بک لینک قوی

آموزش ساخت بک لینک قوی 100 درصد تضمینی

برای شروع مقاله‌ای که قصد داریم در مورد آموزش ساخت بک لینک قوی و حرفه ای صحبت کنیم لازم است ابتدا یک تعریف درست از بک لینک داشته باشیم. 

بک لینک چیست؟

در یک کلمه می‌شود آموزش ساخت بک لینک قوی و حرفه ای را در کلمه “اعتبار” خلاصه کرد. حالا ممکن است شما از یک سایت با اعتبار بالاتر از اعتبار خودتان لینک بگیرید که این بهترین حالت ساخت بک لینک قوی است و بر روی سئو سایت شما بسیار تاثیر مثبت دارد، اما این جریان در نقطه مقابل هم صادق است؛ یعنی اگر شما از یک سایت با اعتبار پایین بک لینکی بگیرید که بر روی رنک (اعتبار) سایت‌تان تاثیر منفی می‌گذارد و در نتیجه تمام این لینک سازی‌ ها و ساخت بک لینک قوی این است که شما افزایش ترافیک به‌دست می‌آورید.

بک لینک قوی

آموزش ساخت بک لینک قوی تا چه اندازه روی سئو موثر است؟

ای کاش پاسخی برای این سوال وجود داشت؛ اما حقیقت این است که پاسخ به سوالات مربوط به آموزش ساخت بک لینک قوی و حرفه ای به هزاران عامل بستگی دارد. این‌که شما ارزش سئویی بک لینک خود را بتوانید ارزیابی کنید تا حد زیادی همانطور که گفته شد به اعتبار آن سایت‌ها بستگی دارد.

به‌طور کلی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • نگاه کنید و ببینید چند سال از عمر دامنه مبدا گذشته؛ چرا‌که هر چه عمرش بیشتر باشد اعتبار بیشتری را منتقل می‌کند.
 • حواستان به ارتباط موضوعی بین بک لینک و سایت خودتان باشد.
 • هرچه آتوریتی دامنه بالاتر باشد بهتر است.
 • بستگی دارد که لینک ساخته شده از چه نوعی باشد؛ فالو، نوفالو یا غیره.
 • بستگی به این دارد که سایت مبدا چه تعداد بک لینک داده است؛ طبیعتا هرچه کمتر باشد بهتر است.

همانطور که مشاهده کردید پاسخ دادن به سوال میزان تاثیر بک لینک بیلدینگ ها روی سئو حداقل بسته به عوامل بالا دارد.

گرفتن بک لینک از سایت‌های معتبر

راجع‌به این موضوع باید گفت که هر چقدر سایت مبدا قوی‌‌تر باشد، سایت شما اعتبار بیشتری می‌گیرد صحبت کردیم، اما سوال اصلی اینجاست از چه سایتی بک لینک بگیریم یا برای دریافت بک لینک به چه سایتی مراجعه کنیم؟ معتبر بودن یک سایت برای ساخت بک لینک قوی بسیار کمک کننده است. این سایت‌ها را می‌توان از روش‌های زیر پیدا کرد:

 • دیدن اعتبار دامنه یک سایت یا همان Domain Authority که توسط شرکت و سایت MOZ ارائه می‌شود.
 • مقدار صفحات ایندکس شده آن سایت توسط سایت Google.
 • سابقه دامنه سایت پذیرنده آگهی و میزان فعال بودن آن در فضای وب.
 • معروف بودن یا نبودن آن سایت.
 • نمره لغات کلیدی آن سایت در موتورهای جستجو از قبیل گوگل.

این‌ها تمام مواردی بود که شما می‌توانستید به آن میزان اعتبار یک سایت را جهت ساختن لینک خارجی در سایتی معتبر مورد سنجش قرار دهید.

مدل‌های بک لینک برای سئو

نوبتی هم باشد نوبت مدل‌های بکلینک است. بک لینک‌ها بر اساس اعتبار و ارزشی که نزد گوگل دارند به دسته‌بندی های مختلفی تقسیم می‌شوند. هر کدام از این بک لینک ها خصوصیات خود را دارد که در صورت عدم آشنایی ممکن است عواقب ناخوشایندی گرفتار شوید یا در بهترین حالت پول خود را از دست بدهید.

به‌صورت کلی بک لینک ها به دو دسته فالو و نوفالو تقسیم می‌شوند. خلاصه مطلب به این شکل است که ما در بک لینک سازی به بک لینک‌ هایی که اعتبار مقصد لینک را به سمت سایت ما هدایت می‎‌کنند بک لینک های نوفالو می‌گوییم و هدف آن‌ها تقویت سایت از نظر سئو است. بک‌لینک‌های فالو ممکن است در هر سایتی خارج از سایت ما ساخته شوند و از اعتبار سایت ما به سایت هدف می‌دهد.

بک لینک های دائمی

این مورد را می‌توان یکی از موارد موثر در دنیای دیجیتال مارکتینگ دانست که بر اساس استراتژی شما در ساخت بک لینکها مشخص می‌شود. هرچند که رسیدن به آن راحت است؛ از آن‌جایی که تعداد زیادی از بک لینک های دائمی مفید نیستند و برعکس به شما پیشنهاد می‌دهیم که قبل از تهیه بک لینک دائمی از یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ یا خدمات سئو استفاده کنید. حواستان باید باشد که در صورت استفاده نادرست از بک لینک دائمی امکان جریمه شدن توسط گوگل وجود دارد. 

بک لینک تصویری

مدل کاری این نوع از بک لینک‌ها کاملا از نامش مشخص است. شما یک تصویر در سایتی منتشر می‌کنید و مخاطب با کلیک کردن روی عکس به سمت سایت شما هدایت می‌شود؛ البته همه سایت‌ها این اجازه را به شما یا سایت‌های دیگر نمی‌دهند و تنها تعداد محدودی سایت در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

ارسال کردن پست مهمان

عبارت old but gold در مورد این موضوع کماکان صادق است؛ یعنی شما می‌توانید با ارسال پست در سایت‌هایی که از نظر محتوایی به شما شبیه هستند برای خود یک بک لینک قوی درست کنید؛ البته نه همینطور بی خبر و با محتوای بی‌کیفیت! شما برای این‌که بتوانید از این مدل برای ساخت بک لینک قوی استفاده کنید ابتدا یک محتوا دسته اول خوب تهیه می‌کنید و بعد با هماهنگی سایت مقابل آن را منتشر می‌کنید. معمولا این مدل از بک لینک گرفتن به صورت تعاملی شکل می‌گیرد یعنی شما هم در جواب برای سایت مقابل همین کار را می‌کنید. برای پیدا کردن چنین سایت‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف برای شما یک راه‌ کار دارد و آن تایپ کردن یکی از (لغات کلیدی سایت خود) + عبارت “پست مهمان است”.

منتشر کردن رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی را می‌توان مقاله‌ای در حدود هزار کلمه (کمی بیشتر یا کمی کمتر) دانست که راجع‌به موضوعی به ما اطلاعاتی می‌دهد و عموما حاوی متن و عکس می‌باشد. شما با پرداخت مبلغ مشخصی پول یک مدل از این بک لینک را تهیه و منتشر می‌کنید. سرویس‌هایی در ایران هستند که به شما سایت مناسب با محتوای سایت خودتان را ارائه می‌دهند مثل تریبون تا شما در آن سایت‌ها رپورتاژ آگهی خود را به انتشار برسانید.

گوگل را دچار شک نکنید

این موضوع که ساخت بک لینک قوی به هیچ وجه مورد تایید گوگل نیست را شاید بهتر بود در ابتدای مقاله مطرح می‌کردیم؛ اما چون هدف ما کمک به رتبه گرفتن سایت شما بود و بسیاری از سایت‌ها با همین روش ساخت بک لینک قوی توانستند این کار را انجام دهند ترجیح دادیم به آموزش ساخت بک لینک قوی و حرفه‌ای بپردازیم.

همانطور که گفته شد گوگل با این مدل لینک سازی زیاد موافق نیست؛ اما چه بسیار سایت‌هایی که با همین روش توانستند به رتبه‌های بالا در لغات کلیدی مد‌نظر خود برسند. تنها کاری که شما لازم است انجام دهید این است که به گوگل اجازه فهمیدن ساختگی بودن بک های خود را ندهید. برای این کار لازم است تا انواع آن‌ها ها را بسازید و هر بار مدل ساخت بک لینک قوی خود را عوض کنید. این که می‌گوییم هربار مدل ساخت بک لینک قوی خود را تغییر دهید منظورمان این است که ساخت لینک های متفاوت انجام شود؛ هم از نظر نوع ساخت بک لینک قوی و هم محل درج بک لینک. در کل سعی کنید در مسیر بک لینک سازی از یک فلو (جریان) مشخص پیروی نکنید. به‌همین راحتی می‌توان بزرگترین موتور جستجوی جهان را هم دور زد.    

گوگل را دچار شک نکنید

محتوای فوق‌العاده برای ساخت بک لینک قوی لازم دارید

تولید یک محتوای یونیک و درست که با زبانی ساده و راحت‌تولید شود سبب این می‌شود تا افرادی که به چنین محتوایی احتیاج دارند محتوای شما را کپی و از آن با ذکر منبع استفاده کنند. این دقیقا چیزی است که گوگل از شما انتظار دارد؛ اما این‌کار چه سودی برای شما دارد؟

تولید کردن محتوای خوب اعتبار خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد حتی اگر بدون ذکر منبع باشد. سعی کنید در میان محتوای تولیدی خود حداقل یک‌بار نامی از برند یا نشان خود بیاورید تا در صورت ذکر نشدن نام منبع از نظر سئویی برای شما مفید باشد. اگر قصد تولید محتوا با کیفیت را دارید می‌توانید مقاله چگونه تولید محتوا کنیم را مطالعه کنید.

لینک سازی داخلی چیست؟

در نقطه مقابل ساخت بک لینک قوی لینک های داخلی قرار دارند. لینک داخلی یک صفحه از سایت خودمان را به صفحه دیگر وصل می‌کند. همانطور که ما هم به روال مرسوم مقاله‌نویسی به صفحاتی از سایت خودمان لینک داده‌ایم. لینک دادن شما باید به موضوع مطلب‌هم توجه داشته باشید. برای مثال مخاطب شما رو لینک داخلی خرید یخچال کلیک کند و به صفحه خرید ماشین لباسشویی برود. مزیت لینک سازی داخلی سایت است که به ربات‌های گوگل کمک می‌کند تا ارتباط بین صفحات شما و مفهوم سایت شما کمک می‌کند.

دیگر مزیت لینک‌های داخلی این است که زمانی که شما در یک مقاله به موضوعی مشخص می‌پردازید مجبور به استفاده از عبارت یا یک اصطلاح تخصصی می‌شوید. در مقاله فعلی امکان و وقت مناسب برای توضیح دادن درباره آن اصطلاح را نداریم. قبلا در مورد آن مقاله تولید کرده‌اید پس خیلی راحت و آسوده با یک لینک سازی داخلی مخاطب را در صورت احتیاج به آن مقاله به سمت مقاله هدایت می‌کنید. تمام این فرآیند مزیتی که دارد این است باعث می‌شود زمان حضور مخاطب در سایت شما افزایش یابد که این خود کمک بزرگی به سایت شما است. تجربه کاربری هم به شدت بهبود پیدا می‌کند زمانی که مخاطب می‌بیند تمام اطلاعات مورد نیازش را در یک سایت پیدا می‌شود.   

روی برندسازی تاکید داشته باشید

دلیل این‌که چنین عنوانی را انتخاب کردیم تاکیدی است که جدیدا گوگل رو نام برند، سایت شما و محل ‌های مختلف آنلاین نشان می‌دهد. این موضوع که نام برند شما در چه سایت‌های دیگری هم آمده مهم است. گوگل به تکرار نام برند شما در سوشال مدیا هم توجه می‌کند؛ مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر از آن جالب‌تر حتی هشتگ‌هایی که از شما در فضای مجازی موجود است دور از چشم ربات‌های گوگل نیست.

رعایت کردن تمامی این موارد به صورت درست و اصولی اگر همراه با تداوم باشد بسیار به افزایش رتبه سایت شما کمک می‌کند. تنها نکته حائز اهمیت در این مسیر این است که این مسیر راهی نیست که بتوان آن را در یک شب طی کرد؛ بنابراین صبر و صبور بودن در این مسیر تاثیر گذار است.

روی برندسازی تاکید داشته باشید

مهم است که کجا بک لینک قرار می‌دهید

این عنوان را ذکر کردیم چون غالبا محل بحث است، پس بهتر دیدیم تا در این مورد هم توضیحاتی بدهیم. جای ساخت بک لینک قوی نه در قسمت بالایی سایت است، نه در قسمت پایینی سایت و نه در قسمت میانی وجود دارد؛ البته این به آن معنا نیست که بک‌لینک‌‌هایی که در آن قسمت قرار می‌گیرند کاملا بی‌ارزش هستند؛ بلکه از اهمیت کمتری برخوردار هستند. لینک باید درون محتوا باشد.

بک لینک پولی را پیشنهاد نمی‌کنیم   

ابتدا مشخص می‌کنیم که منظورمان از بک لینک پولی چیست؟ با توجه به تمام راه‌هایی که برای درست کردن یک آن وجود دارد، افرادی وجود دارند که اقدام به فروش بک لینک با دریافت مبلغی پول می‌کنند. به این‌صورت که لیست بک لینک های سایت شما را داخل وبلاگ‌های خود منتشر می‌کنند.

اما چرا این‌کار را توصیه نمی‌کنیم؟ 

 • در این روش شما هزینه بیشتری را متحمل می‌شوید.
 • بک لینک های پولی طبق توضیحاتی که بالاتر ارائه کردیم کاملا غیر طبیعی هستند و امکان جریمه شدن از سوی گوگل وجود دارد.
 • داشتن ارتباط نفهومی در این نئع بلاگ‌ها کاملا موضوعی بی معنایی است.
 • خطرپذیری بالاتر این روش در مقابل سیلی از روش‌های لینک سازی.

از روش PBN برای لینک سازی قوی استفاده کنید 

در مورد خطرناک بودن ساخت بک لینک اشتباه و عواقب فاجعه‌انگیز آن در بالا به اندازه کافی سخن گفتیم. پس دیگر لزومی نمی‌بینیم که شما را از این موضوع بترسانیم! این موضوع یعنی ساخت بک لینک مدل PBN هم جزو همین دسته از کارهای خطرناک است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

PBN چیست؟

PBN‌‌ مخفف PrNetworkivate Blog می‌باشد زمانی که شما یک‌سری بلاگ برای خودتان می‌سازید و به‌منظور ایجاد بک لینک قوی این‌کار را کرده‌اید. در واقع شما از روش بک لینک pbn استفاده کرده‌اید. ممنون که تا این‌جای این مقاله  با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه بودید. قطعا نظرات شما برای ما بسیار کمک کننده و دلگرم کننده است پس ما را از نظرات خودتان بی‌نصیب نگذارید. ضمن اینکه برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دیجیتال مارکتینگ و حوزه سئو می‌توانید صفحه لیدی تارگت در شبکه سوشیال اینستاگرام را فالو کنید.  

  

 Faq

آیا ساخت بک لینک رایگان هنوز تاثیر دارد؟

طبق نظر متخصصین SEO اینگونه بک لینک‌ها دیگر اثربخش ندارند و کاملا بی تاثیر هستند ولی در واقعیت در صورت استفاده از این بک لینک‌ها کماکان اثربخشی خوبی خواهید دید و این بک لینک ها توانایی این را دارند که کلمات کلیدی متوسط و آسان را به راحتی به صفحه اول گوگل ببرند.

چطور بک لینک های باکیفیت تر از رقبا بسازیم؟

برای اینکه توانایی این را داشته باشید که بک لینک های که می‌سازید بسیار باکبفیت تر نسبت به رقبا باشد، باید در اولین قدم ببینید که رقیبان تان در چه سایت هایی شروع به لینک سازی می‌کنند. شما با استفاده از ابزارهایی خواهید توانست بک لینک رقیبانتان را کامل زیر نظر داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن