آموزش گوگل ادز

با اموزش گوگل ادز برای موفقیت خودت نردبان بساز!

 اگر قصد دارید مبلغی برای رسیدن به مخاطب هدف خود تخصیص بدهید، پیشنهاد می‌کنیم یک جای درست این پول را خرج کنید؛ جایی مثل گوگل ادوردز با بیش از 259 میلیون بازدیدکننده یونیک و منحصربه‌فرد و همچنین 4.8 میلیارد تراکنش روزانه؛ درست شنیدید! و معنی‌ آن این است که باید اموزش گوگل ادز یا همان آموزش گوگل ادوردز را جدی بگیرید.

گوگل ادوردز در سال 2000 میلادی یعنی دو سال پس از خلق گوگل پا به عرصه فضای وب گذاشت و به دلایلی تجاری در سال 2018، نام خود را به گوگل ادز (Google ads) تغییر داد و باری دیگر بر روی صحنه آمد. با توجه به گستردگی گوگل و سرچ‌های گوگلی، احتمالا کسی نباشد که تبلیغات گوگل را در فضای اینترنت ندیده و یا بر روی آن کلیک نکرده باشد؛ شاید این محکم‌ترین دلیل برای دیدن اموزش گوگل ادز  باشد. در سال 2018 این شرکت تصمیم گرفت بنابر دلایلی به جای نام گوگل ادوردز از نام گوگل ادز استفاده کند.

گوگل ادز به‌طور فزاینده‌ای بین صنایع و کسب‌و‌کارها محبوب شده است؛ چرا‌که استفاده از این سرویس شاید بهترین تصمیمی باشد که برای بیزینس خود می‌گیرید و این اغراق نیست! امروزه هر‌چقدر کمپین‌های پولی قوی‌تر و متمرکز‌تری داشته باشید، کلیک بیشتری می‌گیرید و ورودی سایت شما افزایش می‌گردد؛ این افزایش کلیک منجر به میزان بازدید از سایت شما و در نهایت افزایش مشتری احتمالی و فروش صعودی شما می‌گردد.

در این مقاله قصد داریم به شما نحوه تبلیغات در گوگل را آموزش دهیم، تبلیغاتی که خلق آن توسط کمپانی گوگل بوده است، قطعا تاثیر چشمگیری در کسب‌و‌کار شما خواهد داشت؛ چرا که رتبه‌دهی به کلمات کلیدی هدف شما توسط ربات‌های این شرکت پرآوازه انجام می‌گیرد. لذا باید برای اموزش گوگل ادز (اموزش گوگل ادوردز) وقت گذاشت تا نتایج شگفت انگیز آن را در تجارت خود ببینید. با ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف به شما می‌گوییم چطور این‌ کار را نجام دهید فقط کافیست با ما در مورد نحوه تبلیغات در گوگل تماس بگیرید. 

گوگل ادز چیست؟

گوگل منبعی مطمئن برای پاسخ به سوالات مردم در سراسر جهان است. این منبع عظیم اطلاعاتی با ترکیبی از تبلیغات پولی و طبیعی (ارگانیک) به سوالات افراد پاسخ می‌دهد. گوگل ادز (Google Ads) نوعی بستر تبلیغاتی‌ست که زیرشاخه بازاریابی معروفی به اسم تبلیغات کلیکی یا PPC قرار دارد. این بستر جایی‌ست که شما در نقش یک تبلیغ‌کننده، باید مبلغی را به‌ازای هر بار دیده‌شدن (Impression) یا CPM در یک تبلیغ پرداخت کنید.

گوگل ادز چیست؟

کاربران هنگام جستجوی کلمه کلیدی مورد‌نظر، نتیجه جستجوی خود را در قسمت SERP مشاهده می‌کنند. این نتایج از دو بخش تشکیل می‌شود؛ که شامل تبلیغات پولی‌ست و کلمه کلیدی را هدف قرار داده است، یا شامل نتایجی‌ست که به‌صورت ارگانیک در زیر نتایج ادز آورده شده است. این موضوع برای تبلیغ‌کننده مفید است؛ زیرا معمولا کاربران، از اولین نتایجی که در گوگل مشاهده می‌کنند، مطلب مورد‌نظر خود را انتخاب می‌کنند و کمتر وارد صفحات بعدی می‌شوند.

Google AdWords سرویسی است برای هدایت ترافیک مستعد و مناسب به سمت کسب‌و‌کار شما؛ در حالی که آنها به‌دنبال محصولات و خدمات شما هستند. متخصصین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف، تبلیغات گوگل ادز را برای تجارت و کسب‌و‌کار شما به بهترین نحو انجام می‌دهند تا دیگر نیاز به اموزش گوگل ادز (آموزش گوگل ادوردز) نداشته باشید و ببینید در حالی‌که اکانت Google ads شما خالی می‌شود ولی از طرف دیگر پول نقد دریافت می‌کنید. در صورت نیاز جهت مشاوره با دفتر ما به شماره 09209199503 تماس بگیرید. اگر از PPC برای تبلیغ خدمات یا محصولات خود استفاده می‌کنید، گوگل ادز باید بخشی از استراتژی پولی شما باشد. ممکن است از خود بپرسید: آیا این روش تبلیغ در گوگل تاثیرگذار است؟ برای پاسخ به این سوال بیایید چند مورد آماری را با هم بررسی کنیم:

  • نرخ کلیک تبلیغات در گوگل نزدیک به 8 درصد است.
  • تبلیغات impressions در هر ماه 180 میلیون بازدید دارد.
  • 43 درصد از کاربران چیزی را که در یک تبلیغ YouTube می‌بینند، می‌خرند.

امیدوارم متقاعد شده باشید که چگونگی تبلیغ در گوگل ادز چقدر برای کسب‌و‌کار شما مفید است؛ اما اگر هنوز برای جدی گرفتن اموزش گوگل ادز مصمم نیستید، احتمالا خواندن بخش بعدی نیز شما را به گرفتن تبلیغات از گوگل ترغیب می‌کند. بیایید مهمترین کاربرانی که این پلتفرم به ما ارائه می دهد را ببینیم! با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه باشید.

چگونگی تبلیغ در گوگل ادز

طریقه کار کردن گوگل ادز

اکنون زمان آن است که نحوه استفاده از گوگل ادز را بررسی کنیم. گذاشتن تبلیغات در گوگل، زیرمجموعه مدل پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) کار می‌کند؛ این بدان معنی است که شما به‌عنوان یک تبلیغ کننده باید یک کلمه کلیدی خاص را در گوگل هدف قرار دهید و برای آن کلمه کلیدی پیشنهاد دهید.

این پیشنهاد، با فرض این انجام می‌گیرد که پیشنهاد شما حداکثر مبلغی است که مایلید برای یک تبلیغ بپردازید. برای درک بهتر کار با گوگل ادوردز فرض کنید که اگر حداکثر پیشنهاد شما 4 دلار باشد و گوگل هزینه هر کلیک برای آن کلمه یا عبارت خاص را 2 دلار تعیین کرده باشد، آن جایگاه تبلیغاتی را دریافت خواهید کرد! برعکس این حالت هم ممکن است اتفاق بیفتد؛ اگر Google تشخیص دهد که قیمت تبلیغ آن کلمه کلیدی بیش از 4 دلار است، شما آگهی را دریافت نخواهید کرد. شما سه گزینه برای پیشنهادات خود دارید: هزینه به‌ازای میزان هر کلیک (CPC) ، هر نمایش یا CPM و در نهایت هزینه به‌ازای هر بار تعامل گوگل (CPE) 

مبلغ پیشنهادی شما و میزان امتیازات شما سنجیده و بر اساس این دو فاکتور مهم برای شما تصمیم‌گیری می‌شود. گوگل برای این موارد شفاف‌سازی کرده است. به گفته گوگل: «امتیاز کیفیت تخمینی ترکیبی است از میزان کیفیت تبلیغات، کلمات کلیدی و لندینگ پیج یا صفحات فرود شما می‌باشد. تبلیغات با کیفیت بالاتر می تواند به قیمت‌های پایین‌تر و رتبه‌های تبلیغاتی بهتر منجر شود. این میزان امتیاز عددی بین 1 تا 10 می‌باشد. 

هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، رتبه بهتری خواهید داشت و هزینه کمتری برای تبلیغ پرداخت می‌کنید. امتیاز کیفی شما، همراه با مبلغ پیشنهادی، رتبه آگهی  (رتبه AD) و جایگاهی که تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود را می‌سازد. هر چه رتبه AD شما بالاتر باشد، جایگاه و رتبه شما بهتر است. وقتی یک کاربر تبلیغی را می‌بیند و روی آن کلیک می‌کند، شما به‌عنوان تبلیغ کننده باید هزینه‌ای را بپردازید (پرداخت به ازای هر کلیک). هر چه تعداد افرادی که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند بیشتر باشد، احتمال دستیابی به اهداف تبلیغاتی شما بیشتر می‌شود و هزینه کمتری برای آن کلیک پرداخت می‌کنید که شما بدون دیدن درست اموزش گوگل ادز (آموزش گوگل ادوردز) نمی‌توانید از پس این‌ کار بربیایید.

مزایای اموزش گوگل ادز چیست؟ استفاده از گوگل ادوردز چه مزایایی دارد؟

گوگل ادوردز

در این بخش اهمیت اموزش گوگل ادز را بیشتر متوجه خواهید شد. گوگل با تعداد درخواست روزانه 5 میلیارد، پربازدیدترین موتور جستجو در دنیاست. بستر تبلیغاتی گوگل ادز حدود دو دهه راه‌اندازی شده است که همین موضوع در زمینه تبلیغات پولی آن را ارجح‌تر می‌کند. مهمترین مزایای استفاده از تبلیغات گوگل عبارتند از:

رشد ترافیک سایت و درآمد

طبق گفته گوگل، شما با یادگیری نحوه کار با گوگل ادوردز، به‌ازای هر دلار هزینه‌ای که صرف می‌کنید، 8 دلار درآمد کسب می‌کنید. با استفاده از گوگل ادز، ترافیک سایت شما افزایش می‌یابد، تماس‌های تلفنی کسب‌و‌کار شما بیشتر می‌شود و بعضا بازدید فروشگاه‌های شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

هدفمند شدن تبلیغات شما

اگر نحوه تبلیغ در گوگل ادز شما هدفمند باشد، تبلیغات شما می‌توانید تبلیغات خود را به سمت مکانی خاص، سن، زبان، جنسیت و هر پارامتر دیگری که مایلید هدایت کنید؛ بنابراین امکان هدف‌گیری تبلیغات شما به افرادی با علایق خاص از طریق کلمات کلیدی تحقیق شده وجود دارد. این هدف‌گیری می‌تواند به‌صورت فیلتر شده باشد؛ به این معنی که برای دستگاه‌های متفاوت (موبایل، دسکتاپ، تبلت) نشانه‌گیری شود و مخاطب هدف شما قبل از شلیک تیر تبلیغاتی‌ شما کاملا  گزینش شود!

هدفمند شدن تبلیغات با گوگل ادز

رقابت در کسب‌و‌کار

صدها هزار شرکت در دنیا وجود دارند که از تبلیغات ادز برای تجارت خود استفاده می‌کنند و گوگل به آنها این امکان را می‌دهد که حتی اگر کلمه کلیدی خاصی که رتبه‌بندی ارگانیک داشته باشد، باز هم نتایج آنها بالاتر از دیگر رقبا قرار گیرد؛ این یعنی اینکه پیروزی  شما در جنگ تمام عیاری که بر سر موقعیت‌های بالاتر گوگل صورت می‌گیرد. این موقعیت از طریق تبلیغات ادز برای شما امکان‌پذیرتر از سایر رقبا خواهد بود. لذا اموزش گوگل ادز (آموزش گوگل ادوردز) را می‌بایست جدی گرفت.

سنجش مناسبی برای موفقیت و رشد شما

پس از گذر مدتی استفاده از استفاده گوگل ادز، متوجه می‌شوید بهره‌گیری از گوگل ادز به شما کمک می‌کند تا تبلیغات‌تان را تجزیه و تحلیل کنید و در همین حین ارتقا دهید در واقع شما آموخته‌اید که نحوه گذاشتن تبلیغات در گوگل چگونه است؛ همچنین بررسی می‌کنید که این تبلیغات شما را به همه اهداف کمپین‌های پولی‌تان رسانیده است یا خیر؟

کنترل بودجه تجارت شما

با استفاده از گوگل ادز، شما می‌توانید تعیین کنید در هر روز و ماه چه میزانی از بودجه خود را هزینه کرده‌اید و چقدر از این مقدار کسب درآمد نموده‌اید؛ از این طریق بودجه خود را برای حالتی هزینه می‌کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند. پس حداقل برای جیب پر بودن خودتان‌هم که شده به اموزش گوگل ادز بیشتر اهمیت بدهید.

هزینه گوگل ادوردز چقدر است؟

در آمریکا میانگین هزینه هر کلیک برای تبلیغات گوگل در همه کسب‌و‌کارها حدودا 2.33 دلار است که در مقایسه با سایر کشورها بیشتر است. هزینه تبلیغات گوگل به عوامل مختلفی وابسته است؛ از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه این تبلیغات می‌توان به مواردی چون میزان رقابت در کلمه کلیدی شما، موقعیت جغرافیایی، مبلغ پیشنهادی شما، کیفیت وب‌سایت شما، کیفیت کمپین‌های شما و غیره اشاره کرد؛ بنابراین هزینه تبلیغات گوگل شرایط ثابتی ندارد و مورد با مورد متفاوت است.

برای اینکه بفهمید تبلیغات گوگل چقدر برای کسب و کار شما هزینه دارد، ابتدا باید سیستم مزایده یا Ad Auction تبلیغات را بشناسید. هنگامی‌که کاربر یک کلمه کلیدی را جستجو می‌کند، گوگل به‌طور خودکار وارد حالت مزایده می‌شود و رتبه تبلیغ شما را با سایر رقبایی که آن کلمه کلیدی را هدف کسب‌و‌کار خود قرار داده‌اند، مقایسه می‌کند. 

به‌طور کلی هر چه سود جذب کاربر یا میزان کلیک برای آن کلمه بیشتر باشد، رقبای شما قیمت بیشتری پیشنهاد خواهند داد و شما برای برنده شدن در آن مزایده باید بیشتر از رقبای خود پیشنهاد بدهید. برای برنده شدن در مزایده‌های گوگل ادز و نمایش تبلیغات گوگل شما برای کلمات کلیدی مرتبط، باید امتیاز کیفیت (QS) و مبلغ پیشنهادی خود را به حالت تعادل برسانید.

هرچه امتیاز کیفی شما نسبت به مبلغ پیشنهادی شما بالاتر باشد، رتبه تبلیغ شما بهتر است. وقتی امتیاز کیفیت شما بالا باشد، Google به تبلیغ‌کنندگانی که با امتیاز بالاتری نسبت به دیگران از سرویس تبلیغاتی خودش استفاده نموده‌اند، با کاهش هزینه هر کلیک (CPC) پاداش می‌دهد که به بهبود بازگشت سرمایه یا (ROI) کمک می‌کند. همچنین، اغلب تبلیغات شما در جایگاه‌های بهتری در بالای SERP نسبت به پایین صفحه نمایش داده می‌شود. این به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به افزایش قیمت پیشنهادی، کلیک و تبدیل بیشتری دریافت کنید. 

انواع کمپین در گوگل ادز

قبل از اقدام به ساخت کمپین تبلیغ در گوگل نخست باید بدانیم چند حالت برای کمپین‌ها وجود دارد؟

5 مدل کمپین برای تبلیغات گوگل وجود دارد. حال اشاره مختصری به آنها خواهیم داشت تا برای تصمیم‌گیری نوع کمپین و همچنین اموزش گوگل ادز خود انتخاب بهتری داشته باشید.

هزینه گوگل ادوردز چقدر است؟

کمپین تبلیغاتی سرچی (جستجویی)

این نوع تبلیغات کمپین، در واقع نوعی تبلیغ متنی‌ست که برای کلمه کلیدی هدف شما انتخاب می‌گردد. احتمالا به این نوع تبلیغات بیشتر برخورده‌اید. آنها در صفحه نتایج جستجو با نماد سیاهی به شکل “AD” در کنار URL ظاهر می‌شوند. مزیت تبلیغات جستجو این است که تبلیغ شما را در جایی نشان می‌دهد که اکثر موتورهای جستجو ابتدا موضوعات شما را جستجو می‌کنند و گوگل تبلیغ شما را با همان فرمت نتایج دیگر نشان می‌دهد؛ با این تفاوت که کلمه AD در کنار آن ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد این یک تبلیغ است. اما خیلی مهم نیست. کاربران بر اساس عادت و اعتماد خود در اولین نتایج صفحه جستجو روی آن کلیک می‌کنند.

کمپین تبلیغاتی نمایشی

گوگل شبکه‌ای از وب‌سایت‌ها به نام Google Display Network در صنایع مختلف و با مخاطبان زیادی‌ست که برای نمایش تبلیغات گوگل انتخاب می‌شوند. این به نفع صاحب وب‌سایت است که به‌ازای هر کلیک یا نمایش روی آگهی پولی به او پرداخت می‌شود. مزیت تبلیغ‌کنندگان این است که می‌توانند محتوای خود را در مقابل مخاطبانی قرار دهند که با شخصیت‌های آنها همخوانی دارد.

کمپین تبلیغاتی اپلیکیشن های موبایل

کمپین‌های Google App از طریق تبلیغاتی که در YouTube، Google Play، Google Display Network نمایش داده می‌شوند، در اپلیکیشن موبایل شما تبلیغ می‌کنند. شما می‌توانید تبلیغاتی ارائه دهید که مخاطبانتان را تشویق به نصب برنامه‌تان کنند یا اگر قبلاً از برنامه شما استفاده کرده‌اند، در داخل برنامه‌تان اقدام خاصی انجام دهند.

کمپین تبلیغاتی اپلیکیشن های موبایل

کمپین تبلیغات خرید

کمپین های خرید، مانند سایر تبلیغات، در SERP ها ظاهر می‌شوند و حاوی اطلاعات دقیق، از جمله قیمت‌ها و تصاویر محصول هستند. یک کمپین خرید به شما این امکان را می دهد که محصولات خود را به روشی بصری‌تر تبلیغ کنید. پیشنهاد می‌کنیم این مبحث کاربردی را در اموزش گوگل ادز به‌خوبی آموزش ببینید.

نتیجه گیری

در این مقاله اهمیت اموزش گوگل ادز بررسی شد. برای اطلاع بیشتر با کارشناسان تماس بگیرید. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با شماییم تا با اموزش درست گوگل ادز پای در این عرصه بگذارید. برای اطلاع بیشتر باما در اینستاگرام همراه باشید. جهت نیاز به مشاوره دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن