تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی+آن‌چه باعث جذب مشتری به سایت ‌شود

همانطور که می‌بینیم در دنیای امروز فروشگاه های آنلاین جای فروشگاههای سنتی را گرفتهاند و مردم نیز از این تغییر استقبال می‌کنند و بیشتر خرید خود را از این نوع فروشگاه ها انجام می‌دهند. زیرا امکاناتی مانند عدم نیاز به رفت و آمد و صرفه جویی در زمان را دارد.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های مختلف در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو راه اندازی فروشگاه های اینترنتی و تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی به یکی از اصلی ترین راه های کسب درآمد تبدیل شده است. برای دستیابی به فروش بالاتر، علاوه بر داشتن وب سایت یا صفحه اینستاگرام، نیاز به تولید محتوای فروشگاهی دارید. برای بهبود روند سایت خود پیشنهاد می‌کنم سری به سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف بزنید.

شاید تصور کنید که همه سایت ها از یک روش تولید محتوا برای سایت فروشگاهی استفاده می‌کنند. اما تولید محتوا برای وب سایت های فروشگاهی برای جذب مخاطب بیشتر و تشویق مشتری به خرید است.تنها داشتن و طراحی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای برای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی کافی نیست. اگر فروشگاه اینترنتی دارید باید بر اساس اصول سئو محتوای مفید تولید کنید تا سایت فروشگاهی خود را تا حد امکان موفق کنید.

اما این اصول و نکات چیست؟

سایت فروشگاهی که می‌خواهد کسب و کار پر رونقی داشته باشد در ابتدا باید دو نکته را در نظر بگیرد. (با فرض بلد لازم نبودن آموزش ساخت سایت برای شروع کار!!)

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

 اولین نکته افزایش بازدید سایت و سپس تبدیل این ترافیک به مشتری است. بنابراین برای تسلط بر این دو مورد باید از روش تولید محتوا برای فروشگاههای اینترنتی به خوبی در فرآیندهای بازاریابی خود استفاده کنید.

دومین نکته رعایت اصول سئو و بهینه سازی محتوا است

 این قسمت مهم ترین در ارائه محتوا در هر زمینه ای است. اگر می‌خواهید محتوای ارائه شما در موتورهای جستجو دیده شود، باید اصول سئو را رعایت کنید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب در معرفی کسب و کار، محصولات و خدمات خود، استفاده از عناوین جذاب، استفاده از عکس ها و متن های با کیفیت و رعایت اصول و قواعد نگارش و املایی به ارزش مطالب شما می‌افزاید، پس بهتر است برای این قسمت وقت کافی در نظر بگیرید.

سومین نکته به روز بودن محتوا است

تولید محتوا برای سایت به نوشتن محتوای جدید محدود نمی‌شود. همچنین لازم است محتوای جدید سایت به روز شود. تولید محتوا یا به روز رسانی مطالب قدیمی حتی از نظر تصویر یا فرم محتوا تاثیر بسیار مثبتی در بروز رسانی مداوم سایت دارد.

وقتی یک وب سایت دائما به روز می‌شود، گوگل دیدگاه مثبتی نسبت به آن دارد.

 به همین منظور در این مقاله با انواع استراتژی های تولید محتوای فروشگاه اینترنتی آشنا می‌شویم و نمونه های مختلف را بررسی می‌کنیم.

اهمیت تولید محتوای فروشگاه اینترنتی

شاید واضح ترین دلیلی که در تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی می‌توان به آن اشاره کرد این باشد که با این کار ترافیک مناسبی را به سایت فروشگاه خود هدایت کرده و کسب و کار خود را رونق می‌دهید. همچنین این ترافیک نتیجه بازدید مردم از محصولات و خدمات شماست و به همین دلیل نرخ بالایی را به همراه خواهد داشت.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

شما یک وبسایت فروش لوازم آرایشی و بهداشتی می‌سازید و مشتریهای شما به دنبال بهترین لوازم آرایشی هستید. شاید بهترین و با کیفیت ترین لوازم آرایشی را سایت خود داشته باشید، اما اگر روی سایت خود کار نکرده اید و جستجویی برای افزایش سئوی آن ندارید. سایت شما اصلا پیدا نمی‌شود و در صفحات پایین گوگل نمایش داده می‌شود. سئوی بالا باعث می‌شود سایت در صفحات اول گوگل ظاهر شود، بنابراین هیچ محصولی نمی‌‎فروشد.اگر می‌خواهید تولید محتوای بی نقصی داشته باشید پیشنهاد می‌کنم مقاله استراتژی  تولید محتوا را مطالعه کنید.

تولید جذاب آن را به یک کاربر واقعی تبدیل می‌کند و در نهایت سایت و کسب و کار شما می‌تواند به سود برسد، قطعا سود هدفی است که می‌خواهید به آن برسید. با تولید محتوا و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مطلب می‌توانید به رتبه خوبی در گوگل برسید و بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. اگر تولید محتوا را جدی نگیرید، هیچ کاربر سایت خود را در نتایج نخواهید دید.

چرا باید محتوا و سایت را سئو کنیم؟

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای جذب کاربر بیش‌تر و پیدا کردن مشتری وفادار به سایت شما است. به همین منظور چه بهتر که شما از شرکتی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید که تجربه چندین ساله برای خدمات دیجیتال مارکتینگ شرکت های موفق داشته اند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف خدمات گسترده ای مانند خدمات سئو، دیجیتال مارکتینگ، گوگل ادز و … غیره دارد.

تبلیغات سایت فروشگاه اینترنتی

به طور کلی تبلیغات یکی از اصلی ترین اقداماتی است که برای معرفی هر کسب و کاری ضروری است. فرقی نمی‌کند که یک برند معتبر باشید یا تازه کار،وارد حوزه کسب و کار شده باشید تبلیغات به شما کمک می‌کند افراد بیشتری را جذب کنید. با این حال هزینه بالای تبلیغات باعث شده بسیاری از افراد نتوانند آن را انجام دهند.

از طرفی در بسیاری از موارد تبلیغات آنچنان که باید موثر نیست و فقط سرمایه شما را ازهدرمی‌دهد. اما با قرار دادن محتوای حرفه ای در سایت می‌توانید در هزینه های تبلیغاتی بکاهید. زیرا محتوایی که رتبه خوبی در گوگل دارد درست مانند یک تبلیغ اما در سایت خودتان کار می‌کند.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

 امیدوارم به خوبی متوجه شده باشید که چرا باید روی سایت خود کار کنید، حالا وقت آن است که نکات مهم مربوط به مطالب برای فروشگاه اینترنتی را با هم مرور کرده و در سایت فروشگاهی خود انجام دهید.

نکات قبل از تولید محتوا

اکنون که با اهمیت تولید محتوا برای یک فروشگاه آنلاین آشنا شدید، ممکن است بخواهید به سرعت تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی راشروع کنید.. اما آنچه در این مرحله مهم است انجام فعالیت هایی قبل از شروع تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی است تا اثربخشی استراتژی ها به نحو بهتری انجام شود. بنابراین برخی از فعالیت های مورد نیاز قبل از شروع تولید محتوا را شرح می‌دهیم.

تعیین مخاطب برای تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

این کار ممکن است در ابتدا کمی عجیب باشد. اما سایت های زیادی هستند که بدون شناخت مخاطبان خود شروع به تولید محتوا می‌کنند. در واقع آنها ممکن است دانش کلی در مورد مشتری هدف خود داشته باشند و این دانش تنها چیزی است که دارند.

متأسفانه در بیشتر موارد چنین شناخت کافی نیست. به عبارت دیگر، صاحبان مشاغل باید مخاطبان هدف خود را دقیقا بشناسند. یعنی باید اطلاعات کاملی از قبیل سن، جنسیت، علایق، سرگرمی ها، عادات و … داشته باشد که با این اطلاعات می‌توان بازار هدف را مشخص کرد. با مشخص کردن بازار هدف، به سایر الزامات ایجاد محتوای فروشگاه اینترنتی هدایت خواهید شد.

به همین دلیل سعی کنید ابتدا پرسونای مشتری (کاربر) را به شکلی مناسب آماده کنید تا بتوانید به راحتی با مراجعه به آن نیازهای بازاریابی خود را برای مخاطبان بررسی و تعیین کنید.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

بررسی نیاز کاربر

 بهتر است از دید کاربران به موضوع نگاه کنید و سپس شروع به تولید محتوا کنید. به عنوان مثال اگر زمینه فعالیت شما فروش است، بهتر است محصول یا محصول مورد نظر را معرفی کنید، عکس های مربوطه را از زوایای مختلف در محتوا قرار دهید، نحوه سفارش و دریافت و مراحل گارانتی و خدمات پس از فروش را در نظر بگیرید و یا اگر حوزه خدماتی که در آن فعالیت می‌کنید، حوزه فعالیت خود را به خوبی و واضح معرفی کنید، هدف و روش ارائه خدمات را برای کاربر تعریف کنید و حتماً بخشی را برای پرسش و پاسخ در نظر بگیرید تا کاربر بتواند پاسخ خود را دریافت کند.

انتخاب پلتفرم مناسب

بعد از اینکه مخاطبان خود را شناسایی کردید، زمان آن فرا رسیده است که تصمیم بگیرید چگونه با آنها ارتباط برقرار کنید. تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی ارتباط مستقیمی با نحوه ارتباط با مشتری دارد. به عنوان مثال شبکه های اجتماعی مکان مناسبی برای تولید محتوا هستند زیرا اطلاعات خوبی در مورد مخاطبان این فضا دارید.

این اطلاعات با بررسی نظرات کاربران در رابطه با کسب و کار شما و زمینه تخصصی مورد نظر به دست می‌آید. البته ابزارهای تحلیلی مختلفی به صورت رایگان در این شبکه ها موجود است که می‌توان اطلاعات مورد نظر را از آنها جمع آوری کرد. به یاد داشته باشید که شبکه های اجتماعی تنها انتخاب شما برای تولید محتوا نیستند. زمانی که نوع محتوای تولیدی خود را مشخص کردید، فضاهای مختلف دیگری را نیز برای انتشار محتوا تعیین خواهید کرد.

حتی بسیاری از سایت های ایرانی هستند که با پرداخت هزینه کم می‌توانند محتوای شما را برای کاربرات ایمیل کنند و اخبار و اطلاعات را به دست مشتری برسانند با این کار مشتری را ترغیب به خرید از سایت خود می‌کنید

استراتژی های مختلف در تولید محتوای فروشگاه اینترنتی

در این قسمت استراتژی تولید محتوا فروشگاه اینترنتی را به صورت لیستی بیان می کنیم تا بتوانید با ارائه محتوایی استاندارد و بهینه قدم اول موفقیت را بردارید.

 1-  یک تقویم محتوایی تهیه کنید

یک تقویم محتوا در واقع به شما کمک می‌کند تا استراتژی مشخصی برای تولید محتوای خود داشته باشید. تقویم محتوایی این امکان را به شما می دهد که تولید محتوای سایت را در راستای هدف تجاری خود نگه دارید و با اصول پیش بروید. علاوه بر این، تقویم محتوا تضمین می‌کند که تولید محتوای سایت همیشه طبق یک برنامه زمان بندی مشخص پیش می‌رود.

تقویم محتوای شما باید شامل موضوعات محتوا، منابع، اهداف، کانال های توزیع محتوا، روش تبلیغ محتوا، زمان انتشار محتوا و غیره باشد.

2- تولید محتوای جذاب و خلاقانه

همه ما این تجربه را داشته ایم که ساعت های زیادی را صرف خواندن مطالب یک فروشگاه آنلاین کنیم. گاهی حتی تصمیم جدی برای خرید محصول از فروشگاه اینترنتی نداریم، اما از خواندن توضیحاتی که در رابطه با کالاهای مورد نظر درج شده بود، لذت برده ایم ولی آیا چه چیزی باعث جذابیت این مطالب شده است؟

یک فروشگاه اینترنتی موفق نه تنها دارای محصولات و پشتیبانی خوب است، بلکه محتوای کاربر پسند نیز دارد. محتوای خوب به سایت شما کمک می‌کند تا زنده و پویا باشد و همچنین باعث می‌شود که کاربران زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند.

توضیحات جذاب و خوانا باشد

ارائه توضیحات واضح و روشن باعث می‌شود که کاربر زمینه روشن و واضحی از فعالیت شما داشته باشد. برای معرفی محصولات و خدمات خود از کلمات ساده و روان استفاده کنید. جزئیات فنی بیشتر را به بخش های دیگر منتقل کنید؛

البته اگر شما می‌خواهید تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی خود که فروش وسایل آزمایشگاه شیمی است داشته باشید نیاز دارید از کلمات تخصصی و فنی این رشته استفاده کنید. به سایت خود از دیدگاه مخاطبان نگاه کنید تا متوجه شوید کاربر به دنبال چه چیزی است و به سوالات احتمالی کاربران در مورد محصول یا خدمات شما پاسخ دهید.این مواد می‌تواند شامل توضیحات کالاها یا ویژگی ها، مزایا و معایب آنها باشد.

بنابراین با تولید محتوای جذاب و خلاقانه می‌توانید نه تنها مشتری را به خرید تشویق کنید، بلکه او را برای مدت طولانی تری در سایت نگه دارید. هر چه کاربر بیشتر در سایت بماند، رتبه آن صفحه بهتر خواهد بود.

تولید محتوای فروشگاه اینترنتی

تولید محتوای جذاب سخت است

ممکن است فکر کنید که ایجاد محتوا برای یک وب سایت کار آسانی است و هر کسی می‌تواند از عهده آن برآید. شاید استعداد خاصی در زمینه نویسندگی داشته باشید، اما تولید محتوا برای یک وب سایت با دل نوشته بسیار متفاوت است. زیرا در تولید محتوای سایت باید اصول سئو را رعایت کنید. این امر مستلزم آموزش خاصی است پیشنهاد می‌کنیم برای تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی ابتدا از شرکت های تولید محتوا کمک بگیرید.

3- بازاریابی با تولید محتوا

تفاوت فروشگاه اینترنتی با فروشگاه سنتی این است که فروشگاه های آنلاین ارتباط مستقیمی با مشتری دارند. پس فقط تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی باعث جذب مشتری و در نتیجه فروش می‌شود.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی نقش بازاریاب و فروشنده، جذب مشتری و معرفی و فروش محصولات را دارد. تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی تنها برای نوشتن مشخصات فنی کالا کافی نیست، بلکه باید محتوایی باشد که خریدار را از نظر احساسی درگیر کند.

نکته ای که مهم است این می‌باشد که تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای باشد که خواننده با خواندن مطالب شروع به خیال پردازی کند.

مثلا داشتن یک معرفی کوتاه و جذاب که بعد از آن در مورد مشخصات محصول صحبت کنید. شرایطی را بیان کنید که فرد می‌تواند پس از خرید محصول از محصول مورد نظر استفاده کند. مثلا اگر رژ لب می‌فروشید بعد از گفتن برند و کیفیت رژ لب بگویید هر رنگی برای چه فردی و چه موقعیتی مناسب است. چه رنگی از این رژ باعث جذابیت بیشتر خانم هایی با پوست سبزه می‌شود.

استفاده از محتوای بصری به جذابیت مطالب کمک می‌کند

اگر قصد معرفی محصول یا خدمات خود را دارید، بهتر است محتوای باکیفیتی ارائه دهید. فراموش نکنید که سایت یا صفحه شما ویترین فروشگاه شماست. بنابراین باید سعی کنید آن را تا حد امکان خوب کنید. مشتری به محض ورود به سایت فروشگاه با دیدن تصاویر محصول را انتخاب می کند. در واقع عکس در فروشگاه های اینترنتی همان ویترین مغازه است. بنابراین تصاویر باید از قوانینی مانند داشتن پس زمینه سفید، حاشیه تمیز بدون انعکاس نور و نمایش دقیق پیروی کنند.

 در نتیجه استفاده از عکس های با کیفیت و ژورنالی به شما در جذب مخاطب در نگاه اول کمک می کند. اما تنها عکس ژورنالی کافی نیست.عکس از خود محصول در فروشگاه شما باعث اعتماد بیشتر مشتری می‌شود.

4- تنوع در دسته بندی محصولات و تولید محتوا برای آنها

محصولات و دسته بندی آنها نیز بخشی از محتوای سایت شما هستند. اگر فروشگاه اینترنتی شما محصولات زیادی برای فروش دارد، باید بتوانید آنها را به درستی دسته بندی کنید. برای هر دسته توضیح مناسبی ارائه دهید.

در این نوع محتوا بهتر است هر محصول را با کلمات کلیدی به صفحه خودش لینک کنید. با این کار لینک سازی داخلی سایت خود را نیز تقویت کرده اید.

کالاها را می‌توان بر اساس عوامل مختلفی طبقه بندی کرد. به عنوان مثال برای فروش مانتو عواملی مانند: جنس، رنگ، فصل و و قیمت و … از عوامل مهم و کلیدی هستند. این کار به کاربر کمک می‌کند تا راحت تر از امکانات سایت استفاده کند و مدت زمان بیشتری با سایت شما درگیر شود.

سعی کنید در قسمت توضیحات هر دسته اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار مشتری قرار دهید.

5- CTA  یا داشتن دکمه ی موثر

CTA  یا call to action در واقع یک دعوت از کاربر برای انجام کاری است. عباراتی مانند (خرید محصول) یا (مشاهده جزئیات یک محصول) می‌تواند مقصد این نوع دکمه ها یا لینک ها باشد.

به عنوان مثال ابتدا ویژگی های محصول را شرح دهید، سپس دکمه خرید یا مشاهده جزئیات محصول را در پایین متن قرار دهید به گونه ای که توجه کاربر را از نظر متنو رنگ جلب کند. موقعیت قرارگیری آن در صفحه سایت را  بررسی کنید.گاهی اوقات قرار دادن کد تخفیف یا لینک دانلود کاربر را تشویق می‌کند تا روی دکمه کلیک کند. به رنگی که برای دکمه استفاده می‌کنید توجه کنید. رنگ آن علاوه بر جلب توجه باید با رنگ سایر عناصر موجود در آن صفحه همخوانی داشته باشد.

6- ساخت فیلم برای محصولات و خدمات

گفتیم که سایت شما ویترین کسب و کار شما خواهد بود، پس باید ویترین جذابی برای جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری وفادار داشته باشید. استفاده  از محتوای ویدیویی مختلف در به شما کمک می‌کند تا با ایجاد جلوه های بصری، کاربر هدف را جذب کرده و با استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ، او را به مشتری تبدیل کنید.

می‌توانید ویدیوی مربوط به نحوه استفاده از محصولات را تهیه کرده و در قسمتی با عنوان آموزش استفاده از محصول قرار دهید. همچنین برخی از محصولات با قرار گرفتن در مکان های مختلف می توانند کاربردهای متعددی داشته باشند یا تاثیر بیشتری داشته باشند.

ایده‌هایی جهت ساخت ویدیو برای فروشگاه اینترنتی

به عنوان مثال اگر می‌خواهید تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی خود که فروش روسری است انجام دهید می‌توانید ار مدل های مختلف بستن روسری محتوای ویدیویی تهیه کنید.

یا این که شما می‌توانید با ساخت فیلم هایی از کاربردهای مختلف محصول در مکان های مختلف، ایده های جالبی را در اختیار کاربران خود قرار دهید. تهیه ویدیوهای نقد و بررسی محصول یا مقایسه یک محصول از چندین برند مختلف نیز می‌تواند کاربران زیادی را به خود جذب کند.

علاوه بر این، می‌توانید با ساخت فیلم هایی در مورد خدمات سایت خود و به اشتراک گذاری آن ها، سایت خود را معرفی کنید.

همچنین می‌توانید از این ویدئوها در سایت های آپارات و یوتیوب استفاده کنید. با این کار نه تنها به طور طبیعی بک لینک دریافت کردید، بلکه کاربران زیادی را به سایت خود آوردید.

7- تهیه بروشورهای اطلاعاتی و پاسخ به سوالات

هنگام استفاده از محصولات مختلف، کاربران ممکن است سوالات مشترکی در مورد استفاده از آن، حل مشکلات و غیره داشته باشند. با تهیه بروشور اطلاعاتی به سوالات پاسخ دهید. همچنین استفاده از برخی محصولات آسان نیست و برای استفاده از محصول نیاز به راهنمایی دارند. با تهیه راهنمای نحوه استفاده از محصول چه به صورت متنی و چه ویدئویی می‌توانید رضایت مشتری بیشتری را کسب کنید و باعث فروش بیشتر شوید.

به عنوان مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی پوشاک دارید با تهیه بروشور از چگونه نگهداری محصولتان و یا روش شستشو و اتو کشی آن می‌توانید باعث رضایت مشتری شوید.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

8-ارائه ایده های خلاقانه برای استفاده از محصولات

یکی از راه‌های تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی ارائه ایده‌های متفاوت و خلاقانه به مشتریان است. به روز و متنوع باشید. سعی کنید سایت یا صفحه فروشگاه خود را با محتوای یکسان پر نکنید تا محتوای سایت یکسان و بدون تنوع نباشد.

 فراموش نکنید که رقبای زیادی در زمینه فعالیت شما در کسب و کار آنلاین وجود دارد، پس باید خلاقیت به خرج دهید ارائه ایده های متفاوت و خلاقانه در زمینه استفاده از محصولات باعث افزایش فروش شما می‌شود. استفاده از انواع محتوای نوشتاری، ویدئویی، عکس و گرافیکی به شما کمک می‌کند تا در ارائه مطالب متنوع باشید و از طرفی استفاده از این نوع محتوا باعث ارزشمندتر شدن محتوای سایت شما از نظر موتورهای جستجو می‌شود از منابع مختلف برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید. از سایت های موفق داخلی و خارجی مثال بزنید و ایده بگیرید.

خاص و خلاقانه فکر کنید

 نوع چیدمان عکس ها، فیلم ها و تقسیم بندی سایت و صفحه خود را به روشی منحصر به فرد انتخاب کنید و سعی کنید کار خود را شبیه دیگران نکنید.

 به عنوان مثال با استفاده متفاوت از محصول، حتی افرادی که در ابتدا نیازی به آن نداشتند نیز مشتری این محصول می‌شوند. این ایده ها را می‌توانید به صورت تصویر یا فیلم تولید کنید.

9- بررسی و مقایسه محصولات با یکدیگر

در تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی خود صداقت داشته باشید.

از آنجایی که کاربران به دنبال بهترین محصول هستند، نوشتن محتوایی که چندین برند از یک محصول را با هم مقایسه می‌کند، کمک زیادی به کاربران خواهد کرد. توانید محصولی را که در چندین برند مختلف و از جنبه های مختلف فروش بیشتری دارد بررسی کنید.

اگر بتوانید محتوا را طوری بنویسید که کاربر تمام پاسخ سوالات خود را دریافت کند، احتمالا از شما خرید خواهد کرد. چون به این نتیجه رسیده که شما صادقانه و دلسوزانه او را راهنمایی کرده اید.

10- با اینفلوئنسرها همکاری کنید

امروزه مردم در شبکه های اجتماعی در موارد زیادی اینفلوئنسر ها تاثیرات زیادی بر دنبال کننده های خود دارند. 

یک راه  تبلیغ کردن سایت های فروشگاهی، همکاری با اینفلوئنسرهای محبوب است. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ ابتدا باید افراد یا افراد تاثیرگذار مرتبط با حوزه کاری خود را شناسایی کنید. سپس سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید که کار شما را تبلیغ کنند.در این مرحله وظیفه شما این است که سایت خود را برای ورود تعداد زیادی مشتری آماده کنید و برای آنها تخفیفات یا هدایای ویژه در نظر بگیرید. به این ترتیب می توانید آنها را به سایت جذب کنید.

11- تعامل با کاربران

حتما تا کنون برایتان پیش آمده است که برای خرید محصول یا اطلاع از قیمت و ویژگی های یک محصول به قسمت نظرات آن سایت مراجعه کنید، این قسمت که برای نظرات کاربران ایجاد شده است بخشی برای سوالات کاربران نیز باید داشته باشد یعنی کاربران بتوانند سوالات خود را در مورد یک محصول در آن قسمت مطرح کنند تا دیگران یا صاحب فروشگاه بتوانند به آن پاسخ دهند.

بنابراین علاوه بر در نظر گرفتن این قسمت برای سایت خود، به سوالات و نظرات افراد نیز پاسخ منطقی بدهید.وجود قسمت بررسی محصول ایده خوبی برای تعامل کاربران با شما و سایر خریداران است که در فروشگاه اینترنتی باید مد نظر داشت موجود است.نکته قابل توجه این است که بخش نظرات و پرسش و پاسخ یک سایت به اندازه سایر مطالب برای گوگل اهمیت دارد. یعنی این را می‌توان یکی از روش های تولید محتواهای دانست. علاوه بر این، نظرات کاربران می تواند تاثیر زیادی در جلب اعتماد کاربر و ترغیب او به خرید داشته باشد.

ایجاد اعتماد در مشتری

ایجاد اعتماد و اطمینان در مخاطب یکی دیگر از عوامل مهم درتولید محتوا سایت فروشگاهی ایجاد اعتماد و اطمینان در کاربری است که قصد خرید یا تجارت آنلاین را دارد. حتما بخشی از محتوای تولیدی سایت را برای رضایت مشتریان سابق و همچنین ارائه محتوایی که اطمینان مخاطب را تضمین می‌کند درج کنید. به عنوان مثال با پیوند بخشی از سایت به بخش پیگیری مرسولات پستی و یا بخشی مربوط به تصاویر و فیلم های سفارشات در حال بسته بندی، می توانید این فرصت را برای مخاطبان فراهم کنید تا سفارش خود را پیگیری کنند. برای بهبودسئو سایت خود می‌توانید از خدمات تولید محتوا بانوی هدف استفاده کنید.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی
سخن آخر

صرف‌نظر از اینکه چه محصولی برای فروش دارید، تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی بسیار اهمیت دارد. با تولید محتوای جذاب می‌توانید مشتریان خود را افزایش دهید. اگر هنوز شروع به تولید محتوای خوب و منحصر به فرد مطابق با اصول سئو نکرده اید، به زودی تعداد مشتریان شما کمتر و کمتر می‌شود، زیرا احتمالاً رقبای شما این کار را انجام خواهند داد. برای اطلاع از آخرین اخباز دنیای وب و سئو می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

سوالات متداول

1-دلیل اهمیت تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه های آنلاین بازاریاب برای فروش محصول خود ندارند به همین دلیل با تولید محتوای جذاب و خوانا برای فروشگاه اینترنتی خود می‌توانند مشتری را جذب سایت خود کنند.

2-روش‌های شروع تولید محتوا فروشگاه اینترنتی چیست؟

برای شروع تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی خود ابتدا باید بدانید برای چه کاربرانی می‌خواهید تولید محتوا کنید.در چه پلتفرمی می‌خواهید آن را منتشر کنید  و نیاز مشتری را در نظر بگیرید

3-راز های تولید محتوای فروشگاه اینترنتی چه می‌باشد؟

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی به عنوان تبیلغ کننده ی محصول شماست پس باید تمام توان خود را برای جذاب نشان دادن و جلب نظر مشتری به کار گیرید .

هرچه تعامل شما با کاربر بیشتر باشدواو را از لحاظ احساسی با محصول خود پیوند دهیدو بتوانید اعتماد او را بیشتر جلب کنید محتوای شما کار خود را انجام داده است و به فروش می‌رسید.

2 دیدگاه دربارهٔ «تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی+آن‌چه باعث جذب مشتری به سایت ‌شود»

 1. سحر حسن پور

  سلام خسته نباشید
  می‌خواستم بدونم درآمد یک شخصی که به صورت تخصصی تولید محتوا انجام میده اونم تو همه زمینه ها میانگین چقدره؟

  1. علیرضا فریدی

   سلام خیلی ممنون سحر جان امیدوارم هرجا هستی خوب‌وخوش و سلامت باشی
   بسته به نوع محتوا و کیفیت محتوا این میزان متغیر است. هزینه تولید محتوا متنی براساس هر کلمه از 40 هزار تومان تا 200 هزار تومان می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن