هرآنچه که از شرح وظایف دیجیتال مارکتر نیاز است بدانید

شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ+حقوق و هرآنچه که باید بدانید

مدیر دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال اگر شما هم یک دیجیتال مارکتر هستید و دوست دارید برای آینده شغلی خود برنامه‌ریزی کنید؛ اما از شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ اطلاعات دقیقی ندارید با دقت گوش دهید.

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در مقالات قبلی به‌طور مفصل توضیح دادیم که دیجیتال مارکتینگ چیست و صفر تاصد هرآنچه که از دیجیتال مارکتینگ نیاز است بدانید برای شما علاقه‌مندان بازاریابی نوین شرح داده شد. اکنون قصد داریم به شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ بپردازیم. قبل از هرچیز، اگر با مفاهیم و معانی بازاریابی دیجیتالی آشنایی کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتداعا مقاله معنی دیجیتال مارکتینگ چیست+پایان مارکتینگ سنتی را مطالعه کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف برای شما پیشنهادی ویژه دارد پس این مقاله را با دقت مطالعه کنید .

به طور کلی، وظایف و مسئولیت‌های مدیر دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

 • برنامه‌ریزی ، بهینه‌سازی و مدیریت وب‌سایت‌ها، SEO/SEM، ایمیل مارکتینگ، سوشیال مدیا و کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین
 • اندازه‌گیری و سنجش عملکرد کلیه کمپین‌های بازاریابی دیجیتالی و تهیه گزارش در مورد آن
 • شناسایی، تست ابزارها و پلتفرم‌های جدید بازاریابی و استفاده از ابزارهای آنالیز ترافیک سایت برای رصد کاربران
 • پیگیری رفتار خرید مصرف‌کننده‌ و تسلط کامل بر روانشناسی مشتری
 • تنظیم نقاط موثر برای نرخ conversion و بهینه‌سازی قیف فروش
 • همکاری با سازمان‌ها و دیگر همکاران
 • ارزیابی فناوری‌های نوین، بکارگیری استراتژی و رهبری مناسب برای هماهنگی و بازدهی بالا

مدیر دیجیتال مارکتینگ

خلاصه شغل مدیر دیجیتال مارکتینگ

اگر بازاریابی دیجیتالی بخشی از کارهای مهم در شرکت شما است، پس ما قصد داریم تمام کارهایی که شما به انجام آنها نیازدارید را نشان دهیم. قطعا تمام شرکت‌ها به دنبال استخدام یک یا چند مدیر دیجیتال مارکتینگ برای توسعه، اجرا، پیگیری دقیق و بهینه‌سازی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ در کانال‌های دیجیتالی خود هستند. پس شما برای استخدام یا حتی برنامه‌ریزی برای شغل آینده‌ی خود نیاز دارید که نکات زیر را در مورد وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ بدانید.

شرح وظایف دیجیتال مارکترها

تحصیلات

مدیران دیجیتال مارکتینگ بهتر است تحصیل‌کرده در مارکتینگ، تبلیغات یا رشته‌های مرتبط این حوزه باشند. بعضی از کارفرمایان اکیدا اشخاصی با مدرک کارشناسی‌ارشد یا دارای مدارک معتبر و تخصصی در این زمینه را انتخاب می‌کنند.

شما همچنین می‌توانید با اخذ مدرک در رشته‌های مدیریت بازرگانی، طراحی وب‌سایت و مهندسی‌کامپیوتر نیز صاحب این شغل شوید.

مدیران بازاریابی دیجیتال باید برای به‌دست‌آوردن این شغل در زمینه‌هایی مثل بهیه‌سازی موتورهای جست‌وجو، برنامه‌نویسی، تجارت‌ الکترونیک و ابزارهای آنالیتیک وب‌سایت مهارت داشته باشند.

این مهم اولین و اساسیترین بخش از شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ می‌باشد.

آموزش‌ها

برای یادگیری و کسب شغل مدیر دیجیتال مارکتینگ و تبدیل‌شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای با درآمدی قابل توجه، باید در چندین بخش مختلف نقش‌های متفاوتی را تجربه کند. این مسئولیت ها از سطوح پایینی مثل کارآموزی و بازاریابی شروع می‌شود. با انجام این وظایف و داشتن عملکرد مناسب در این فرآیندها، بخشی از مهارت‌‌های ارتباطی لازم را خواهند آموخت.

دوره کارآموزی عموما بخشی از مسیر اخذ مدرک است. کارآموز با آموزش صحیح و کسب تجربه مستقیم رو‌به‌رو می‌شود. آموزش از طریق کارآموزی شامل یادگیری و انجام بعضی از وظایف حقیقی، زیر نظر یک سرپرست دیجیتال مارکتینگ است. هدف شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ از فراهم کردن شرایط لازم برای کسب تجربه های واقعی کارآموزان شامل آشنایی هرچه بیشتر کارآموزان با فضای دیجیتال مارکتینگ، داشتن سرعت عمل که یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در دیجیتال مارکتینگ است و پیداکردن دیدگاه دیجیتال مارکتینگ برای تحلیل های بازارکار می‌باشد.

مدیران بازاریابی دیجیتال با تجربه باید دارای مهارت‌های ارتباطی، مدیریت زمان بالا و تفکر استراتژیک باشند؛ که توانایی بهره‌بری از این تخصص ها در استخدام‌ها یا موقعیت‌های شغلی جدید را داشته باشند.

تا این قسمت مقاله به‌صورت شفاف به شرح وظایف یک مدیر دیجیتال مارکتینگ پرداخیتم. اکنون با آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف همراه باشید تا علاوه بر شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ؛ شما را با مهارت‌هایی که لازم است برای تبدیل شدن به یک مدیر دیجیتال مارکتینگ آموخته باشید، آشنا کنیم.

مهارت‌ها

یک مدیر دیجیتال مارکتینگ علاوه بر اشراف بر شرح وظایف یک مدیر دیجیتال مارکتینگ؛ لازم است برای موفقیت و درخشش در این مسیر شغلی به تعدادی مهارت تخصصی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تسلط داشته باشد. در ادامه مقاله به تعدادی از مهارت‌های مورد نیاز اشاره می‌کنیم:

تفکر استراتژیک: این مهارت شامل درک کامل از مدل فکر‌کردن مردم است؛ مدیران باید بدانند در پشت پرده تفکر مردم و قصد خرید کردنشان چه می‌گذرد. یک مدیر بازاریابی دیجیتال با استفاده از تفکر استراتژیک برای هدفمندکردن تبلیغات شرکت خود و بهینه‌‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی تلاش زیادی می‌کند؛ تا بیشترین سوددهی و فروش را با نازل ترین هزینه به‌دست اورد.

مدیریت زمان:  مدیر دیجیتال مارکتینگ باید بتواند از وقت خود عاقلانه استفاده کند ؛ همچنین باید بتواند بعضی کارهای خود را به دیگران واگذارکند پس داشتن نظم سیستمی برای یک مدیر دیجیتتال مارکتینگ از الزامات است در نتیجه ساختار اصولی برای کامل‌کردن امور طراحی می‌شود. همچنین این مهارت برای مدیریت برنامه‌ها، رعایت زمان تحویل به مشتری یا کارفرما و یا تعویض اختیارات ضروری است.

مهارت ارتباطی: مدیران بازاریابی دیجیتال برای موفقیتشان در این شغل، به مهارت‌های ارتباطی بسیارقوی و شفاف نیاز دارند. فردی که دارای مهارت‌ ارتباطی حرفه ای است از مهارت‌های مختلفی مانند مهارت مثبت‌نگری، خوب گوش‌دادن، صبر و مهارت‌های ارتباطی نوشتاری و کلامی نیز برخوردار می‌باشد. ارائه گزارش‌های دقیق و آماری مختلف به مدیران رده بالاتر و قانع‌کردن آن‌ها در زمینه محصول، از جمله مهارت‌هایی است که با تکیه بر توانایی‌های ارتباطی انجام می‌شود.

مهارت‌های بین فردی: این مهارت‌ اغلب ترکیبی از مهارت‌های کلامی و نوشتاری است؛ که برای تسهیل ارتباط صحیح و مبتنی بر احترام با رسانه‌‌ها، سازمان ها، مدیران فروش شرکت، همکاران و مشتریان کاربرد دارد. ویژگی‌هایی مانند همدلی به اعضای تیمتان کمک می‌کند تا برای رسیدن به اهداف مشترکتان حامی یکدیگر باشید. در حقیقت مهارت‌های اجتماعی در بازاریابان از اساسی‌ترین ابزار‌های مخفی یک است که در شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ گنجانده می‌شود . با این مهارت‌ها موثرترین و گیراترین محتوا درکمپین تبلیغاتی به‌وجود می‌آید.

مهارت‌های فنی: یک مدیر برای استخدام ملزم به استفاده مداوم از فناوری‌های بروز مختلف است. او باید مهارت‌‌های فنی بهره‌بری از تجهیزات، پلتفرم‌ها و نرم‌افزارها را برای انجام بهینه امور یاد بگیرد.

از دیگر مهارت‌های حیاتی مدیر دیجیتال مارکتینگ می‌توان به توانایی بودجه‌بندی، آنالیز ‌وتحلیل بازده سرمایه‌گذاری در کمپین‌های بازاریابی، پردازش دیتاها وآنالیز دقیق داده‌های سایت اشاره کرد.

مهارت های مدیر دیجیتال مارکتینگ
هرمدیر دیجیتال مارکتینگ باید استانداردهایی در تحصیلات،مهارت ها و ارتباطات خود داشته باشد

معرفی شغل مدیر دیجیتال مارکتینگ+محیط کاریک مدیر چگونه است

عموما متخصصین دیجیتال مارکتینگ محیط کاری با ویژگی‌های زیر دارند:

 • نشستن طولانی‌مدت پشت میز و فعالیت بدنی کم
 • استفاده از کامپیوتر، پرینتر و سایر تجهیزات رایج در دفترکار
 • استفاده از ابزارها و پلتفرم‌‌های دیجیتالی مخصوص دیجیتال مارکترها
 • ارتباط منظم بین تمام بخش‌ها از طریق ایمیل، جلسات ویدئویی
 • امکان رفتن به مسافرت‌‌های کاری خارجی و داخلی

مدیران دیجیتال مارکتینگ با بهره‌گرفتن از دانش و تخصص خود می‌توانند در صنایع مختلف و محیط‌های کاری مشابه، مانند موارد زیر فعالیت کنند:

 1. روابط عمومی
 2. تبلیغات و فروش
 3. حسابداری
 4. مدیریت بیزینس
محیط کار مدیر دیجیتال مارکتینگ
محیط کاری هر فرد بسته به نوع شغلی که وارد آن شده است متفاوت است

مدیر دیجیتال مارکتینگ چه کاری انجام می‌دهد؟

یک مدیر دیجیتال مارکتینگ باید دارای قدرت درک از استراتژی‌ها و ابزارهای marketing فعلی باشد، همچنین قادر به هدایت و مدیریت کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ یکپارچه(با هدف مشترک) از زمان آغاز کار تا زمان پیاده‌سازی با در نظر گرفتن بودجه اختصاصی باشد. مدیران با تیم بازاریابی، پشتیبانی و حتی فروشندگان، برای راه‌اندازی به موقع یک کمپین تبلیغاتی، کار می‌کنند. در آژانس دیجیتالی بانوی هدف همواره متخصصان و مدیران دیجیتال مارکتینگ تلاش می کنند قوی ترین مشاوره را برای کشب و کار شما فراهم کنند. اگر علاقه دارید بیشتر درباره دیجیتال مارکتینگ بدانید مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست را مطالعه کنید.

Description of the duties of the digital marketing manager
یک مدیر دییجیتال مارکتینگ حرفه‌ای باید علاوه بر مهارت ها و داشتن تخصص کافی؛ قدرت مدیریت بسیار بالایی نیز داشته باشد

چگونه مدیر دیجیتال مارکتینگ شویم؟

مسیر معمول برای کسب شغل مدیریت دیجیتال مارکتینگ به‌صورت زیر است:

1-تکمیل تحصیلات تکمیلی: عموما شرکت‌ها به‌دنبال مدیران دیجیتال مارکتینگی هستند که دارای مدرک کارشناسی مرتبط هستند. هر چند اغلب شرکت‌ها برای استخدام مدرک کارشناسی‌ارشد می‌خواهند. نیازمندی و ویژگی‌های متناسب با کشور خود را سرچ کنید. ببینید در منطقه شما به چه میزانی از تحصیلات و تخصص نیاز دارند.

2-کسب تجربه: با کار پاره‌وقت یا گذراندن دوره‌های کارآموزی در شرکت‌ها، می‌توان تجربه قابل توجهی در زمینه دیجیتال مارکتینگ به‌دست‌آورد که قطعا بهره‌بردن از این فرصت‌ها بسیار عاقلانه‌ است. کسب تجربه از این طریق تحصیلات و آموزش‌های دانشگاهی شما را تکمیل می‌کند و کمک می‌کند تخصص لازم را کسب کنید.

3-مجوزها و گواهینامه‌های تخصصی: بسته به مدرک، تحصیلات وتخصص خود شاید لازم باشد در حوزه‌هایی مثل بازاریابی محتوایی، سوشیال مدیا و مارکتینگ درون‌گرا نیز مدارک و گواهینامه‌های مرتبط را اخذ کنید. این مهارت‌‌‌ها کمک می‌کند فرد برای قبول مسئولیت مدیر دیجیتال مارکتینگ آمادگی لازم را کسب کند.

بانوی هدف سالهاست با هدف ارتقای کسب‌و‌کار شما و با تکیه بر تجربه و تخصص خود افتخار همکاری با بسیاری از شرکت‌های ایرانی و خارجی را داشته است.

اگر در سال جدید قصد افزایش درآمد بیزنس خود را دارید؛ سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارتان روشی تضمین شده است.

شما می‌توانید با پرکردن فرم ثبت نام در سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف یا تماس مستقیم با ما، یک جلسه مشاوره رایگان مهمان ما باشید و وضعیت دقیق مشاغلتان را مشخص کنید.

4-آماده‌سازی رزومه: بهتر است موارد مهمی مانند میزان تحصیلات، تجربه کاری حوزه‌های مشابه، تخصص و مدارکی که به‌دست آورده‌اید را در یک رزومه مشخص قرار دهید. بخش تجربه کاریتان بهتر است شامل نام شرکت، تاریخ شروع فعالیت و خاتمه همکاری باشد و خلاصه‌‌ای از مسئولیت‌ها و دستاوردهای فردی شما در رزومه ذکر شده باشد. قطعا برجسته‌کردن رشد تدریجی مهارت‌های شما می‌تواند در یافتن موقعیت مناسب‌تر به‌عنوان مدیر بازاریابی دیجیتال کمک کننده باشد.

5-درخواست پذیرش برای شغل: پس از اخذ تحصیلات، گواهینامه‌ها، تجربه کاری و نوشتن رزومه جهت استخدام در این حوزه اقدام کنید. برای کسب این فرصت دنبال موقعیت‌های شغلی در صنایع متفاوت و منطقه جغرافیایی نزدیک محل اقامت خود باشید. میزان قبولی دراستخدام یک شرکت ارتباط مستقیمی با تحصیلات و تجارب کاری شما دارد. همچنین شناخت نسبی از کارفرما و دانستن میزان صلاحیت مورد نیاز کارفرما کمک می‌کند تا بتوانید با دقت بالا و با سرعت بیشتری بتوان موقعیت‌های شغلی را دنبال کرد. در صورت امکان علاوه بر رزومه، داشتن توصیه‌نامه‌ حاوی تصدیق مهارت‌ها و تجربه شما از سمت شرکت‌هایی که در آن‌ها شاغل بوده‌اید؛ درانتخاب شما برای شرکت بسیار موثر واقع خواهد شد.

سعی کنید در نوشتن رزومه خود از قالب‌های ساختاری و رسمی مناسب برای درج رزومه خود استفاده کنید و از حشونویسی و اغراق بیش‌از‌حد در نوشتن مهارت‌هایتان جدا خودداری کنید چرا که بعدا برایتان دردسرساز خواهد شد.

داشتن رزومه‌ شایان توجه نیز باید در دسته شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ قرار گیرد چرا که ویترین کار شما رزومه شماست.

یک دیجیتال مارکتر چه کاری باید انجام دهد

دستمزد دیجیتال مارکتینگ

در مقاله شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ شما را باتمامی نکات اصلی در این خصوص آشنا کردیم اکنون قصد داریم شما را با بخش جذاب این شغل یعنی حقوق و دستمزد یک مدیر دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم.

با ظهور عصر نوین دیجیتال، سبک خرید مردم تغییرات زیادی کرده است. صاحبان مشاغل دیگر نمی‌توانند برای مارکتینگ  محصولات خود به روزنامه‌ها، و تلویزیون اعتماد کنند. در عوض، مردم باید به دیجیتال مارکتینگ روی بیاورند. دیجیتال مارکتینگ به وسیله استراتژی‌های هوشمندانه در دنیای تبلیغات دیجیتال، پست‌های جذاب سوشیال مدیا و موارد دیگر، با مشتریان بالقوه ارتباط موثر برقرار می‌کند. صاحبان کسب‌وکار و دیجیتال مارکترها از فناوری دیجیتال همراه با استراتژی‌های خاص بازاریابی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود به مصرف کنندگان استفاده می‌کنند. صنعت دیجیتال مارکتینگ همواره در حال رونق است و متقاضی برای مارکترها افزایش یافته است. همانطور که مشاهده می‌کنید، این حرفه متشکل از تخصص‌های بسیار است که هر کدام بسته به میزان تحصیلات، تجربه در بازارکار و تخصص دستمزدهای متنوعی را می‌توانند دریافت می‌کنند.

دستمزد مدیر دیجیتال مارکتینگ

عوامل تأثیرگذار بر درآمد دیجیتال مارکتینگ

در این بخش مقاله شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ به این مهم خواهیم پرداخت که هزینه‌های کمپین‌های بازاریابی دیجیتال به چه عوامل مختلفی بستگی دارد. در این خصوص می‌توان: میزان بودجه بازاریابی، اهداف مشتری در خرید، تعداد کانال‌هایی که در آن کسب‌وکار مورد استفاده قرار می‌گیرد را در تخمین هزینه‌ها در نظر گرفت.

یک قانون اساسی این است که مشاغل کوچک باید برای عقب نماندن از رشد و جلوگیری از افت فروش خود بین 10 تا 20 درصد از درآمد خود را به بازاریابی دیجیتالی اختصاص دهند. در حال حاضر، مشاغل محلی و برندهای شناخته‌شده با استراتژی‌ها، بودجه‌‌بندی و اهداف کاملا متفاوت برای سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ اقدام می‌کنند که با در نظر گرفتن برگشت هزینه‌ها در مدت زمانی نه چندان زیاد کاملا منطقی است. بی‌شک آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک بسیار کمتر از رقیبان بزرگتر آنها هزینه خواهند داشت. به طور رایج، آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ دستمزد خود را براساس دو حوزه فعالیت تخصصی تعیین خواهندکرد؛ بهینه سازی موتورهای جستجو و کمپین‌های سوشیال مدیا.

سئو یکی از مقرون به صرفه‌ترین و انواع دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز است که می‌توانید برای رشد کسب و کار کوچک خود از آن نهایت استفاده را ببرید. هزینه بهره‌گیری از سئو به طور مستقیم با اهداف شما در ارتباط است. اگر تصمیم دارید سایت شما برای مدت طولانی‌تری در صفحات برتر نتایج گوگل باقی بماند، مطمئناً میزان سرمایه گذاری شما در زمینه سئو بیشتر خواهد بود.

با وجود اینکه امروزه رسانه‌های اجتماعی به صورت رایگان در دسترس عموم کاربران قرار گرفته‌اند؛ اما کسب‌وکارها می‌توانند برای نشان دادن تبلیغات خود در این رسانه‌های پربازدید با پرداخت هزینه‌ی کم‌تر نام تجاری برند خود را به گوش میلیون‌ها مشتری بالقوه برسانند. یک کمپین دیجیتال مارکتینگ فعال می‌تواند به بیشتر دیده شدن شما در فضای دیجیتال ومبهوت کردن رقبای شما تاثیر بسزایی داشته باشد. حقوق دیجیتال مارکتینگ برای کمپین‌های سوشیال مدیا می‌تواند بر حسب یک دوره زمانی و دستیابی به نتیجه خاصی باشد.

عوامل موثر در حقوق مدیر دیجیتال مارکتینگ

بانوی هدف به شما خواننده‌ی علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ تبریک می‌گوید؛ چرا که در مسیر درستی قدم برداشته‌اید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف امیدوار است بتواند در راستای تصمیمتات بزرگ شما در راه درخشش کسب‌وکارتان با شما دوست خواستار پیشرفت همراه شود.

شما می‌توانید با ثبت نظرات گران‌بهای خود لیدی تارگت را از علاقه‌مندی های دیگر خود آگاه سازید تا در مقالات بعدی به توضیح آنها بپردازیم.

اینستاگرام بانوی هدف را فراموش نکنید که خبرهای داغی در راه است! همچنین در صورت نیاز به هرگونه خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانید روی تجربه متخصصان ما در  انجام خدمات سئو سایت شما، خدمات طراحی سایت برای کسب‌و‌کار شما، و همچنین خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ و  تبلیغات گوگل ادز و کلیکی حساب کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن