آموزش ahref

آموزش ahref + نحوه استفاده از ابر ابزار آنالیز سئو و سایت

در این مقاله قرار است با آموزش ahref به شما توضیح دهیم که href چیست و مزایای استفاده از ahrefs برای شما چه می‌تواند باشد. ابزار ahrefs یک مجموعه ابزار سئوی سراسری برای توسعه ترافیک و ارتقای سایت‌ها است. این کاری است که باید انجام داد، اکانت Ahrefs وب را به هم می‌ریزد، اطلاعات زیادی را ذخیره می‌کند و آن را از طریق یک رابط کاربری ساده باز می‌کند. پس همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف باشید تا  در مقاله آموزش ahref کلیه قابلیت های ابزار ahrefs و همچنین نحوه استفاده از ahrefs را برایتان توضیح دهیم.


اینها بخشی از ابزارهای مناسبی هستند که ما در حال حاضر پیشنهاد می کنیم:

این ابزار در صورتی مفید خواهد بود که شما تمایلی به بررسی مؤثرترین کلمات کلیدی برای جستجوی ارگانیک دارید. این ابزار از جمله ابزارهایی است که در بازاریابی می‌تواند به شما خیلی کمک کند. اچرف نیز مشابه utube که ابزار برای تحلیل دارد می‌تواند ابزار تحلیل سایت وردپرس یا … شما باشد.

  •  Ahrefs Watchwords Voyager به شما کمک می کند تا مسائل مهم و ارزیابی ترافیک را دریافت کنید.
  •  ابزار بررسی صفحه وب سایت شما را از نظر مسائل سئو برای شما تشریح می‌کند و سلامت سئوی شما را در طولانی مدت بررسی می کند.
  • Ahrefs بدون شک می تواند جایگزین چند ابزار شود و به طور فعال برای هر سئوی اساسی طراحی شده است، زیرا افکار پیشگامانه ای را برای ایجاد لینک خارجی و بررسی محتوا به شما می‌دهد. اکنون که متوجه شدید ahrefs چیست پیشنهاد می‌‌کنیم با دقت همراه مقاله آموزش ahref در بانوی هدف باشید.

ابزار AHREF برای چه مواردی استفاده می شود؟

Ahref اساساً برای بررسی لینک‌های یک سایت، رتبه کلمات کلیدی و رفاه SEO استفاده می شود.

ایجاد و آموزش ahref

همچنین می‌توانید از آن برای اسکن کلمات برای گوگل و یوتیوب استفاده کنید.

کلمات کلیدی را در ahref ردیابی کنید

علاوه بر این، بسیاری از افراد از Ahref برای یافتن محتوایی استفاده می‌کنند که عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

مشاهده مطالب در ahrf

از ابتدا، زمانی که Ahref در سال 2011 شروع به کار کرد، ابزاری برای از بین بردن بک لینک سایت ها بود و روز به روز، به ابزار های آن اضافه شد و حالا رقیب سرسختی برای Moz و SEMrush است. امروزه Ahref اکثرا توسط کسب و کارهای بزرگ و کوچک، آژانس‌های خدمات سئو که با مشتریان تعداد زیادی کار می‌کنند و مشاور سئو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هزینه AHREF چقدر است؟

این ابزار تعرفه‌های مختلفی دارد که خرید آن برای ما ایرانیان ممکن است کمی سنگین است، اما خوشبختانه برخی از سایت‌های ایرانی به شکل اشتراکی و البته با محدودیت می‌توانند این ابزار را به صورت ماهیانه در اختیار شما عزیزان قرار دهند. در مقاله نرخ بازده داخلی ما سعی کردیم برترین نکات را برای وبسایت شما درباره نرخ بازده داخلی جمع آور کنیم . پس مقاله را از دست ندهید.

نحوه استفاده از ahref

قسمت دوم آموزش – اصطلاحات رایج و متریک های AHREF

اگر شما بیش از ۳۰ ثانیه از Ahref استفاده کرده باشید، متوجه خواهید شد که شامل اصطلاحات و همچنین متریک‌های متفاوتی (مانند “Ahref Rank” و…) است و متاسفانه توضیحات مناسبی در مورد این موارد نداده است.

اصطلاحات معمول AHREFS

زمانی که از این ابزار استفاده می‌کنید، احتمالا با اصطلاحات زیر مواجه خواهید شد.

URL Rating (UR) : اعتباری است که یک صفحه از سایت دارد. این مورد بر اساس ترکیب کیفیت یک صفحه و بک لینک‌هایی که به آن صفحه مورد نظر آمده است محاسبه می‌شود.

Domain Rating (DR) : اعتباری می‌باشد که بر اساس تمام صفحات مذکور به دامنه داده می شود و به شکل اساسی مانند Moz Domain Authority است.

Anchors : انکر تکست‌ها در واقع کلمات کلیدی هستند که با آن‌ها به سایت لینک داده شده است.

Referring Domains : تعداد دامنه‌های مخصوصی که به صفحه یا سایتی که در حال مشاهده ی آن می‌باشید، لینک داده اند.

Ahrefs Rank : رتبه‌ی جهانی سایت از لحاظ لینک سازی می‌باشد. همانند الکسا، هرچقدر عدد پایین تر باشد، لینک سازی بهتری انجام شده است.

Traffic Potential : مقدار ترافیکی است که زمانی رتبه‌ی یک در کلمه کلیدی قرار بگیرید، خواهید گرفت.

Keyword Difficulty : به میزان سختی برای گرفتن رتبه در صفحات اول گوگل می‌گویند.

با دانستن این موارد، سراغ ابزارهای آن در مقاله آموزش ahref خواهیم رفت.

قسمت سوم آموزش – آنالیز  backlink در AHREF (Ahrefs backlink)

آنالیز بک لینک (Backlink Analysis) همانند نان و کره ساده است. کارهای زیادی در این قسمت می‌توان انجام داد، از آنالیز یا همان backlink checker رقبا گرفته تا پیدا کردن لینک‌هایی که برای سایت شما خطرناک هستند. در این قسمت به شما نشان خواهم داد که چگونه بتوانید با آموزش کار با ahrefs بیشترین استفاده را از ابزار داشته باشید.

تحلیلی با ahrefs

بک لینک پروفایل (BACKLINK PROFILE) در کاربردهای ابزار ahrefs

برای مشاهده‌ی لینک‌های یک سایت و یا صفحه در صفحه‌ی اصلی Ahref ، url را در قسمت Site Explorer وارد کنید و بخش جستجو را بزنید. سپس شما وارد داشبوردی خواهید شد که اطلاعات بک لینک‌ها یا متریک‌ها و ورودی‌های ارگانیک آن سایت را نشان می‌دهد. صفحه  site explorer ahrefبرای اینکه بیشتر لینک‌هایی که وارد سایت شده اند را بررسی کنید، باید از قسمت سایدبار سمت چپ بر روی “  Backlinks” کلیک کنید.

منو بک لینک ها در ahref

و هم اکنون شما لیست کاملی را مشاهده خواهید کرد. اگر تعداد نه چندان کمی بک لینک دارید، پیشنهاد می‌کنم “Link Type” را بر روی “Dofollow” قرار دهید.

فیلتر dofollow در backlink ahref

در این صورت، شما تعداد زیادی از پیوندهایی که ارزش کم‌تری دارند را مشاهده نخواهید کرد. حالا که لیست کاملی از بک لینک‌های dofollow را دارید، چه کاری می‌توانید با این اطلاعات خام بکنید. چه نوع کارهایی می‌توانید با این گزارش کنید؟

شما دو کار را می‌توانید با این گزارش بک لینک کنید:

  1. می‌توانید لینک هایی که رقیب شما گرفته است را پیدا کنید و از آن‌ها نیز لینک بگیرید.
  2. می توانید از لینک‌های آنها ایده بگیرید که چرا دیگران به سایتشان لینک داده اند.

حالا که لینک پروفایل یک سایت را دیده‌اید، وقت آن رسیده است که از سایر ابزار‌های جالب Ahref هم استفاده کنید.

“LINK INTERSECT”

این یک ابزار عالی است که اکثر افراد چیزی در مورد آن نمی‌دانند و به این صورت عمل می‌کند:

در منوی بالا بر روی “More”  بروید وبعد از آن روی “Link Intersect” کلیک کنید. منو-link-intersect-در-ahref. سپس در صفحه ای که برایتان باز می شود، ۲ یا چند تا از رقبای خودتان را وارد کنید. Ahrefs – Link intersect – Input sites و شما لیستی از تمام سایت‌هایی که به سایت های وارد کرده اند شما لینک داده اند را مشاهده می کنید. نتایج link-intersect ahref چرا این کمک‌تان می کند؟

خب، اگر کسی به یکی از رقبای شما لینک بدهد، این مسئله چیزی به شما نمی گوید. ممکن است بخاطر ارتباطی باشد که بین آن وبسایت ها برقرار است، یا شاید هم خوش شانس بودند. اما اگر یک وبسایت به ۳ تا از رقبای شما لینک بدهد، نشان خواهد داد که آنها تمایل دارند به سایت هایی در نیچ مارکت (niche market) شما لینک دهد و اگر شما هم از مطالبی نزدیک به مطالبی که رقبای کسب و کارتان استفاده کرده اند، تولید کنید، شاید آنها به شما هم لینک بدهند.

بهترین بر اساس پیوندها “BEST BY LINKS”

“بهترین‌ها بر اساس لینک ها” = صفحاتی در وبسایت که بیشترین تعداد بک لینک را دارند و بانوی هدف می‌تواند از روی تجربه به شما عزیزان بگوید که این یکی از بهترین ویژگی‌ها در Ahref است.

بک لینک های جدید در آموزش ahref

این ویژگی لیستی از سایت هایی را که به سایت شما (یا رقیب های شما) لینک داده اند، می دهد؛ زیرا این به شما فرصت هایی برای لینک سازی را نشان خواهد داد که در حال حاضر به خوبی کار خواهند کرد. بک لینک های جدید به شما این اجازه را می‌دهند که فرصت های ایجاد لینک جدید را شناسایی و بلافاصله از آنها استفاده کنید. همچنین شما را یاری خواهند کرد که از لحاظ لینک سازی بهترین تصمیم را انجام دهید.

لینک های از دست رفته یا LOST” BACKLINKS”

شما یک لیستی از صفحاتی که قبلا به شما لینک داده اند اما اخیرا آن را حذف کرده اند را خواهید دید. گاهی اوقات نیز Ahref لینک‌ها را حذف شده نشان می دهند، در حالیکه لینک همچنان وجود دارد. در نتیجه اول لینک را بررسی می‌کنید که واقعا حذف شده است یا خیر.

لینک های از دست رفته یا LOST” BACKLINKS”

5 ابزار Ahrefs برای کمک به SEO شما در تنظیم

زمانی که در Ahrefs خرید می کنید، به ابزارهای مفید مختلف برای کسب و کار خود دسترسی پیدا خواهید کرد. در زیر پنج مورد از مفیدترین ابزارها برای طرح سئو کسب و کار شما آورده شده است.

سایت Pilgrim

ابزار Site Pilgrim Ahrefs به شما کمک می کند تا بک لینک های سایت خود را بررسی کنید. شما می توانید تعداد بک لینک هایی را که به دست آورده اید درک کنید و آن را با رقبای خود مقایسه کنید. این ابزار برای ارائه دانش شما در مورد نحوه مقابله با رقبای خود در زمینه بک لینک و ترافیک عالی است. شما می توانید از ابزار Site Adventurer برای به دست آوردن درک بهتری از جنگ صلیبی SEO خود و همچنین رقبای خود استفاده کنید. دو ابزار اصلی در سایت وویجر برجسته، ابزار تحقیق ترافیک طبیعی و ابزار جستجوگر بک لینک، می توانند در انجام این کار به شما کمک کنند.

مزایای ahrefs

ابزار تحقیق ترافیک طبیعی

با استفاده از این ابزار، اطلاعاتی در مورد اینکه رقبای خود چگونه برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی می کنند، کسب خواهید کرد. در صورتی که شما و رقبایتان کلمات متداول مشابهی را به اشتراک بگذارید، این ابزار مفیدی است. شما به همین ترتیب متوجه خواهید شد که موقعیت های تجاری شما در تضاد با مخالفان قرار دارد. با فرض استفاده از این ابزار معاینه، این گزینه را خواهید داشت که عبارات مفیدی را برای کسب و کار خود بررسی کنید. شما خواهید دید که مواضع مخالف شما برای کدام عبارات جذاب است و کدام یک از مأموریت شما غایب هستند. استفاده از این ابزار به شما کمک می کند تا ببینید که جمعیت شما به دنبال چه محتوایی هستند، بنابراین می توانید سایت خود را برای آن ارتقا دهید.

ابزار بررسی بک لینک

ابزار بررسی بک لینک به شما کمک می کند تا ببینید چه مقاصدی به رقبای شما متصل می شوند. ممکن است مشاهده کنید که موقعیت‌های محلی مقایسه‌ای به ماده شما و رقبای شما متصل می‌شوند، یا اینکه مخالفان شما دارای بک لینک‌هایی از مقاصد مهمی هستند که شما ندارید. با ابزار جستجوگر بک لینک، می توانید کیفیت یک سایت بک لینک را اندازه گیری کنید تا بررسی کنید که آیا آنها یک سایت قدرتمند هستند یا خیر. با استفاده از این داده ها، می توانید سعی کنید از آنها بک لینک بگیرید و از مخالفان خود بهتر عمل کنید.

مسافر محتوا

محتوا نقش مهمی در هدایت سایت شما و توسعه بیشتر موقعیت سئوی شما دارد. ابزار Substance Voyager به شما کمک می کند تا سوژه‌ها را بررسی کنید تا شهرت آنها را ببینید. با استفاده از آن، می‌توانید تلاش کنید تا تلاش خود را برای نمایش مواد بیشتر توسعه دهید. زمانی که به دنبال موضوع خاصی با استفاده از Substance Pilgrim می گردید، خلاصه‌ای از مقالات معروف را از یک پایگاه اطلاعاتی که بیش از 2 میلیارد مقاله دارد تولید می‌کند. شهرت آنها به عوامل سئو مانند پیشنهادات اجتماعی، ترافیک طبیعی و تعداد مقاصدی که به ماده متصل می‌شوند بستگی دارد.

اگر تمایلی به جستجوی انواع محتوای صریح دارید، می توانید این کار را نیز انجام دهید. Content Traveler کانال‌هایی دارد که به شما امکان می‌دهد انواع مختلف محتوا را فیلتر کنید تا به آنچه می‌خواهید برسید. این ابزار فوق‌العاده‌ای است که به شما کمک می‌کند بفهمید چه کسی برای عبارات خاص با محتوای خود موقعیت‌یابی می‌کند.

عبارات جالب مسافر

عبارات جذاب بخش مهمی از سئو هستند. ابزار Watchword Adventurer Ahrefs به شما کمک می کند تا عبارات مهم ماموریت خود را ردیابی کنید. این ابزار دارای 3 میلیارد عبارات جالب در مجموعه داده‌های خود است، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که ایده‌تان تمام نخواهد شد. زمانی که به دنبال کلمات کلیدی می گردید، Catchphrase Voyager به شما ارزیابی های ترافیکی می دهد که نشان می دهد چند بار به آن عبارت خاص نگاه می شود.

در فرصتی که کسب و کار شما در خارج از کشور به نمایش گذاشته می شود، Watchword Pilgrim برای کسب و کار شما سودآور است. یکی از مؤلفه‌های جالب توجه Catchphrase Voyager این است که کلمات متداول را برای بیش از 100 کشور تولید می‌کند. علاوه بر جستجوی کلی کلمه کلیدی، Catchphrase Wayfarer به شما می گوید که رتبه بندی برای یک عبارت عباراتی چقدر مشکل خواهد بود. این امتیاز دردسرساز می دهد تا در صورت تلاش برای رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص به شما کمک کند تا درک کنید.

یکی از باورنکردنی ترین نکات برجسته Watchword Wayfarer، ظرفیت دیدن اطلاعات کلیک برای عبارات جالب شما است. این اطلاعات کلیک بر روی کلیدواژه به شما کمک می کند تا ببینید کدام عبارات کلیدی روی مقصد ضربه می زنند، بنابراین می توانید هماهنگی این کلمات کلیدی را در ماموریت خود متوقف کنید.

ردیاب رتبه

Rank Tracker موقعیت گوگل شما را در محل کار و قابل حمل نمایش می دهد. هدف از سئو توسعه بیشتر موقعیت سایت شما برای رسیدن به ترافیک قابل توجهی است، بنابراین بسیار مهم است که موقعیت خود را دنبال کنید و درک کنید که چگونه در طولانی مدت تغییر می کند. ردیاب رتبه هر روز، هفته به هفته یا ماه به ماه (مشروط به ترتیب شما) گزارش هایی را برای شما ارسال می کند. این به شما کمک می‌کند تا تعداد عکس‌هایی که از ترافیک طبیعی روی سایت شما می‌آیند را درک کنید. به همین ترتیب وضعیت معمول خود را در موارد پرس و جو و معیار معمول ترافیکی که به سایت خود هدایت می کنید، خواهید دید.

تنظیم آن نیز دشوار نیست. شما فقط خلاصه ای از عبارات کلیدی را که برای کسب و کار شما حیاتی هستند، اطلاعات می دهید، کشورهایی را که باید آنها را حذف کنید اضافه کنید. در مقاله آموزش ahref سعی کردیم به طور کامل آموزش استفاده از href و کار با ابزار ahrefs را برایتان توضیح دهیم. آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف ارائه دهنده برترین طراحی پلن مارکتینگ و مشاوره کسب و کار برای بیزینس های آنلاین شماست.  همچنین می‌توانید با دنبال کردن اینستاگرام از اخبار جدید بهره مند شوید.

ابزار ahrefs

استفاده از گزارش Keyword Explorer در سئو

تحقیق کلمات کلیدی بخش مهمی از سئو و بازاریابی محتوا است، متخصصان سئو می دانند چگونه از این ابزار برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده کنند. اما در ادامه به نکات کلی برای مبتدیان اشاره می کنیم.

1- لیست کلمات کلیدی کسب و کار خود را که از روش های مختلف مانند استفاده از ابزار Content gap پیدا کرده اید وارد کنید و میزان سختی و ترافیک هر کلمه کلیدی را مشاهده و مقایسه کنید.

2- با این کار کلمات کلیدی با ارزش و کم مشکلی را که می توانید در آنها رتبه بندی کنید جدا کنید و از آنها برای تولید و انتشار محتوا استفاده کنید.

3- از جدول Keywords ideas برای یافتن ایده های جدید به خصوص کلمات کلیدی دم بلند استفاده کنید.

4- با کمک گزارش اجمالی SERP در مورد کلمات کلیدی انتخابی، رتبه های برتر را مشاهده و تجزیه و تحلیل کنید تا از این اطلاعات در برنامه ریزی برای گرفتن جایگاه آنها در صفحات جستجو استفاده کنید.

نکات پیشرفته Ahrefs

در اینجا چند کار جالب وجود دارد که می‌توانید با Ahrefs انجام دهید که من در طول سال‌ها انتخاب کرده‌ام. بنابراین اگر می‌خواهید از اشتراک Ahrefs خود بهره بیشتری ببرید، این بخش برای شماست.

لینک‌های خراب را به سادگی بیابید

Ahrefs بسیاری از کفرگویی‌ها را از Broken Link Building می گیرد. این به این دلیل است که Ahrefs تمام لینک های شکسته یک سایت را به شما نشان می‌دهد.

تحلیل متن لنگر

متن لنگر غنی از کلمات کلیدی می تواند رتبه گوگل شما را بهبود بخشد… اگر متن لنگر شما بیش از حد بهینه شده است، ممکن است خود را با جریمه گوگل بیابید. بنابراین گزارش «لنگرها» را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تعداد بیشتری از انکر تکست‌های شما از مجریان عمومی و مارک‌دار تشکیل شده است.

تجزیه و تحلیل دسته ای

اگر سئو را در هر مقیاسی انجام می دهید، تجزیه و تحلیل دسته ای برای شما مناسب است. به جای تجزیه و تحلیل URL ها یک به یک، می توانید حداکثر 200 URL را در یک زمان تجزیه و تحلیل کنید.

بین محتوایی که به آن پیوند داده می شود و محتوایی که به اشتراک گذاشته می‌شود (منبع) تفاوت زیادی وجود دارد. بنابراین اگر هدف شماره یک شما به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و ترافیک ارجاع به وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری است، این یکی از ویژگی‌هایی است که توصیه می‌کنم بررسی کنید.

آیا از Ahref استفاده کنیم؟

در این مقاله به بررسی کامل قسمت های مختلف ابزار سئو ahrefs پرداختیم و کاربرد هر قسمت در سئو داخلی و خارجی سایت را آموزش دادیم. با این ابزار توانستیم آنالیز کاملی از بک لینک های خود و رقبا را ببینیم و ایده های جدید و مناسبی برای کلمات کلیدی و تولید محتوا بدست آوریم. در ارتباط

اگر در حین کار با این ابزار سوال یا مشکلی داشتید که در این مقاله به آن اشاره نشده است، حتما در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا سریعا به آنها پاسخ دهیم.

چرا بانوی هدف را برای خدمات دجیتال مارکتینگ خود برگزینیم؟

امیدواریم از مقاله آموزش ahref استفاده لازم را برده باشید.بانوی هدف همواره در تلاش برای رسیدن به قله بازاریابی آنلاین یعنی رتبه یک گوگل برای کاربران خود است برای رسیدن به این تارگت بانوی هدف خدمات طراحی سایت، سئوی وب ، ایجاد کمپین و .. را برای شما مشتران عزیز به ارمغان می‌آوریم. برای شروع می‌توانید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما بهره ببرید.

سوالات متداول

ahrefs چیست و چه کاربردی دارد؟

– با کمک ابزار Site Voyager ما می توانیم به راحتی نمایه بک لینک سایت خود و مقصد رقبای خود را بررسی کنیم.

چطور از ابزار ahrefs استفاده کنیم؟

ابتدا باید حساب اچرف خود را باز کنید و اکانت بخرید. در متن مقاله آموزش ahref به طور کامل توضیح داده شد که چگونه میتوان از ahref استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن