول هشتگ گذاری در اینستاگرام

1- تفاوت هشتگ و تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

با هشتگ گذاری در اینستاگرام فیلم‌ها و عکس ها در دسته بندی‌های مخصوص به خود قرار می‌گیرند که شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را سرچ کنید و این عمل کاملا با تگ کردن در اینستاگرام فرق دارد . منظور از تگ کردن این است که در پست اینستاگرامی خود آیدی شخصی که در تصویر یا فیلم مذکور وجود دارد را روی پست مربوطه منشن یا تگ کنید .

2- چرا با سرچ کردن کلمات در اینستاگرام نمی توانم هشتگ های مورد نظر خود را پیدا کنم؟

برای پیدا کردن هشتگ در اینستاگرام نیاز است در صفحه جستجوی برنامه  قبل از کلمه مورد نظر حتما از علامت # استفاده کنید و کلمات را پشت سر هم تایپ کنید و به جای فاصله از  _ استفاده کنید.

3- هشتگ ها در اینستاگرام را بر چه اساسی باید انتخاب کنم؟

هشتگ می تواند یک کلمه ساده، مخفف شده ، اصطلاح یا ترکیبی از عدد وحرف باشد که بدون ایجاد فاصله بین کلمات نوشته می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن