تبلیغات گوگل ادز چیست

تبلیغات گوگل ادز چیست + تبلیغات کلیکی گوگل چیست

هرجوری که توضیح دهیم قطعا به اندازه این عکس واضح نیست. همانطور که مشخص است تبلیغات ادز در رتبه‌های اول قرار دارند و سایت‌هایی که برای سئو خود هزینه کرده‌اند در رتبه‌های پایین‌تر ار تبلیغات گوگل ادوردز قرار گرفته‌اند. فکر می‌کنم با دیدن این عکس تا حد زیادی جواب سوال تبلیغات گوگل ادز چیست یا تبلیغات کلیکی گوگل چیست ؟ را گرفته باشید؛ اما به این صورت هم می‌توان توضیح داد که معمولاً زمانی که صحبت از تبلیغات گوگل ادوردز می‌شود اساسی‌ترین سوالی که برای  مخاطبان در این زمینه پیش می‌آید این است که تبلیغات گوگل ادز چیست ؟ یا این که یا تبلیغات کلیکی چیست و چه کمکی به کسب‌وکار ما می‌کند. با توجه به پراکندگی مطالب در این زمینه و کمبود منابع معتبر که در این زمینه توضیحات مفصل و کاملی داده باشند، سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف تصمیم گرفت تا این موضوع را به طور کامل برای شما شرح دهد. 

تبلیغات گوگل ادز چیست

چرا گوگل ادز تا این میزان مهم و دارای اهمیت است

برای مشخص کردن اهمیت گوگل ادوردز با یک آمار کوتاه شروع می‌کنیم:

در هر ثانیه به نظر شما چه مقدار جستجو تنها در گوگل انجام می‌شود. مطمئنا عدد را باور نمی‌کنید. در هر ثانیه 2/3 میلیون جستجو تنها در گوگل انجام می‌شود. حال شما فرض کنید به این تعداد که با هدفی در حال جستجو هستند لغت کلیدی که شما مشخص کرده‌اید در صفحه اول نمایش داده می‌شود و از آن جایی که تعداد افرادی که به صفحه دوم نتایج گوگل می‌روند پس شانس شما خیلی بالاتر می‌رود، آن هم فقط با تبلیغات کلیکی گوگل (تبلیغات گوگل ادوردز). اگر تمایل دارید با کمک ابزار گوگل ادز در کسب و کار خود موفق شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله با اموزش گوگل ادز برای موفقیت خودت نردبان بساز! را مطالعه کنید.

جایگاه خوب در گوگل می‌خواهی؛ گوگل ادز

درست است که این مقاله با موضوع تبلیغات گوگل ادز چیست + تبلیغات کلیکی گوگل چیست نوشته شده ما با این کار قصد رساندن شما به رتبه‌های بالای گوگل یا حتی رتبه اول را داریم؛ اما این تنها راه رسیدن به رتبه اول گوگل نیست، شما می‌توانید از راه های دیگر هک به رتبه های بالای گوگل برسید ولی این راه زحمت زیاد و مداوم را در بر دارد. شما برای راه دوم باید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، که در اصطلاح به  آن سئو کردن سایت می‌گویند (در این موضوع هم سایت بانوی هدف ضمن ارائه تخصصی خدمات سئو در مقالاتی در این مورد برای شما عزیزان فراهم آمده است.

 گوگل ادز چگونه کار میکند:

در این روش مشتری از بین انواع کلمات یک کلمه را به عنوان کلمه کلیدی مشخص می‌کند، که معرف کسب و کار و بیزینس است؛ اما این تمام ماجرا نیست گوگل به ازای هر کلیک روی لینک مربوطه که گوگل ادوردز آمده است مبلغی را از تبلیغ دهنده کسر می‌کند. 

چرا گوگل ادز تا این میزان مهم و دارای اهمیت است

آیا گوگل ادز می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند و باعث رشد آن شود:

تنها در صورتی که تبلیغات ادز به درستی و با رعایت تنظیمات درست انجام شود، بهترین حالت مدیریت و اجرا گوگل ادز می‌باشد؛ اما این تنها مختص به یک کسب‌وکار نیست و این فرمول برای تمام بیزینس‌ها صدق می‌کند. بعد از این کارها شما نیاز به نوشتن تبلیغات کمپین مورد نظر خود را دارید. آن هم در جذاب‌ترین حالت ممکن؛ اما یک پیشنهاد از تر طرف بانوی هدف: این کار را به یک متخصص بسپارید. قطعا خود شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید اما نوشتن تبلیغ برای کمپین باید به قدری جذاب باشد که مخاطب نتواند به راحتی از کنار آن عبور کند و تبلیغاتتان عبور کند. (هزینه این کار در قیاس با پولی که برای تبلیغاتی که در گوگل ادز می‌دهید ناچیز است، پس بهتره تبلیغ‌نویسی را به یک متخصص بدهید که صفر تا صد این‌گونه از پروژه‌ها در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف انجام می‌شود).

اگر شما این کار را به درستی بتوانید انجام دهید، خیلی زود شاهد سرازیر شدن مشتری‌ها به سایت خود خواهید بود. که این خود دلیلی بر تاثیر گذار بودن تبلیغات گوگل ادوردز است.

با توجه به ناکافی بودن اطلاعات عموم مردم از گوگل‌ adwords و استفاده از آن که اغلب با نتایج ناامید کننده‌ای هم روبه‌رو می‌شوند تصور می‌کنند که این مدل از تبلیغات گوگل ادز ورد بی نتیجه است؛ اما حقیقت چیزه دیگری است. برای نتیجه‌گیری از تبلیغات گوگل ادوردز شما نیاز به یک متخصص دارید و برای این کار بهتر است تمام شرکت‌ها و آژانس‌هایی که کار تبلیغات گوگل ادز و تبلیغات کلیکی را انجام می‌دهند با هم مقایسه کنید که یکی از آن‌ها آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف است در صورت انتخاب بانوی هدف ما به شما قول کمترین قیمت و بالاترین کیفیت را می‌دهیم که این موضوع اصلا یک شعار تبلیغاتی نیست بلکه یک حقیقت است شما می‌توانید با بررسی نظر سایر مشتری‌ها کاملا به این موضوع پی ببرید.

آیا گوگل ادز می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند و باعث رشد آن شود

بحث شیرین ?(تلخ?) مالی! 

(قبل از شروع این بخش توصیه می‌کنم که ابتدا به یک فهم کامل و درست از سوال گوگل ادز چیست برسید زیرا قطعا در ادامه مقاله به کارتان می‌آید.) اول پاراگراف را با یک خبر خوب شروع می‌کنم و آن هم این است که ساخت اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) رایگان است. – یک نکته: شاید بهتر بود ابتدای این مقاله به آن اشاره می‌کردیم که گوگل ادز نام جدید گوگل ادوردز است – و شما برای ساخت آن نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارید؛ اما خبر بد به ازای هر کلیک باید مبلغی پرداخت کنید. شما در ایتدا یک پنل رایگان درست می‌کنید و با شارژ کردن آن این هزینه همانطور که در بالا ذکر شد به ازای هر کلیک روی تبلیغ شما می‌باشد از حساب شما کسر می‌شود؛ اما اینطور نیست که هر کلیک یک قیمت واحد داشته باشد بلکه هزینه کلیک بر روی لغت کلیدی (CPC) در بیزینس‌های گوناگون متفاوت است. قیمت تبلیغات گوگل ادز چیزی شبیه به مزایده است؛ به این صورت که این رقبا هستند که قیمت کلبک شما را مشخص می‌کنند.

بحث شیرین تلخ مالی

گوگل ادوردز خوبه + چگونه ازش برای تبلیغ استفاده کنیم

نکته اساسی و مهم در این رابطه این است که شما باید بر روی سیستم گوگل ادز تسلط کافی داشته باشید البته اگر می‌خواهید موفق باشید.

گام بعدی ساختن اکانت گوگل ادز است. حالا با توجه به دانسته‌ها و دانشی که کسب کردید نوبت استفاده از خدمات گوگل ادز است که با شارژ اکات شروع می‌شود؛ اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به شدت سرتان شلوغ است و وقت انجام این کار را ندارید، می‌توانید از اکانت‌های مدیریت شده گوگل استفاده کنید که در مقاله‌ای جدا در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف با آن پرداخته‌ایم. شما با این کار قسمت سخت کار را برون‌سپاری کرده‌اید و فقط نتایج را بررسی می‌کنید.

CPC چیست 

در ادامه مقاله گوگل ادز چیست به یک اصطلاح پر کاربرد می‌رسیم که نیازمند توضیح است در بالا به لغت CPC اشاره شد؛ پس لازم دیدیم با یک توضیح مختصر مفهوم آن را برای شما روشن کنیم. در ابتدا باید گفت که CPC مخفف Cost Per Click است اگر اندکی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید دیگر نیاز به ترجمه نیست؛ اما برای آنان که آشنایی ندارند هزینه‌ای که بابت هر کلیک پرداخت می‌کنید. (که این موضوع هم در مقاله‌ای جدا در آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف برای شما محیا شده.)

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم 

کاملا مشخص است که google adwords یکی از بزرگترین و بهترین شبکه‌های تبلیغاتی (PPC) در دنیا می‌باشد. (PPC مخفف Pay Per Click است؛ که نوعی از مارکتینگ است که در آن مخاطب هدف شناسایی شده، به سمت سایت تبلیغ دهنده هدایت می‌شود. هزینه آن بر اساس تعداد کلیک می‌باشد.) 

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم 

6 دلیل برای اینکه به گوگل ادز توجه کنید و از آن استفاده کنید:

  • سریع‌تر نتایج تلاشت‌رو با گوگل ادز می‌بینی 

این مورد یکی از ویژگی‌های برجسته گوگل ادوردز می‌باشد؛ به این صورت که شما به محض اجرای کمپین تبلیغاتی خود شاهد ترافیک دریافتی خود هستید. این مزیت گوگل ادز از آن جهت مهم است که شما می‌توانید از همان لحظه اول شروع کمپین تبلیغاتی فروش خود را آغاز کنید. احتمالا وقتی که با گذشت چند دقیقه فروشتان آغاز شد افسوس می‌خورید که چرا هزینه تبلیغاتتان به جای گوگل ادز در جای دیگری هزینه کرده‌اید! 

البته که گوگل ادوردز تنها راه رسیدن به رتبه‌های بالای گوگل نیست. شما می‌توانید با استفاده از خدمات سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) هم به این جایگاه برسید؛ اما در مدت زمانی بسیار بیشتر و همچنین زحمت بیشتر.

  • ادوردز گوگل پتانسیل نامحدودی دارد!

اگر قصد ایجاد کمپین تبلیغاتی مقیاس پذیر را دارید گوگل ادز ورد برای شما بهترین گزینه است. فرض کنید شما میلیون‌ها لغات کلیدی دارید که برای تمام آن‌ها مخاطبینی وجود دارد همچنین شما می‌توانید کلمات کلیدی جدیدی به کمپین تبلیغاتی خود اضافه کنید تا ترافیک ورودی سایت شما افزایش پیدا کند.

با این توضیحات بدیهی است که هرچه سایت شما رتبه بالاتری داشته باشد ، ترافیک بیشتری جذب می‌کند و فروش بیشتر خواهد شد?.

  • گوگل ادز با دقت به شما گزارش ارائه می‌کند!

گوگل ادز ورد به صورت کاملا ریز و با دقت جزئیات را در اختیار شما قرار می‌دهد آن هم در قالب نمودارهای گرافیکی مشخص و واضح. ویژگی که این مزیت دارد این است که نتایج زحمات و عملکرد خود را ببینند و در صورت وجود اشتباه در نحوه اجرای کمپین تبلیغاتی در آن تغییراتی ایجاد کنند. این آمار همه چیز را نشان میدهد از جمله عباراتی که جستجو شده‌اند، پرداخت به ازای هر کلیک و نرخ تبدیل را هم پوشش می‌دهد.

اگر برایتان سوال است که این تحلیل‌ها و آمارها چه فایده‌ای دارند پس به ادامه مقاله آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف توجه کنید:

شما با داشتن این اطلاعات آمار پرداخت هزینه تبلیغات گوگل را در دست دارید و اگر کلمه کلیدی دارید که نرخ تبدیل پایینی دارد می‌توانید کمتر روی آن سرمایه گذاری کنید یا اصلا این کار را نکنید؛ اما برعکس این موضوع هم صادق است یعنی اگر شما شما کلمه کلیدی با نرخ تبدیل بالا دارید می‌توانید روی آن بیشتر سرمایه گذاری کنید. این موضوع یکی از ویژگی‌های کاربردی google ads می‌باشد.

شما با داشتن لغات کلیدی همیشه امکان راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی مناسب و جدید را دارید . اگر شما یک کمپین را اجرا کرده‌ایدو از نتیجه رازی بوده‌اید پس بیهوده انرژی خود را صرف شروع کمپین جدید نکنید. بهتر است که شما فقط هزینه پرداختی کمپینی که از آن جواب گرفته‌اید را بیشتر کنید. این کار باعث افزایش ترافیک ورودی سایت شما می‌شود.

جمله پایانی این پاراگراف با توجه به اطلاعات فراوانی که گوگل ادز به شما می‌دهد به راحتی می‌توانید بفهمید که گوگل ادوردز ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر.

  • در هر زمان و هر مکان جلوی که خواستی جلوی کمپین Google Ads را بگیر!

مزیت دیگر گوگل ادزورد و تبلیغات کلیکی (PPC) – که در بالا در مورد آن صحبت کردیم –  این است که در هر زمان که متوجه ضرر شدید یا اینکه کمپین خود را سودآور تشخیص نداده‌اید می‌توانید جلوی آن را بگیرید و اجازه کم شدن از شارژ اکانت خود را ندهید. در صورتی که در سایر تکنیک‎‌های مارکتینگ مثل سئو یا بازاریابی چاپی شما با امضای قراردادی متعهد می‌شوید، این یعنی شما حتی زمانی که کمپینی که برای تبلیغات خود در نظر گرفتید ضرر داد باز هم مجبور به پرداخت هزینه هستید برخلاف گوگل ادوردز.

  • مثل آب خوردن از رقبات بزن جلو؛ با گوگل ادوردز

صحبت راجع‌به رقابت در بازار برای کسب سهم بیشتر بی اهمیت است. تمام افراد جامعه از این موضوع خبر دارند که فرق ندارد در چه حوضه‌ای فعالیت می‌کنید یا رقبا شما چه کسانی هستند زیرا همیشه افرادی پیدا می‌شند که در حال تلاش برای به دست آوردن جایگاه شما هستند. این که آن ها چه راهی را انتخاب می‌کنند. از راه SEO می‌روند یا در گوگل تبلیغ می‌کنند بلکه مهم این است که گوگل ادوردز این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی آب خوردن رقبای خود را پشت سر بگذارید?.

اگر رقبای شما برای به دست آوردن ترافیک بیشتر بر روی سئو سرمایه گذاری کرده‌اند شما به راحتی و با یک کمپین CPC می‌توانید آن‌ها را پشت سر بگذارید؛ اگر شما یک سرمایه گذاری مناسب روی یک کلمه کلیدی داشته باشید می‌توانید حتی از نتایج ارگانیک رقبا هم سبقت بگیرید، این موضوع سبب می‌شود ترافیک ورودی آن ها را هم از آن خود کنید و مهمتر از همه بازدیدکنندگان آن ها را به سمت سایت خود هدایت کنید.

از آن جایی که این با موضوع گوگل ادز چیست بود پس به احتمال زیاد به اصطلاح CTR برخورد می‌کنید. پس لازم دیدیم که این اصطلاح را هم برای شما شرح دهیم.

CTR چیست؟

مفهوم CTR مخفف سه کلمه Click Through Rate است که به معنی درصد کلیک بر روی صفحه شما به نسبت تعداد نمایش در نتایج جستجو است. بهترین جایگزین برای این عبارت در زبان فارسی نرخ کلیک کاربران است.

هزینه‌ی تبلیغات  کل دنیا در گوگل ادز چقدر است؟

در ایالات متحده آمریکا، متوسط ​​هزینه‌ی هر کلیک برای تبلیغاتِ گوگل ادورز در همه‌ی صنایع در حدود 2.32 دلار است. در سایر کشورها، هزینه‌های متوسط ​​برای تبلیغات مفید Google Ads اغلب خیلی کمتر است. هزینه Google Ads بر اساس عوامل مختلفی مثل رقابت کلمات کلیدی و نوع صنعت،  مکان جغرافیایی، کیفیت  ونوع کمپین‌های تبلیغاتی اجرا شده، کیفیت و نوع  وب‌سایت و مقدار مبلغ پیشنهادی شما و موارد دیگر تفاوت دارد. پس هزینه از هر تبلیغ به تبلیغ دیگری، متفاوت و متغیر خواهد بود.

برای درک بهتر برای محاسبه اینکه هزینه‌ی تبلیغات در ابزار قدرتمند گوگل ادرز برای تجارت و کسب و کار شما چقدر است، ابتدا باید فرآیند Ad Auction یا همان مزایده را  به طور کامل درک کنید. وقتی کاربری کلمه‌ی کلیدی موردنظر خودش را در موتور هوشند گوگل جستجو می‌کند، Google به‌طور خودکار به حالت حراج یا همان مزایده تغییر می‌کند و رتبه‌ی تبلیغات شما را با بقیه بازاریاب‌هایی که این کلمه کلیدی را هدف خودشان قرار می‌دهند، مقایسه می‌کند.

به عبارت دیگر و زبانی دیگر هر قدر سودی که از جذب کاربری که آن کلمه را  در گوگل جستجو کرده است بالاتر باشد رقیبان شما هم پیشنهاد بالاتری به شما خواهند داد و شما هم برای اینکه در مزایده برنده و با اعتبار شوید مجبور خواهید شد که پیشنهادی بدهید که بالاتر از رقیبان  خودتان باشد.

جمع بندی مقاله تبلیغات کلیکی گوگل چیست

ما در این مقاله در خصوص گوگل ادوردز ، تبلیغات کلیکی گوگل چیست و کاربرد هر یک به طور کامل صحبت کردیم تا شما برای استفاده از خدمات تبلیغات کلیدی اصلا دچار ابهام نباشید.

چرا بانوی هدف نجات دهنده کسب و کار من است؟

در این مقاله سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ بانوی هدف تمام تلاش خود را کردیم که تا تبلیغات گوگل ادز چیست (تبلیغات کلیکی گوگل چیست) را به صورت کامل برای شما شرح دهیم ضمن اینکه در سایت بانوی هدف خدمات مرتبط به تبلیغات گوگل ادز با قیمت مناسب و همچنین تبلیغات کلیکی ارائه می‌شود.

شما می‌توانید برای به دست آوردن اطلاعات به‌روز و جدید به صفحه اینستاگرام ladytargetnet مراجعه کنید.

امیدواریم که به پاسخ سوال گوگل ادز چيست رسیده باشید

CTR چیست

 

سوالات متداول از مقاله گوگل ادز چيست

  1. آیا گوگل ادوردز کاربردی و مقرون به صرفه است؟

هرچند تبلیغات گوگل ادز ابزاری بسیار قدرتمند و قوی برای تبلیغات سریع و درست است؛ اما اولا به نظر می‌رسد استفاده از آن مخصوصا برای کلمات کلیدی با رقیب زیاد، تنها برای سازمان‌ها و نهادهایی با بودجه بسیار زیاد مناسب باشد، دوما یک اشتباه کوچک و کم ارزش در طراحی و راه اندازی کمپین‌های آن می‌تواند خسارات مالی بسیار زیاد و جبران ناپذیری را ایجاد کند. پس این روش تبلیغات در کل چندان بدک نیست، اما استفاده درست از آن به  شرایط، میزان هوشمندی، تسلط و دقت بسیار بالایی و کافی بستگی دارد.

 

  1. چگونه می‌توانم بفهمم گوگل ادز من دیگر شارژ ندارد؟

ممکن است شارژ باقیمانده شما خیلی بیشتر از میزان واقعی باشد. این مسئله به این دلیل است که آپدیت شدن داده های گوگل کمی زمانبر و طول می‌کشد. ممکن است بخواهید تاریخ زمان شارژ و مصرف اکانتتان را ببینید و محاسبه کنید که از ابتدای تبلیغات چه مقدار از شارژتان استفاده شده است. برای مشاهده ی لیست تراکنش های گوگل ادز  فقط باید وارد اکانت شوید و سپس از گزینه  Tools گزینه ی Billing & Payments را بزنید. این همان صفحه ای است که مقدار شارژ باقی مانده و گزارش آخرین  زمان شارژ انجام شده را به شما نشان می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن