الگوریتم‌های گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل + تاثیر الگوریتم کبوتر بر سئو سایت

گوگل بعد از معرفی الگوریتم‌های پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار الگوریتم جدیدی را با نام کبوتر معرفی کرد. قبل از خواندن مقاله الگوریتم کبوتر گوگل ، صفحه مرورگر جدیدی را باز کنید و عبارت رستوران‌های نزدیک را در آن جستجو کنید. گوگل خودش نزدیک‌ترین رستوران‌های نزدیک به شمارا برایتان نمایش می‌دهد این تعریفی ساده از الگوریتم کبوتر است.

باغ وحش الگوریتمی گوگل

الگوریتم‌های گوگل اسامی جالبی دارند؛ در کنار الگوریتم کبوتر، الگوریتم‌های دیگری با نام‌های شگفت انگیزی مانند مرغ مرگس‌خوار، پاندا، پنگوئن و… قرار دارد که همه آن‌ها با وظیفه بقیه الگوریتم‌ها مرتبط هستند. شاید از دور مثل یک باغ وحش به نظر بیاید اما مثلا الگوریتم مرغ مگس‌خوار دقیقا مثل اسمش کار می‌کند و وبسایت‌هایی را که جریمه شدند را از بین نتایج جستجو کنار می‌گذارد. در این بین ، اسم الگوریتم کبوتر گوگل یا Google Pigeon Algorithm هم به چشم می‌آید که در بخش‌های بعدی درباره آن مفصل توضیح می‌دهیم.

الگوریتم کبوتر گوگل چیست ؟

در ابتدای مقاله الگوریتم کبوتر به معرفی الگوریتم پرداختیم و حالا الگوریتم را به طور کامل برایتان شرح می‌دهیم.

گوگل موتور جستجویی است که دائما با محتوا سروکار دارد. جالب است بدانید که در گذشته عکس، فیلم و موسیقی جز محتواها حساب می‌شدند اما الان لوکیشن هم جز محتواها محسوب می‌شود.

گوگل برای شناسایی محتوای مکانی یا همان لوکیشن الگوریتم کبوتر را در سال 2014 معرفی کرد.

الگوریتم کبوتر گوگل چه کاری انجام می دهد ؟

اگر حتی یکبار هم از گوگل برای جستجو استفاده کرده باشید، حتما متوجه رتبه بندی وبسایت‌ها در گوگل شده‌اید. مثلا عبارت آموزش ووکامرس را جستجو کنید و رتبه سایت بانوی هدف را مشاهده کنید.

در این عکس می‌توانید رتبه بندی سایت‌ها را ببینید که هرکدام براساس محتوایی که دارند رتبه‌بندی می‌شوند.

مثلا در ابتدای مقاله که عبارت رستوران‌های نزدیک را سرچ کردید، پیشنهاداتی از سوی گوگل برایتان نمایش داده شد . حالا اگر همین عبارت رستوران‌های نزیک را در منطقه دیگری سرچ کنید قطعا نتایج تغییر می‌کند.

 

الگوریتم کبوتر گوگل

 

 

نحوه عملکرد الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر جستجوی لحظه‌ای شما را با سایت‌هایی که موقعیت مکانی نزدیکی به شما دارد، وصل می‌کند و آن‌ها را برای شما به نمایش می‌گذارد.

اثر الگوریتم کبوتر گوگل بر سئو سایت

بعد از اینکه الگوریتم کبوتر کارش را به عنوان الگوریتمی رسمی در گوگل آغاز کرد تاثیرات زیادی بر روی رتبه بندی سایت‌ها و یا صفحه جستجو گوگل گذاشت.

مثلا قبلا اگر عبارت بهترین رستوران تهران را در گوگل سرچ می‌کردید، تمامی رستوران‌های تهران برای‌تان نمایش داده می‌شود. اما بعد از شروع کار الگوریتم کبوتر گوگل وقتی شما این عبارت را در گوگل سرچ کنید، بهترین رستوران‌های تهران که نزدیک شما هستند برایتان نمایش داده‌ می‌شود.

آیا کبوتر الگوریتم مفیدی برای سایت است؟

آماری که به دست ما رسیده نشان می‌دهد که 70 درصد مردم فکر می‌کنند که الگوریتم کبوتر برای سایت‌شان مفید است و 30 درصد فکر می‌کنند که این الگوریتم بر روی کسب و کارشان تاثیر منفی گذاشته است.

برای گرفتن نتیجه از این آمار می‌گویند که الگوریتم کبوتر برای سایت‌ها مفید است زیرا الگوریتم کبوتر  برای نشان دادن نتایج نزدیک به شما طراحی شده و این نتیحه نشان دهنده  مثبت بودن بر روی کسب و کارها است.

 آیا الگوریتم کبوتر باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال به آماری که از افراد داریم بسنده می‌کنیم. 37 درصد افراد می‌گویند که کاربران‌شان کم شده است و 28 درصد معتقدند که ترافیک کاربر برای سایت‌شان افزایش یافته است.

آیا الگوریتم کبوتر گوگل بر روی نرخ تبدیل ورودی تاثیر می‌گذارد؟

این را بدانید که چون الگوریتم کبوتر برای مرتبط بودن مطالب و جستجو تلاش می‌کند پس حتما بر روی تعداد کاربران ورودی سایت هم تاثیر می‌گذارد. اما در ادامه دلیلی را که باعث تاثیر الگوریتم کبوتر می‌شود را بیان می‌کنیم:

محدوده جغرافیایی

یعنی هر کاربری با هر موقعیت مکانی که در آن باشد برایش نتایج به نمایش در می‌آید.

متخصصانی که در زمینه سئو فعالیت دارند معتقدند که تاثیر الگوریتم کبوتر گوگل بر سئو برای ترافیک سایت ممکن است مخرب باشد ولی برای نرخ تبدیل کاربران عاملی بسیار موثر است. زیرا مطالب بر اساس موقعیت مکانی شخصی سازی شده هستند.

شاید از خودتان بپرسید که تفاوت نرخ تبدیل کاربر با ترافیک سایت چیست.

تفاوت نرخ تبدیل کاربر با ترافیک کاربر

مثلا شما با بررسی و آنالیز سایت‌تان دیدید که از 35 کاربری که به سایت‌تان وارد شدند تنها 20 نفر از سایت‌شما خرید کرده‌اند و مابقی سایت شمارا ترک کرده‌اند. بعد از اعمال الگوریتم کبوتر گوگل و شروع اینکه محتواها و وبسایت‌ها طبقه بندی شدند، شاید تعداد کاربران ورودی به 20 نفر رسیده اما تعداد خریداران از سایت هم به 18 نفر افزایش داشته است.

در اینجا کاربران ورودی همان ترافیک کاربر است و نرخ تبدیل کاربران تعداد خریدی که از کاربران به ثبت رسیده است.

نحوه الگوریتم کبوتر گوگل برای کدام سایت‌ها موثرتر بود؟

الگوریتم کبوتر گوگل برای همه سایت‌ ها مخرب نبود بلکه تاثیر بهتری بر روی آن سایت‌ها گذاشت در ادامه مقاله الگوریتم کبوتر گوگل به معرفی این سایت‌ها می‌پردازیم:

سایت دایرکتوری

یکی از انواع وبسایت‌هایی که در حین معرفی الگوریتم کبوتر  خیلی مشهور و پر کاربرد شدند، وبسایت‌های دایرکتوری است. این وبسایت‌ها با نام وب سایت مرجع نیز شناخته می‌شوند.

مثلا وقتی سرچ کنید رستوران‌های سعادت آباد سایتی برای‌تان نمایش داده می‌ شود که تمامی این رستوران‌ها را برای‌ شما به صورت لیست حاضر کرده است، به این سایت‌ها سایت‌های مرجع و یا دایرکتوری می‌گویند.

الگوریتم کبوتر برای سایت‌های دایرکتوری مثل فرشته نجات بود و تاثیر بسیار مثبتی بر افزایش رتبه آن ‌ها داشت.

الگوریتم کبوتر بر سایت‌های زیر هم تاثیر زیادی داشت:

1.خدمات هتل

2.خدمات تغذیه‌ و رژیم

3.خدمات آموزش

4.مجموعه ورزشی‌ها نظیر استخر

5.دفاتر وکالت

6.خدمات درمانی

  1. خدمات حمل و نقل مثل آژانس‌ها

 

 

نقش الگوریتم کبوتر گوگل در سئو

 

 

نقش الگوریتم کبوتر گوگل در سئو

اگر در مبحث سئو اطلاعات کافی ندارید می‌توانید به مقاله سئو چیست سایت بانوی هدف مراجعه کنید و اطلاعات خودتان را در این زمینه بالا ببرید.

زمانی که سرچی را به همراه موقعی مکانی انجام می‌دهید از سئو محلی استفاده کرده‌اید. در سئو محلی، محتوایی که شما بدنبال آن هستید از طریق مختصات مکانی شما برای‌تان به نمایش در می‌آید که بخش عمده این کار را الگوریتم کبوتر گوگل انجام می‌دهد.

تاثیر الگوریتم کبوتر گوگل بر روی ظاهر سایت

تا اینجای مقاله الگوریتم کبوتر گوگل از تاثیراتی که این الگوریتم بر باطن سایت‌ها گذاشته حرف زدیم و حالا می‌خواهیم تاثیرات ظاهری آن را ببینیم.

الگوریتم کبوتر در تغییرات ظاهری گوگل کمک شایانی انجام داده‌است مثلا وقتی از نقشه استفاده می‌کردیم قبلا چینشی پشت هم و بدون فاصله داشت اما چینش الانی آن اصلا چشم را اذیت نمی‌کند.

نتایج همسان در گوگل مپ و گوگل

قبل از اینکه الگوریتم کبوتر گوگل معرفی شود نتایجی که برای کاربران به نمایش در می‌آمد در گوگل مپ و موتور جستجوی گوگل متقاوت بود اما الان نه تنها این نتایج نزدیک است بلکه خیلی هم شبیه است.

بروزرسانی‌های الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل بجز طبقه‌ بندی محتواهای تولید شده و نمایش هر محتوا به کاربر بر اساس موقعیت مکانی باعث پر رنگ شدن محتواها در سرچ کلمه اصلی شد.

این الگوریتم برای کاربران خیلی مفید است زیرا هر کاربری با یک سرچ ساده تمامی خدماتی که در نزدیکی آن ارائه می‌شود از قبیل رستوران، کافی شاپ، هتل و… را پیدا کند.

کاربرد کبوتر گوگل

مهم ترین کاربردهای الگوریتم گوگل کبوتر

این الگوریتم علاوه بر طبقه بندی محتواها باعث شد تا توجه ویژه‌ای بر روی کلمه‌ها و عباراتی که در محتوا به‌کار می‌رود بشود. الان حالا گوگل برای نمایش محتوا به کاربر اول موقعیت مکانی آن را بررسی می‌کند و سپس بر اساس آن محتوا را نمایش می‌دهد.

بهینه سازی

بر اساس کارایی الگوریتم کبوتر که چطور کار می‌کند و به‌ دنبال کدام محتواها است پس بهینه سازی ابزارهای گوگل شکل گرفت تا بهترین نتیجه از سرچ برای کاربر حاصل شود.

افزایش بازدید از سایت‌های محلی

چون که سایت‌ها الان بر اساس الگوریتم کبوتر تقسیم بندی و می‌شوند و طبق موقعیت مکانی به افراد نمایش داده می‌شود پس باعث افزایش درآمد کسب و کارهای نردیک و درواقع سایت‌های محلی می‌شوند.

تاثیر کلمات

در محتواهای نوشته شده تاثیر کلماتی که غلط املایی دارند و یا هم معنی هستند با الگوریتم کبوتر  به صفر رسیده است. یعنی تاثیری بر رتبه بندی سایت ندارد.

چگونه بر روی الگوریتم کبوتر تاثیر مثبت داشته باشیم؟

برای اینکه از الگوریتم پنگوئن استفاده کنید یعنی به اصطلاح جریمه الگوریتم کبوتر گوگل را از خود دور کنید رعایت نکات زیر قطعا تاثیر گذار است:

ثبت نام سایت در گوگل مپ

برای یکسان سازی محتواهای داخل گوگل مپ و موتورجستجو باید در گوگل مپ ثبت‌ نام کرد. دقت کنید که در هنگام ثبت نام حتما از صحت اطلاعات سایت‌تان مطمئن باشید چرا که اگر الگوریتم کبوتر گوگل تشخیص دهد که سایت شما صحت ندارد آن را جریمه می‌کند.

درج شماره تماس در تمامی صفحات

اطلاعات تماس را با آن اطلاعاتی که در گول مپ نوشتید حتما تطابق دهید. اطلاعات تماس را در قسمت پایانی سایت‌تان یعنی فوتر قرار دهید تاخزنده گوگل آن را در  همه سایت قابل دسترس ببیند.

همکاری با سایت‌های دایرکتوری محلی

سعی کنید اطلاعات مربوط به تماس را در سایت‌های دایرکتوری ثبت کنید.کمی قبل تر در مقاله الگوریتم کبوتر گوگل درباره سایت دایرکتوری توضیح دادیم.

 

تشویق کاربران به نظردهی

از کاربران‌تان بخواهید که در گوگل مپ برای‌تان کامنت بزارند. هر چقدر میزان رضایت از کامنت‌های شما دریافت شود اعتباری بیشتری برای‌ سایت‌تان منظور می‌گردد. شما می‌توانید با ارائه کد تخفیف مثلا برای استخر کاربران‌تان را برای نظردهی تشویق کنید.

اقدامات سئو را جدی بگیرید

سایت‌تان را در مسیر صحیح سئو پیش ببرید که تاثیر الگوریتم کبوتر گوگل را بر روی آن مشاهده کنید. می‌توانید برای کامل شدن اطلاعات‌تان در زمینه سئو به مقاله آموزش سئو در سایت بانوی هدف مراجعه کنید.

 

 

اصول سئو محلی

روی اصول سئو محلی تمرکز کافی داشته باشید

سعی کنید محتوایی که شما در حال تولید آن هستید شمارا به مکان خاصی متصل کند. این مورد یعنی سئو محلی برای الگوریتم کبوتر گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به عنوان یک کسب و کار که از الگوریتم کبوتر بهره‌مندشده چه کاری باید  انجام دهید؟

1.تمام دفترها، سایت فروشگاه ها و شعبه های خود را در گوگل مپ ثبت کنید.
2. لوکیشن‌ های ثبت شده در گوگل مپ را با اطلاعات کامل و دقیق بروزرسانی کنید.
3. از مشتریان خود بخواهید که در بخش مرور مطالب نظرات خود را بنویسند. شما می توانید با اضافه کردن “?&review=1” به بخش پایانی آدرس مکان‌های ثبت شده، لینک مستقیم نظردهی را برای مشتریان‌تان ارسال کنید.
4. اعتبار و ارزش دامنه خود را با بالا بردن تجربه کاربری “UX” ، تولید محتوای بر پایه سئو و یونیک و ایجاد بک لینک هایی با کیفیت را بالا ببرید.
5. خرید بک لینک برای سایت
6.خرید رپورتاژ آگهی برای سایت

همه‌چیز در مورد الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر جستجوی لحظه‌ای شما را با سایت‌هایی که موقعیت مکانی نزدیکی به شما دارد، وصل می‌کند و آن‌ها را برای شما به نمایش می‌گذارد.

مثلا قبلا اگر عبارت بهترین رستوران تهران را در گوگل سرچ می‌کردید،برای شما همه رستوران‌های تهران نمایش داده می‌شد. اما بعد از شروع کار الگوریتم کبوتر  وقتی شما این عبارت را در گوگل سرچ کنید، بهترین رستوران‌های تهران که نزدیک شما هستند برایتان نمایش داده‌ می‌شود.

 

کیفیت خدمات دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف

 آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با ارئه بهترین خدمات سایت در زمینه دیجیتال مارکتینگ از جمله خدمات سئو، ماژولار و ووردپرسی فروشگاهی در کنار شما خواهد بود phpتولیدمحتوا، طراحی سایت  تا شما یکی یکی تعداد مشتریان سایت‌تان را افزایش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینستاگرام لیدی تارگت نیز سر بزنید.

سوالات متداول الگوریتم  کبوتر

1.الگوریتم کبوتر  چطور کار میکنه؟

گوگل برای شناسایی محتوای مکانی یا همان لوکیشن الگوریتم کبوتر را در سال 2014 معرفی کرد. الگوریتم کبوتر جستجوی لحظه‌ای شما را با سایت‌هایی که موقعیت مکانی نزدیکی به شما دارد، وصل می‌کند و آن‌ها را برای شما به نمایش می‌گذارد.

 

2.آیا  pigeon الگوریتم مفیدی برای سایت است؟

آماری که به دست ما رسیده نشان می‌دهد که 70 درصد مردم فکر می‌کنند که الگوریتم کبوتر برای سایت‌شان مفید است و 30 درصد فکر می‌کنند که این الگوریتم بر روی کسب و کارشان تاثیر منفی گذاشته است. برای گرفتن نتیجه از این آمار می‌گویند که الگوریتم کبوتر برای سایت‌ها مفید است زیرا الگوریتم کبوتر  برای نشان دادن نتایج نزدیک به شما طراحی شده و این نتیحه نشان دهنده  مثبت بودن بر روی کسب و کارها است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن