بک آپ گرفتن از وردپرس

چگونگی بک آپ گرفتن از وردپرس + صفرتاصد نکات آموزشی 2022

ذخیره کردن داده‌های مهم قطعا یکی از دغدغه‌های انسان‌ها در تمام دوران‌های تاریخ بوده‌ است. باتوجه به پیشرفت تکولوژی و اهمیت پیدا کردن دوچندان این موضوع برای مردم و البته کسب‌وکارها در مقاله بک آپ گرفتن از وردپرس قصد داریم شما را با نحوه قطعی و صحیح بک آپ گرفتن از وردپرس آشنا کنیم؛ اما بد نیست که ابتدا مقاله وردپرس چیست را هم مطالعه بفرمایید زیرا از نظر ما خواتدن این مقاله می‌تواند پیش‌زمینه مناسبی برای فهم بهتر این مقاله به شما بدهد.

تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود چیزی است که شما کاملاً باید یاد بگیرید تا خود را از فاجعه دور نگه دارید. مقاله بک گرفتن از وردپرس را با دقت بخوانید تا یکبار برای همیشه یاد بگیرید و لذت ببرید.

فهمیدن نحوه پشتیبان گیری از یک سایت وردپرس چیزی است که ممکن است احساس کنید اهمیت چندانی ندارد … تا زمانی که اتفاقی برای سایت شما بیفتد و معلوم شود که به طور غیرقابل تصوری جدی است (اما احتمالاً از نقطه بازگشت گذشته است).

پس تاکید می‌کنیم که بک آپ وردپرس را جدی بگیرید و پای سیستم های خود بمانید.

هیچ چیز سرگرم کننده یا نیروبخشی در مورد پشتیبانی از وردپرس وجود ندارد. با این حال، چیزی که شما کاملاً به آن نیاز دارید تا بفهمید که چگونه خود را از افتضاح دور نگه دارید همین پشتیبان گیری از وردپرس است.

چرا می خواهید از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید؟

در حالت ایده‌آل، آموزش روش بک آپ گرفتن از وردپرس شما تمرینی بیهوده و سخت است، زیرا هیچ چیز در هیچ نقطه‌ای بد به نظر نمی‌رسد. در هر صورت، سایت وردپرس شما در شرایط ایده آل قرار ندارد. علاوه بر این، در واقعیت، چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند در سایت وردپرس شما بد باشد:

شما می‌توانید مرتکب خطا شوید، مانند همه زمان‌هایی که به طور تصادفی یک بخش مهم را پاک می‌کنید، به عنوان مثال، یک طرح Elementor که ساعت‌ها با آن سروکار داشته‌اید را به فنا می‌دهید.

یک سرگرم کننده بدخیم می تواند به سایت شما وارد شود و بدافزار را القا کند یا در هر صورت مشکلاتی ایجاد کند.

 • میزبان شما ممکن است ناامید شود که باعث از دست رفتن اطلاعات شود.
 • یک ماژول یا موضوع می تواند سایت شما را خراب کند.
 • به‌روزرسانی‌ای که اخیراً اعمال شده است می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود.
 • در این شرایط، شما در حال مدیریت از دست دادن احتمالی تمام یا بخشی از سایت وردپرس خود هستید.
 • بدون پشتیبان گیری جدید، هر یک از این شرایط می تواند ویرانگر باشد.

با این وجود، در صورتی که به طور کلی یک نسخه پشتیبان جدید در نزدیکی خود داشته باشید، بدترین نتیجه ای که می توان تصور کرد یک مزاحمت جزئی است، نه یک شکست.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با حضور تیم حرفه‌ای خود متعهد شده‌است پله به پله همراه شما برای رشد کسب‌کارتان قدم بردارد.

در این شرایط، شما در حال مدیریت از دست دادن احتمالی تمام یا بخشی از سایت وردپرس خود هستید پس لازم است که تمام دقت و حوصله خود را درطریقه بک آپ گرفتن از وردپرس خود بکار ببرید.

بدون پشتیبان گیری جدید، هر یک از این شرایط می تواند ویرانگر باشد. با این وجود، در صورتی که عموماً یک نسخه پشتیبان جدید در نزدیکی خود داشته باشید، بدترین وضعیتی که قابل تصور است یک مزاحمت جزئی است – نه یک فاجعه.

افزونه بک آپ از وردپرس

آیا هاست های وردپرس پشتیبان گیری می کنند؟

برای بک آپ گرفتن از وردپرس لازم است بدانید به عنوان یک قاعده کلی، برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود نباید به سازمان تسهیل کننده خود وابسته باشید.

در حالی که اکثر وب‌ها به نوعی پشتیبان‌گیری می‌کنند، هیچ تضمینی در مورد تکرار و تکمیل آن نسخه‌های پشتیبان وجود ندارد. برای آمادگی خود، باید آنها را طوری در نظر بگیرید که انگار اساسا وجود ندارند.آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با ارائه تخصصی ترین خدمات سئو آماده است شما را برای صعود به قله‌های موفقیت کسب و کارتان آماده کند. شما می‌توانید از مزیت‌هایتبلیغات گوگل ادز و تبلیغات کلیکی لیدی تارگت استفاده کنید که برای بار اول مشاوره رایگان هم داره.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه یک نسخه پشتیبان کامل و دیرهنگام از سایت خود دارید این است که بدون کمک کسی این کار را انجام دهید. در هر صورت، در اینجا چند مورد معافیت وجود دارد. به طور خاص، در صورتی که از ممتاز استفاده می کنید، بر تامین کنندگان تسهیل کننده وردپرس مانند Kinsta، WP Motor، Flywheel و غیره نظارت داشت.

این نوع از وردپرس نظارت شده دارای مناطق قدرتمندی برای استراتژی های پشتیبان گیری با ظرفیت خارج از سایت است این راحتی ها یکی از دلایلی است که نظارت بر وردپرس هزینه های بیشتری را تسهیل می کند.

هر چند وقت یکبار آیا این ایده خوبی است که از سایت وردپرس خود پشتیبان تهیه کنید؟

برای بک آپ گرفتن از وردپرس ، اینکه چقدر می خواهید واقعاً از وردپرس نسخه پشتیبان تهیه کنید، به تعداد دفعات تغییر سایت شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر شما یک سایت نمونه کار ثابت داشته باشید که هرگز علائم تغییر را نشان نمی دهد، در واقع نیازی به پشتیبان گیری هر روز ندارید. می توانید سعی کنید با پشتیبان گیری ماه به ماه خوب باشید.

سپس دوباره، اگر وبلاگی دارید که در آن مدخل وبلاگ دیگری را به طور مداوم توزیع می کنید و کاربران شما انبوهی از اظهارات را می گذارند، در آن مرحله، به احتمال زیاد نیاز دارید که هر روز یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

علاوه بر این، در فرصتی که شما یک فروشگاه شلوغ ووکامرس دارید که در آن سفارش‌ها به طور مداوم وارد می‌شوند، احتمالاً به یک ترتیب پشتیبان دائمی نیاز دارید که بازیابی بلافاصله تغییر می‌کند تا هرگز اطلاعات مهم درخواست خود را از دست ندهید.

برای کمک به ایجاد یک جدول زمانی که برای سایت شما بررسی می شود، این سوال را برای خود مطرح کنید:

با فرض اینکه من اطلاعات مربوط به روزهای X (یا ساعت‌های گذشته) را از دست داده‌ام، می‌تواند بر سایت من تأثیر منفی بگذارد؟

به احتمال زیاد X معادل یک روز برای سایت شما، شما باید از پشتیبان گیری روزانه استفاده کنید.

با این حال، مطمئن شوید که مواد دیگری را از گذشته در نظر بگیرید که هر چند وقت یکبار، وقتی همه چیز گفته شده و انجام می شود، چیز جدیدی را خوشحال می کنید. پشتیبان‌گیری‌ها علاوه بر این، محتوای تولید شده توسط مشتری را می‌گیرند، مشابه اظهارات محلی وردپرس می‌باشد.

به عنوان مثال، با فرض اینکه شما وبلاگی دارید که در آن فقط یک بار در هفته پست می گذارید، اما مهمانان شما نکات مهم زیادی را به طور مداوم درج می کنند، در این صورت، در هر صورت احتمالاً نیاز دارید که یک برنامه پشتیبان روزانه داشته باشید. بنابراین با این فرض که در هر مقطعی نیاز به راه اندازی مجدد سایت خود دارید، این اظهارات را نادیده نگیرید.

در نهایت، اگر شما یک سایت با حرکت ثابت داشته باشید، به عنوان مثال، یک فروشگاه WooCommerce، بحث، سایت BuddyPress، و غیره، باید از یک ترتیب پشتیبان گیری تدریجی مداوم استفاده کنید.

بک آپ گرفتن از وردپرس از بهترین کارهایی است که شما می‌توانید این روزها انجام دهید.

برای شما توصیه می شود بک آپ های وردپرس را در کجا ذخیره کنید؟

بهتر است آگاه باشید بک آپ گرفتن از وردپرس شما نباید نسخه های پشتیبان سایت خود را در سرور سایت وردپرس خود ذخیره کنید، که ماژول ها این انتخاب را به شما می دهند.

در صورتی که نسخه پشتیبان خود را روی سروری مشابه سایت زنده وردپرس خود ذخیره کنید، این یک پیوند ضعیف است. این می تواند در شرایط خاصی به شما کمک کند، مانند شکستن تصادفی چیزی در سایت شما، اما در صورتی که چیزی در سرور شما بد شود، هم سایت زنده و هم نسخه پشتیبان خود را از دست خواهید داد.

برای بک آپ گرفتن از وردپرس دو مکان وجود دارد که می توانید به طور ایمن نسخه های پشتیبان وردپرس را ذخیره کنید:

 1. کامپیوتر محله شما – سوابق پشتیبان خود را روی هارد دیسک نزدیک خود دانلود می کنید.
 2. فضای ذخیره‌سازی توزیع‌شده – شما نسخه‌های پشتیبان خود را در «ابر» با استفاده از مدیریت‌ها دارید، به‌عنوان مثال، Google Drive، Dropbox، Amazon S3، DigitalOcean Spaces یا موارد دیگر.

اگر یک سایت استراتژیک وردپرس دارید، گروه آماده سازی بحران رایانه شخصی ایالات متحده (و همچنین تعداد زیادی دیگر) قانون پشتیبان گیری 3-2-1 را پیشنهاد می کند:

 1. سه نسخه تکراری از سایت وردپرس خود را نگه دارید: یکی ضروری (سایت زنده شما) و دو نسخه پشتیبان
 2. سوابق را در دو نوع رسانه منحصر به فرد نگه دارید
 3. یک نسخه تکراری را در خارج از سایت (به عنوان مثال خارج از خانه یا دفتر تجاری خود) ذخیره کنید

افزونه بک آپ گیری وردپرس

یک ترفند عالی

یک روش ساده برای اجرای این مورد برای یک سایت وردپرس این است که از رایانه شخصی محله خود و فضای ذخیره سازی توزیع شده استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید:

 • یک نسخه پشتیبان را در هارد دیسک محله خود دانلود کنید.
 • یک نسخه پشتیبان دیگر در Amazon S3 ذخیره کنید.

مونتاژ کردن همه چیز

ما تعداد زیادی فرضیه پشتیبان را در این بخش پوشش دادیم، بنابراین باید آنچه را که متوجه شده ایم خلاصه کنیم.

هر سایت وردپرسی نیاز به یک نسخه پشتیبان دارد. از خطاهایی که مرتکب اشتباهات دیگران یا حمله‌های سرگرم‌کننده‌های مضر می‌شوید، یک تن می‌تواند بد باشد. یک نسخه پشتیبان قوی تضمین می کند که این مسائل معمولاً از بین نمی روند.

در صورت عدم وجود شانسی که در وردپرس نظارت شده با کیفیتی دارید، میزبان شما می تواند از هم اکنون یک متدولوژی پشتیبان گیری قابل اعتماد و خارج از سایت راه اندازی کند.

در هر صورت، در صورتی که از یکی از این مدیریت های برتر استفاده نمی کنید، برای محافظت از سایت خود نباید به پشتیبان های هاست خود وابسته باشید – شما می خواهید استراتژی پشتیبان خود را ایجاد کنید.

تکراری که با آن از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید واقعاً به این بستگی دارد که شما یا دیگران چقدر مکرر محتوای آن را تغییر می دهید.

نحوه بک آپ گرفتن از وردپرس

یک روش بکاپ وردپرس

یک روش متقاعد کننده تر می تواند پشتیبان گیری از اسناد و مجموعه داده های سایت خود در جدول زمانی مختلف باشد. به عنوان مثال، شما می توانید:

 • هر هفته یک بار از اسناد سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • به طور مداوم از مجموعه داده های سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • این امر دارایی‌هایی را که پشتیبان‌های شما استفاده می‌کنند محدود می‌کند، در حالی که هنوز به شما امکان می‌دهد از داده‌های اصلی هر روز (که در مجموعه داده‌های سایت شما قرار می‌گیرد) نسخه پشتیبان تهیه کنید.

3 مورد از بهترین ماژول های پشتیبان گیری وردپرس

 1. UpdraftPlus

UpdraftPlus شناخته شده ترین ماژول پشتیبان گیری رایگان وردپرس است. در بیش از 2,000,000 سایت وردپرس پویا است در حالی که رتبه خیره کننده 4.8 ستاره را در شمال از 3500 ممیزی حفظ می کند.

در قسمت زیر، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از طریق UpdraftPlus برای پشتیبانی از وب سایت وردپرس خود استفاده کنید.

UpdraftPlus به شما امکان می دهد تا نسخه پشتیبان گیری دستی یا برنامه ریزی شده را برای سایت وردپرس خود اجرا کنید. در صورتی که تصمیم به تهیه نسخه پشتیبان برنامه ریزی شده دارید، می توانید یک جدول زمانی سفارشی را انتخاب کنید که برای وب سایت شما بهترین باشد.

در زمانی که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید، می توانید تصمیم بگیرید که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:

 • کل سایت شما (سوابق + پایگاه اطلاعاتی)
 • به سادگی سوابق شما
 • به سادگی پایگاه اطلاعاتی شما

همچنین می‌توانید نسخه‌های پشتیبان خود را در گزینه‌های ظرفیت دور بارگذاری کنید، برای مثال،

 • درایو گوگل
 • دراپ باکس
 • آمازون S3
 • Backblaze
 • Google Cloud
 • مایکروسافت بنفش آبی
 • UpdraftVault (اداره ذخیره سازی توزیع شده خود طراح)

در نهایت، با فرض اینکه واقعاً باید از یک نسخه پشتیبان مجدداً راه اندازی کنید، UpdraftPlus دستگاه خود را در خود جای داده است که این کار را بسیار ساده می کند.

اکثر سایت های وردپرس فقط به فرم رایگان نیاز دارند. با این وجود، طراح به همین ترتیب، بسط های ممتاز مختلفی را می فروشد که می توانند به موارد زیر کمک کنند:

آموزش گرفتن بک آپ وردپرس

پشتیبان گیری چند سایت وردپرس

رزرو پشتیبان در فصول واضح روز (به جای صرفاً یک جدول زمانی سخت). به عنوان مثال، می توانید نسخه های پشتیبان خود را در دوره های کم ترافیک اجرا کنید.

تعداد زیادی ظرفیت خارج از سایت. به عنوان مثال، می توانید از سایت خود به طور همزمان در گوگل درایو و آمازون S3 نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 • پشتیبان گیری تدریجی
 • ابزار مهاجرت وردپرس.
 • انتخاب های بیشتر برای حمایت از مجموعه داده های شما.
 • مجانی. می توانید اقلام اضافی جداگانه بخرید یا انبوهی از همه موارد اضافی را با 70 دلار دریافت کنید. بسته ها نیز ظرفیت UpdraftVault را به یاد می آورند.

2. پشتیبان گیری از Jetpack

پشتیبان‌گیری Jetpack، که قبلاً به عنوان VaultPress شناخته می‌شد، یک مدیریت پشتیبان‌گیری برنامه‌ریزی شده است که برای ماژول Jetpack از Automattic، افراد مشابهی در WordPress.com و WooCommerce ضروری است.

پشتیبان گیری Jetpack بسته به ترتیب شما دو نوع پشتیبان ارائه می دهد.

با Jetpack Individual، طرح پشتیبان‌گیری سطح پاساژ، پشتیبان‌گیری روزانه را در یک منطقه محافظت‌شده خارج از سایت دریافت می‌کنید. Jetpack هر یک از پشتیبان‌های شما را به مدت 30 روز ذخیره می‌کند و می‌توانید از هر نسخه پشتیبان با یک عکس انفرادی دوباره آن را بازیابی کنید.

با Jetpack Proficient، پشتیبان‌گیری مداوم و تدریجی دریافت می‌کنید.

Jetpack در هر صورت از سایت شما مانند ساعتی تا ظرفیت خارج از سایت نسخه پشتیبان تهیه می کند. با وجود این، از تله‌ها نیز استفاده می‌کند تا تغییرات ساده‌تری را در وب‌سایت شما به تدریج به‌روزرسانی کند.

بازگردانی متن در وردپرس

3. BackupBuddy

افزونه backupbuddy یک ماژول استثنایی پشتیبان گیری وردپرس از iThemes است.

این به شما امکان می دهد از تمام یا بخشی از سایت وردپرس خود در جدول زمانی سفارشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تصمیم بگیرید از برخی/هر یک از انواع محتوای همراه نسخه پشتیبان تهیه کنید:

 • پایگاه اطلاع رسانی
 • موضوعات
 • ماژول ها
 • رسانه ها

می‌توانید پشتیبان‌گیری‌های خود را طوری تنظیم کنید که در نتیجه بر اساس جدول زمانی اجرا شوند که تا حد امکان از ساعت به ماه (یا بیشتر) می‌رسد.

امیدواریم از مقاله بک آپ گرفتن از وردپرس و آموزش بک آپ گرفتن از وردپرس لذت برده باشید. آژانس مارکتینگ بانوی هدف ارائه کننده تمام خدمات مارکتینگ آنلاین شما می‌باشد. همچنین شما می‌توانید با دنبال کردن صفحه رسمی اینستاگرام بانوی هدف از جدیدترین اخبار روز مارکتینگ آنلاین آگاه شوید.

سوالات متداول بک آپ گرفتن از وردپرس

چرا بایستی از وردپرس بکاپ بگیریم؟

هنگامی که از وب سایت وردپرس خود بکاپ داریم اگر به هر دلیل مثل از بین رفتن هارد سرور وبسایت، ویروسی شدن وبسایت، اشتباهات سهوی و … اطلاعات سایت ما نابود شود، دیگر جای نگرانی وجود ندارد و به راحتی می‌توان کلیه اطلاعات را بازگردانی کرد.

اگر بخواهیم بکاپ های مورد نظر خود را با افزونه UpdraftPlus بازگردانی کنیم راه حل چیست؟

برای آن که بتوانید با استفاده از این افزونه بک آپ گرفتن از وردپرس شده را بازگردانی کنید کافی است به قسمت Existing Backups بروید. در این قسمت می‌توانید تمام بکاپ هایی که از ابتدا تا به حال از سایت شما گرفته شده است مشاهده کنید. برای بازگردانی روی بکاپ مورد نظر کلیک کنید و …
 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن